Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30+5 napos terhes vagyok. Biciklizés közeben úgy éreztem, mintha valami kifolyna belőlem. Ez lehet magzatvíz? fórum

30+5 napos terhes vagyok. Biciklizés közeben úgy éreztem, mintha valami kifolyna belőlem. Ez lehet magzatvíz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 5. 20:09

Addig jó, hogy eddig megúsztad, de mi van ha legközelebb nem úszod meg?

A felelőtlenség sosem jó.

2011. ápr. 5. 20:05
Nem egészen értem, mit kell ennyire felháborodni a biciklizésen. Én kutyakozmetikus vagyok 30 hetes és négy napos, még dolgozom, nem hiszem, hogy kevésbé megterhelő lenne mint biciklizni. Nagyanyám hat gyereket szült és végig dolgozott, kapált és biciklizett. Nem kéne úgy kezelni a terhességet mintha betegség lenne. A lényeg, hogy dokihoz kell menni és nem itt kérdezni, hogy mi lehetett látatlanban még az orvos sem tudna okosat mondani.
2011. ápr. 5. 10:40

Remélem, jól van a fórumindító.

Ha viszont jól van, annyival megtisztelhetne minket, hogy ír egy sort, hogy mi volt.

2011. ápr. 4. 16:50
Szia,Mi a helyzet voltál dokinál?
38. Vikianya (válaszként erre: 36. - 22342e0151)
2011. ápr. 4. 12:53
a magzatvíz szivárgás az magzatvíz szivárgás. A dokinak látnia kell, ez nem kérdés :)
2011. ápr. 4. 12:50

A biciklizés mellett esetleg még egy maratoni futást is be lehet vállalni, legalább nem kell nagy babát kipréselni, ha megszületik 31 hetesen :-(

Ne őrülj meg, ne kockáztass egy koraszülést

36. 22342e0151 (válaszként erre: 34. - Vikianya)
2011. ápr. 4. 11:25

Akkor ne beszélj butaságot.


Teljesen más egy 31 hetes terhesnél magzatvízszivárgás, mint egy érett 39 hetes gyereknél...

35. Vikianya (válaszként erre: 27. - Vviki2)
2011. ápr. 4. 11:17

itt egyáltalán nem az számít, hogy biciklizhet e vagy sem, mert tényleg az a fontos, hogy mit szokott meg a szervezete.

A lényeg, ha a magzatvíz szivárog, akkor még aznap el kell mennie orvoshoz. Felelőtlenség azt mondani, hogy ráér.

Egy kétgyerekes anyuka :)

34. Vikianya (válaszként erre: 20. - 22342e0151)
2011. ápr. 4. 11:12
nem 39, és ő nem biciklizett. Csak ugyanilyen bizonytalan eredetű víz volt
2011. ápr. 2. 16:21

Én is bicikliztem még szülés előtt egy nappal is.

No nem nagy távot.De mindenképp menjél orvoshoz,ebben igazuk van a többieknek!

32. Kincsek (válaszként erre: 1. - Dwen)
2011. ápr. 2. 12:43
Nekem is volt ilyen, a vizelet préselődik ki ilyenkor a pozíciótól. Ha magzatvíz lenne, az nem csak pici foltot hagyna, vagy pedig újból csordogálna. Ha az orvos nem aggódik, neked sem kell.
31. Kincsek (válaszként erre: 30. - Giga455)
2011. ápr. 2. 12:40

az én legkisebbem is ennyivel jött világra és egészségesen. Egyrészt géneken is sok múlik, másrészt egy normál újszülött 3000 grammot nyom. De sok ám az eltérés!!! Nekem a legnagyobb 3 kg-val jött világra és 47 cm-rel, a középső pedig 3,5 kg volt. A kicsi pedig csak 2,7 kg. Tudjátok sokkal törékenyebb, édesebb egy 2,7-3 kg baba, mint a 3,5. Mielőtt vki dobálózni kezdene, a 3,5 kg-os gyermekem is csodaszép volt, de egy "bácsi" a picihez képest. :)


AMÚGY PEDIG AZ EGÉSZSÉG A FONTOS, NEM A SÚLY MUTATJA EZT!!!


A biciklizésről: én is kerékpároztam a 35. hétig, mert nem volt más lehetőség. A 2. gyerek után pedig én is csak 8 kg híztam, annyit mozogtam várandóssan 2 lurkó mellett és odafigyeltem az étkezésre. Itt sem a súly a fontos! A rendszeres mozgás segíti a szülést és formában tartja a kismamát, aki ugye attól még nő és kívánatos próbál maradni.


Végül...az utolsó napon is szeretkeztünk és sokan már az elején lemondanak róla. Ugyan kérem, aki nem veszélyeztetett várandós, nyugodtan tornázzon, ha jó a vérnyomása kerékpározzon és szeretkezzen. :)

30. giga455 (válaszként erre: 19. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 11:42
Ja hogy rubint réka... Bocsi de azért egy átlagos újszülött egy normál terhesség után többet nyom 2700 grammnál. Az enyém konkrétan egy teljes kilóval nagyobb volt, pedig az engedélyezett 13 kg-nál többet nem híztam :P Úgyhogy én pont Őt nem venném figyelembe, mint példakép...
29. Kismanó86 (válaszként erre: 17. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 10:44
Nem akar az ember ráijeszteni, de ahelyett, hogy arra számít, hogy mi majd itt látatlanban megmondjuk, hogy mi a baja, fel kellene keresnie az orvosát. Mert lehet, hogy valóban semmi baj nincsen, de jobb félni, mint megijedni.
2011. ápr. 2. 09:44

Biciklizni ekkora terhességgel?

Magzatvízszivárgás lehet - doki, pihi és semmmi bicikli.

27. vviki2 (válaszként erre: 26. - Sanka02)
2011. ápr. 2. 09:41

Persze ilyen is van, jobb az óvatosság...

De nem vagyunk egyformák. Valaki egész terhessége alatt fájdogál, sokat kell pihennie, mert fáradékony...stb. De aki rendszeresen mozog, biciklizik, annak nem árt! Oda kell figyelni a test és a baba jelzéseire, s leállni, ha valami furi. A fórumindító is ezt tette, hisz szólt az orvosának is. Ha minden rendben lesz a továbbiakban (hétvégén) akkor nem látom indokoltnak az orvoshoz szaladást.

De ez csak egy háromgyerekes anyuka véleménye, akinek problémamentes terhességei voltak.

26. Sanka02 (válaszként erre: 19. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 09:36
Én 9 hetesen ültem utoljára biciklin. Egy rossz mozdulat miatt, megcsúszott a lábam a pedálom, a kormányba ütöttem a hasam. Azonnal a nőgyógyásznál álltam meg. Nem sok híja volt, hogy elveszítsem.
25. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 24. - Mtt80)
2011. ápr. 2. 09:31

Nekem semmi fájásom nem volt, nem szabad várnia, mert a babának komoly baja lehet ha ez magzatvíz.

És mint írtam akár pöttyönként is távozhat a víz, még csordogálnia sem kell.

24. mtt80 (válaszként erre: 17. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 09:29

Szerintem sem kellene ennyire ráijeszteni. Én is bicikliztem még 36 hetesen is. Na jó, nem hosszú távokat, de rövideket minden nap. Ja, és úgy hogy hátul vittem a 4 éves fiamat.

Ha ő előtte is rendszeresen biciklizett, és a dokija nem állította le róla, akkor nem hiszem gond lenne emiatt.

A magzatvíz pedig tényleg csordogálhat is, úgy hogy szerintem is mindenképp menj el dokihoz! Ja, és figyeld magad, ha bármi változást észre veszel, akár apró fájások, vagy bármi, akkor azonnal doki. Ha nem, akkor várhatsz hétfőig is.

2011. ápr. 2. 09:26

Nekem a burok fent repedt meg, csöpögött a víz, nem folyt/csordogált és rózsaszín volt, volt olyan pár óra is, amikor nem is csöpögött, de mivel már elkezdett szivárogni, a babának meg kellett születnie.

Én tuti nem várnék a dokival, mert 24 óránál többet nem lehet magzatvíz szivárgással lennie a babának. Nekem PIC-re is került a baba, mert 25 óra múlt el a repedés után, féltek hogy fertőzése lett, de hál'istennek nem volt.

Nem mindenkinél ugyanolyanok a dolgok, hiába mondja XY hogy neki így volt és a Tiéd tuti nem magzatvíz, mert egyáltalán nem biztos, felelőtlenség. A doki meg meg tudja nézni ilyen kis teszttel h mvíz-e v sem.

22. d0b7178f40 (válaszként erre: 19. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 09:21

igen csak Ő elég régóta ezt csinállja. Én már 17 hetesen le lettem állítva a bringáról. Mert volt a környezetemben aki ennyiidősen elvetélt emiatt. és nem kockáztattam.


De valóban ne betegség aterhesség. Egy állapot.

21. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Vviki2)
2011. ápr. 2. 09:20
Persze, h nem betegség, de nem kell túlzásokba esni és erre jó példa a Réka...de hál' Istennek egészségesek a gyerekei, annak ellenére, hogy volt, hogy rezgett a léc...
20. 22342e0151 (válaszként erre: 13. - Vikianya)
2011. ápr. 2. 09:18
31 hetesen?
19. vviki2
2011. ápr. 2. 09:17

Ja, és a terhesség NEM betegség! Rubint Réka szülés előtt még edzést tartott!!!!

Ha a fórumindító rendszeresen bicajozik (mert muszáj neki!) nem hinném, hogy ez ártana a babának!!

2011. ápr. 2. 09:17

Azt tartsd szem előtt, hogy az ördög sosem alszik. Most az orvoslátogatás csak néhány órádat veszi igénybe, de ha baj van...

Ez nem játék! Legalábbis én nyugodtabb lennék ha ilyen esetben rám nézne az orvos.

Lehet, hogy semmi baj és ne is legyen, de megéri kockáztatni?

17. vviki2
2011. ápr. 2. 09:15

Én nem paráznék ennyire...;-P

És én simán bicajoztam még 35 hetesen is, ráadásul TÉLEN!!!

Nem kellene ennyire ráijeszteni a kismamára.


Persze jobb félni, mint megijedni....:-)

Dwen, biztos ami biztos, nézesd meg magad az orvossal. Én várnék hétfőig. ;-P

2011. ápr. 2. 09:15

jesszus:(((


nem mondták hogy nem szabad biciklizni???


irány a doki!

még korai lenne a babának idekinn.

15. giga455 (válaszként erre: 6. - Dwen)
2011. ápr. 2. 09:14

Lehetett folyás is. De én inkább megnézetném a dokival.

Ennyi idős terhesen meg már inkább ne biciklizz :(

2011. ápr. 2. 09:13

A bicajon ülés teremthet olyan pózt, hogy megnyomódik az egyébként is igénybe vett húgyhólyag és kipréselődik a pici vizelet.


A magzatvíz pedig csordogálni is tud, ha megreped a burok.

13. Vikianya (válaszként erre: 6. - Dwen)
2011. ápr. 2. 09:13
nővéremnek is ez volt kedden :) Este már a kezében tartotta a babáját :)))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook