Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Panthenol spray hajra fórum

Panthenol spray hajra (beszélgetős fórum)


2012. febr. 2. 09:54

Na, gyógyszerészként: a panthenol tabletta nem torokfertőtlenítő, hanem a B5 provitamin előanyaga, hivatalos javallata: tartós művese-kezelésen lévő betegek vitaminpótlása vagy a pantoténsav-hiány okozta érzészavar és fájdalom a talpon és lábujjakon (ún. "égő láb" tünetegyütes).

Hajhullásra is szokták adni, mert regenerálja a bőrsejteket de semmikép nem elszopogatva. A panthenol (B5 provitamin) a bőrsejtek, hámsejtek regenerálódásár segíti elő, (ezért gyógyítja meg az égett bőrt). Ha hullik a hajad, akkor már lehet a patikákban beszerezni panthenolos sampont (Panthenol Forte néven), ami nemcsak panthenolt, hanem ginzenget és zöldtea kivonatot is tartalmaz, ami regenerálja a fejbőrt, és élénkíti a mikroerek keringését benne, ezáltal a hajhagymák is regenerálódnak. Jó nagyon a balzsamja is, mert nem zsíros alapú, hanem vízbázisú, gyorsan felszívódik.

Megállítja a hajhullást, és elősegíti az új hajszálak növekedését.

2011. ápr. 23. 15:37
Remélem idetéved majd valaki, aki tud válaszolni, engem az érdekelne hogyan használjam, ki kell e öblíteni?
2011. ápr. 23. 15:22
Na hát el nem szopogatnék semmi ilyet:)De érdekelne engem is a spray, mert hallottam több csajtól is és szándékozom kipróbálni.Egy ismerősöm kórházban dolgozott, neki ott mondta egy bőrgyógyász, hogy jó a hajnövekedésre.
2011. ápr. 1. 18:45
Nekem egyszer a gyógyszertáros nő azt ajánlotta amikor hajhullásra kértem hogy ajánljon valamit szerinte mi a legjobb... és aztmondta vegyek panthenol tablettát, ez a neve, torok fertőtlenítő, de nyugodtan szopogassak el belölle napi egyet. Javulást nem tapasztaltam. :-(
2011. ápr. 1. 11:10

Nekem a samponként használt babafürdetőmben van, összességében meg vagyok elégedve a termékkel, nem tudom, h kimondottan ez a hatóanyag mit nyújt.


Az antalvalipontcomon ez szerepel a pnathenolról:

D-Panthenol, B5-(pantotén-sav) provitamin, a pantoténsav előalakja

Funkció: hatóanyag, nyugtató, nedvességtartó, ingercsökkentő, pl. napon leégésnél, és töredező, cserepes bőrnél

Megjegyzés: ajánlott, bőrbarát anyag, természetes előfordulása pl. a májban, élesztőben, rizshéjban, gyorsítja a bőr megújulását, késlelteti a haj őszülését, krémekben 1-5% kell

Felhasznált irodalom: • dr.Rózsa Sándor: Testápoló kislexikon (Ökotárs Fogyasztóvédelmi Füzetek 2001)

2011. ápr. 1. 11:07
Erről én is szeretnék tapasztalatokat hallani!
2011. ápr. 1. 10:59

Valaki esetleg használja a panthenol sprayt balzsamként vagy pakolásként?

Érdekelnének a tapasztalatok!

Elvileg megállítja a hajhullást,serkenti a hajnövekedést és nagyon jól hidratál...

2011. ápr. 1. 10:58
Panthenol spray hajra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook