Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Főzzünk finomakat és karcsúsodjunk szenvedés nélkül! :) fórum

Főzzünk finomakat és karcsúsodjunk szenvedés nélkül! :) (beszélgetős fórum)


10. amaal1 (válaszként erre: 9. - Mamcili)
2011. márc. 31. 07:33

Köszi, feltétlenül benézek! :)


Van nekem is receptgyűjteményem, de néha mégis olyan tanácstalan vagyok abban, hogy mit is kellene főzni. :S


Ma fetával és spenóttal töltött csirkemell lesz nálunk az ebéd.

2011. márc. 30. 21:56
adatlapomon, pár finom, fogyiba is beleférő receptecske :)
8. e705905164 (válaszként erre: 7. - E705905164)
2011. márc. 30. 20:16
mert a másik félét enném:D
7. e705905164 (válaszként erre: 4. - Amaal1)
2011. márc. 30. 20:15
én is több emberre főztem eddig...csak nálunk senkin nincs súlyfelesleg..így kétfelé kellett volna főznöm...az meg nem jó..mert nem bírnám ki úgy:D
2011. márc. 30. 19:56
Ma esti nasi: egy zöldalmát meghámoztam, felszeleteltem, pici fahéjjal puhára pároltam. Hozzákevertem 1,5 dl natúr joghurtot, 1 e.k. pörkölt búzacsírát és néhány csepp folyékony édesítőszert. Mire kihűl, az ízek összeérnek. :P
2011. márc. 30. 19:39

Napi 5-6 étkezést vezettem be.


Reggelire műzlit eszem (természetesen cukormenteset), joghurttal, egy szem gyümölccsel.


Tízóraira vagy elropogtatok egy-két knackebrotot vagy eszem még egy kis gyümölcsöt.


Ebédre általában sovány hús van (csirkemell), valamilyen zöldséggel vagy salátával, esetleg wokban pirítva, rizzsel, vagy töltött zöldség (cukkini, padlizsán)


Uzsonnára egy marék mogyoró (héjas) vagy megint knackebrot, pufi rizs, buláta, ilyesmi.


Vacsira valamilyen saláta, tonhallal, esetleg fetával, tojással.


Vacsi után szoktam még készíteni valamilyen nasit, általában túrókrémet egy pici joghurttal és édesítővel.


Inni zöld teát szoktam és (sajnos) 2-3 csésze kávét, pici tejjel.


A család többi tagja férfi, nekik nincs ennyire kiadagolva az étel :), de ők is barna kenyeret esznek (én sütöm) és az ebéd és vacsi számukra is ugyanez.


Emellett kocogok naponta kb. 35-45 percet, néha DVD-re tornázom.

4. amaal1 (válaszként erre: 2. - E705905164)
2011. márc. 30. 19:24

Szia! :) Szerintem lehetséges, csak talán egy picit több időbe telik elérni a célt, mint mondjuk koplalással.


Én egy négytagú családra főzök, minden nap friss étel kerül az asztalra. Sajnos mindenkinek van súlyfeleslege, így próbálok odafigyelni, hogy az étel kalóriaszegény legyen. Kb. két hónapja figyelek erre oda, és mindenkin látszik a változás.:)


Kicsit kezdek kifogyni az ötletekből, ezért gondoltam, jó lenne, ha mások is csatlakoznának, hátha kapnék néhány jó tippet, mit lehet kihozni a főként sovány hús + zöldség/rizs alapanyagokból. :)

2011. márc. 30. 19:20
Kíváncsian várom a recepteket. Éppen diétázom.
2011. márc. 30. 19:18
akkor kezdjük:DD én is kíváncsi vagyok erre hogy lehetséges...finomakat enni és karcsúsodni szenvedés nélkül!
2011. márc. 30. 19:15

Sziasztok!


Olyan fogyistársakat keresek, akik nem csodamódszerektől várják a sikert, hanem igyekeznek minden nap egészséges és változatos ételeket az asztalra tenni. Jó lenne recepteket és tapasztalatokat cserélni, tippeket adni egymásnak a másnapi ebédhez. Csatlakozzatok! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook