Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél éves babám még mindig 2 óránként kel éjszaka enni, és nappal is két óránként eszik. Normális ez? fórum

Fél éves babám még mindig 2 óránként kel éjszaka enni, és nappal is két óránként eszik. Normális ez? (beszélgetős fórum)


1 2
48. Alma66
2015. nov. 12. 12:46
Az éjszakai szopi meg nem az evesről szól...
47. Alma66 (válaszként erre: 31. - Annamari0825)
2015. nov. 12. 12:44
Ez hülyeség, nem a te érdemed h alszik. Valsz azért alussza át mert nappal is megszokta hogy sokat van egyedül így éjszaka se igényel téged.
46. seniko8 (válaszként erre: 45. - Dóranya)
2011. ápr. 7. 08:35
Köszi :)
45. Dóranya (válaszként erre: 44. - Seniko8)
2011. ápr. 5. 21:19

Szia, hát a babád tényleg tudja, mi kell neki és láthatóan nagyon kitartó:)

Talán érdemes azt is alaposan megnézni, hogy mi is van a tejpépben (tejpor, cukor, stb.) Közben pedig ott van bőséges mennyiségben a saját anyukája teje, annál jobbat nem kaphat!

Szép napos és pihenéssel is teli napokat Nektek!

44. seniko8 (válaszként erre: 43. - Dóranya)
2011. ápr. 5. 09:06

Hát igen, biztos nem véletlenül van így!:)

Tegnap megpróbáltam a tejpépet, egy-két korty után kérte a cicit, ez se jött be!! :)

43. Dóranya (válaszként erre: 1. - Seniko8)
2011. ápr. 3. 22:59

Szia! Ahogy megláttam a témát, az jutott eszembe, hogy annyian kérdezzük, kérdeztük ugyanezt anyaként, hogy ennyi baba nem működhet rosszul és ennyi anyuka nem ronthatja el!!! Amikor a legnagyobb fiamtól vártam, hogy már kevesebbszer szopizzon, többet aludjon, akkor én is kerestem, hogy vajon miért nem, mit rontottam el. Aztán láttam, hogy sokan ugyanezzel küszködnek, de találkoztam sokakkal, akik természetesnek vették, hogy a babák fél-1-2 évesen is gyakran ébrednek, az anyukájuk közelségét keresik, szívesebben szopiznak 6 hónaposan minthogy bármit is elfogadjanak... Aztán a magam megnyugtatására utánanéztem, és sok felszabadító ténnyel találkoztam. Pl. hogy a babák gyakrabban kerülnek az éber alvás szakaszába (hajnal felé közeledve pedig még hosszabban), mint mi felnőttek, ilyenkor ébrednek, de nem feltétlen azért mert éhesek, hanem ellenőrzik, hogy anya megvan-e. És természetes, hogy az anyukájuk testközelsége, a szopizó mozgás monotóniája, az anyatej egyes összetevői, és a mindezek hatására beinduló hormonváltozások és a biztonságérzet álomba viszik őket, mintha csak erre lenne kitalálva mindez:)És az, hogy éjjel és nappal is nekem 'szól' a babám, ha éhes, álmos, fáj valamije, az azt is jelenti, hogy bízik bennem, hogy felismerem és kielégítem az igényeit, tudja, hogy van kihez fordulnia, nincs magára hagyva azokkal a szükségleteivel, amiknek a kielégítéséhez ő maga még éretlen. Szóval nagyon is jól csinálod, semmit nem rontottál el, persze, hogy a tejmennyiséggel is minden rendben, hiszen jól fejlődik a babád!!! Ettől még fárasztó lehet az ébredés, a készenlét, de ahogy sokan írták, biztosan meg tudjátok találni Ti is a Nektek megfelelő megoldást! Vannak, akiknek az együttalvás segít, de van sok család, ahol a baba a kiságyban kezdi az éjszakát és az első vagy a hajnali ébredéseknél kerül át a szülői ágyba... Biztosan nehéz, hogy eleinte többet aludt, ritkábban szopizott és most hogy nagyobb épp többet ébred, gyakrabban szopik, de a legtöbb babánál időszakosan visszatér a gyakoribb szopi, a gyakoribb ébredés, de mindez nem marad így, ezeket a szükségleteket mind kinövik idővel maguktól is! A többiek már írták, hogy milyen sokat segíthet a pihenőidők kihasználása, a házimunka tényleg megvár!

A hozzátáplálás pedig eleinte leginkább csak kóstolgatást jelent, sok baba 6 hónaposan még nem is fogad el mást, csak szopit. Ha nem szeretnéd kifejezetten elválasztani valamiért, akkor jobb szopi után kínálni, hiszen az a kérdés, hogy van-e már szüksége másra az anyatej mellett, ami még sokáig a fő táplálékforrás maradhat!

Lehet, hogy segít annak a végiggondolása, hogy miért szeretnéd ha kevesebbszer szopizna! Ha az attól való félelem, hogy ez így nem normális, akkor biztatlak, hogy a legtöbb baba hasonlóan van mindezzel!

42. mgagi (válaszként erre: 41. - Seniko8)
2011. ápr. 2. 09:54
1 éves koráig biztos. Én rá hagyom. Vera 1 éves kora után hagyta abba. Mátéra kíváncsi leszek, hogy meddig fogja igényelni.
41. seniko8 (válaszként erre: 40. - Mgagi)
2011. ápr. 2. 09:42

Na, az nagyon jó, hogy ennyi tejed van!

Meddig tervezed a szoptatást? Én kb egy éves korig szeretnék.

40. mgagi (válaszként erre: 39. - Seniko8)
2011. ápr. 2. 09:36

Igen, olyan gyorsan telik az idő!

Máté szeptember 15-én született.

Egyébként unokahugomnak is októberi a kisfia, és náluk is az első két hónapban 3-4 óránként evett Áron, és utána már 2-3 óránként kért. Unokahugom pedig nem győzte tejjel. Most pedig én adok nekik 3 naponta tejet.

39. seniko8 (válaszként erre: 38. - Mgagi)
2011. ápr. 2. 09:31

Október 6-án született, akkor sem volt kicsi - 4110 grammal.

Eleinte 3óránként szopizott, aztán valahogy átállt kettőre.

Olyan fura hogy már fél évesek, nemrég még egy fórumon beszélgettünk a negatív tesztekről, meg a babaprojektről, és most... olyan hihetetlen! :)

38. mgagi (válaszként erre: 36. - Seniko8)
2011. ápr. 2. 08:45

Roli is kis cuki:)

Mikor született?


Más egy tápszeres, és más egy anyatejes baba. Egyébként szerintem az a fontos, hogy van egy napirendetek.

37. seniko8 (válaszként erre: 34. - Annamari0825)
2011. ápr. 2. 06:38

Igen egész nap!

Én is most szoktatom az egyedül elalváshoz, kb 4 hónapos koráig mindig kéretszkedett a kiságyba, ha fáradt volt, de aztán elkezdett négykézláb hintázni, és ahogy leraktam, hogy aludjon, elkezdett hintázni, forgolódni, mindegy milyen fáradt volt, ezért aztán kézben altattam.

Most próbálom visszaszoktatni, kicsit sír, de csak pár percig, aztán alszik, azért ott vagyok mellette, kicsit nyugtatgatom, egyre jobb a helyzet. :)

36. seniko8 (válaszként erre: 35. - Mgagi)
2011. ápr. 2. 06:33

Hát akkor ő is elég éhenkórász! :D

Roli is 8-kor alszik el éjszakára, aztán 10 körül kel, hasonlóan eszünk mi is! Csak éjszaka és főleg hajnalban sűrűsödik nálunk. Úgy érzem, nem is az éjszakai kelések fárasztanak ki, hanem a hajnali gyakori nyöszörgés, sírás! Mintha már nem akarna aludni, kialudta volna magát!

Viszont este nem bír tovább fent lenni, max fél 9-ig.

Nagyon édi Máté! :)

35. mgagi (válaszként erre: 32. - Seniko8)
2011. ápr. 1. 18:31

Nézd, ha azt nézzük Máté is elég sokszor szopik.

Ha úgy gondolod leírom, hogy mikor szokott szopizni:

Hajnalba általában fél 2-körül,

fél 5-kor,

reggel fél 8-kor,

tízórai fél 10-10 között

ebéd fél 12-kor (papi+szopi)

Uzsonna fél 3-kor

Vacsora fél 6-kor (papi+szopi)

Alváshoz fél 8-kor

mostanában pedig kel még fél 11-kor.

34. annamari0825 (válaszként erre: 33. - Seniko8)
2011. ápr. 1. 16:45

Egész nap 2 óránként eszik?Mikor és mennyit alszik?

Én hagytam az ágyában,és addig-addig beszélgetett,amig elaludt.És szerencsére erre sikerült rászoktatnom.

Nem egyszerű,de valahogy ki kellene kisérletezni,hogy melyik az az időpont,ami utolsónak számit.Nálunk ez jó pár napba beletelt,mire kölcsönösen rájöttünk.

És ha ezt már tudjátok,akkor lehet eldönteni,hogy mikor adsz tejpépet,és mikor anyatejet.

Minden gyerek más,épp ezért nem lehet általánositani,mert ami valakinél bevált,nem biztos,hogy másnál is be fog válni.

Türelmesnek és kitartónak kell lenni,figyelni kell a gyerek reakcióit.

33. seniko8 (válaszként erre: 31. - Annamari0825)
2011. ápr. 1. 15:18

Igen, az én babám is szopi közben alszik el.

Akkor mikor adjam a tejpépet neki?

Hú, éjfélig fent van?? Az a baj, hogy mi apával nem sokáig bírunk fent lenni, ő is sokat dolgozik, korán kel, későn jön! 9, fél 10körül már beesünk az ágyba!

32. seniko8 (válaszként erre: 29. - Mgagi)
2011. ápr. 1. 15:12

Köszi, én is gratulálok Mátéhoz! :)

Eddig nem is problémáztam, hogy ilyen sokszor kéri, csak gondoltam, hogy ahogy telik az idő, egyre jobb lesz. És most már elgondolkodtam rajta, hogy miért lehet ez.

2011. ápr. 1. 13:01

Csak a saját véleményemet tudom leirni,hisz vannak itt nálamnál tapasztaltabb anyukák.Sokak szerint "laza" vagyok,de a lányom is,és én is igy érezzük jól magunkat.

Kb. 3 hónapos kora óta sikerült egy rendszert csinálnunk.És ennek köszönhetően alszik éjszaka.Habár nappal összesen max. 1,5 órát alszik.Valószinűleg ezért fárad ki estére.Általában 9-től ébren van,de a kiságyában eljátszik,elbeszélget a játékaival,és csak akkor jelez,amikor éhes,vagy tele a pelenka.Általában éjfélkor alszik el,és ennyi idő alatt egyszer adok neki tápszert,és utána még megszoptatom.

Nekem azt mondták,hogy ha tudom,akkor elalvás előtt mindig szoptassam,mert attól megnyugszik,és könnyebben elalszik.

Volt idő,amikor nem hagytam magára,hanem együtt voltunk,de aztán rájöttem,hogy egyedül is elvan.

De az ágyunkba soha nem vittem,fel se merült bennem.

30. mgagi (válaszként erre: 26. - Seniko8)
2011. ápr. 1. 12:54
Az első 2 hónapban nálunk is ez ment. Máté nem fogadja el a cumit, és cumisüvegből sem evett. Ő más, mint a nővére. Ha 2 óránként kér enni akkor add meg neki. Ez az igény szerinti szoptatás.
29. mgagi
2011. ápr. 1. 12:51

Szia Seniko!

Gratulálok a kisfiadhoz:)

Az én Mátém is 6,5 hónapos, és éjszaka 2-3x kel. Pedig már hozzátáplálunk.

Kicsit fárasztó, de úgy néz ki ez az igénye. Egyébként pedig a tejednek ez csak jót tesz. Ha ő pihen, és nagyon fáradt vagy inkább dőlj le vele te is.

28. msaca (válaszként erre: 23. - Seniko8)
2011. ápr. 1. 12:39

Jesszus! Milyen kudarcról beszélsz? Az anyaság az elején kőkemény szívás! Ezt mindenki tudja, aki átélte! És tök természetes, hogy néha elszakad a cérna!Ettől még nem vagy rossz anya!Kitartás, türelem, (jó sok tápszer este, meg tejpép) és javulni fog a helyzet!

A házimunkát meg tudni kell lesz..ni!És délután, ha alszik pihenj le te is. A házimeló megvár. (sajna) De sokkal fontosabb, hogy Te bírjad a strapát. Szerintem a párod is látja, hogy milyenek az éjszakáid, és nem neheztel érte, ha több a mosatlan edény, vagy a szennyes. Első a gyerek ezt mindenki tudja, és ez most egy nehéz időszak. De el fog múlni!

27. seniko8 (válaszként erre: 24. - Zsanetta)
2011. ápr. 1. 12:32
Hát igen, nem akarom elrontani azzal, hogy magunkhoz rakom, aztán csak nehezebb lesz a visszaszoktatás!
26. seniko8 (válaszként erre: 25. - Zsanetta)
2011. ápr. 1. 12:31
Igen, már kezd kotorászni a pólómnál, és csak engem akar, ha éhes, próbáltam kihúzni 3 órákra, de aztán estére úgy kiéhezett, hogy már óránként akarta, lehet hogy cicifüggő? :)
2011. ápr. 1. 12:09

Vagy esetleg ha eszik 140 ml Anyatejet ,akkor nem adsz neki 2 óra múlva,hanem játszotok,lefoglalod, vagy esetleg csak vizet.

Bizti ,hogy azért sír ,mert éhes??

2011. ápr. 1. 12:07

Hátz nem lehet könnyű neked,hisz elég fárasztó ahogy olvadom.

Ha minden szopi 130-140ml akkor nem lehet ,hogy azért sír mert fáj a hasa.

Konkrétan túl van etetve,ha a mennyiségek minden evésnél ennyiek.


Most kéne egy rendszert beállítani neki,és elérni vhogy ,hogy az éjszakát pl. végig aludja.

Ha már tudsz majd rendesen hozzá táplálni,akkor esetleg estére vmi olyat adni ami jobban eltelíti.

De ne vedd ki közétek,neki meg van a helye.

Nem egészséges ,hogy köztetek alszik.

Hiába kényelmes így ,mert talán jobban alszik stb.

Nem neki van egy helye,ott szokja meg.

23. seniko8 (válaszként erre: 20. - Msaca)
2011. ápr. 1. 11:59

Hát igen, talán a következő jobb alvó lesz, most meg ... hát ez van! :)

Csak mérges vagyok magamra, hogy nincs olyan türelmem hozzá, úgy érzem kudarcot vallottam anyaként, és háziasszonyként - alig van energiám a házimunkára! :(

22. seniko8 (válaszként erre: 21. - Mari20)
2011. ápr. 1. 11:55

Igen, szoptatok!

Remélem szeretni fogja a főziket! :)

Tegnap pl evett almát+banánt és pár kanál után már nem kellett neki, viszont a cicit aztán kérte!

21. Mari20
2011. ápr. 1. 09:08

szerintem már nem elég a kalória

szoptatsz?

növérrel beszéld meg, mivel pótold , habár már mehet afőzelék fokozatossan ,,,

20. msaca (válaszként erre: 19. - Seniko8)
2011. ápr. 1. 08:48

Két gyerekes anyukaként az a tapasztalatom, hogy nem lehet egy fél éves babát elkapatni!

Sajnos ez egy -úgymond- rossz szokása. Az anyukák szempontjából mindenképpen. :-)

Egy dolog biztos: NEM TART ÖRÖKKÉ! Biztos vagyok benne,hogy szörnyű idegesítő és kimerítő, mert én is 3x keltem éjszaka a 2 éveshez. Kétszer ivott vizet, hajnalban kéri a tejet. Ő ilyen. Nem tudom megváltoztatni. Majd kinövi.

Vannak időszakok, hogy kétóránként kelek, van, hogy 2 órán belül 3x, és van,hogy szó nélkül átalussza az éjszakát. Volt már,hogy próbálkoztam leszokatatni, de mindig az a vége,hogy egyszerűbb kielégíteni az igényeit,mint harcolni-bírkózni azért,hogy nekem könnyebb legyen.

De mindig egyre könnyebb lesz ahogyan nőnek. A gyerekek nem egyformák. Sajna nem mindegyik alussza át az éjszakát 2-3 hónapos kora óta. Nekem nem volt ilyen szerencsém. :-)

19. seniko8 (válaszként erre: 2. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 1. 08:24
Azt hiszem kicsit elkapattam! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook