Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a GYES ideje alatt visszamegyek dolgozni 4 órában, akkor előtte ki kell vennem a szabimat, vagy majd csak ha lejár a GYES? fórum

Ha a GYES ideje alatt visszamegyek dolgozni 4 órában, akkor előtte ki kell vennem a szabimat, vagy majd csak ha lejár a GYES? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 6. 08:15
Köszönöm a válaszokat... :-)
2011. ápr. 6. 07:55
Én is szabik kivételével kezdek, ami az esetemben 50 nap.
2011. ápr. 6. 07:34
Én kivettem az összes felhamozott szabadságot, amikor lejárt a gyedem, egyből szabival kezdtem. Ha az lejár utána tényleges munka:)
2011. ápr. 6. 07:22
szabadságok kivételében a munkavállaló a gyermek otthoni gondozásának ideje alatt akadályoztatva van, így a visszatérés az esedékesség évétől eltérő felhalmozott szabadságok kiadásával kezdődik. Időnként értelmezésbeli különbségek vannak e tekintetben, a törvény rendelkezése szerint 30 napon belül kell kiadni a szabadságot és ez nem azt jelenti, hogy 30 napon belül kell megkezdeni a kiadását, hanem azt, hogy 30 napon belül ki is kellene adni. Ez a visszatérő anyák/apák esetében lehetetlen, mert 30 (naptári) napon belül 20-23 munkanap adható ki, ezért van az, hogy már az első napon szabadsággal kell kezdeni. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.
2011. ápr. 6. 07:06
Ha a GYES ideje alatt visszamegyek dolgozni 4 órában, akkor előtte ki kell vennem a szabimat, vagy majd csak ha lejár a GYES?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook