Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kedves anyukák! Mit javasoltok? 18 hónapos kislányom nem akar egyedül elindulni! fórum

Kedves anyukák! Mit javasoltok? 18 hónapos kislányom nem akar egyedül elindulni! (beszélgetős fórum)


1 2
52. 5819723512 (válaszként erre: 49. - Gubaj05)
2011. ápr. 2. 21:34

Az első percben még újraélesztették, erre vezethető vissza ez az izom dolog. A karját pedig a műfogás miatt nem tudta felelni + amikor kiemelték akkor is durvábbak lehettek...


DE MÁR JÓL VAN. Hónap végén kontroll bár parám egy újabba intenzív kezelés :(


Nektek is minden jót!!!!

51. b73e24f31f (válaszként erre: 7. - Kriszti0711)
2011. ápr. 2. 18:19
Ja bocsi most látom, hogy félre olvastad :)
50. b73e24f31f (válaszként erre: 2. - Kriszti0711)
2011. ápr. 2. 18:18
4, 5 hónaposan hova akarod, hogy elinduljon :OOO
49. gubaj05 (válaszként erre: 47. - 5819723512)
2011. ápr. 2. 17:58

Így már értem a megdöbbenésedet! Hál'Istennek minden a legnagyobb rendben van velünk első perctől kezdve egy igazi kis örökmozgó most meg, hogy megy húúú...


És igazad van nem volt megfelelő a hangnem amit megütöttem! Nagyon jó egészséget nektek!!!

48. lukigro (válaszként erre: 16. - Cseperke)
2011. ápr. 2. 09:04
ha ezt a szempontot nézzük , akkor mindentől lelki beteg lehet egy gyermek és tudjuk, hogy nekik sok mindent meg kell tanulni , úgy a jó és a rossz dolgokat.Elhiheted, hogy ez volt az utolsó dolog amit kipróbáltunk, mert Ő is nagyon nehezen aludt el nélkülem és már egyikünknek sem volt jó, hogy éjszakánként ingázom 10 szer a gyerekszoba és a háló között.Egyébként semmi baja nincs tőle, mert elmagyaráztam neki és igenis, hogy ért a szép szóból, de ahogy írtad sajna nem lehet tudni, hogy helyes-e.......
47. 5819723512 (válaszként erre: 45. - Gubaj05)
2011. ápr. 1. 22:34

Nem futamodom, meg csak rögtön olyan hangvételűnek éreztem az előző hozzászólásod utolsó mondatát, hogy inkább lezártam a vitát. Nem szeretek vitázni, ész érvekkel, mindent meg lehet beszélni, és akár még előfordulhat, hogy a hallatok hatására változik a véleményem.


Én is ne haragudj :)


Mi keménye jártunk kezelésekre 3 hétig napi egy óra gyógytornász és itthon én magam tornáztattam 5X. Nem azért mert nem csinált dolgokat ( minden ami a fejlősének megfelelő módon és sorrendbe történt 5,5 hónaposan állt) hanem nagyon merevek(jobb karját nem tudta felemelni) voltak az izmai.

Nekem túl drasztikus a komp, mint "kezelés" és művi mint a tornásztatás.

DE mit szoktak mondani, ahány gyerek annyi dolog válik be. Nektek bevált :)

A lényeg, hogy minden tökéletesen működjön és egészségesek legyenek!

46. Salsera78 (válaszként erre: 44. - 4bf1a4b7ef)
2011. ápr. 1. 22:29

Na látod!

Megvan a megoldás!!!

45. gubaj05 (válaszként erre: 42. - 5819723512)
2011. ápr. 1. 22:22
Miért kell megfutamodni? A tisztelet legalapvetőbb formája ha meghallgatjuk a másik véleményét egy vita során nem pedig elvonulunk. Nos a válaszommal én is megsértettem ezt az alapvető illemszabályt ezért elnézést kérek! :) A gyerekorvosunk gyermek- és csecsemőorvos. Lehet nem túl jó példa a miénk csak a komp mellett szerettem volna pár szót szólni!
44. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 43. - Salsera78)
2011. ápr. 1. 22:22
Mondjuk amilyen haspók lehet hogy ha 3 órán keresztül nem adnék neki enni még szaladna is a kajáért.:)))))
43. Salsera78 (válaszként erre: 41. - 4bf1a4b7ef)
2011. ápr. 1. 22:14

Akkor az már nagyon jó!


Mi vettünk neki egy virágformájú szélforgót, teljesen oda van érte...felállitjuk a babát, és bármennyit képes érte menni, hogy megkapja.....


Végül is igy is egyedül megy...


DE szerintem ne aggódj, néhány hét. és minden rendben lesz....


Nálunk is napról napra többet megy egyedül...

42. 5819723512 (válaszként erre: 37. - Gubaj05)
2011. ápr. 1. 22:12

Nem ítélkezem, csak kérdeztem.

A gyerekorvos gondolom nem egy csecsemő- és gyermekgyógyászat, gyermekideggyógyász, mozgásszervi rehabilitációs szakorvos volt.


És én itt befejezem a párbeszédet PONT.

41. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 38. - Salsera78)
2011. ápr. 1. 22:11
Olyat már csináltunk egy párszor hogy egymással szemben álltunk és hívtuk őt.Akkor megtett egy pár lépést magától is.
2011. ápr. 1. 22:09
Én kislányom erősen hipoton, Pető intézetbe járunk tornára. Nagyon akart menni, így hónapokon keresztül ment kapaszkodva körbe a lakásban, utcán, de nagyon nehezen kezdett el egyedül járni. 9 hónapos korától 13 hónaposig csak kapaszkodva sétált. Én kisszékre ültettem, leültem vele szemben és csalogattam, álljon fel, lépjen párat. És nagyon örültem neki, nagyon megdicsértem mikor sikerült. és mindig a közelében voltam, hogy ne menjen el a kedve az esésektől. Hamar belejött:) Ja és mindig csalogattam, hogy párat lépnie kelljen egyedül, játékokkal, kajával. Jobban ment neki az elején, ha kapaszkodhatott valamibe, kispárnába, mackóba.
2011. ápr. 1. 22:09
mi voltunk fejlesztőbe a magam megnyugtatására, ott megnézék hogy mit tudott csinálni. vezetve, ágy mellet ment mint a villam. otthoni feladatba kaptuk hogy 1 nagy labdára hasaljon a kislányom és elöre-hátra /lába ill a keze érintse a földet/ tornázzunk a biztosabb egyensúly miatt, sok hintázást is javasolták. Két széket tegyél olyan távolságba hogy ha kinyújtja a kiskezét kifordulva elérje, ha ez megy mindig egy kicsit messzebb. nekünk bevált 2 hét torna után az első lépéseket megtette a teregetésbe segítve. ha olyan dolgot csinálsz ami pár lépésből áll vond be hogy segítsen.
38. Salsera78 (válaszként erre: 36. - 4bf1a4b7ef)
2011. ápr. 1. 22:06

Akkor te jobb helyzetbe vagy , mint én.....

DE türelem..


Mondta az orvos, hogy olyan is van, hogy elindul egyedül egy párszor, aztán egy hónapig meg sem próbál egyedül, mert nincs még meg a biztonság érzete!

37. gubaj05 (válaszként erre: 35. - 5819723512)
2011. ápr. 1. 22:03
Így van nem ült még fel magától csak ha leültettem és csak kúszott hason, de nem mászott. Sajnos sokáig egyik sem elégítette ki a kíváncsiságát, mozgásigényét és a gyerekorvosunkkal konzultálva megpróbáltuk és bevált. Ítélkezz nyugodtan hidegen hagy.
36. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 32. - Salsera78)
2011. ápr. 1. 22:01
Nekem az utcán míg lent vagyunk egyfolytában menni akar 5 percre nem tudok leülni,tehát még az sincs hogy lusta volna.És itthon is állandóan csak menne,ezért nem értem hogy egyedül miért nem akar már?
35. 5819723512 (válaszként erre: 31. - Gubaj05)
2011. ápr. 1. 21:58
Ha jól értem akkor úgy tettétek kompba, hogy se ülni, se mászni, se semmi????
2011. ápr. 1. 21:58

Sziasztok az én fiam 8és fél hónapos, egy hete áll fel. Mi kompot nem vettünk neki én személyszerint csak rosszat hallottam róla. De viszont aki kompetens a témába mesélje el nekem hogy a járássegítő miért nem jó? Csak mert az van neki, épp ma tettük meg vele az első 3 biztonytalan lépést.


És ez az anyukák versenye szerintem is nagy hülyeség! Minden baba a maga tempójában fejlődik, azt gondolom ha egészségileg rendben van nem szabad semmit erőltetni. Persze ez privát vélemény!

2011. ápr. 1. 21:53

jA!


A kompról annyit, hogy az orvos azt mondta, hogy az ilyen gyerekeknek ajánlja napi 2-3x fél órát....

32. Salsera78 (válaszként erre: 1. - 4bf1a4b7ef)
2011. ápr. 1. 21:51

sZIA!


Ne aggódj, én ugyanebben a cipőben járok...

Az én lányom áprilisban lesz 18 hónapos...

Elvittük orvoshoz, mert azt hittük, valamilyen baja van....de semmi, csak biztonságban érzi magát a földön...

Én azt csináltam, hogy napi 2x1 órát sétáltam vele a szabadban, néha elengedtem, ls akkor utánam jött...


Otthon a lakásban hajlandóságot sem mutatott, hogy egyedül menne....

Jöttek a kollegák, kaptunk tölük ilyen tologathatós csattogos lepkét, és akkor a kicsimet annyira érdekelte, hogy felállt, és elkezdte tologatni....


Még most is csak akkor indul el egyedül, ha kedve tartja....

Ideje nagy részét a szönyegen játszva tölti, aztán csak azt veszem észre, hogy elkezd sétálni....



Az orvos is azt mondta, nem kell megijedni, sok gyerek lassabban fejlődik a járásban, de 3 éves korára behozza magát....


Ne aggódj!

2011. ápr. 1. 21:47

Sziasztok!

Mi 2 hónapig használtuk a kompot 5-7 hós koráig, de akkor ez volt a lehető legjobb megoldás, hogy a szabadságvágyát csillapítsuk. 28án múlt egy éves és szalad. Igaz mikor kivettük belőle 2 hét alatt felült magától, mászni kezdett és felállt. Szóval nem tudom, de nekünk nagyon jó volt!

30. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 23. - 5819723512)
2011. ápr. 1. 21:20
Köszönöm elfogadom.
29. Ditty26 (válaszként erre: 27. - 5819723512)
2011. ápr. 1. 21:17
na ja milyen igazad van:))))))))))))
2011. ápr. 1. 21:16
Nálunk is hónapok teltek el,csak kézenfogva akart menni,tudom hogy nehéz.
2011. ápr. 1. 21:16
Lábujjhegyen a balerinák mennek, lábujjon :P ha már szóba került a szakma :p
2011. ápr. 1. 21:15
próbáld hátulról fogni a hóna alatt ,de csak egy picit.Csak hogy érezze hogy ott vagy..nálunk bevált és elhitte hogy megy egyedül is.
25. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 21. - Ditty26)
2011. ápr. 1. 21:13
Nem megy lábújjhegyen hanem rendesen és szinte szalad amikor fogom a kezét viszont ahogy megpróbálom elengedni elkezd nyüszőgni és rögtön leül.
2011. ápr. 1. 21:12
OK elfogadom hogy neked más a tapasztalatod,de mint szakember nem ajánlom!:(
2011. ápr. 1. 21:11

Én is vinném dokihoz biztos ami tuti. Végül is ők a szakemberek.

Minket egy nagyon tündér alapos doktor néni vett szárnyai alá, a gyógytornászunk meg csak szuper platinuszokban tudok róla beszélni.

Priviben megírjam az elérhetőséget???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook