Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy nagyon fontos kérdés! Olyan szülőket keresek, akiknek gyengén autista vagy indigó gyermeke van! fórum

Egy nagyon fontos kérdés! Olyan szülőket keresek, akiknek gyengén autista vagy indigó gyermeke van! (beszélgetős fórum)


2015. febr. 27. 04:16
indigo gyerek,ez mit jelent?bocsi,de most hallok errol eloszor!
2015. febr. 27. 00:32
Barátokat keresek nagyon okos és tehetséges autista fiamnak (14) és lányomnak (12). Normál iskolába járnak, de kilógnak. Pesten vagyunk, de nyitottak minden irányban.
23. rogen
2013. jan. 27. 00:03
Jó estét, segítséget kérek autizmussal élő fiam 12 éves ,és vannak neki "felvett szokásai" amit egy idő után elhagy. Most a bevizeléssel,becsurgatással van gondunk mert-hogy rendszeresen jár pisilni de én úgy látom tetszik neki ha játszhat vele. Már nincs ötletem mit csináljak, volt-e már hasonló probléma valakinél? Szívesen fogadnék tanácsokat. Üdv.
2011. máj. 11. 11:47
a vadas kertből jár ki a sulinkba egy pszhiáter ő hozzá jár az összes gyerek
21. Negrita34 (válaszként erre: 20. - Álomvirág1)
2011. máj. 11. 11:45
syasztok nekem is a kislányom oxigén hiánnyal született speciális suliba jár, és autszitikus tünetei vannak és autista csoportba jár
20. Álomvirág1 (válaszként erre: 19. - Kevinanya)
2011. ápr. 4. 16:03
Hát azért nem egészen. Mert bárkinek lehetnek autisztikus tünetei. De akkorra érik el a gyerekek az az érettségi szintet, mikor már az összes tünet jól látható.
19. kevinanya (válaszként erre: 17. - Álomvirág1)
2011. ápr. 3. 19:01
Lehet,hogy nem mondják ki,de azt mondják rá,hogy autisztikus tünetei vannak,ami majdnem ua.
18. hobnobs (válaszként erre: 16. - Kevinanya)
2011. ápr. 3. 14:52
Szerintem is vidd el. Én úgy tudom, hogy 3 éves kor alatt nem lehet megállapítani, de utána igen. Vidd el és legalább megnyugszol. Vagy ha szükséges, akkor gondolom foglalkoznak vele.
2011. ápr. 3. 14:29
Diagnosztizálni nem lehet!! 6 éves kor előtt!
2011. ápr. 3. 13:03
Szomorú28!Szerintem vidd el a Vadaskertbe egy vizsgálatra,mert vesztenivalód nincsen.Én nagyon bánom,hogy nem vittem már 3évesen a fiamat,de nem is gondoltam volna,hogy ilyen gond lehet.Most 7éves múlt,de csak 1éve van diagnózisunk(gyermekkori autizmus).Beszélj a körzeti orvossal és kérd ki a véleményét,ha normális,akkor beutal vagy elküld megfelelő helyre,mert ennek van egy útja.Kevinanya
15. klenca (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2011. ápr. 3. 12:16

Na, erre én sem gondoltam, de egy alkalommal, amikor a könyvtárban voltam, a könyvtáros a kezembe nyomott egy könyvet erről nem minden célzás nélkül. Gyermekem ott töltötte ideje nagyrészét, s rengeteg könyvet olvasott egy időben.

Elolvastam, s tényleg, mintha minden mondat elé a gyermekem nevét lehetett volna írni.

Keress rá a neten. Indigó, mert az aurája kék. Valahol voltunk, ahol aurafotó készült, s tényleg.

Van ilyen.

14. klenca (válaszként erre: 12. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 3. 12:13

Általában az embereknek átlagos gyerekeik vannak, s nehezen tolerálják az ettől eltérőeket. A szakemberek rögtön diagnosztizálni, izolálni akarják őket, szakdolgozatot írni belőlük, meg hasonlók.


Csak a gyerek érdekeit nézik kevesen, s erre vannak a szülők, akiknek ismerve a gyermekük gyengéit, erősségeit kell a picit előresegíteni nap mint nap.

13. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Klenca)
2011. ápr. 3. 11:15
Mi az az indigó?
12. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 10. - Klenca)
2011. ápr. 3. 11:12
KÖSZÖNÖM,DE MIÉRT ÍGY?
2011. ápr. 3. 11:01
Hmm, ez érdekes....
10. klenca
2011. ápr. 3. 11:01

Indigó:((


Kösd fel a gatyádat anyám, nem kis kihívás.

2011. ápr. 3. 10:59

Én csak tanultam erről. De leírom nagyjából, miről van szó.

autisztikus jegyek; 3 alaptünet:

1. szoc. izoláció: nem törődnek a felnőttekkel, nem is igénylik a figyelmüket, tárgyak felé fodulnak, kerülik a szemkontaktust, nem ölelkeznek, nem mosolyognak vissza, nem fejez ki nagyon érzelmeket ember felé.


2.értelmi elmaradás: nem képesek gondolatokat tulajdonítani más embernek, nem tudnak mással játszani, nem képesek empátiára


3.kényszeres mozgások: haukat tépik, kezüket rágják, stb..


Ezeken kívül van 4 tünet, ami általában jellemző:


1. nyelvi hiányosságok: 25 %uk egyáltalán nem beszél, megismétlik, amit hallottak, nem használják az "én" személyes névmást

2. ragaszkodás az egyformasághoz (tárgyak legyenek ugyanott, napi rutin ugyanolyan..ha nem-> dühkitörés)

3. abnormális reakció külső ingerekre: 1-1 szín vagy forma (nem mindenhez)

4. szokatlan képességek: egy valamire kiélezett tökéletes memória


Tehát az alaptünetek minden autistára jellemzőek, és vannak akiknél jelentkezik az utóbbi 4 tünet is.

2011. ápr. 3. 10:53

IGEN,KÖSZÖNÖM:-)

NEHÉZ MERT MOST IS JÁRUNK PSZICHOPEDAGÓGUS FOGLALKOZIK VELE HETI EGY ÓRÁBAN MÁR FÉL ÉVE DE ŐT MEG SZERETTE ÉS VÁLTOZÁS CSAK AZ ÓRÁIN LÁTHATÓ KINT AZ "ÉLETBEN" MINDEN UGYAN OLYAN.NEMTUDUNK VELEI GAZÁBÓL SEHOVA MENNI MERT MINDENT EGY TRAUMAKÉNT ÉL MEG ÉS TUDOM VANNAK ALAPBÓL KICSIT FÉLŐSEBB ZÁRKOZOTABB GYEREKEK DE Ő SAJNOS ENNÉL ROSSZABB ÉS AZ ÉN SZÍVEM FÁJ AMIKOR LÁTOM AZT A FÉLELMET RETTEGÉST AZ ARCÁN ÉS NEM TUDOK SEGÍTENI MERT HIÁBA PROBÁLOM CSENDBEN EL MAGYARÁZNI NEM ÉRTI MEG:-(

2011. ápr. 3. 10:36

Azért kérdeztem, hogy milyen tünetei vannak, mert egy időben én is gondoltam ilyesmire a kisfiamnál. Neki a legnagyobb problémája, hogy nem akar barátkozni gyerekekkel. január óta jár bölcsibe, könnyen beszokott, meg is lepődtem rajta, de még csak most kezd úgy ahogy barátkozni a pajtásokkal. Amúgy sírás, hiszti nincs mikor otthagyom. A bölcsiben pl. csak akkor eszik ebédet, ha Ági néni is ott ül mellette.

Én sem tudom annyira ezt leírni, mert nagyon szerteágazó dolgok ezek. Amúgy tök okos, iszonyat jó memóriája van, egy két hallás után visszamondja a mondókát, de még mondtaokban nem beszél. Amúgy jövő hónap végén lesz 2,5 éves.

Ami engem kiakaszt sokszor, az az iszonyatos rendmániája, és mindent csak úgy lehet, csak oda, ahova való. Ha tegnap úgy csináltuk, akkor ma is....Pl. a bölcsiben nem motorozik, mert azt csak a verdás cipőben lehet, és az itthon van. Szóval ilyenek....

Beszélgettem a barátommal erről, ismeri a Gergőt, szerinte nem beteg, mármint annak a tudatában, hogy az ő fia beteg, de sok hasonló vonást fedezett fel azért köztük. Az Ő kisfia mondjuk agresszív is volt egy időben, de mostmár nem. Rendes oviba jár, 7 évesen ír olvas, viszont két párhuzamos vonalat nem tud lerajzolni.

Szerintem ha szakember azt mondta hogy nem beteg, akkor nyugodja meg, amx. keress fel mégegyet, és akkor tutira megnyugszol.

6. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 3. 10:32

Ezek a tünetek nagyon "kevesek" az autizmushoz. Szerintem ezt egyelőre kizárhatod. 6-7 éves korában, ha sok sok egyéb más tünetet is produkál, diagnosztizálhatóvá válik, de bízzunk benne, hogy erre nem kerül sor.

Én azt javaslom, hogy gyermekpszichológus nézze meg, ő biztos rá fog jönni, hogy mi lehet a probléma forrása.

Ha ő volt a "szakember", aki nem mondott semmit, keressetek fel másikat, mert az biztos, hogy valami van, ami lehet pár kezelés után már el is múlik. Járj utána, de ne gondolj a legrosszabra. Fel a fejjel és kitartás! :)

2011. ápr. 3. 10:25

eZ ISZONYU HOSSZÚ,DE MEG PRÓBÁLOM RÖVIDEN,JELZEM LEHET TÉNYLEG NEM ERRŐL VAN SZÓ DE NEM SZERETNÉK ELSIKLANI FELETTE...

ISZONYTOSAN FÉL MINDEN UJJTÓL ÉS AKÁR MÁR ISMERT DOLGOKTÓL PL ORVOS BÁRHOL BÁRMILYEN HELYZETBEN,FÉL EGY LEPKÉTŐL IS HA ARRA SZÁLL CSAK ÓRIÁSI GYŐZKÖDÉSEK ÁRÁN NYUKSZIK MEG,NAGYON NEHEZEN FOGAD UJ DOLGOKAT PL EGY ÉVIG A C.ÜVEG UTÁN CSAK KANÁLLAL IVOTT ÚGY HOGY ÉN ITATTAM MERT NEM VOLT HAJLANDÓ SEMMIT ELFOGADNI,BE KERÜLT AZ OVIBA AZÓTA UGY AHOGY SZOBATISZTA DE MÉG AZ SINCS RENDBEN,OVIBAN NINCS VELE GOND AZT MONDJÁK DE ÉN LÁTOM HOGY HA MEGYÜNK VALAKIHEZ VAGY ITTHON HOGY VISELKEDIK ÉS AGGASZT,NEM UTÁNOZ MINKET SEMMIBEN TEHÁT ÍGY NEM TANUL MEG SEMMIT KÖNNYEN,ÉS EGY UTOLSÓ PÉLDA KI JÖTT A JÓ IDŐ ÉS AZ ÖCCSÉVEL AKI MOST 1 ÉVES MÚLT ÉS APÁVAL LE MENTÜNK A DUNAPARTRA EGY NAGYOT SÉTÁLNI,KB 10 PERC KELLETT AHHOZ HOGY AZ ÜVŐLTÉS ÉS A FÉLELEM ELMÚLJON UTÁNNA IS FÉLT DE MÁR NEM VOLT GOND...

EL VAGYOK KICSIT KESEREDVE NEM TUDOM MI EZ VAGY MIT TEGYEK:-(

2011. ápr. 3. 10:06
Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen "tüneteket" fedeztetek föl? A barátomnak 7 éves autista a kisfia, de én csak annyiból mondom ezt meg, hogy állandóan kérdez, repetitív kérédsei vannak. Neki nagyon kései volt a mozgásfejlőése is, és a finom motorikus mozgások nem mennek még neki igazán ennyi idősen sem.
2011. ápr. 3. 09:44

Az autizmus teljes biztonsággal 6-7 éves korban diagnosztizálható. Tehát szerintem nyugodj meg, még korántsem biztos, hogy ilyen jellegű a probléma.

Autisztikus jelek korábban is megjelenhetnek, de ha előfordul 2-3, nem jelenti azt, hogy a gyerek autista.

2. Álomvirág1 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. ápr. 3. 09:34

Szia!

Milyen autisztikus jelek mutatkoztak a gyerkőcnél?

2011. ápr. 3. 08:00

Olyan szülöket keresek akiknek viszonylag későn derült ki az autizmus mert olyan enyhe formája ami nem egyértelmű...

Kisfiam most múlott 3 éves és vannak bizonyos jelek amik erre mutatnak de a "szakember" ezt kizárta,szeretnék bizonyosságot szerezni arról hogy tényleg ne menjünk tovább és fogadjuk el hogy neki ilyen a természete csak egyszerűen!?


Nagyon köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook