Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai gond fórum

Óvodai gond (beszélgetős fórum)


2011. szept. 18. 07:47

Sziasztok!!

Jár még erre valaki?

2011. ápr. 2. 22:47

Szia,

Én is azt gondolom, hogy ha valakivel nincs meg a közös szimpátia, akkor nem szívesen bíznám rá a gyerekemet az egyik legérzékenyebb korszakában, DE nem törvényszerű, hogy a szimpátia vagy antipátia "öröklődik" anyáról és nagyobb testvérről a kisebbikre, tehát tekintettel a patthelyzetre (és ha addig nem merül fel jobb megoldás), akkor mi lenne, ha a rossz tapasztalatok ellenére adnál egy esélyt a dolognak? Mi lenne, ha megpróbálnál tényleg a lehető legpozitívabb hozzáállással (lenyelve a korábbi békát)és szívélyességgel megkezdeni egy évet a kérdéses óvónővel, és 1-2 hónap után finoman elkezdenéd kipuhatolni a gyerkőctől, hogy Ő SZEMÉLY SZERINT hogyan viszonyul az óvónőhöz. Előfordulhat, hogy ő kedvelni fogja. Sok szülővel megesett olyan, hogy a gyerek olyasvalakit kedvelt, akit a szülő ki nem állhatott. Ha a gyerkőcnek nincs vele baja, akkor meggondolandó, hogy érdemes-e vállalni az egyéb alternatívákkal járó kellemetlenségeket. Ha pedig nem válik be, és azt tapasztalod, hogy a kistesónak sem szimpi az óvónéni, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy szeptemberig átvidd magánóviba...

Bárhogy döntesz, remélem, minden rendben lesz

13. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:42

Természetes, hogy a vezető az óvónőt védi. Addig, amíg nem csinál olyat, ami munkaköri kötelezettségszegésnek minősül, addig nem kutya kötelessége megvédeni.


Itt egyedül a gyerek érdekeit kell nézni. A nagyobb gyerek szerette az óvónénit?

12. Kálbá (válaszként erre: 9. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:35
azt nem tudod megoldani, hogy valaki pénzért vigyázzon rá, ugyan ugy kifizeted, mint a magánovit, de akkor esetleg ezt ki tudod kerülni? esetleg egy nyugdijas szomszéd akit szeret a gyerek???
11. BenKír (válaszként erre: 1. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:33

Szia!


Milyen csoportok működnek abban az oviban? Vegyesek, vagy egykorú gyerekekből állnak a csoportok?

Most volt az ovinkban értekezletünk, és ott a vezető óvónő ismertette, hogy milyen újfajta rendelkezés jött be, ami leírja, hogy mihez van a szülőknek joguk.

Ha esetleg érdekel, utána kérdezek Neked.

10. katus3 (válaszként erre: 9. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:33
Szerintem nem feltétlenül tudnák meg,hogy miért járt magánoviba...
9. Szaffy1 (válaszként erre: 7. - Sünsanyi)
2011. ápr. 2. 20:30

Felmerül még a magánovi fél évre.

Nem vagyunk gazdagok, sőőőt, alig várom, hogy végre ne a gyes legyen, de inkább odaadom a fél havi fizetésem.


De itt megint egy probléma. Ugyanabba az oviba kerülne, nyilván tudnák, hogy magánoviba járt, csak, hogy elkerüljük azt az óvónőt. És ettől félek, hogy ennek megint a gyerek inná meg a levét.

8. Szaffy1 (válaszként erre: 3. - Urszánné)
2011. ápr. 2. 20:26

Bepróbálkoztam. Még azt is felajánlottam, hogy fizetek neki annyit, mint a magánbölcsibe, mivel tudom, hogy ott sokkal jobb helyen van.

De sajnos pár éve esett át egy betegségen és kicsit labilis. Néha hónapokig elviszi szinte minden hétvégére a két gyereket, megsértődik, ha nem adom oda, utána fél évig semmi. Még, ha nagyon-nagyon kellene egy órás felügyelet azt sem vállalja.

És mivel Ő maga mondta, hogy nem vállalja, így esélytelen.

(Ezt is megértem, nem egészséges, tudja és Ő maga mondta, hogy nem tudja vállalni)

7. Sünsanyi (válaszként erre: 1. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:24

Szia! Én a helyedben ragaszkodnék a másik óvónőhöz, nem mennék abba az oviba ami nagyon messze van.

Igaz ugyan, hogy nincs két egyforma Gyermek, így feltételezem a Tieid is mások, de akkor sem próbálkoznék a nagy régi óvónénijével.


Minden jót Nektek!!!

2011. ápr. 2. 20:24
Szerintem, ha 3 év alatt nem voltál megelégedve az óvónővel, mialatt a nagyobbik gyermeked járt hozzá, akkor nem "csak akkor voltak rossz napjai" , mert 3 év az túl sok idő.
2011. ápr. 2. 20:20
Szia! A három lehetőség közül a másik ovi tűnik nekem a legkevésbé rossznak. Ha úgy érzed,hogy nem szerette a gyerekedet,biztosan így is van. Én most készülök a vezető óvónőnkhöz, mert nálunk is gond van...
4. Szaffy1 (válaszként erre: 2. - Kálbá)
2011. ápr. 2. 20:20

Én is erre gondoltam. Ez jár a fejemben, hogy egyszerűen nem bírok vele beszélgetni. (Mondom, köszönünk neki és keresztülnéz rajtunk, még, hogy rajtam az nem is érdekelne, de azon a gyereken, aki három évis a szárnyai alatt volt) És ez fáj a legjobban, nem is az, hogy engem megalázott, pedig az sem volt kellemes.


Odamenne a kicsi, lehet, hogy szeretné, de én nem bírok vele beszélni, nem birok vele kedves lenni, aminek a gyerek inná meg a levét.

De pont ezért vagyok tanácstalan. Lehet, hogy ez a gyerek teljesen más, lehet vele másként bánna, és most miattam, az én érzéseim miatt ne is adjam meg a lehetőséget?

2011. ápr. 2. 20:18
Szia! Nehéz kérdés mert egy pedagógus ne a gyerekeken verje le a rossz kedvét.Azt hadja otthon.Próbáld meg a nagyit ha megoldható és szeptembertől meg menjen a másik ovónőhöz. Na?? Ez milyen??
2. Kálbá (válaszként erre: 1. - Szaffy1)
2011. ápr. 2. 20:14

elég nehéz helyzet, mert hiába lelkiismeretes, ha te nem így érzed, ezzel nem lehet veszekedni mert attól az érzéseid nem változnak meg!!


szerintem azt tedd amit a szíved mond hogy a legjobb a gyereknek, mert ha nem így teszel később lelkiismeret furdalásod lesz. Egy rossz vagy rosszul megválasztott pedagogus egy életre nyomot hagy az emberben, sajnos.

2011. ápr. 2. 20:10

Sziasztok!


Kisebbik gyermekem decemberben lesz három éves, akkor megyek vissza dolgozni.


A körzeti ovi tőlünk negyedórányira van, fel is vennék, akár már szeptembertől.


És itt jön a problémám. Ahhoz az óvónőhöz kerülne, aki a nagy óvónője volt. Bevallom negatív tapasztalataim vannak vele. Nem igazán szerette a gyerekemet, nem is foglalkozott vele igazán (három év alatt sem vette észre, hogy balkezes pl.) Nem vagyok elfogult anyuka, de éreztem, hogy nem szerette.

Hozzáteszem ez még nem is lenne baj, nyilván nem szeretheti mind a 20 gyereket egyformán, de legalább néha láttam volna, hogy hozzászól, beszél hozzá, de nem. A mai napig, a gyerek az utcán kiabálva köszön neki, de észre sem veszi, nem egy alkalom volt, tehát nem véletlen.


A másik, hogy volt pár alkalom, amikor engem is megbántott, több szülő előtt. Később kettesben bocsánatot kért, de ahogy leégetett 10 szülő előtt azt nem hozta helyre.


Bevallom nem szívesen adnám hozzá a kisebb gyerekemet. Bennem fortyong, hogy hogyan bánt a gyerekkel, velem. Ő meg azóta is levegőnek néz, az utcán sem köszön.


Beszéltem már a vezető óvónővel, de nem megoldható, hogy más csoportba kerüljön a kicsi. Szerinte eltúlzom. Az óvónéni nagyon lelkiismeretes a gyerekekért a lelkét is kiteszi.


Felmerült másik ovi, de nagyon messze van. Télen, pont, mikor kezdenénk a mínuszokban nem szívesen bicajozok a háromévessel 40-45 percet.


A legutolsó lehetőség decembertől magánovi (jó sok pénzért) és szeptemberben egy másik óvónővel kezdhet.



Ti mit tennétek? Hallgatnátok a megérzéseitekre és nem adnátok hozzá a gyereket, vagy bíznátok benne, hogy tényleg jó pedagógus és csak volt akkor pár rossz napja. (A vezető óvónő szerint ugyanis a leglelkiismeretesebb óvónőjük és talán csak akkor voltak rossz napjai)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook