Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bertoni Foxy sport babakocsiről vélemények fórum

Bertoni Foxy sport babakocsiről vélemények (beszélgetős fórum)

2016. ápr. 9. 14:49

Sziasztok!

Én egy éve használom a lorelli foxyt.

Leírom a tapasztalataimat hátha másnak segít.



A mama tálca a tolókaron. Kulcsot, zsepit, telót mindig ebbe tettem. Az italtartót is kihasználtam, de inkább cumisüveget tartottam benne, mikor a baba tálcát kivettem. Ezt a funkciót imádom, hiányzik is amikor az esernyő kocsival megyünk.

Baba tálca. Ebben szintén az innivalót tartottuk, de erről csipegetett,játszott is rajta, megkapaszkodott benne amikor hátra volt döntve a támla de ő följebb akart üln. Hátránya, hogy a kiszedése két kezes munka, ha benne hagyjuk akkor meg nehéz kiszedni a gyereket, combja, cipő beakad. Családtagoknak rendszeresen gondot okozott a tálca kiszedése, egy idő után le is szedtem.

Dönthető háttámla- majdnem vízszintesig, 3 fokozatban, fém karral. Előnye hogy akkor is tök könnyen egy kézzel felemelhető ha a gyerek alszik benne. Pl bevásárlásnál sokszor fel kellett emelnem az alvó gyerek alatt mert csak így tudtam betenni a csomiba a cuccot.észre sem vette. A másik kocsinknál pillangós csipesz van, még nem tudtam a gyerek alatt feljebb húzni két kézzel sem.

Hatalmas kupola. Imádom! Majdnem az egész gyereket be lehet vele takarni! Süthet a nap a horizontról, eshet az eső, csak a lába látszik ki. A tetején van egy kukucska nyílás, ez is jó.

Ülés- hát a súlypontját valahogy nem sikerült eltalálniuk. Kicsit mindig előrébb csúszott benne a popója mint kellett volna, és görbült a háta, emiatt nagyon ideges voltam. Kivettem az állatos betétet én is és így már jó. Valahogy az mindig előrébb csúszott a betét neg a gyerek is. Ennek a lábtartója szintén állítható de addig volt jó míg vízszintesbe volt állítva, mert nem lógott le róla a lába. Most másfél éves és azt láttam hogy alvásnál térdből lóg a lába. Télen nem aludt babakocsiban így ez csak most lett szembetűnő. Viszont hiába hajtottam le ezt a lábtartót, a pedálig nem ért le, illetve a bezárt szög valahogy túlment rajta. Ha le is ért volna a lába, akkor is kb a sarka ért volna rá. Most kipróbáltam hogy a fokozatokat figyelmen kívül hagyva még leljebb dönthető-e és így már ráér a lába a pedálra. Mondjuk nem kattan be, tehát ha ott emelem a kocsit akkor felugrik az első állásig, de amúgy se ott kell fogni a kocsit.

A nagy csomagtartó szenzációs, mindig jól megpakolom.

A kerekek nyikorognak, de a csomiban tartok varrógép olajat, és az utcán ia be tudom olajozni. Persze a sok port szutykot időnként ki szoktam pucolni a kerekek közül. A vázzal, kerekekkel nem volt gondom sose, nem tört, nem esett ki, pedig rendesen megpakolom mindig. Új korában egy kézzel is könnyenlehetett vele manőverezni, mostmár azért inkábbkétkezes. Könnyű, egy kézzel összecsukható. Császár után egyedül emeltem. A fékkel sincs gondunk. Férjem sokszor belerúgott séta közben, de én nem tapostam (167cm vagyok). Én a láblógós gond miatt vettem egy esernyőst, de amúgy ezt jobban szeretem. És meg is oldottam, szóval az esernyős nyaralós kocsi marad.

10. PiciPöti (válaszként erre: 9. - Zsófi2014)
2015. nov. 20. 16:17
Megkérdezhetem, hogy milyen babakocsit vettél helyette?
2015. nov. 20. 13:00
Ja nyekereg nem is kicsit es allandoan lecsoszott a gyerek belole, ehelyett most van egy olyan amit fel kezzel is siman ellavirozok es minden kivansagnak hianytalanul megfelel. Miert ernem be kevesebbel?
2015. nov. 20. 12:57
En ket honap utan megszabadultam tole.. Rettenet! A bolygosithato kerekek nem fordulnak, uthiba sem kell hozza es a labzsak konkretan hasznalhatatlan. Gyuloltem!
2015. nov. 20. 12:55

Elég régiek a hozzászólások, na, de hátha...:)

Mi is megvettük a babakocsit a sok negatív vélemény ellenére. Úgy voltam vele, hogy használtan 16ezerért lehet venni, nem csak ebből a fajtából, de akkor inkább ráfizetek és lesz egy új, aztán majd lesz valami, úgyis nagyobbacska már a Babu, elleszünk vele, még ha nem is csúcsszuper...Igen, néha beverem a lábam, de csak ha sietek, de miért sietnék, ha babakocsizunk, tehát lassabban megyek és no problem...kicsúszott belőle...inkább olyan érzésem volt, hogy neki nem kényelmes (bár jókat alszik benne, nagyon jól le lehet árnyékolni) a pozíció, mert a lenti becsatoló kissé lentebb van varrva, na emiatt elég ideges lettem, aztán már vittem volna varrónőhöz, hogy varrja feljebb, de kivettem a felső "macis bélést", és így megoldódott a probléma, sokkal de sokkal jobb így, mert nem olyan csúszós az alatta lévő anyag, és mivel nincs úgy bélelve, kicsit besüpped a pópó és nem csúszik le, remélem érthetően írtam le. Már nyekereg is kicsit a kocsi, de ez van, tudtam mikor megvettem, nem zavaró.

A célnak pont megfelel. A lábzsák az lehetne jobb, de azért egy új bundazsák is 8e körül van, lehet be kell majd fektetni egybe.

Nekünk mostmár megtetszett, elfogadtuk a kis hibáival:)

2014. máj. 22. 21:23

Nekünk is ilyen van. Előnye, hogy hihetetlenül könnyű, buszra, de még arra az ósdi villamosra is simán felrakom, a 11 kilós legénykével meg többnyire 3-4 kiló cuccal egyetemben. Ezért lift nélküli házba is jó, mint amilyen a miénk. Egy átlagos nagybevásárlás alkalmával beszerzett 5-8 kg simán elfér a kosarában mert az tényleg hatalmas. Egyszer 20 kiló palántaföldet raktunk a kosarába plusz a baba is benne ült de a kocsi kibirta. Szerintem jól lehet vele manőverezni is, könnyen fordul, egy év alatt egyszer kellett megolajoznom, azóta csendesen megy, nem nyikorog. Keskeny, de annyira nem hogy a babának kényelmetlen legyen, igy ha valami ''okos'' a járdán parkol, többnyire még én is elférek a BMW-je és a fal/kerités/fa között, passzentosan, de legalább nem kell más baromsága miatt az úttesten tolni a kocsit. Valamint polcokkal túlzsúfolt üzletekben is tudok vele mozogni.

Hátránya, hogy a hátsó fékkel csinján kell bánni, nem mindig engedelmeskedik sajnos :/ A villamossineken való áthaladás se a kedvence, bár olyan kocsit még nem gyártottak szerintem, ami azokon simán átmegy. Ami tényleg bosszantó benne, hogy a Bertoni/Lorelli fölösleges úri huncutságnak tartja a biztonsági övek kipárnázását, és nem csak ennél a modellnél. Mindezek ellenére ez a kocsi ár/érték arányban ötös!

5. Szarvas1981 (válaszként erre: 4. - Nitus6)
2013. máj. 27. 21:19
Végre valaki aki normálisan leírta a véleményét. Köszönöm!!!
2012. márc. 8. 08:35

Sziasztok! Bár nem mai a téma, hátha valaki éppen most gondolkodik ilyen babakocsi vásárlásán, aktuális lehet.


Röviden tömören: én maximálisan meg vagyok vele elégedve.


Azért döntöttem ez a típus mellett, mert majdnem vízszintesig dönthető (a kislányom mindig szundít séta közben), nagy a bevásárlókosara (egy nagyobb bevásárlás is belefér) és kényelmesen tolható egy kézzel! Bevásárlások alkalmával egy kézzel a kosarat, egy kézzel a kocsit tolva simán elvagyok, nagyon egyszerűen kezelhető. Tökéletesen fordul. Első kerekei rugóznak így ki sem pottyan a gyerek a bukkanókon sem, szépen felveszi az egyenetlenségeket. Külön tetszik a baba-mama tálca, a tolókaron kis tárolórekesszel, ahová a kulcs, mobil, stb. tárolható.


Ilyen ár/érték arányban nem találtam volna sehol babakocsit újonnan. Használtan meg nem szívesen vesz az ember ki tudja mennyit futott, érte-e kisebb nagyobb baleset, stb. Az új a biztos, van rá garancia is, akinek nincs elég keret rá marad az ilyen olcsó kategóriás járgányoknál. :)

Én ennek kapcsán rendeltem meg webáruházból. Nem vesz az ember zsákbamacskát, hiszen ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket szó nélkül visszaküldheti és visszakapja a pénzét (van rá törvény ugyebár, nem részletezném).


Sok fórumon olvastam, hogy azonnal továbbadta és hirdeti, mert fú de borzalmas. Miért nem küldte vissza? :)


Állítólagos hibái:

Nem lehet tolni magasaknak: technika kérdése. ;) Minden új kocsit meg kell szokni, mindnek van hátsó tengelye és féke is. Sőt megjegyezném, hogy ez egy nagynak számító sportkocsi, hogy kezelne egy esernyőre csukhatót? Nekünk van az is, így tudom miről beszélek. Az esernyő megvétele után vettem meg ezt, az túl kicsinek bizonyult. Kicsi volt a kereke, kényelmetlen volt, kicsi volt a tárolórész, stb. Ezt akkor kezdő sportkocsi vásárlóként nem tudtam, tanultam a hibámból.


Olvastam olyat is, hogy 1 hónap után nehezen fordul, nem forognak rendesen a kerekei. Erre csak azt tudom mondani, hogy az emberi butaság határtalan. :)

Jó hogy akad a kerek karbantartás hiányában. Ha a homok, sár a forgó alkatrészek közé megy egy idő után akad a kerék valóban. Ezért kell rendszeresen karbantartani. Amit a használati utasítás is pontosan leír… ;) (De segítek: a rendszeres tisztítás, tisztán tartás + szilikon spray csodákat művel)

Ezeknek a felhasználóknak üzenem, hogy a világon nincs olyan babakocsi, aminek ne akadna a kereke, ha nem tisztítják ki időközönként. Rendszeresen meg kell tenni! Saras időben én minden séta után veszem a fáradtságot és eltakarítom. Megéri!


Kicsúszik belőle a gyerek: :D Kösse bele vagy ha igzgága a lelkem az nem a kocsi hibája, a másikból is ki fog csúszni. Egyébként állítható a lábtartója, magasabbra kell állítani, így öblösebb lesz, a baba súlypontja hátrébb kerül és meg van oldva a probléma.


Nekem a kinézete is tetszik, vidám, nem az a megszokott egyszerű ami szembe jön az utcán az emberrel. A huzata levehető, így egyszerűen mosható. 5 pontos biztonsági öv, nagy kupola, vastag lábzsák, lábtartó, pohártartós tálcák, könnyű kezelhetőség. Mi kell ennél több?


Remélem tudtam segíteni!

2011. máj. 27. 08:13
Én nagyon megbántam.... minden kis uthibán elakad, rövid a tengely, folyton a tengelyt rugdosom....és annak ellenére, hogy kompakt nagyon rosszul nehezen fordul, úgyhogy nekem van egy eladó, ha még érdekel...:D
2011. ápr. 6. 12:34
Senki sem tud róla semmit??? Szomorú vagyok:(
2011. ápr. 4. 21:30
Az érdekelne mennyire jó ez babakocsi. Előre is köszi. A környék bababoltjaiban még nem láttam, csak neten tudnám rendelni, de nem tudom belevágjak e!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook