Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyors válás fórum

Gyors válás (beszélgetős fórum)


21. a26b2a1b7e (válaszként erre: 20. - Nap0cs)
2011. ápr. 2. 06:39
Köszi!
20. nap0cs (válaszként erre: 19. - A26b2a1b7e)
2011. ápr. 1. 18:50
Hát, igen. Válás során válik az ember igazán felnőtté, főleg, ha gyerek is van. :/ Kitartás!
19. a26b2a1b7e (válaszként erre: 18. - Nap0cs)
2011. ápr. 1. 13:54

Mi is próbáljuk békésen... több-kevesebb sikerrel... remélem, hogy egy idő után már könnyebb lesz... most elég rossz...

Most is jön mindjárt a kisfiamért, mert az övé ez a hétvége, és már görcsben a gyomrom, a kicsikém meg még alszik, és nincs szívem felébreszteni, de mindjárt keltenem kell pedig :(

18. nap0cs (válaszként erre: 17. - A26b2a1b7e)
2011. márc. 31. 12:12
Mi a gyerekek miatt váltunk el békében. Ha ők nem lennének, egymásra csaptuk volna az ajtót, azt kész. Így most nyugodtan meg tudunk beszélni mindent, apa részt vesz az életükben rendesen, csak az a különbség, hogy engem végre békén hagy és én se szólok bele, mit csinál. jó ez így, lurkók tudják számíthatnak ránk, mert ha bajuk van, segíteni kell, ott vagyunk mindketten, de azt is megértik, hogy együtt már nem szeretnénk lenni.
17. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - 22342e0151)
2011. márc. 30. 21:49

Ha elolvastad volna amit írt, akkor láttad volna ezt a mondatot is benne:


"(nem én válok)"


Különben bírom az ilyeneket, amikor valaki kívülről okoskodik, hogy miért kell, vagy nem kell adott szituban elválni...

Különösen, amikor a gyerekre hivatkoznak...


Popper Péter jól mondta, hogy a gyerekkel nem szabad takarózni, mert van aki azt mondja, hogy a "gyerek érdekében" válik el, és van aki azt mondja, hogy a "gyerek érdekében" nem válik el...

A döntéseinkért vállalni kell a felelősséget. Igazából senki sem a gyerek miatt marad, vagy válik. Mindenki saját maga miatt marad, vagy válik ha megromlik a házassága. Nem kell a gyerekre kenni, mert az a gyereket egy életre megbélyegezheti, mert még ha nem is mondják Neki soha, mégis megérzi, ha mondjuk a szülők "őmiatta" nem váltak el, és kínlódnak a rossz házasságukban...


Én válok. És nem hirtelen haragból, és van kicsi gyerekem (4 éves lesz lassan), és nem fogok a gyerekemmel takarózni.

Egy gyerek akkor boldog, ha a szülei is boldogok. Együtt, vagy külön, ezt a szülőknek kell felelősségteljesen eldönteni.

Én sem viccből választottam a válást.

Évekig próbáltam helyrehozni a házasságunkat.

De nem működött. Amit nem lehet megjavítani, attól meg kell válni, ennyi...

16. encifinci (válaszként erre: 15. - Nap0cs)
2011. márc. 30. 18:29
Ige közben én is utánna néztem :)
15. nap0cs (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2011. márc. 30. 18:11
Mert az első a békítő-a gyerek miatt- a második a valódi felbontás.Addig csak megbeszélik. Ha közös a megegyezés és nincs gyerek és mindenről írásban megegyeztetek,akkor egy tárgyalás. Formaság az egész. Mi mind a két tárgyalást végigpoénkodtuk a bíróval. Látta, hogy minden oks, nem is akart okoskodni.
2011. márc. 30. 18:10
Ha közös megegyezéssel válnak, nincs gyerek, és egyértelműen kijelentik, hogy az ingóságok tulajdonjoga a továbbiakban melyik félé, akkor egy békítő tárgyalás után az aznapi jogerőre emelkedést kérve 10 perc alatt elválhatnak.
2011. márc. 30. 18:08

"Első tárgyaláson akkor fejeződhet be a válás, ha a feleknek sikerül kibékülnie. A válás a házasság az első tárgyalásán akkor is befejeződik, ha a békítés nem vezetett eredményre, és


1) a házastárs cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy más elháríthatatlan akadály miatt nem képes a bíróság előtt megjelenni, vagy


2) a felek között a házassági életközösség legalább három éve úgy szakadt meg, hogy külön lakásban élnek, és igazolják azt, hogy a közös gyermek elhelyezését, eltartását a gyermek érdekében rendezték, vagy


3) a házasságból közös kiskorú gyermek nem született."

Na akkor ez már tiszta..nekünk volt gyerek ezért kellett!!

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Encifinci)
2011. márc. 30. 18:06
Mondjuk szerintem az a nagyon ritka, ha elsőre kimondják. :)
11. encifinci (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2011. márc. 30. 18:02

Passzolom miért kellett akkor nekem 2.

A másodikon mondták ki a válást és a ingóságok elosztását.

10. andi6020 (válaszként erre: 3. - Encifinci)
2011. márc. 30. 17:59
Miért 2 tárgyalás minimum?
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Encifinci)
2011. márc. 30. 17:58
Nem minden esetben kell.
8. emily (válaszként erre: 3. - Encifinci)
2011. márc. 30. 17:57
Ki lehet. Nekem nem volt.
2011. márc. 30. 17:48
Mondjuk lehet azóta már máshogy van...
6. encifinci (válaszként erre: 5. - De Luca)
2011. márc. 30. 17:48
Mi egyértelműen kimonduk hogy ez viszavonhatatlan és akkor is kellett a másik tárgyalás.
2011. márc. 30. 17:45

Az igazság a kettő között van. Ha nincs gyerek:


"Kell a bíróság, de nem több 10 percnél." Az első, békítő tárgyalás végén felteszik a kérdést, hogy mindkét fél szeretné-e, hogy aznapi keltezéssel jogerőre emelkedjen, avagy kérnek 30 nap átgondolási időt.

4. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Czirczamircza)
2011. márc. 30. 17:43

Gyönyörű a babád. Nézz rá, és próbáld legyűrni a hirtelen haragod. Megérdemel egy normális kis életet.

A válás nem játék. Ráadásul hirtelen felindulásból soha semmit nem szabad tenni.


Gondold át, én azt javaslom..

2011. márc. 30. 17:40
2 tárgyalás kell minimum,az első a békító,a másodikon már mimondják.Ha közös megegyezéssel és mindenben javakban megosztoznak vita nélkül akkor 2 hónap.az első és amásodik tárgyalás között 30 napnak kell eltelnie.Azt nem tudom ki lehet-e hagyni a békítő tárgyalást,de sztem nem.Remélem nem írtam rosszul.( nekem 3 tárgyalás volt anno, a 3. a gyermekelhelyezés)
2011. márc. 30. 17:37
Kell a bíróság,de nem több 10 percnél.
2011. márc. 30. 17:34
Közös megegyezéssel hogyan lehet a leggyorsabban és a legegyszerűbben elválni? (nem én válok) Mindenképpen bíróságra kell menni, vagy elég a közjegyző?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook