Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túlélni 2011-et fórum

Túlélni 2011-et (beszélgetős fórum)


25. 22342e0151 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. ápr. 7. 17:25
Elismerem, akkor mögötted kullogok:)
24. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - 22342e0151)
2011. ápr. 7. 17:24
25 év gyakorlata, tapasztalata csupán.
23. 22342e0151 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2011. ápr. 7. 17:20
Én is túl vagyok egy ilyen "bulin".
22. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - 22342e0151)
2011. ápr. 7. 17:06

Ezért írtam, hogy mindig csak a mai napot túlélni, nem gondolni a holnapra. Majd ha holnap reggel felébredtem, akkor kezdem újra, megoldom amit kell, teszem, amit kell.

Csináltam évekig... Sikerült!

21. 22342e0151 (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2011. ápr. 7. 12:59
Ez mind szép és jó, de előbb tennie kell-nem keveset, hogy a sívében a keserűség ne tudjon bekerülni.Ennek a kivédéséhez elég kemény munka kell, min 3-4 hónap. Hogy ne betegedjen meg a lelke.
20. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Ju26)
2011. ápr. 7. 12:45

Az előbb találtam.


"Ne hajolj meg a sors előtt, csak azért, mert az úgy kívánja. Célod van, s aki ismeri a célt, merje birtokolni a rávezető eszközöket is.

Ha mégis elgyöngülnél a cél előtt, fordulj a szívedhez tanácsért. Egy kis késlekedés nem árt: ami hamar áll elő, hamar a semmibe vész. Nincs jobb társ az erős szívnél, mely a kellő pillanatban átsegít a bajokon. Élj a szív törvénye szerint!

Akinek célja: a helyes élet – annak eszköze: az emberség. "


(Tatiosz: A szív törvénye)

19. 5f04ded80c (válaszként erre: 14. - Ju26)
2011. ápr. 7. 11:51

A legrosszabb, amit tehetsz most, ha magadat okolod bármiért is. Persze mindig kettőn áll a vásár, de ez esetben az a bizonyos kettő a volt párod és az új kedvese. Te csak próbáltad olyan ütemben élni az életet, ahogy az normális esetben megszokott. (Munka, házasság, gyermek...)

Sajnálatos, hogy ez ember sokszor nem látja meg időben az apró jeleket, amiből megítélhető a közelgő "vég". A szakítás mindig fájdalmas, de minél hosszabb az együtt eltöltött idő, a sok közös emlék, a kialakított kötelékek, annál jobban sérülünk az elváláskor... de az élet megy tovább. A pofonokat kiosztja, majd megsimogat... és akkor rájövünk, hogy a pofonok is kellettek ahhoz, hogy a simogatást értékelni tudjuk.


Légy erős, járj emelt fővel, és légy mindig büszke arra, hogy fel tudsz állni a padlóról.


Az emberekben pedig bízni kell, de ezután légy figyelmesebb, járj nyitott szemmel.

2011. ápr. 7. 08:07
Ne félj kedves első hozzászóló az élet sajnos sok rosszat és kevés jót tartogat. Bocsáss meg egy aljas fráter volt a párod, azt hitte nem jössz rá a disznóságára jól tetted, hogy elküldted és reméljük többet nem fog zaklatni, vagy zavarni tégedet. Tudom nem így képzelted el az egészet, de ennek ellenére kívánom mielőbb állj talpra és kezdjél egy új életet kíván neked minden jót. Üdv.Ágnes
2011. ápr. 7. 07:00

Csak úgy tudodo túlélni ezt a dolgot, ha most mindent zársz, minden emléket, ami az illetőhőz kötött. Jót rosszat.

Ki kell kukáznod magadból, és nagyon oda kell figyelned, hogy a keserűség, bánat, harag, bosszúállás ne munkálkodjon benned. Ez legalább 2-3 hómap lesz mire sikerül.


Minden jót kívánok neked.

16. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Ju26)
2011. ápr. 6. 21:50

Megtanulsz félni, az apró jelekre figyelni; óvatos leszel. Mindezek megóvnak a meggondolatlanságtól.

Az ember megtanulja, hogyha kezet fog a kéményseprővel, kormos lesz a keze, de azt is, hogy mivel mossa le, majd azt is, hogy kinek a kézfogását fogadja el...

Akit megmart a kígyó, a gyíktól is félni fog.

2011. ápr. 6. 21:37

Nagyon jó egészséget és rossz után csak jó jöhet.

Nincsenek véletlenek.

14. ju26 (válaszként erre: 10. - 5f04ded80c)
2011. ápr. 6. 21:32

Igen valóban lány írta és ha nem tudnám, nem hinném el, hogy az ország egyik legolvasottabb újságjának tervezőszerkesztője így beszél angolul. :(


A fogyás segít egy kicsit az önbizalmam visszanyerésében, de még mindig azon gondolkozok vajon mennyire borzalmas ember lehetek, ha ilyen bánásmódot érdemeltem. Azt nem élném túl ha egy új kapcsolatban megint így bánnának velem. :(

13. ju26
2011. ápr. 6. 21:26
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Lehet, hogy bugyután hangzik, de olyan jól esik minden apró kedves szó. :)
2011. ápr. 6. 21:17

hmmm...tényleg borzasztó ez a történet, és nagyon sajnálom, de szerintem túlzottan sokat adtál meg abból, h kiről van szó. Én már konkrétan megtaláltam:S

Vigyázz, nehogy rádszálljanak, és kellemetlenséged legyen ebből!

Kitartást, hidd el, minden jóra fordul...

11. 91fc1792b4 (válaszként erre: 10. - 5f04ded80c)
2011. ápr. 6. 21:10
Tényleg a csaj írta, nem olvastam el figyelmesen...bocs.
10. 5f04ded80c (válaszként erre: 8. - 91fc1792b4)
2011. ápr. 6. 20:59

Szerintem ezt a csaj írta. A leírtakból könnyen kikövetkeztethető, hogy kiről van szó (mármint a nő esetében).


Én is megdöbbenéssel olvastam a történeted, nehéz ilyenkor jó szavakat találni.

Csak annyit tudok mondani, hogy a végsőkig higgy magadban! Tarts ki, vészeld át valahogy az elkövetkezendő időszakot. Töltődj az élet szép dolgai által, és végül de nem utolsó sorban: nyiss majd egy új szerelem felé. Ne hagyd, hogy ez a borzasztóan rossz tapasztalat elvegye tőled a reményt. Biztos vagyok benne, hogy minden rendbe jön majd, és megtalálod az igazi párod, aki feledteti veled ezt a borzalmat.

A jó emberekkel így szokott történni, veled is így lesz. Kitartás!

2011. ápr. 6. 20:54
Először is gyógyulj meg! Kívánom, hogy minden jót visszakapj és minden rossz kerüljön el!
2011. ápr. 6. 20:52

Felnézek Rád, hogy ennyi minden után még tudsz optimista lenni, komolyan, minden elismerésem. Ledöbbentem ezen a történeten, hogy jöhet így össze minden. A babát én is sajnálom, de ennek így kellett lennie, mindig a volt párodra emlékeztetett volna. Csak további kitartást kívánok, fel a fejjel!!!

(bocs, hogy megjegyzem, de elég rémes angolsággal ír a pasi) :)

2011. ápr. 6. 20:50
Higgy abban,hogy ezután már csak csupa jó jöhet!Mert ennyek így kell lennie!Ezt kivánom Neked!
2011. ápr. 6. 20:49

Szia!

Hát ez ritka durva történet... nagyon sajnálom!

Ugyanakkor azt mondom, bízz magadban, látod ez a fogyókúrád is sikerült, pedig nem lehetett könnyű úgy foglalkozni bármivel is, hogy ilyen csalódáson mentél keresztül.

Én évekig nagyon rossz szériában voltam, idén kerültem végre felszálló ágba. Problémák persze mindig vannak, nekem mostanában még mindig az egészségemmel, de az kibírható.

A műtéttől szerintem ne félj, hamar túl leszel rajta.

Azt hiszem, Neked az lenne a legjobb, ha egy darabig csak magadra koncentrálnál, épülnél lelkileg-testileg egyaránt. De hidd el, a boldogság is eljön, talán nem is soká az életedbe.

Vannak rendes férfiak is, és én azt kívánom neked teljes szívemből, hogy legközelebb ilyenhez legyen szerencséd!

5. ee1fa992f1 (válaszként erre: 1. - Ju26)
2011. ápr. 6. 20:47

Jézusnak szent ereje! Csajszi, minden elismerésem a tied, hogy még bírod szuflával! Hatalmas lelki erőd van, és egyáltalán nem vagy gyenge. Amikket itt leírtál, nagyon durvák, de borzasztóan tisztellek, hogy talpon tudtál maradni! Továbbra is maradj erős, hidd el, Isten nem ver bottal.

Az élettől mindegyik vissza fogja kapni, amit ellened tettek!

4. encifinci (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. ápr. 6. 20:45

A fogyáshoz gratulálok ezt akár első sikerélményednek is tekintheted...a többi huu nagyon nem egyszerű:( ha túlvagy a műtéten és minden rendben leszel kicist megnyugszol csinos külsővel és talán egy új munkával új környezetben könnyebb lesz újrakezdeni:) a terhességed nagyon sajnálom,de talán a rosszban még az a jó hogy időben kiderült az exed énje.

Kitartást kívánok

2011. ápr. 6. 20:45

:( Erre nem tudok okosat írni..szerintem Veled megtörtént az amitől a legtöbb ember a legjobban fél..kikapták a lábad alól a talajt! A párod, a baba, a munkahely...ebből egy is sok, nemhogy az összes!


Kitartást Neked, és erőt! Jó úton haladsz, jó hogy vannak terveid, hogy nem zuhantál meg teljesen!

2011. ápr. 6. 20:40
Hosszú még ez az év... A saját történetemmel talán később némi vigaszt tudok majd nyújtani...
1. ju26
2011. ápr. 6. 20:32

Kedves Fórumozók! Olvasván a különféle történeteket, csak reménykedni tudok, hogy történetem elmesélésével talán én is kaphatok 1-2 bátorító tanácsot Tőletek!


Az évet az Erzsébet hídon álldogálva kezdtem oldalamon a vőlegényemmel, hasamban első gyermekünkkel, szívemben kétségekkel, hogy hogyan is alakul majd az új év…. a válasz azonban nem sokáig váratott magára.


Egy januári estén a munkából hazatérve párom a laptopjánál ülve köszöntött. Boldogan rogytam le mellé a kanapéra, fáradtan bambulva laptopja kijelzőjét, miközben beszélgettünk. A boldogságom hamar tovaszállt, mert párom röviden és hidegen válaszolt minden kérdésemre. Olyan érzésem volt, mintha félbeszakítottam volna valamit, ezért csak a saját megnyugtatásomra, megkértem, hogy mutassa meg a leveleit. Meglepve láttam, hogy annak az embernek, aki napi 25-30 hívást kap a barátaitól, egy hete egyetlen új üzenete sem érkezett. Mielőtt kilépett volna a leveleiből, félig-meddig már megnyugodva, rákattintottam a Piszkozatokra, ahol ott várt az igazság….


Kiderült, hogy miközben beköltözött a lakásomba, eljegyzett, közös gyerekünket vártuk, ő továbbra is együtt van a volt barátnőjével, akit – velem nagyjából egy időben – el is jegyzett. A nő ráadásul mindvégig tudott a mi kapcsolatunkról, mert a párom azt a történetet adta be neki, hogy miattam csak a tartózkodási engedélye miatt van (lévén, hogy külföldi állampolgár, én kitöltöttem a befogadó nyilatkozatot a Bevándorlási Hivatalnál és természetesen össze is költöztünk), de valójában őt szereti.

Közöltem, hogy azonnal hagyja el a házamat. Párom hitegetett, hogy ez csak egy félreértés, mire én követeltem ha valóban így van, hívja fel a nőt…


Nagy meglepetésemre a nő önelégülten mesélte, hogy ő SOSEM hagyja el a páromat és milyen fantasztikus közöttük a szex. Egy pillanatig sem tagadta, hogy tudja ki vagyok, sőt szinte kérkedve emlegette, hogy a párommal annak idején jött össze, mikor annak megszületett első gyermeke és együtt éltek az anya, az apa és a csecsemő. Máig nem tudom, hogyan volt annyi erőm, hogy nyugodtan megköszönjem a beszélgetést és lerakjam a telefont.


A páromat ezután kidobtam a lakásból. Mielőtt távozott, a falnak lökött és mikor már a földön voltam, ordibált rám, hogy minek fogadtam én be őt a lakásomba, hogy most elveszítse ezzel a papírjait?! Ott álltam megcsalva, megalázva, terhesen és még ekkor is önmagát védte. Azt hiszem abban a pillanatban láttam meg az igazi arcát.


Napokig élőhalott voltam, járni alig bírtam az ütéstől, emberekhez pedig nem voltam képes szólni. Annyira legyengültem, hogy közel három hétig feküdtem otthon. Végső kétségbeesésemben elmentem a Családvédelmi Szolgálathoz és arra a következtetésre jutottunk, hogy a gyűlölettel ami bennem él, nincs értelme ennek a terhességnek.


Összeszedtem minden tartalékomat, amit a svájci frankos lakáshitelem miatt gyűjtögettem és elvégeztettem az abortuszt. Az orvos a vizsgálatok során teniszlabda méretű cisztát diagnosztizált nálam, úgyhogy bónuszként most áprilisban megműtenek. Februárban mikor visszamentem az orvoshoz közölte, hogy a műtéthez le kell fogynom. Pont az hiányzott még a megtört lelkemnek, hogy egy orvos elhízottnak tituláljon. :S


Mikor 2 nappal később a cégnél ahol dolgozom bejelentették, hogy elküldik a csapatomat a nyár folyamán, már csak mosolyogni tudtam kínomban.


Úgy érzem az egyetlen dolog ami visszatart a megőrüléstől az az, hogy minden este ott vagyok az edzőteremben, míg már ahhoz sincs erőm, hogy gondolkozzak. Fogytam az elmúlt 2 hónapban 14kg-ot, úgyhogy az orvos utasítását azt hiszem sikerrel hajtottam végre…fő az optimizmus.


Azt hiszem a történet egyik legszomorúbb pontja, hogy közben rájöttem, hogy a nő, aki mind idáig kettő gyermekes család életét tette tönkre, egy hárombetűs havonta megjelenő női magazin tervező szerkesztője. Az újság ami tanácsokat oszt, hogyan légy sikeres és boldog, egy ilyen nő kezeiből kerül ki.


Én most lélekben készülök a műtétemre, ebédidőben az önéletrajzomat frissítgetem, esténként pedig az edzőteremben futom a kilométereket. A napot pedig mindig úgy zárom …. bárcsak már lenne vége ennek az évnek!


Köszönöm, hogy végigolvastátok történetemet! Ha Valaki még mindig bírja szuflával, íme a levél (nevek és e-mail címek kicsillagozásával), amely tönkretette alakuló családomat egy életre:


________________________

From: H*v*zi M*ni*a <h*v*zim*ni@gmail.com>

Subject: my answer

To: "E*MA*U*L Z*G*D*K" <z*g*d*m@yahoo.com>

Date: Tuesday, January 11, 2011, 4:43 AM

Szia Mormota!


I hope this time you read my message.


There is something u have to know about me, but I never couldnt tell you:


1. long time ago, when we have planed our life. I finded a little, cheap house for rent in Csepel. I was thinking its gona be good for us. Becose Blanka would be close to you and good to me, becose i wana leave the city. I need a garden. I dont like to live in Budapest, soon I would like to leave it. Im here just becos my job.


2. I called you once to meet and talking about our serios futur. This time you came late from Judit, and we went to the Embassy. Than you asked me to find Blanka, and help translate at the Police Station, if I wana be your wife.... It was a good manipulation from you, becose at this time you dont had any plan with me.


3. Im not easy, I told you before. Im seeing to much, Im thinking too much. We are diffirent. Its very good think what you want, but its without reality. You belong lot of body. You belong to Ingrid becose Blanka, you belong to Judit becose the social status.


4. Momma name is came from the only one picture what I made, when we where together in the bad. Mo like Móni, Ma like Manuel. But MoMa is name of the Modern Museum of Art in New York, so I changed it to Momma. I have an other nigerian friend who ask me about the meaning of this name, but I never told him, what is the real meaning. But he sad me, on his language Momma is Angel. I like it, so I keap it. I like to find new names, like Manu or Momma, or Juma...


5. I spend lot of many to corect my sleep. It began when I know you, and the reason was the scare. Scaring the love, scaring the future. I can see the future, maybe is not true, but by my opinion is true.


6. Im sure our child would be beautifull, talent, and a genios, but you can not be serios. I never felt you are mine, and I could never be yours. I hope Judit will change her opinion about the question of child.


7. I know you almost very good, and i love you, its no doubt, but after all, what I want, is stay your white friend. You can say 'no, thank you', I will except it. A normal woman (not like me) never want to talk to you anymore after all, but you have changed me, I mean I'm more after you, so with my love I can forgive you everything, but not like your wife. Like your wife i become like devil.


8. You know the hungarian men always sais it: "We have time!" , and keep the time of the woman, and its not good. I want children long time ago, but my exboyfriend took my young years, than I gave it up, and left him. And with you I felt it again, in the happy moments, but it was too short. I dont know why God dont help me to feel the maternity, but I have to except what i get it.


I hope you understand me, and my english! I had to write it, becose its full like this.


your friend,

Momma


ps. pls after reading delete it, tnx

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook