Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi a végkielégítés után az adóelőleg? fórum

Mennyi a végkielégítés után az adóelőleg? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 3. 13:44

Annyit találtam, hogy 2011-től kikerült a tv.-ből a tv.-ben meghatározott mértékű végkielégítés fogalma. Mivel már nem él a végkielégítés megosztására vonatkozó szabály. Továbbra sem bér a végkielégítés.


Én ebből csak annyit tudok leszűrni, hogy nem lehet az évek között megosztani.

13. Nikice (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2011. ápr. 1. 18:29
Szép egy tétel, sok sikert azért!
12. Nikice (válaszként erre: 8. - Peppelínó)
2011. ápr. 1. 18:22
A szuperbruttó és a 16% tuti. A 98-at még a tv-ben nem találtam meg az átmeneti rendelkezések között sem.. u.ez a megosztással a helyzet.
11. Peppelínó (válaszként erre: 10. - Nikice)
2011. ápr. 1. 18:21

Köszönöm szépen a segítséget! Már egy hete kínlódok ezzel a tétellel:

"Határozza meg a személyi jövedelemadó jellemzőit! Ismertesse az összevonandó jövedelmek és a különadózó jövedelmek fajtáit a személyi jövedelemadó rendszerében! Határozza meg az egyes esetekben az adó alapját és az adó mértékét!

Sorolja fel az adómentességeket és az adókedvezményeket! Mutassa be a személyi jövedelemadó előleg szerepét és megállapításának módjait!"

10. Nikice (válaszként erre: 8. - Peppelínó)
2011. ápr. 1. 18:13
Mindenképpen jó lenne látni a törvényszöveget, de nem akadok rá.. keresem még :)
2011. ápr. 1. 18:13
Egy helyen már olvastam, hogy megszűnik az évek közötti megosztás 2011-től. Most keresem a törvényt hozzá. Korábban szja tv. 26§-ban volt a végkielégítéssel kapcsolatos szabályozás, most még nem találtam :S
2011. ápr. 1. 18:12
Akkor a végkielégítésről szóló részhez (az adóelőleg megállapításánál)írjam be mind kettőt? A 2011-ben 16% (szuperbruttósítva az alapot), és amit a 98%-os adóztatásról is írnak?
2011. ápr. 1. 18:06
Ezt találtam csak: Az adót a 3,5 millió forintot meghaladó végkielégítések, szabadságmegváltások után kell megfizetni 2005-ig visszamenőleg. Képviselők, polgármesterek esetében az összeghatár 2 millió forint. Az adó mértéke 98 százalék, amelybe azonban bele kell számítani a már megfizetett adókat és járulékokat.
6. Nikice (válaszként erre: 4. - Peppelínó)
2011. ápr. 1. 18:04
A különadó összeghatárát a munkavállalók esetében 3,5 millió forintra emelik úgy, hogy abba a szabadságmegváltás nem tartozik bele. Ugyanakkor az állami és önkormányzati vezetők, valamint az állami és önkormányzati cégek vezetői esetében megmarad a különadó 2 millió forintos összeghatára a szabadságmegváltással együtt. Azokra, akik nyugdíjba vonulnak, nem fog vonatkozni a 98 százalékos különadóról szóló jogszabály hatálya.
2011. ápr. 1. 18:01
hűha, még nem olvastam frisset ezzel kapcsolatban, de a változások között sem találkoztam vele, megpróbálok most utánaolvasni, de szerintem igen (tudom, a "szerintem"vizsgára kevés)
4. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Nikice)
2011. ápr. 1. 18:01
A 98%-os adóztatás nem szabad ebbe belekeverni?
3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - Nikice)
2011. ápr. 1. 17:59
Ez megosztható az évek között, mint régen?
2011. ápr. 1. 17:57
2011-ben 16% (szuperbruttósítva az alapot)
2011. ápr. 1. 17:56

Sok helyen kerestem, de nem találom konkrétan erre a választ.

(2008-as szóbeli tételt frissítenék ideire)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook