Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon fáj a babának a BCG oltás, mikor begyullad? Mik a tapasztalatok? fórum

Nagyon fáj a babának a BCG oltás, mikor begyullad? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 6. 17:30
Ez Nálunk is így volt, kb 6 hetesen kifakad és szép lassan gyógyulgat be.
2011. ápr. 2. 13:34
Nekem is begyulladt, és jól emlékszem, hogy nagyon-nagyon fájt. :(
2011. ápr. 2. 13:22

Kisfiamnak, nem fájt mikor kifakadt pedig sajna hozzá ragadt neki a ruhácskájához!

Nálunk nem volt sírás ez miatt!

De viszonylag későn fakadt ki neki!

Az oldal fekvéssel nem volt mindkét oldalán ugyanúgy aludt!

2011. ápr. 2. 13:14

A lányomnak is hatalmas gennyes dudor lett a karján, volt nagy sírás amikor kifakadt. Szóval szerintem fájhat. Nekünk még egy hét után is jött belőle váladék.


Nekem a védőnő aztmondta, ha kifakad, utána alkoholos vattával töröljem meg pár napig.

2011. ápr. 2. 13:13

Az én lányom 5 hónapos,és még mindig látszik neki az oltás helye.Pedig 1-2 napos korában kapta.

Piros duzzanat,ami néha bevarasodik.

Azt mondta a védőnő,ha nincs nyirokcsomó megnagyobbodás,akkor ez nem baj.Havonta járunk ellenőrzésre,a gyerekorvos mindig megnézi,és semmi probléma vele.

Nem vettem észre,hogy a lányomnak ez gondot okozna,mármint az oltás helye.

7. b-zs (válaszként erre: 4. - Zselice)
2011. ápr. 2. 12:52
Akkor nagyon pici a baba! Dudor van a kezén? Mert ha nincsen, lehet mástól fáj a keze! Mindenesetre a védőnővel beszéljél!
6. b-zs (válaszként erre: 2. - Zselice)
2011. ápr. 2. 12:50

előbb-utóbb kifakad neki, akkor megkönnyebbül. Sajnos nálunk is volt ilyen gond. A lányomnak nem eredt meg, újra oltották, feleslegesen, mert megeredt neki elsőre is, csak nem volt eléggé piros. Így rettentően begyulladt neki, mert erősebben reagált a szervezete, kétszer is kifakadt. Hihetetlen nagy dudor volt a kis kezén. Felhívtam a dokit is és a védőnőt is, sajnos nem lehet vele mit kezdeni. A középső gyerekemnek is begyulladt, ő csak egyszer kapta meg, neki is kifakadt..


Ez egy gennyes gyulladás, fontos, hogy a bodykat belülről vasald ki, nehogy elfertőződjön a seb. Nyomkodni nem szabad.

5. Kincsek (válaszként erre: 4. - Zselice)
2011. ápr. 2. 12:48
Még picurka :). Nekünk a nyaka rándult meg születése közben, így csak az egyik felén szeretett feküdni.
4. Zselice (válaszként erre: 3. - Kincsek)
2011. ápr. 2. 12:46
6 hetes lesz vasárnap...
3. Kincsek (válaszként erre: 2. - Zselice)
2011. ápr. 2. 12:45

Nekünk is "túlreagált" az oltási heg. Hatalmas gennyes duzzanat lett belőle, hónapok múlva kifakadt és jó mély nyomot hagyott. :(


Mennyi idős a kicsi? Lehet, hogy más fáj neki ezen az oldalon.

2011. ápr. 2. 12:40
A kisfiam nagyon sokat sír mostanában, és nem is tud ezen az oldalán feküdni.
2011. ápr. 2. 12:39
Nagyon fáj a babának a BCG oltás, mikor begyullad? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook