Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ryanairrel tapasztalatok! fórum

Ryanairrel tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. okt. 11. 14:44

A légi utaskisérők kézipoggyász elhelyezés témájában kritikán alulian udvariatlanok voltak . Különösen egy Tóth Melinda nevű. Az üres hely ellenére nem engedte a kézipoggyász feltételét a felső csomagtartóba, 3,5 órát összegémberedve kellett ülni emiatt. Amikor megemlítettük, hogy panaszt teszünk a Ryanairnál, kitalálta, hogy jogtalanul fényképet készítettünk róla és rendőrséggel fenyegetőzött. Ezt be is tartotta, mert kiszálláskor valóban vártak ránk a rendőrök. Nem tudom mit jelezhettek nekik, de mint a bűnözőket, úgy fogadtak Minket. Aztán megtudván,hogy miről van szó, 5 perc alatt lezárták a nem létező ügyet és saját kocsijukkal vittek a csomagkiadáshoz.

Tehát hiába jó a Ryanair és viszonylag olocsó, amig ilyen emberek dolgoznak a fedélzeten, nem ajánlom senkinek őket.

2014. aug. 26. 20:53

Sziasztok!

Segítségetekert kérem!

Rómába megyünk hamarosan, ryanairel, nem repültem még velük és már teljesen összezavarodtam. Tudtom szerint minden utas 1 db. max.10. kg. 55x40x20cm poggyászt vihet fel illetve egy db kézitáskát ami 35x20x20cm -es. De ezt is olvastam, ez a feladott poggyászra vonatkozik ugye (plusz pénzért)?


"A fedélzetre ingyenesen 10 kg-os csomag vihető fel (ide kattintva megtekintheti a méreteket). Minden utas két csomag feladására jogosult, amelyek súlya összesen 35 kg lehet. "

Mik a tapasztalatok mennyire szívóznak?

Várom válaszotokat, mert szerintem még "vennem " kell egy feladott poggyászt...


Üdv: Andi

2014. júl. 5. 08:43

Sziasztok!

2014.07.01-én foglaltam járatot, és kaptam is visszaigazoló email-t a megerősített foglalással, azonban a pénzt nem vonták le még azóta sem. 1 napig vártam, még mindig semmi...

Ellenőrizve az email-t, rájöttem, hogy a kártyatulajdonos rovatnál egy betűt elírtam a nevemben, de szerintem a számok stimmeltek, különben hibaüzenetet dobott volna a rendszer - gondolom én.


Pánikomban felhívtam az ügyfélszolgálatot, kb. 2 perc várakozás után fel is vette a hölgy, és ő úgy látta a rendszerükben, hogy minden rendben van foglalással... a névelírás ebben az esetben nem számít, és nem is lehet módosítani utólag... mégis rossz érzésem van.

Lehet, hogy ilyen hosszú az átfutási idő??? Bankkártyás vásárlásnál azonnal le kellene vonni a pénz, nem?


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 13. 22:05
Valóban. 20x20x35 táska pluszban felvihető.:)
2014. febr. 12. 08:57
A nőitáskát már nem kell a kézipoggyászba rakni, fel lehet vinni külön is. :)
2014. febr. 1. 15:30

Ááááááá, senki nem uatzik?:)

Kiváncsi lettem volna, legújabb tapasztalatokra, hiszen minden változik. A kézipoggyász kérdés érdekelt volna. Ryanairnél úgy tudom a laptopot csak a kézipoggyászban lehet felvinni. Meg a nőitáskát (retikült) is! :) Tehát a 55x40x20 méretbe kell mindezeknek beleférni.

Tapasztalatok?

43. fatsy
2012. dec. 17. 13:04

Sziasztok!


Január 7.-re van jegyem a rynairnél Angliába.Úgy alakultak a dolgok,hogy át kell rakassam február 3.-ra, de tekintve hogy életemben nem utaztam még repülővelnem tudom hogy mennek ezek a dolgok.A cég honlapján néztem a gyakran ismételt kérdéseknél, de nem lettem okosabb sajnos:/.

Valamelyik rutinos "repülő" legyen olyan kedves és magyarázza el ilyenkor mit-hogyan kell csinálni!

Ott tartok, hogy októberben megrendeltem a jegyet és kaptam egy emailt, ennyi.

Előre is hálás köszönet!!

42. taesho (válaszként erre: 41. - Pomodoro)
2012. dec. 5. 01:13

Próbáld ki egyszer és meglátod. Megbízható, de néha törölnek persze, most is volt egy nagy törlési hullám, de hát akkor legfeljebb módosítod az időpontot vagy visszakéred a pénzt, szerintem nem akkora gond. Késés... mindenkivel előfordulhat, ők amúgy az egyik legpontosabb. No a menetrendben is van bőven ráhagyás számolva, így nem csoda hogy 10 perccel később indul akkor is 20 perccel hamarabb ott van mint a menetrendben írt. :D

Igen, minden kék-sárga mert ez a ryan szine. Minden gépük egyforma, szóval amit elmeséltek róla olyan az összes többi is. Így olcsó, így könnyű javítani, karbantartani őket, hogy mind egységes flotta. :)


De mondom, próbáld ki egy próbaútra mondjuk aztán meglesz a saját véleményed róla. Bár mióta írtál már talán túl is vagy egy-két vagy több utazáson velük.

2012. szept. 26. 11:29

sziasztok! Általánosságban mik a tapasztalataitok a ryanair-el? Még sosem repültem velük. Mennyire megy olajozottan a becsekkolás/beszállás? Mennyire megbízhatóak, nem törlik gyakran a járatokat, sokszor szokott késni? Ilyesmik. Egyszer egy barátnőm pl azt mesélte, hogy minden erásen sárga volt a gépen (évekkel ezelőtt, amikor Mo.-n még nem voltak) és őt ez nagyon frusztrálta. Ez még mindig így van?


Köszönöm a válaszokat :)

40. Fiatal nő (válaszként erre: 39. - Ildi0402)
2012. szept. 17. 09:32
Mivel nem hajnali/kora reggeli járat, így számíthatsz késésre. Korábban semmiképpen nem száll fel egyetlen gép sem...
2012. aug. 7. 07:38

Utazott-e mostanában valaki az esti 20.25-ös járattal Rómába, mennyire tartják be az indulási időt? Korábbi indulás elképzelhető-e?

Elvileg 19.00 körül reptéren vagyunk, szerintetek ennyi ráhagyás elég-e?

Előre is köszönöm.

38. Steigi
2012. aug. 1. 16:25

Sziasztok! Olvastam az előzményeket és szó volt a kézipoggyász méretéről.

Szeretném megosztani a mai (igen csak drága) tapasztalatomat.


Múlt hét szerdán utaztam Birminghambe, és ma vissza. Nekem is az a bizonyos 55 cm + kerék méretű kézipoggyászom van (volt), és én sem tudtam, hogy az most még belefér-e vagy sem a max méretbe.

Utazás előtt, direkt kimentünk a reptérre, belepróbálni a ketrecbe a bőröndöt. Belefért úgy, hogy egy picit kilógott a tetején, valószínű a kerék miatt. Senki reptéri alkalmazottal nem beszéltünk akkor, mivel gondoltuk, hogy akkor ez rendben van.

Utazás napján Bp-en álltunk a kapunál, jött a bácsi, aki intézte a beszállást, megkért, hogy rakjam bele a ketrecbe. Mivel addig se nem nőt meg, se nem ment össze a bőrönd,ugyanúgy kilógott belőle, mint a próbán. Annyit mondott a bácsi, okés rendben. Ici-pici megkönnyebbülés, és már mentünk is fel a gépre, irány Anglia.

A mai visszafelé úton viszont a birminghami kollégák úgy gondolták, hogy az a bőröndméret mégsem jó -amit ráadásul nem most használtunk először-, és közölték, hogy fizessünk. Próbáltuk nekik megmagyarázni, hogy 1 hete semmi gond nem volt a kézipoggyásszal, most miért nem jó, de nagyon nem hatotta meg őket. (Lehet hosszabban kellett volna csinálnom a műsort, hogy megijedjenek, hátha ezért lesz késésük, és az nekik nem bót).

Lényeg a lényeg 50 font ráfizetéssel feljutott a gépre a poggyász, és mivel 2 ilyen csomagunk volt 100 fontom azaz 35.560 Ft-om bánta plusszban a mai utazást.


Hát "röviden" ennyi.


Kívánok mindenki másnak kellemesebb és olcsóbb utazást!

37. ildi0402 (válaszként erre: 35. - Labi)
2012. júl. 23. 17:39
Köszönöm szépen. Remélem mások számára is hasznos ez az infó.
36. fzsuzsa76 (válaszként erre: 34. - Ildi0402)
2012. júl. 23. 17:30
35. labi
2012. júl. 23. 17:29

Az utasok csak kis mennyiségű folyadékot, gélt és aeroszolt (maximum 100 ml-es tartályban) szállíthatnak táskájukban. Ezen termékek csomagolása is eleget kell tegyen a speciális követelményeknek. Ez minden Európai Unió területén felszálló utasra vonatkozik. A szabályzat folyadékokra - pl. ivóvízre és üdítőitalokra - érvényes, ugyanakkor gélekre, kenőcsökre, tonikokra és aeroszolokra is kiterjed. Ide tartozik a fogkrém, a borotválkozó krém, a hajgél, az ajakápoló és az arckrém.



A következő szabályok érvényesek a kézipoggyászban szállított folyadékokra:


Folyadékot csupán 100 ml-es vagy ennél kisebb tartályban szállíthat;

Szállíthat egynél több tégelyt (üvegcsét) abban az esetben, ha ezek beleférnek egy átlátszó műanyagzacskóba;

A műanyagzacskó űrtartalma nem haladhatja meg az 1 litert;

Minden utas csupán egy ilyen műanyagzacskót szállíthat;

Az átlátszó műanyagzacskó újrazárható kell legyen (bármilyen zacskó, mely kinyitás után könnyen újrazárható - ez lehet villámzárral ellátott, zsineges, madzaggal lezárt vagy akár egy csomóra kötött zacskó, feltéve, hogy bárki által könnyen kinyitható);



Két kivétel van érvényben:


a repülés ideje alatt igényelt csecsemő-tápszer;

a repülés ideje alatt igényelt gyógyszer.

Továbbra is engedélyezett az adómentes termékek vásárlása útlevél-ellenőrzés után az európai reptereken és az európai légitársaságok repülőin. Azokat a folyadékokat és géleket, amelyeket a reptéren vagy a repülőn vásárolt, szükség esetén becsomagolják és lepecsételik a boltban vagy a fedélzeten. Ezen pecsét 24 óráig érvényes. A tárgyak külön-külön történő felmutatása. Biztonsági ellenőrzéskor a folyadékokat külön kell bemutatni.

2012. júl. 23. 17:01
Repülésben tapasztalt utitársaktól szeretném kérdezni, hogy a kézipoggyászban mennyi, illetve milyen folyadékok vihetők fel? Pl.:tusfürdő, hajlakk, stift, sampon,...
33. Fiatal nő (válaszként erre: 30. - Gogo17)
2012. júl. 5. 20:23

A kerék is számít, szóval ha ellenőrzik a csomagot, amit viszont bármikor megtehetnek: igen, szívatni fognak és ki fogják fizettetni veled a csomag (feladási, borsos) árát. Vagy ott helyben leszereled a kerekeket...


Mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet kézipoggyásznak vinni egy nagyobb hátizsákot, azt még gyűrni is lehet és nem kell szórakozni a kerekekkel... -.-"

2012. jún. 20. 14:42
Segítésget kérnék! Jövő héten utazoma Ryanairral, és a beszálókártyám kinyomtatása után, - tizedik olvasásra- vettem csak észre, hogy véletlenül elírtam a vezetéknevemet, a végére írtam még egy betűt. azt olvasom a tájékoztatóban, hogy a beszállókártya kinyomtatása után módosítani nem lehet az utas nevét. Nem tudom, hogy felszállhatok-e egyáltalán, vagy megint csak jól megsarcolnak emiatt, esetleg lehet olyan szerencsém, hogy az útlevélvizsgálatnál nem veszik észre, hogy abban egy b etűvel kevesebb van? Nagyon jó lenne, ha tudna valaki segíteni.
31. Gogo17 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. máj. 31. 03:55
30. Gogo17
2012. máj. 31. 03:51
Valaki lenne szíves válaszolni a kérdésemre? Köszönöm!
29. hungarita (válaszként erre: 28. - Gabocac)
2012. máj. 14. 18:19
Koszi.. hat meg gondolkodok, de valoszinu, hogy ezzel megyunk, ha nem mennek lejjebb az arak a wizznel.
28. gabocac (válaszként erre: 24. - Hungarita)
2012. máj. 13. 15:10
A ferjem mar repult veluk en csak wizzair-el.Az o elmondasa szerint mintha kicsivel nagyobb lenne a hely mint a wizzairnel.Volt olyan ,hogy kesett de az a rossz ido miatt volt.Szerintem semmivel nem rosszabb mint a tobbi fapados gepek.
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - Hungarita)
2012. máj. 12. 10:53

Utazási irodában nekem azt mondták, hogy 10 kg.

De én azt is keveslem.

Semennyit? Az hogy lehet? :O

26. hungarita (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2012. máj. 12. 09:21
Mindenkeppen kell fizetni... vagy max 15 kg-t adsz fel az 14ezer valamennyi, vagy ha tobbet akarsz, az meg dragabb...
25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Hungarita)
2012. máj. 12. 09:17

Nem tudod, mennyi lehet a feladható poggyász súlya úgy, hogy ne kelljen fizetni? Nem találom sehol.

Kézire van infó, 55x40x20 cm, tömege legfeljebb 10 kg.

2012. máj. 12. 09:03

Sziasztok!


Augusztus vegefele szeretnenk hazautazni a parommal Spanyolorszagbol 2 honapos babaval Magyarorszagra pàr hetre. Eddig mindig wizzair-rel utaztam haza, de most ugy felmentek az arak augusztusra, hogy a ryanairben gondolkodunk... Szoval mindenki velemenye erdekelne! Ugye azert egy kisbabaval fontos a kenyelem is.. koszi!

23. Gogo17
2012. máj. 2. 21:21

Sziasztok.

Nekem is ennyi gondom van mint az elöző kérdezőnek.

20cm úgy ahogy megvan, max valamivel összekötöm, 40cm pont megvan, de a hosszúság 58cm, sajnos a kerekek miatt.

Fel fognak így is engedni? :S

22. Davey7
2012. márc. 28. 12:35

Sziasztok. Kellene egy kis segitseg. Eloszor fogok ilyen fapadossal utazni es van egy kis borondom amit poggyasznak hasznalnek. Megneztem a megengedett mereteket (55cm x 40cm x 20cm). A hosszusaggal van egyedul gond,mert a borond maga 55,de plussz rajon a kerek,ami vagy 3 cm. Akartam irni a ryanair-nek,de nincs email cimuk,igy csak nyilt forumokon tudom megkerdezni. Csinaltam par fotot is,ezek az alabb lathatok. Szerintetek atengednek ezzel? Mert nem szeretnem ha visszakuldenenek emiatt :S



[link]

2012. márc. 28. 11:21

A Rendőrség által megkövetelt szabályok miatt jövő héttől csak lassít a Ryanair hazánk felett.


Az utasoknak 1000 méteres magasságból kell kiugrálniuk egy káposztásmegyeri futballpályára. 30 euróért már ejtőernyőt is vásárolhatnak hozzá. „Szedjék össze a hullákat azok, akik minket szopatnak.” – mondta el sajtótájékoztatóján a cég vezérigazgatója, majd jelképesen egy hányózacskóba hugyozott és kidurrantotta. A sarkos kommunikációjáról ismert Michael O’Leary elmondta azt is, hogy nem kell sok ész ahhoz, hogy valaki fakabát legyen, ahhoz viszont igen, hogy egy fapados légitársaságot üzemeltessen.


A Ryanair további intézkedésként addig a szendvicsek vásárlását sem engedi a magyar állampolgárságú utasoknak, amíg a helyzet meg nem oldódik.

20. beu79
2012. márc. 18. 21:01

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni Ryanair utastól, ha becsekkolok on-line, használhatok -e ékezetes betűt, vagy kell-e valahova a nevünket beírni egyáltalán(nem tudom mert még nem csekkoltam on-line). Mert valahol azt olvastam, hogy ne használjak, mert nem ismeri fel a rendszer, és akkor kérhetek ott beszállókártyát.

Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook