Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyomtatópatron chippel és chip nélkül, mit jelent? fórum

Nyomtatópatron chippel és chip nélkül, mit jelent? (tudásbázis kérdés)

19. pici79
2013. júl. 5. 15:50

[link]


lemnradt, bocsi :-)

18. pici79 (válaszként erre: 17. - Mkriszti81)
2013. júl. 5. 15:50
Ez egy jó kis leírás ha még aktuális :-D
17. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - Kisbaris)
2011. ápr. 1. 10:19

Mivel ez a fórum nem az ilyen jellegű viták miatt indult, a válaszom csak ennyi:

[link]


Mi nincs odaírva??

aztán részemről lezárva...

16. kisbaris (válaszként erre: 10. - Mkriszti81)
2011. márc. 31. 19:41
Az említett honlapon utángyártottként adják el, ez viszont, amit küldtek töltött, mert rajta van tollal a sorszám, meg nincs benne a biztonsági szalag, amit ki kell húzni. Ja, és nem írták oda, hogy csak annál a nyomtatónál működik ami nem volt frissítve. Más oldalon kiírják, hogy csak 2010. december előttiekhez jó.
2011. márc. 31. 17:00

Köszi a segítséget!

Megrendeltem az utángyártott chip nélkülit, a kézügyességemen már nem múlik, ha megtalálom a chipet:-)

14. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Nagyreni)
2011. márc. 31. 15:55
lehet az első kérdést rosszul értelmeztem, a chip általában a patron egyik sarkán szokott lenni, egy kis pár mm-es fém felület
13. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Nagyreni)
2011. márc. 31. 15:52

Elvileg gyári chipessel vetted, tehát arról kell átraknod, ha chip nélkülit veszel.

Valóban a 364-esek valók bele. Biztosan át tudod ragasztani, szaktudást nem, csak kis kézügyességet igényel, de vannak a neten (illetve az általam ajánlott oldalon is) video-k, amik bemutatják, hogyan kell. Ezután érzékelnie kell ugyanúgy, s azt, mikor ürül ki, a nyomtatás minőségén veszed majd észre.

És jól tetted, hogy nem frissítetted a nyomtatót, éppen azért ajánlgatja, hogy frissítsd, hogy utána nem fogsz tudni utángyártottat használni, hanem kénytelen leszel megvenni az eredetit - ami a ugye gyártók malmára hajtja a pénzt...

12. diegóóó (válaszként erre: 11. - Nagyreni)
2011. márc. 31. 14:56
A 364-es patron.Szerintem ha nem ragasztod át a chipet akkor nem fog működni. Nem hinném , hogy felismeri a gép úgy.
11. nagyreni (válaszként erre: 7. - Diegóóó)
2011. márc. 31. 14:42

És hol van a chip a patronon, amit nekem kell átrakni?

Egyébként egy hp b109a típusú nyomtatóról van szó, amit nem frissítettem a netről, mióta megvan (ajánlgatta, de mindig sajnáltam az időt tölteni vele, így is tökéletesen működik). Így akkor esetleg jó lehet bele az utángyártott is, jól értem?

Az utángyártott chipes és az eredeti közötti árkülönbség abban mutatkozik meg, hogy az utángyártottnak kb. négyszer akkora az űrtartalma. A chip nélküli pedig negyedannyiba kerül, mint az utángyártott és kb. ugyanakkora.


És ha béna vagyok, és nem tudom átragasztani a patront, akkor egyszercsak nem fog nyomtatni igaz? Vagy halványodni fog vagy ilyesmi. Tehát ha nem jelzi a szintet, akkor is valahogy észreveszem, hogy kevés a tinta.

10. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Kisbaris)
2011. márc. 31. 14:20

Bocsáss meg, de ki kell egészítenem. Utángyártott és töltött 2 különböző dolog...

Utángyártottaknál sajnos valóban alap szabály, hogy nem szabad a nyomtatót frissíteni a netről, mert akkor valóban így jársz, ahogy írtad. Erről viszont szerintem nem az eladó tehet, ezért nem cseréli ki gondolom.

9. kisbaris (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2011. márc. 31. 14:16
igen, innen vettem én is.... nem nagyon ajánlom. bocs
2011. márc. 31. 14:15
Én meg vettem egy "utángyártott" töltött tonert, mert az csak 11.000-be került, de a nyomtatóm azt mondta, hogy neki nem olyan kell. Ahol vettem, azt mondják, hogy 60%-os áron visszaveszik, vagy fél év múlva lesz chip és akkor jó lesz. Jaaaa hát ez nem mondta, hogy lehet, hogy nem működik. Azt mondta a pasi, hogy frissült a nyomtató a netről és akkor sorry. Most vehetek eredetit 19000-ért, ezt meg elteszem, hátha lesz chip valamikor..
7. diegóóó (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2011. márc. 31. 14:14
Ha arra gondolsz hogy ugyanabba a gépbe árulnak chipes és chip nélküli patronokat és a chip nélküli olcsóbb akkor az azért van mert arra neked kell a régi patronról átragasztgatni a chipet, mert chip nélkül nem fogadja el a gép.Milyen típusról írsz?
2011. márc. 31. 14:14

A chip az, amivel a nyomatató és a patronod kommunikálnak, vagyis onnan tudja a nyomtatató, mikor ürül ki a patron.

A chipeseket is simán fel lehet tölteni, csak ki kell kapcsolni a tintaszint-kijelzőt.

Ha chip nélkülit veszel, az olcsóbb ugyan, de át kell raknod kézzel a chipet rá, különben nem fogja érzékelni.

Van egy nagyon jó webáruház, ott ilyesmiben is segítenek, és szerintem az legolcsóbbak is: patronbirodalom.hu - ajánlom!

Remélem segítettem :)

2011. márc. 31. 14:09
Pontosabban nem érzékeli, hanem számolja a tinta-fogyást a nyomtatások számából. Nekünk előfordult, hogy még harmadrészt tele volt, de a nyomtató már patroncserét reklamált folyamatosan.
4. gne2
2011. márc. 31. 14:08

Elvileg a chipeseket nem lehet újratöltetni, mert van bennük valamilyen számláló, és letilt, hiába van tele a patron.

A tesóméknak volt ilyen nyomtatójuk, oda is adták valakinek, mert többe került bele a patron, mint a nyomtató maga.

3. gne2
2011. márc. 31. 14:02
A chip érzékeli, hogy tele van-e a patron.
2011. márc. 31. 13:55
Mi a jelentősége, hogy a nyomtatópatronok chippel vannak vagy anélkül? Amit chip nélkül árulnak, jóval olcsóbb, de mi a jelentősége?
2011. márc. 31. 13:55
Nyomtatópatron chippel és chip nélkül, mit jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook