Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ERASMUS program fórum

ERASMUS program (beszélgetős fórum)

16. martin3 (válaszként erre: 14. - Dogiz)
2011. ápr. 8. 10:50
nekünk anno 50ezret kellett fizetni, ebben benne volt az oda-vissza út, a szállás. Napi 10eurot kaptunk, az kb 300/hó. És ebből simán megéltünk (a meleg kaja az egyetemen 3euro volt), adtak biciklit és azzal közlekedtünk a suli-szállás közt+ a városban. egy csomót tudtunk kirándulni, a vonat is olcsó volt, vittük a bicajt ls hajrá...
15. Szőke Rita (válaszként erre: 14. - Dogiz)
2011. ápr. 8. 10:29
A szállás az adott lenne, ugyhogy arra nem kellene sokat költenem. De még így is tartok tőle hogy sokba kerül.
14. dogiz (válaszként erre: 13. - Martin3)
2011. ápr. 6. 20:31

Hát az lehet akkor úgy volt, de most 2 évvel ezelőtt. semmit nem biztosítottak, 300 EUR/hó ebből old meg. Kollégiumot nem adtak ezért albérlet, (üresen) matractól kezdve, ágynemű mindent venni kellett, szóval albérlet + rezsi (Heraklionban) kb. 180-200 EUR/hó volt. és még semmi más nem volt kifizetve. Az élelem a mi pénzünkhöz képest drága.

Oda-vissza út sokba került, de azért nyelv szempontjából megérte.

13. martin3 (válaszként erre: 12. - Martin3)
2011. ápr. 6. 14:36
mindössze 50ezer forintomba került...szerintem ennyit megért
12. martin3 (válaszként erre: 1. - Szőke Rita)
2011. ápr. 6. 14:34
szia!én kb 10éve voltam, szintén tanító vagyok német szaokos, és No-ban voltam. én csak jókat mondhatok, bőven kaptunk annyi pénzt, amiből meg tudtunk élni, sőt félre is tudtam tenni, a vendéglátók pedig nagyon kedvesek voltak(tényleg szuper helyekre vittek minket kirándulni, már sok is volt a sok törődés) én csak 1 hónapra voltam, de ezalatt az idő alatt annyi minden jót felszedtem tanítás szempontjából, hogy azóta is abból élek az óráimon, soha nincs fegyelmezési gondom és a gyerekek élvezik az óráimat, simán házi feladat nélkül megtanulják a tananyagot, és tudnak is nem csak azt, ami a tankönyvben van....mindezt játékos módszerekkel észre sem veszik, hogy tanulnak...szóval csak ajánlani tudom, teljesen már szemlélet van odakint tanítás terén, mint itt. Mondjuk Hollandiát nem ismerem, nem tudom milyen lehet...
11. Szőke Rita (válaszként erre: 8. - PöttömPanna)
2011. ápr. 5. 19:42
Köszi szépen az infót:D
10. PöttömPanna (válaszként erre: 9. - Tökvirág)
2011. ápr. 5. 19:36
Jaja, pont ezt írtam én is. Biztos nehéz emiatt.
2011. ápr. 5. 19:35

Hátránya az, hogy abban a félévben is teljesíteni kell az otthoni egyetemen, nagyon nehéz, van egy ismerősöm, aki volt erasmuson, előtte 2 félév alatt 73 kreditet csinált, akkor éppen 10-t se.

Szóval jó eséllyel csúszol.

2011. ápr. 5. 19:33

Sziasztok! Nekem az öcsém volt kint Krétán egy félévet. Nagyon élvezte minden percét, de a pénz nem volt elég amit kapott ösztöndíjat. A szüleink még olyan fél milliót kellett elküldjenek apránként neki az egy félév alatt. Szóval meggondolandó, ha nincs más anyagi támogatás. Mondjuk ő sokat kirándult a környéket bejárta. De gondolom aki kimegy valahova, mindenki ezt teszi, nem csak a tanulás miatt megy.

Középfokúja volt, és minden tárgy angolul ment. Az elején nagyon rázós volt neki, pedig társalgási szinten beszélt. De 4-5 nap alatt kezdett belejönni, és megérteni az innen onnan jövő külföldi diákokat akcentussal együtt.

Az angolja nagyon jól kikupálódott azalatt a fél év alatt. Azt hiszem akkor már AIESEC tag is volt, és most már elnökhelyettesként angolul tárgyal sokszor cégekkel is. Szóval nyelvtanulás szempontjából tuti megéri, ha valaki bátor :)

Vizsgái persze voltak, de nem tudom hány, majd megkérdezem, és megírom.

Viszont az egyetemen nem tudta megkérni minden tárgyból az óralátogatás alóli felmentést Debrecenben, (az itthoni félévből nyáron amikor visszajött, le kellett vizsgáznia) így egy félévet csúszott emiatt. (mivel olyan tárgyból nem kapott felmentést, amire épül következő féléves tárgy)

2011. ápr. 5. 19:26
Többek között azért gondolkozok Hollandián mert a barátom holland és talán könnyebben meg tudnék tanulni hollandul, ismerkedni az országgal, a kultúrával, stb. Nagyon jó lenne kimenni újabb barátokat szerezni. A honvággyal úgy vagyok hogy néha rám jön tart egy napig aztán megint jobban vagyok.
2011. ápr. 5. 19:22

Aki volt erasmuson tudna róla mesélni? Mennyire volt húzós kint tanulni, középfokú nyelvvizsga elég- e? Hangulat milyen? :)

Itthon 14hét+kb. 3 hét vizsgaidőszak van. Külföldön mi a helyzet? Mert így 4 hónapig lenne kint az ember, nem fél évig. Havi kb. 100ezer forintból ki lehet jönni?

Anglia, svéd-o. meg a szomszédai érdekelnének.

2011. ápr. 5. 19:21

szia!Ha nem lenne a párom,biztosan töltöttem volna a fősuli valamelyik félévét külföldön:)Gimis koromban is mentem volna,csak az nagyon húzós áron volt...Én tuti belevágnék.

előnyök:idegennyelv elsajátítása,más sulis környezet,más tanrendszer(ami jobb is lehet),külföldi barátságok,kapcsolatok kialakítása,környezetváltozás(aki nem befordulós annak nagyon jót tesz!).

hátrányok: akadhad bármi,pénz kell hozzá,szülők messziről jó ha tudnak támogatni anyagilag,sulis ösztöndíj nem sok:S , honvágy,kezdeti nehézségek.

2011. ápr. 5. 19:19
Kecskeméti Tanítóképző Főiskolára járok. Másod éves vagyok tanító szakon és első éves óvó szakon. Hollandiába szeretnék majd kimenni, ha sikerülne.
2011. ápr. 5. 19:14

Amúgy Erasmusról annyit, hogy nehéz átmenni a szűrőn, és sokszor nem adnak elég pénzt/ nem engedik a munkát mellette, így azért lóvé a dolog...

Az egyetemet azért kérdezem, mert a helyi AIESEC irodába is bemehetsz (12 felsőoktatási intézményben van), ugyanez kb a program, csak munkalehetőség formájában.

2011. ápr. 5. 19:11
Melyik egyetemre jársz?
2011. ápr. 5. 19:03
Ez egy külföldi főiskolai/ egyetemi részképzés. Kedvem lenne hozzá, de nem tudom mindent jól átgondoltam-e. Kérlek segítsetek, előnyökkel, hátrányokkal. Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook