Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszérműtét! Akinek már volt leírná, hogy zajlik, mennyi a lábadozás stb? fórum

Visszérműtét! Akinek már volt leírná, hogy zajlik, mennyi a lábadozás stb? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 5. 21:57
Szia!Nekem 3 éve volt mütétem,és nem altattak hanem gerinc mellé szúrtak.Nem volt vészes,kb 1,5óra volt az egész,hol fent voltam,hol nem:-))Viszont utána megszenvedtem a pisiléssel,sajnos katéterezni kellett,ami bent volt reggelig.Érdekes hogy sokakat másnap hazaengedtek,akkor az én dokim,nagyon alapos volt,mert csütörtökön mütött,és vasárnap mehettem haza.Utána 1 hétig feküdtem,majd folyamatosan terheltem.Nagyon fájt...
7. clari06 (válaszként erre: 5. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 4. 15:16

Nem volt semmi baj, minden oké jobb ha altatnak mert akkor tudsz mozogni egyből.Ha érzéstelenítést kapsz az nem jó mert meg kell várni míg elmúlik a hatás és az jó 2óra addig félig ülve kell lenni nehogy visszafelé menjen az érzéstelenítés...ha picik is a gyerekek nem lesz gond mozoghatsz rendesen, csak néha fel kell polcolni...ne izgulj semmi az egész

Egyedül a fáslizásra figyelj oda azt rendesen kell csinálni és elég sokáig hogy ne jöjjön vissza hamar...pusza

6. ae7cca89ee (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 4. 14:53

Feleségemet már műtötték viszérre, és azon kívül, hogy kicsit kellemetlen volt neki, főleg a az altatás miatti fájfájás azt mondta és én is azt láttam rajta nem veszélyes.


Az orvossal egyeztetett egy időpontot, majd miután reggel befeküdt azon melegében meg is műtötték. Három helyen., a comtőnél a térhajlatnál és a bokánál vágtak egy kb 1cm-es nyílást és ott távolították el az oda nem illő dolgot. Másnap reggel pedig miután felkeltették őt szó szerint kiebrudalták a kórteremből mondván kell a friss húsnak a hely.

Utána pár héten keresztül fáslizni kellett neki a műtött lábát és persze némileg pihentetni. De ez nem jelentette azt, hogy nem mozoghatott sőt....



Még arra figyeljél oda, hogy bármilyen kellemetlen is, -mivel a műtét napján nem kelhetsz fel- valamit tudjál produkálni a kacsába. Mert ellenekező esetben a csúnya nővérek katéterezéssel fenyegetnek.

5. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 3. - Clari06)
2011. ápr. 4. 14:39

A helyzet az hogy van két pici fiam 1és 3 évesek és sok segítségem nincs mellettük a férjem folyamatos műszakban dolgozik ezért eddig húztam halasztottam de most már nagyon sokat fájnak az ereim és tudom nem kerülgethetem sokáig a forró kását :-)

Az altatás hogy működik az ébredés milyen volt:-)?

2011. ápr. 4. 14:38
Visszér műtéttel kapcsolatban több fórum is van. Keress rá a keresőben.
2011. ápr. 4. 14:34
Szia, nekem volt mind a két lábamon ne félj tőle,egyáltalán nincs rossz érzésem róla...Engem mondjuk altattak,másnap haza is mehetsz.és kb:2-3hét mire teljesen oké.De addig sem fáj csak pihentetni kell többet..Fáslizni még utána is és minden oké.Kérdezz, mit szeretnél még tudni...
2. gabi.k (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 4. 14:32

nekem csak injekciózás volt. 3x kellett menni.

sógoromnk most volt műtét. reggel vizsgálatok, másnap műtét. kb 2-3 órát tartott. bekötözték aztán pihi, másnap mehetett haza. feküdni kell meg járkálni is. lábadozás kb 4 hét. gumifáslival kell bekötni.

varratszedés műtét után kv. 4 nap,

2011. ápr. 4. 14:28
Visszér műtét!akinek már volt le írná hogy zajlik mennyi a lábadozás stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook