Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassunk? fórum

Hogyan altassunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan altassunk?

1 2 3 4 5
2009. okt. 28. 11:47

Sziasztok'

A kislányom 4 honapos. Cumit nem adtam neki, igy nehezebben megy az elalvas. Az ejszakával nincs gond, ringatassal alszik el, egeszen 4-ig, ekkor veszem magam melle, s 7-8 ig elvagyunk. Viszont a nappali alvás az teljes kudarc. Csak fel orakat alszik. Minden, kintrol bejovo zajra megebred, s elalunni is csak ringatassal tud. Mit tegyek?

130. palenkas (válaszként erre: 128. - Russodebby)
2009. okt. 22. 11:48
Szia! Szerintem vagy rosszat álmodik, vagy jön a foga. Az én fiam 9 hónapos lesz jövő héten, nem sok éjszakát aludt át, hát én sem így terveztem, de egyszerűen hiába próbálok akármilyen módszert, nem jött be. Próbáltam a suttogós módszert, de nekünk nem az elalvással van a gond, hanem azzal, hogy éjjel többször felébred. Mindig csak egy kicsit, de elég ahhoz, hogy felébresszen. A gyerekorvos mondta, hogy túl élénken éli meg a nappal történteket, és a rossz álom felébreszti. És én hiszek neki. Ez van, nem tudunk mit tenni. Szerintem nem mindenkinek jönnek be ezek az "amerikai és egyéb szenzációs" módszerek.
129. sznilla
2009. okt. 14. 07:35
Én megfogadtam még a nálam sokkal fiatalabb öcséimnél, akiket három évesen is altatni kellett, hogy az enyémet aztán soha. A húgom kicsi lánya szintén nagyon rossz alvó volt, ringatni kellett, még 4-5 évesen is sokat felkelt éjszaka. Az Ő öccse most 15 hónapos, van hogy 7x kel fel szopizni. A húgom a lánya után azt mondta, a fiánál másképp lesz. Nem tudta másképp alakítani a dolgokat, ennek nem tudom, mi az oka. Abban viszont nem hiszek, hogy ez kizárólag gyerekfüggő lenne. A nagylánya még mindig velük egy szobában alszik (hat éves, és van saját gyönyörá szobája), a 15 hónapos kisfiú pedig vele egy ágyban. Ez véleményem szerint nem egészséges. Az én kicsi fiam pár hetes/hónapos korában sem kelt fel olyan gyakran, így valóban könnyebb volt kialakítanom a nyugodt éjszakát, és nappali alvást is. Tény, hogy az elején párszor hagynom kellett sírni, majd megszakadt a szívem, de szerencsére gyorsan álomba sírta magát. Fél éves korában átköltöztünk a másik szobába, így van saját birodalma, és szerintem ez is sokat segít. Sajátjának érzi a kiságyát, a kedvenc plüsökkel. Este alig várja, hogy betegyem, és birtokba vehesse. Cumizik, és közben dünnyög, így altatja magát. Szinte soha nem ébred sírva, mindig megbeszéli magában az álmát :) Szoktam is hagyni ébredés után pár percig, mert azt hallottam (egy orvostól), nem kell mindig beszédbe elegyedni velük, hiszen a történéseket így dolgozzák fel. Este fél nyolc körül teszem le, és reggel fél hét körül ébred. Néha felkel éjszaka (főleg fogzáskor), akkor odaadom a cumit, alszik tovább. Ha megtalálja, berakja magának. Persze, ha este bújos, lehajtja a fejét a vállamra, ringatom kicsit - de öt percnél tovább erre sem volt még szükség. A húgom azt mondta, míg terhes voltam, majd meglátjuk meddig nagy a szám :) Bulcsú most egy éves, általában nyugodtak az éjszakáink, és nappal is szépen alszik - ebéd után min. másfél órát, sokszor 2-3 órát.
128. russodebby (válaszként erre: 63. - 09d65bf33d)
2009. szept. 12. 21:34

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben jártam. A kisfiam kb.2és fél órát szopizott, utána 1-1és fél óra szünet ,aztán előröl minden. Sajnos csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni,mert nem akarta elfogadni a cicit. Addig végig velem aludt,mert egyszerűen nem volt energiámsemmire, nagyon sokszor elaludtam éjszaka,miközben ő szopizott. Születésétől fogva nem alszik rendesen,7-9hónapos korában éjjelente max.fél órákat aludt, napközben sem vitte túlzásba. Mi ekkor szoktattuk rá a saját ágyra és az egyedüli elalvásra. Beraktuk a kiságyba, jó éjt puszik,cumi, tea, kedvenc plüssök. Szerencsére hamar hozzá szokott,de mai napig is sokszor hisztizik,ha aludnia kell. Most 10 és fél hónapos, nagyon ritkán végig alussza az éjszakát,de általában többször felkel inni (nagyrészt egyedül is sikerül megtalálnia a cumis üveget). Nálunk is van,hogy éjjel felekl jókedvűen és játszani akar, de egy idő múlva rájön,hogy nem kell játszania és vissza alszik.

Lenne egy kérdésem hozzátok: Szerintetek miért van az,hogy délután nem akar elaludni,és ha sikerül is neki,akkor kb.fél-1óra múlva remegve,patakokban folyik a könnye,így kel fel és alig lehet megvígasztalni?

127. vviki2 (válaszként erre: 125. - Kedveske)
2008. júl. 20. 22:26

Én sem vagyok a drasztikus elválasztás és az ordítani hagyás híve, félreértés ne essék!

Nem vettem el tőle a cicit egyik napról a másikra, hanem fokozatosan álltunk le a szopizásról. (Bár szerintem ez 2 éves kor után már nem ilyen egyszerű!)

Az altatásnál sem hagytam magára ordítani egész éjjel, hanem többször bementem hozzá (fokozatosan nyújtva az időt), hogy éreztessem vele, hogy itt vagyok, csak nem egy ágyban alszunk....

Azóta is szépen alszik az ágyában, és nyugodt, kiegyensúlyozott kisfiú!!!!

(Kicsit megkésve reagálok..., nem jártam "erre" mostanában....)

126. 072657f118 (válaszként erre: 124. - Kismacko1016)
2008. jún. 14. 22:25

kismacko

Össze tudnád nekem foglalni egyszerűen és röviden a suttogó altatás lényegét? Egyszerűen nincs időm és türelmem elolvasni, bár a 3. könyv megvan.

125. Kedveske (válaszként erre: 123. - Vviki2)
2008. márc. 11. 14:19

" sikeres elválasztásban nem az időpont játzsa a döntő szerepet, mint inkább a végrehajtás fokozatossága. A hirtelen, minden étmenet nélkül történő elválasztás súlyos lelki sérüléseket okozhat a gyermekben, és tartós negaítv pszichológiai következményekkel járhat. A túl korán, vagy drasztikusan elválasztott gyermekre általában nyugtalanság, lelki sérülések és alacsony tűrési küszöb jellemző"

.......................Dr. Ranschburg Jenő

2008. márc. 11. 14:09
szerintem nem szabad a babát magára hagyni,hadd sirja ki magát!pláne egyik napról a másikra.nem fogja érteni,és a bizalmát is elveszti felénk!ajánlom a Suttogó mindent megold c.könyvet,nekem nagyon bevált!!!5 hós babám megtanult egy hét alatt elaludni az ágyáan,pedig előtte csak ringatva aludt el!
123. vviki2
2008. jan. 25. 09:14
Kitartás mayka! Tudom nagyon nehéz, de szerintem ebben a korban csak drasztikusan lehet már leszoktatni. Kend be a mellbimbódat körömrágás elleni ecsetelővel! 3 nap múlva nem is kéri majd! Már sok anyukától hallottam. Borzasztó keserű, nem fog ízleni neki...
2008. jan. 24. 15:43
Én most teljes szopimegvonással próbálkozok.Eredmény:Ordít éjjel-nappal.Próbálok kitartani,hátha egy idő után nem hiányzik neki a szopizás!Most folyton a ruhámat rángatja.Én altatom most is de csak simizni próbálom szopizni nem engedem.Ez lesz a második ilyen éjszakánk.Csak ne adjam fel!!
121. vviki2
2008. jan. 24. 13:50
Hát az első éjjel kemény volt, de az előzőt már szinte végigaludta! El se hiszem... Na most nem szabad feladnom, mert akkor nem vagyok normális :-D
120. vviki2
2008. jan. 22. 16:26

Az a baj, hogyha próbálkozom, olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem tudok elég kitartó lenni! Egy agyrém!

Nemrég újra összeraktam a kiságyát....

Nézegeti, tetszik neki, én meg mondogatom: "ebben fogsz csicsikálni" :-)) Kiváncsi leszek este milyen drámát fog csinálni ha beleteszem! Képes amúgy bármilyen élethelyzetben eljátszani a hattyúk halálát :-D

Ezzel a szopizással úgy vagyok, hogy én terveztem a hosszú szoptatást és úgy gondoltam, majd megy magától az elválasztódás, de azért erre nem számítottam! Éjjel képes akár 10-szer is rácuppanni, és sokszop csak cumikázik rajta.... Most már nagyon elegem van!

119. a5e77950a3 (válaszként erre: 118. - Vviki2)
2008. jan. 22. 13:44
Szia!Mintha az én történetemet írtad vola le!!!!Az én fiam már elmúlt 2 éves ,és nem tudom leszoktatni a szopizásról,pedig már nagyon unom!!Születése óta csak szoptatással tudom elaltatni nappal és este is.Éjszaka is sokszor kel,és akkor is szopizni akar.
118. vviki2
2008. jan. 22. 13:38

Sziasztok!

Látom itt már vannak tapasztalt anyukák...

Nekem 2 gyerkőcöm van. Dominika 8 éves, Bence 16 hónapos és úgy néz ki, hogy szeptemberre lesz még egy manó :-))

A lányom egy kis angyal volt. Nem volt két hónapos és átaludta az éjszakát, különösebb altatási módszer nélkül. Nagyon ügyesnek képzeltem magam.... Gondoltam menni fog ez a fiamnál is, DE!

A kisfiam elég hamar hasfájós lett, meg amúgy se vitte túlzásba az alvást amikor a kórházból hazavittük... Ordított esténként és csak a ringatás, tyutyujgatás hozott némi eredményt. Ringatva persze elaludt, betettem az ágyába és én is lefeküdtem vele egy szobába egy másik ágyra. Aztán szopizott amikor kérte, s tettem vissza... Igen ám, de amikor már hulla voltam sokszor mellettem maradt.. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy amikor elalszik beteszem az ágyába, de utána már velem marad. Aztán az lett a vége hogy össze is csuktam a kiságyat. Itt rontottam el végérvényesen....

Most ugye 16 hónapos, szopizik reggel, délben, este, és éjjel néha óránként(!)... Már nagyon unom, s nem tudom hogyan tovább! Sokszor csak cuclizik rajta, mert tejem már alig van, de ragaszkodik hozzá. Meg hát jön a tesó is....

Most mi a frászt csináljak?!

Már próbáltam tőle elvenni, de majd' megszakadt érte a szívem... Pár hónapja nem adtam neki éjjel cicit, s egy hét alatt el is maradoztak az üvöltések, de aztán beteg lett én meg örültem, hogy ha kaját nem is eszik, legalább szopizik. Most ott vagyunk ahol a part szakad...

Úgy tervezzük ha bejön a jó idő, elvisszük a mamához (ott imád és sokszor eszébe se jutok, csak ha álmos...), és ott hagyjuk egy kis nyaralás-félére... Csak elalszik valahogy!

Tudom ez elég gonoszul hangzik, de nem tudom mi legyen. A kiságyat már hülyeségnek tartom visszatenni neki, főleg hogy jön a tesó is. Gondoltam beteszem a nővéréhez, neki galériás ágya van, ott elférne alul egy matracon. De már kezdi próbálgatni a felmászást a létrán! Mi van ha felmászik aztán hanyatt esik! Már csak az hiányozna.... Tegnap együtt aludtunk apával... mondhatom nem sokat pihentünk!

SEGÍTSÉG!!!

Mi legyen?!

117. kszilvi (válaszként erre: 116. - 5cb4354c81)
2008. jan. 7. 14:08
Köszi!:-)
116. 5cb4354c81 (válaszként erre: 115. - Kszilvi)
2008. jan. 6. 14:45
Ügyik vagytok!!!! Csak, így tovább!!!!
115. kszilvi (válaszként erre: 114. - 5cb4354c81)
2008. jan. 6. 12:12
Tegnap este megint elaludt egyedül(szopi nélkül), és most is ebéd után!!!:-)
114. 5cb4354c81 (válaszként erre: 113. - Kszilvi)
2008. jan. 4. 22:06

Biztos, hogy eljön! Valaki azt mondta nekem, addig öleld a gyermeked, amíg hagyja, mert hamar felnő!

Hát az én bébim, még csak 18 hós, de már most nehéz babusgatni!

113. kszilvi (válaszként erre: 112. - 5cb4354c81)
2008. jan. 4. 22:02

Persze én is várom már, hogy a saját kis ágyában, egyedül el tudjon majd aludni. Most örülök, hogy egyáltalán már így megy. Sírás nélkül:-)

Ami késik, nem múlik. Majd próbálkozom, hátha eljön az az idő is.

112. 5cb4354c81 (válaszként erre: 111. - Kszilvi)
2008. jan. 4. 21:51
Igazából, néha egy kicsit sajnálom, hogy nem összebújva alszunk el! De tudom, hogy így mind a kettőnknek kénylemesebb, és szerintem egészségesebb is, ha "mindenki a saját atkái között alszik". Na, jó ez csak vicc, csak ezt szoktam mondani!
111. kszilvi (válaszként erre: 110. - 5cb4354c81)
2008. jan. 4. 21:42

Persze, most hogy jobban belegondolok, volt az elején, hogy néhány percre hagyta a szájában a cumit, de utána akkorát repült-mi meg jót nevettünk:-)-akkor még. Nem tudom, jobb lenne, ha cumizna...ő nem akart. Pedig nekem is sokat sírt. Hasfájós volt, aztán 6 hónaposan beindult a fogzás-akkor azért sírt sokat.


Gyerkőc mellett elalvás: volt, hogy 1 órát feküdtem mellette, nem akarta elengedni a cicit. Máskor meg én is elaludtam, amikor nagyon álmos-fáradt voltam. Volt olyan, hogy amikor én felébredtem és át akartam tenni a kiságyba felkelt, sírt, kezdhettük előről az egészet.(ha már vagy 3 órája aludtunk egymás mellett)


Így most már tényleg nem panaszkodok:-)

Néha nagyon fárasztó volt, de ha végleg abba hagyja majd a szopit, lehet nekem is nehéz lesz megszokni...Akkor majd marad a simi, hozzám bújás:-)

110. 5cb4354c81 (válaszként erre: 109. - Kszilvi)
2008. jan. 4. 21:11

Szia! Igen valószínű, hogy csak pótlék már neki a cici elalvásnál.

Az én bébim is öklendezett a cumitól, de volt olyan, hogy egy órán keresztül fogtam a szájában, hogy ne köpje ki.

Ő nagyon sírós baba volt, és csak cicin nyugodott meg. De már nem bírtam, hogy egész nap a szájában volt, cumi helyett.

De ez így nem vészes, ha ilyen hamar elalszik! Az már inkább, amikor órákat kell mellette feküdni, mire elalszik, aztán te is elalszol úgy, ahogy vagy. Én egy párszor jártam így,a mikor még mi is cicin aludtunk el!

109. kszilvi (válaszként erre: 108. - 5cb4354c81)
2008. jan. 4. 21:06

Szia!

Köszi! Pedig már nem is bébi...lassan 15 kg!(majd kedden megyünk tanácsadásra, akkor megtudom pontosan)


Már pici kora óta cicin alszik el, de rögtön elalvás után mindig berakom az ágyába. Csak hajnalban van mostanában, hogy inkább hagyom, aludjon mellettem,mert volt amikor próbáltam átrakni, és felkelt...máskor meg én is elalszok mellette:-)

Cumit már az elejétől kezdven nem fogad el. Mi is próbáltunk vagy 6 félét, de öklendezett tőlük, kiköpte őket. A fogzás beindulásakor megint próbáltam, csak rágcsálta -néha a műanyag végét:-)


Most aludt el manó, vagy 20 perce. kb. 10 mp-ig szopizott, aztán hátat fordított, és aludt. Gyorsan be is csempésztem az ágyába. Most még az egérkéjét is megölelte-máskor ellökte.(egér fejű négyszögletes plüss, a 4 végén csomóval)


Szerintem lassan még kevesebb ideig fogja kérni a cicit, és el fog tudni aludni magától is. Ha úgy tudna aludni, hogy kicsit mellette fekszek, az már jó lenne.

Az már haladás, hogy mostanában már csak 1x ébred éjjel, mert volt(főleg ha jött a foga),hogy 8x is kellt sírva, és csak cicivel lehetett megvígasztalni, vissza altatni.

108. 5cb4354c81 (válaszként erre: 107. - Kszilvi)
2008. jan. 3. 13:32

Szia! Én is megnéztem a képeidet, nagyon édi a bébi!!!!!

Lehet, hogy amíg szopizik, nem is fog egyedül elaludni, mert kell neki, hogy mellette legyél. És azt nem próbáltad, hogy amikor elalszik, utána beteszed a kiságyába? Én is utána tudtam a fiamat rászoktatni, hogy egyedül aludjon el, miután már nem szopizott. De kb. 7,5 hós korától, már azt csináltam, hogy amikor elaludt a cicimen, bettem a kiságyba. Aztán a hajnali szopi után maradt mellettem. Meg nagyon jó a cumi! Én három hós koráig kínlódtam, mire lefogadta. Már 5 féle cumi volt itthon, és a cserszenyecumi volt a nyerő, pedig undorító, nagy durung.(már mindegy milyen cumi van a szájában)

107. kszilvi (válaszként erre: 106. - 5cb4354c81)
2008. jan. 2. 22:47

Szia!

Megnéztem a képeket!

Nagyon aranyosak a gyerkőcök! A lányod már milyen nagy!


Képzeld, tegnap a fiam elaludt mellettem a mi ágyunkon, szopi nélkül!!!


Ma megint kérte (húzgálta a pólómat:-) de pár perc után hátat fordított, és 5mp után már aludt is!

Szóval lassan, de haladunk a cél felé. Végül is még csak 15-én lesz 16 hónapos. Várom is már,hogy szopi nélkül tudjon elaludni, de furcsa is lesz, hogy már nem igényli. Majd csak kialakul...

106. 5cb4354c81 (válaszként erre: 105. - Kszilvi)
2008. jan. 2. 10:52
De teszek fel képet róluk! Akkor nem tudom, mit csináljatok. Annak nincs értelme, hogy hagyjátok, ha ennyire vigasztalhatatlanul sír. Talán várjatok vele még egy kicsit.
105. kszilvi (válaszként erre: 103. - 5cb4354c81)
2008. jan. 1. 18:00

Azt még elfelejtettem, hogy a fiam nem cumizik,így egyedül elég nehéz neki elaludni. Mondjuk ma ebéd után szopizott kicsit, de amikor már csak cuclizott rajta, elvettem. Elfordult, átkaroltam és 5 mp után már aludt is. Nagyon változó, hogy milyen hamar tud elaludni.Mi nyáron akarunk saját házba költözni, akkor lesz Petyának is külön szobája.

Sírás...hagytam, apja ölben ringatta, állva a végén-kivette a kiságyból, és akkor is csak ordított. Az ágyban végképp nem fekszik le, ha sír. Már volt, hogy az apja azt mondta, ne menjek be, majd ő, de akkor is sírt sokáig. (tényleg sokáig próbáltuk hagyni-eredmény: alig tudtuk megvígasztalni, olyan síró görcsöt kapott...)


Nem raksz fel fényképet a gyerekekről? Vonalzót?

Biztos aranyosak!:-)

2008. jan. 1. 16:04
BUÉK mindenkinek!!!
103. 5cb4354c81 (válaszként erre: 99. - Kszilvi)
2008. jan. 1. 16:04

A kisfiam is velünk egy szobában alszik. Majd nyáron, kétévesen teszem külön szobába. Nekünk a kiságy egyik rácsát lehet kiszedni, és azt a felét kellett belülre tenni, mert kiszedte a rácsot, és kibújt.

Amúgy volt olyan az elején, hogy neki is folyott a könnye, és üvöltött, de akkor sem engedtem neki, és... Azt mondta egyszer egy doki, hogy sírásba még egy gyerek sem halt bele, és kell is, hogy sírjon, mert így tanul meg uralkodni az indulatain. Szükség van a sírásra! Én mindig arra gondoltam, amikor nagyon sírt, hogy nem azért sír, mert beteg, vagy fáj valamilye. Most lehet, hogy szívtelennek tűnök, pedig én is sajnáltam, de csak így szokta meg. Viszont ő is, én is nyugodtan alszunk éjszaka, nappal is simán elalszik, tudom csinálni a dolgomat. Ja, és ő már elalszik 7-8 óra körül és reggel 7-8-kor ébred meg. A 12 órát simán végig alussza. Nappal is van, hogy kétszer alszik.

Persze mindenkinek másképp jó, nekem ez mind a két gyereknél bejött!

102. 5cb4354c81 (válaszként erre: 98. - Kszilvi)
2008. jan. 1. 15:51
Mert elfogyott a tejci. Egyszer csak fél óránkét kelt fel éjszaka szopizni, a 4.éjszaka után adtam neki tápszert, és egyből átaludt 3-4.... órát. Aztán egy hónap múlva, már az egész éjszakát átaludta.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook