Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van most olyan vállalkozás, ami tutira bejönne? fórum

Van most olyan vállalkozás, ami tutira bejönne? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 10. 10:49
temetkezési vállalkozó
2011. ápr. 6. 12:40

Komolyra fordítva a szót, a tanulásnál nincsen jobb befektetés, a tudásnál nincsen nagyobb érték!

Az örömmel végzett tevékenységnél nincsen jobban fizető munka!

Abból kell kiindulni, hogy amit szeretsz és szívesen végzel, abban előbb-utóbb jóval az átlagos szint fölé kerülsz. Aztán, ha ismertté válsz, akkor már nem késik az anyagi megbecsülés se!

Saját lányaimnak is azt tanácsoltam - mikor pályaválasztás elé kerültek - ne dőljetek be a divatnak és a könnyen szerzett nagy pénz ígéretének! Tanuljatok olyan tudományt, ami érdekel benneteket, szívesen tanuljátok és szívesen használjátok majd a tudásotok a munkában.

Tudom addig is meg kell élni valamiből, amíg a szívesen végzett munka nem hoz annyit, amiből tisztességgel családot lehet alapítani!

De minek vagyok akkor én, a szülő?

És minek a nagy sietség?

Pár éve minden fiatalnak kell, hogy legyen arra, hogy a jövőjét megalapozza! Arra kell gondolni, hogy az élete 1/3-át (ha nem többet) a munkájával kell, hogy töltsön! Mit ér az a munka, ami havi több milliót is hoz, de mindig azzal kell lefeküdnöm, hogy nem tiszta a lelkiismeretem, vagy azzal kell felkelnem, hogy "Úr Isten! Megint neki kell állnom annak a rohadt munkának!"

2011. ápr. 6. 12:30

Amire mindig is volt kereslet, és mindig is lesz, az az egyik "legősibb mesterség" (Gondolom nem kell részleteznem, hogy miről van szó)

Nyugi!

Nem kell nekem esni azonnal!

Semmivel se kell hozzá erősebb gyomor, vagy idegzet, mint abból gazdagodni, hogy tudva-tudjuk, minden fillérünk abból származik, hogy átvertünk, becsaptunk, megkárosítottunk valaki(ke)t!

2011. ápr. 6. 12:27
Ami gyorsan és biztosan jó jövedelmező, az szinte biztos, hogy összefügg az alvilággal (vagy az csap le rá és védelmi pénzt követel) vagy pedig az emberek hiszékenységén (vagy egyéb gyengeségén) alapul (MLM) és átveri őket!
2011. ápr. 6. 12:25

Írhatnék tanácsot dögivel, hiszen sok divatos vállalkozás van, ami ígéretesen indul, de olyan boltot, ami tuti üzlet, sokat hoz és gyorsan, ezen kívül még hosszú távon is biztonságos - a dolgok jelen állása mellett - nem lehat tanácsolni!

Ahogy szokták reklámozni magukat - tréfásan - egyes vállalkozások:

"Mi GYORS, OLCSÓ, és JÓ munkát végzünk!"

"De ebből csak kettő ismérv választható szabadon!"

25. 41fdab80c1 (válaszként erre: 3. - White-Angel)
2011. ápr. 5. 19:51
Mi is csináltunk turit. Szerintem csak akkor éri meg, ha te magad hozod be az árut és nem nagykereskedőnél veszed. Az ilyenhez viszont elég sok ilyen, olyan engedély kell,+ a könyvelőn kívül egy olyan személy is aki intézi a vámügyeket.
24. dmar54
2011. ápr. 5. 18:00
Sziasztok,elolvastam a hozzászólásokat. Én már kétfajta boltot is csináltam, de a tapasztalatom, ha mégegyszer boltot nyitnék, akkor csak olyan helyen, ahol közel-távolban hasonló nincs, vagy egy teljesen eldugott helyen. Nem tudom, hol szeretnél vállalkozást kezdeni. Én vidéken élek, de legközelebb egy faluban nyitnék üzletet az biztos. Egyébként az egyik látványpékség volt a város Sétáló utcájában, a másik 100.-Ft-os bolt, de ez mindennel foglalkozott. Hát ennyi az én észrevételem.
2011. ápr. 4. 12:46

tudom, figyeltem, csak reagáltam a javaslatodra :)

Hozzáteszem, sosem késő újat tanulni:)

22. csutkamano (válaszként erre: 21. - Vivinono)
2011. ápr. 4. 12:42

Ha ezt a bejegyzést nekem szántad,csak halkan jegyzem meg,hogy nem én indítottam el a fórumot,én csak hozzászóltam.


Köszi a tanácsot,de nyugdíjasként én már nem fogok bele egy igen érdekes,ámde nagy szaktudást igénylő szakma megtanulásába.

2011. ápr. 4. 12:32

foglalkozz műkincsekkel, tanuld meg, az elején nehéz lesz, rövid időn belül profi lehetsz benne:)

Úgy vágtunk bele a ruhaiparba, hogy előtte akkor láttunk ruhát, mikor bementünk a boltba vásárolni, azóta tudjuk hogy készül, mik az alapfogások, teljes szakmai háttér stb.

20. csutkamano (válaszként erre: 19. - Vivinono)
2011. ápr. 4. 12:19
Egyet értek Veled,haladni kell a korral.Biztosan félreérthetően fogalmaztam.Én arra gondoltam,hogy hiába szeretnék például műkincsekkel foglalkozni, ha nem értek hozzá.
2011. ápr. 4. 12:12

igazad van a munkamenetet illetően, azzal viszont nem értek egyet, hogy ragadjunk le annál, amit végzettség szerint tudunk végezni. Nyitni kell az újra. Én pl. közgazdász, idegenvezető, valutapénztáros vagyok vagyok, ehhez képest mindenhol dolgoztam, csak a papíron szereplő szakmákban nem, férjem dettó, hivatalosan autószerelő, gyakorlatilag az élelmiszertől, nagykerezésen, telekommunikáción, ruházaton, édesiparon keresztül mindennel foglalkozik.

Ergo, amire van igény, van benne lehetőség, pénz, azt kell megtanulni, nem az eddig megtanulthoz ragaszkodni.

18. csutkamano (válaszként erre: 12. - Vivinono)
2011. ápr. 4. 11:54

Abban igazad van, hogy a luxusban lehet nagy pénz,de vajon van-e rá igény és fizetőképes kereslet a környezetedben?

Ha én vállalkozásba kezdenék,akkor először is körbenéznék,hogy mi nincs a környezetemben,amire szükség lenne.Másodszor eldönteném,hogy mi az a munka,amit a végzettségemnek megfelelően el is tudnék látni,és szívesen csinálnám.Harmadszor készítenék egy költségvetési tervet,hogy mennyi induló tőkére van szükségem,mi kellene a beinduláshoz(üzlethelyiség,induló árú készlet, stb,mennyi jövedelmet lehet vele havonta elérni,érdemes-e egyáltalán belefogni,mennyi a várható rezsi-adó-TB-könyvelő és egyéb költség.

2011. ápr. 4. 11:46

merre laksz? én szabolcs megyében és itt a turkáló nagyon megy!! gondolom máshol is vannak akik nem tudják a boltot megfizetni vagy a plázákban vásárolni. persze kell egy jó beszerzőhely mert nem mindenütt vannak extra cuccok. ha szétválogatod a jobb mehet a vállfásba a kevésbé jó a kilósba. innen nagyon sok ukrán és román visz ki magukhoz mázsányi árut. én is szoktam turiban vásárolni (nem szégyen az senki ne gondolja, hogy az ember a mai világban meggondolja hova teszi a pénzét, főleg a gyerekruhát amit nagyon hamar kinőnek) és igen divatos ruhák is vannak és nemegyszer olyat is veszek ami még senkin nem volt, mert még rajta van az eredeti árcédula. az élelmiszer sem rossz, viszont nagy áldozattal jár, mert elvárják,hogy reggel 6-kor már kinyissál és este későn is nyitva legyél, a hétvége és ünnepnap sem kivétel, mert a multik nyitva vannak.........és már szinte minden sarkon van egy belőlük.

esetleg egy lottózó???

16. vivinono (válaszként erre: 13. - Csutkamano)
2011. ápr. 4. 11:42
a baráti társaságban van a legnagyobb buktató, ígér fűt-fát, segítesz neki, majd elfelejti betartani az ígéreteit, nem szabad összekeverni az üzletet és a barátságot, ha közös vállalkozásba fogtok, az egyiknek úgyis vége lesz, idő kérdése...:(
2011. ápr. 4. 11:38

nem mondtam, hogy boltot kell nyitni, a termelésben, előállításban fényévekkel nagyobb haszon van

pl.

nápolyi teljes előállítási ktg-e: 25-50 Ft/kg alapanyagtól függően,

nagykerára: kb. 170 Ft/kg

kiskerár: 250 Ft/kg


Ebből látszik kinél van a haszon java: az előállításban:)

14. Kirizsu (válaszként erre: 12. - Vivinono)
2011. ápr. 4. 11:33
Erre azért nem vennék mérget! Nagyon sok boltos ismerősöm panaszkodik, hogy csőd közeli állapotba kerültek. Nincs pénze az embereknek. Ha meg olyan környéken nyitsz üzletet, ahol tehetősebbek vannak, ott meg nagyon színvonalasnak kell lenni, ai viszont sok pénzbe kerül....
13. csutkamano (válaszként erre: 12. - Vivinono)
2011. ápr. 4. 11:30
A baráti társaságban vagy ismeretségi körben lévőket ismered már annyira, hogy el tudd dönteni, érdemes-e vele üzleti kapcsolatba kerülni. Persze még úgy is zsákbamacska a dolog, de nagyobb a sansza, mint egy vadidegennel próbálkozni.
12. vivinono (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2011. ápr. 4. 11:26

ez jó ötlet, mi is "társat" keresünk.

Ilyet viszont csak üzleti és nem baráti alapon lehet bevállalni, szigorú papírozás mellett.


Amiben mindig van pénz az az élelmiszeripar (enni mindenkinek kell) és a luxus.

2011. ápr. 4. 11:26
Ez csak egy felvetés volt, hátha valakinek beindul a fantáziája.
10. csutkamano (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. ápr. 4. 11:25
Ha két hasonló korú és beállítottságú ember összeáll, ketten talán jobban boldogulnának, mint külön-külön.
9. csutkamano (válaszként erre: 7. - Survivor3)
2011. ápr. 4. 11:23
Ez igaz, de csak a helyiség meg a rezsi lenne közös, minden egyéb két önálló vállalkozásként működne. És nem ismeretlen személyekről lenne szó.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2011. ápr. 4. 11:23
Hol van ilyen? A mesében? :DD
7. survivor3 (válaszként erre: 6. - Csutkamano)
2011. ápr. 4. 11:19
üzletben meg nincs barátság ugyebár...
2011. ápr. 4. 11:17
Ha nem feltétlen saját üzletben gondolkodsz, és van a baráti/ismeretségi körben valakinek már működő üzlete, akkor meg lehetne próbálni betársulni, ami profilbővítést jelent(és nem konkurenciát). A rezsiköltségeket megfelezitek, minden egyéb vonatkozásban önállóan viszed a vállalkozásodat, és mindketten jól jártok.
2011. ápr. 4. 11:15
kocsma... alkeszok mindíg lesznek...
4. Kirizsu (válaszként erre: 1. - White-Angel)
2011. ápr. 4. 11:12
Erre én is kíváncsi lennék... :D
3. White-Angel (válaszként erre: 2. - Kandreja)
2011. ápr. 4. 11:05

:)

Csak azért kérdezem, mert sorra nyitnak az üzletek. (turi, pékség, Fornettis, stb.) Egymás hegyén hátán vannak.

Vajon megélnek?

(turin én is gondolkodtam, de nem tudom, hogy mennyire éri/érné meg:D)

2011. ápr. 4. 11:03
Ha tudnám a választ... már csinálnám is... :D
2011. ápr. 4. 11:02
Van most olyan vállalkozás, ami tutira bejönne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook