Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés indigóval fórum

Hajfestés indigóval (beszélgetős fórum)


1 2
44. tomka1
2011. ápr. 12. 07:37

Zau Te már hallottál a Herbal 12 hajspray-ről? Szerinted jó?

A Herbal 12+ hajerősítő spray tökéletes szer a hajhullás, kopaszodás kezelésére, használatával haja egészséges és dús lesz.


Hajkoronánk a legfőbb ékességeink közé tartozik, ezért nagyon fontos a megfelelő hajápolás. Megjelenésünk, öltözködésünk, hajviseletünk tükrözi, és egyben befolyásolja is a belső világunkat, lelkiállapotunkat. Az öregedés velejárója a hajhullás. Ahogy lassul a sejtosztódás, úgy romlik a bőr vérkeringése, a hajszálak növekedése is lelassul. Az életkor előre haladtával olyan betegségeken is áteshetünk mely, hajhulláshoz vezet. Az emberi szervezet öregedési folyamatáért nagy részben a génjeink felelősek. De az általunk kialakult életstílus és napi szokásaink is nagy részben befolyásolják az öregedés sebességét, hajunk minőségét és a kopaszodás kialakulását.


A hajhullás két leggyakoribb fajtája a foltos és a szétszórt, azaz diffúz hajhullás.

Foltos hajhullásról akkor beszélünk, ha a fejbőrön jól körülírható foltok alakulnak ki, viszont a többi területen változatlan a hajsűrűsség.

Diffúz hajhullásról pedig akkor beszélünk, amikor a fejbőr teljes egészét érinti a hajhullás. Mindkettő maradandó kopaszodáshoz vezet akkor, ha a szőrtüszők és a benne található hajszemölcs elpusztul. Ha azonban a hajszemölcs nem pusztul el, csupán a rajta elhelyezkedő mátrixsejtek osztódása egy időre megszűnik, átmeneti kopaszság alakul ki.


Hogy megakadályozza ennek kialakulását, használja rendszeresen a Herbal 12+ hajerősítő sprayt!


Termékünk tökéletes szer a hajhullás, kopaszodás kezelésére, magas értékű gyógynövény-koffein komplexe 100 %-ban természetes alapanyagokból készült, mely biztosítja a hajhagymák számára megfelelő ásványi anyagokat, vitaminokat, nyomelemeket, célja a hajszálakat létrehozó mátrixsejtek osztódásának serkentése, keratinképzés és a hajas fejbőr anyagcseréjének fokozása.


Próbálja ki és meglátja haja egészséges, dús és erős lesz!


Használata: Naponta egyszer permetezze a hajra! Ne mossa ki!


Tartalma: 1 flakon 150ml.


Összetétele: víz, propil denaturált alkohol, glikol, panthenol, zab magkivonat, körömvirág kivonat, köles csírakivonat, fehér nyírfa levélkivonat, csalán kivonat, mezei zsurló kivonat, búzacsíra kivonat, rizs kivonat, nagylapú gyökérkivonat, rozmaring levél kivonat, lenmag kivonat, szezám csíra kivonat, komló kivonat, glicerin, butilén glikol, guarana csíra kivonat, citric acid.


A termék növényi eredetű és nem tartalmaz vényköteles összetevőket.

43. tomka1
2011. ápr. 11. 19:32
Oké, köszike! :)
2011. ápr. 11. 14:03
Lehet, hogy a ricinus szedte kis, mivel vörös árnyalatot kölcsönöz, használj színvédő sampont, és száraz hajra való balzsamot. Szóval a rici felejtős..
41. tomka1
2011. ápr. 11. 10:10

Sziasztok!


Képzeljétek azóta kb kétszer mostam hajat és már megint vöröses színe lett a hajamnak :( ilyen hamar kopik az indigó? Pedig úgy örültem, nem gondoltam, hogy ilyen hamar megint vörös leszek :( pedig olyan szép volt. És úgy vettem észre, hogy az indigótól kicsit sprőd, száraz a hajam, ez se valami jó, pedig balzsamozom hajmosás után és ricinusolajas pakolást is tettem rá azóta. Nem akarom ilyen gyakran indigózni lehet, hogy az is szárítja. Ezt nem olyan mint a henna ugye? Nem ápolja a hajat annyira?


Köszi:Zsu

40. tomka1
2011. ápr. 5. 15:34
Köszi :)
39. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 37. - Tomka1)
2011. ápr. 5. 12:56
Nah, szuper! Örülök, hogy tetszik :)
38. Derya (válaszként erre: 37. - Tomka1)
2011. ápr. 5. 12:39
szép lett. bár szerintem előtte se volt csúnya. :-)
37. tomka1
2011. ápr. 5. 12:37

Sziasztok!


Végül a megmaradt pépet beraktam a mélyhűtőbe (csak henna az indigót felhasználtam) Most nagyon szuper lett a hajam színe végre olyan amilyet szerttem volna. Szép sötét padlizsános színű :) Rakok fel képet, bár így nem olyan szép de azért látszik, hogy sötétebb.


Köszi a sok segítséget!!

36. Derya
2011. ápr. 2. 11:57
én rögtön föl szoktam használni a pépet, nem szoktam várni vele 1 napot.
35. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 34. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 21:31
elől szoktam hagyni, nem lesz baja..
34. tomka1
2011. ápr. 1. 21:20
ok és a hennás pépet betegyem a hűtőbe vagy kint maradhat nem romlik el?
33. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 32. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 18:12
Szerintem mind2-őhöz hozzá lehet adni... igen 1:2 arányban...
32. tomka1
2011. ápr. 1. 16:57

Oké. Most veszünk majd 100 gr indigót és szerintetek akkor használjam fel az egészet és a hennából meg 50 grammot? Most főzöm a szegfűszeges löttyöt ezt az indigóhoz is hozzá lehet önteni vagy azt csak a hennához?


Köszi:Zsu

31. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 27. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 15:50
én sosem szoktam előtte megmosni, felesleges szerintem..
30. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 28. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 15:49
hát, nemtudom.. én egybe csináltam.. akk. csináld úgy, hogy lekevered a hennát, azt hagyod egy napig, majd másnap az indigót és összekevered a kettőt...
29. Derya (válaszként erre: 27. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 15:02
szerintem nem kell előtte hajat mosni.
28. tomka1
2011. ápr. 1. 15:02
bocsi még egy hogy miért kell hagyni 1 napig állni a keveréket? Mert a hennáról olvastam, hogy kell de az indigóra azt írják, hogy azt azonnal fel kell használni mert akkor kimegy belőle a színező anyag.
27. tomka1
2011. ápr. 1. 15:00

ja igen és több helyen írják, hogy hennázás, indigózás előtt hajat kell mosni. Ez igaz? Vagy fel lehet kenni több napja nem mosott hajra is? Más lesz az eredmény ha tiszta megmosott hajra visszük fel vagy zsíros hajra a pépet?


Köszi:Zsu

26. tomka1
2011. ápr. 1. 14:10
Még annyit kérdeznék, hogy az indigó henna keverékbe ha céklalevet rakok (ha rakhatok egyáltalán) akkor bordós barnás színe lesz?
25. tomka1
2011. ápr. 1. 12:55
Nagyon köszi!!
24. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 21. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 12:19
elég hamar elküldték, pár nap...
23. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 22. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 12:19
nem híztam tőle... jó pár hónapig szedtem...
22. tomka1
2011. ápr. 1. 11:21

Zau ez a neroli webáruház hol lelhető fel, mert beírtam a keresőbe és nem adott ki semmit. Ide úgy tudom nem lehet webcímet írni, elküldenéd privibe? És mennyibe kerül ez a hajkefe? Már régóta keresek ilyen hajkefét mert olvastam, hogy jó a hajnak, nekem most műanyag kefém van, biztos az is közrejátszik a haj roncsolásában, meg hullik is. Én is gondolkoztam a Hair Clinic-en te meddig szedted? Attól nem lehet hízni?


Köszi:Zsu

21. tomka1
2011. ápr. 1. 11:19

Sziasztok!


Köszi szépen! Igen sajnos a binom weáruházban csak 1 kg-os van, nem tudom miért nem adják kisebb szerelésben, pedig a fórumukon sokan csak kisebb mennyiséget akarnak vele és megy az üzletelés a felezésről, harmadolásról. Én is beakartam szállni, de nem nagyon akar összejönni. Lehet, hogy a Szép kis india boltban veszem akkor meg az indigót, csak nem tudom ott milyen minőségű lehet. Azt valóban indiából hozatják? Honnan lehet tudni hogyha nem eredeti? Egyébként ha a Cosmio-ról rendelek hány napon belül ér ide?


Köszi:Zsu

20. Derya (válaszként erre: 16. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 10:52

szia!


Én is a cosmioról szoktam rendelni.

a bionomban az a baj, hogy 1 kilós kiszerelés van csak. :-(

nem tudom milyen lehet, ha eredeti, akkor biztos jó.

nem is merem ezt a boltot.

nincsen másmilyen, nem tudom mit értenek rajta.

19. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 17. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 09:53
én a neroli webáruházában rendeltem... de láttam már rossmanban is.
18. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 16. - Tomka1)
2011. ápr. 1. 09:52

Én simán, szobahőmérsékletű vízzel kevertem össze a henna-indigós verziót.


Hairclinicet szedtem, mellette milgamma b vitamint, c vitamint, cinket... most egy új vitamint kezdtem el szedni a neve: bio silica


A cosmiotól rendeltem, szintem jó minőségű, több dolgot is rendeltem már tőle.


Eddig csak ezt próbáltam, mást nem próbáltam szóval, nem tudok nyilatkozni.

17. tomka1
2011. ápr. 1. 07:55

Sziasztok!


Azt elfelejtettem kérdezni, hogy ilyen vadisznósörtés hajkefét hol lehet venni?

16. tomka1
2011. ápr. 1. 07:43

Sziasztok!


Köszi a javaslatokat! A henna 10 órán keresztül volt a hajamon és úgy csináltam, hogy vagy 1 óráig főztem az indiai teát szegfűszeggel (őrölt és por alakú)tettem még bele kávét kakaót, diólevelet. Aztán kicsit hagytam hűlni (erről is megoszlanak a vélemények, mert valahol azt írják, hogy forrón kell ráönteni a henna porra valahol meg, hogy ki kell hűteni mert akkor nem olyan hatásos és állni kell 1 napig és másnap felhasználni valahol meg azt, hogy rögtön fel kell használni a keveréket) Na én rögtön felhasználtam jó vastagon volt bekenve, ráhúztam egy neylon sapkát, a végén már kicsit csöpögött is. Mikor még nem volt befestve hennával nem volt ennyire szembetűnő a lenövés. Ez jó sok idő míg lenő addig nem szeretnék így járkálni :)

Zau Te milyen vitaminokat szedsz, hogy ilyen gyorsan nő a hajad? És hol lehet megbízható minőségű indigót venni? A cosmio-t én is néztem és ott elég olcsó is, meg van a bionom ott nagyon drága. ott állítólag nagyon le van ellenőrizve és Indiából hozatják és 7 rugó.

Ha minden igaz most kapok 10 dekányi Egyiptomból hozott hennát ami indigóval van keverve. Szerintetek az milyen lehet?

Találtam a neten egy boltot a Szép Kis Indiá-t és ott is lehet kapni indigót. Ti hallottatok erről a boltról? Ott van 250 gr 1800 Ft-ért. Azt írják natur indigó, miért abból van másmilyen is?


Üdv:Zsu

15. Derya (válaszként erre: 13. - Tomka1)
2011. márc. 31. 21:18

nekem is kb. ilyen, meg kell várni míg lenő.

én nem használok balzsamot, csak tojással mosom a hajam és ennyi.

mennyi ideig hagytad a hajadon a hennát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook