Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföld pro és kontra fórum

Külföld pro és kontra (beszélgetős fórum)

10. e458602baf (válaszként erre: 9. - Korteforma)
2011. ápr. 1. 20:51

Szívesen. Kérdezz nyugodtan ha van valami...remélem tudok segíteni. Bár az is jó lenne ha több külföldön élő írna Neked, mert vannak dolgok, amiket különbözően élünk meg itt kint és több szem többet lát. ;)

Jó hétvégét! :)

9. korteforma (válaszként erre: 8. - E458602baf)
2011. ápr. 1. 20:48
Ezeket jó, hogy leírtad! Ezer köszönet :))
8. e458602baf (válaszként erre: 7. - Korteforma)
2011. márc. 31. 10:53

Nem tudom, hogy hova szeretnél költözni majd.

London elé g drága úgy tudom, de személyes tapasztalatom nincs vele kapcsolatba. Mi egy kis városban lakunk nem messze Londontól. Itt már barátságosabbak az árak.

Mi ketten megélünk egy fizetésből, és még félre is tudunk rakni... úgyhogy szerintem ezen érzed nagyjából hogy milyen a megélhetés. Mondjuk mi nem járunk bulizni, nem iszunk, nem cigizünk. Ezekre elég sok pénz el tud menni.

Az élelmiszerek ára úgy gondolom nagyon jól alkalmazkodik az itteni fizetéshez.

Albérleteket itt az ügynökségek intézik.

Mi fél évig egy szobát béreltünk csak...aztán jött össze annyi pénz hogy kivegyünk egy lakást is és berendezzük. Lakásbérléshez kérnek munkáltatói igazolást, banki igazolást, referenciát az előző főbérlődtől...szóval azt nem is lehet azonnal kivenni. A fizetésednek elégnek kell, hogy legyen arra, hogy kifizess egy albérletet. Volt erre egy százalékos érték is, hogy mennyinek kell lenni a lakbérhez képest, de már nem tudom pontosan mennyi volt ez. Szóval ezt ők megvizsgálják, és eldöntik, hogy kiadják-e neked a lakást/házat.

7. korteforma (válaszként erre: 6. - E458602baf)
2011. márc. 31. 08:55

Hoppá, ez nekem is gond :) Ha szépen érthetően beszélnek, azt megértem, de a hadarást már nem...


A film jó ötlet! A király beszéde kifejezetten jó erre :)))


A megélhetés milyen kint (élelmiszer, illetve lakás /albérlet/)?

6. e458602baf (válaszként erre: 4. - Korteforma)
2011. márc. 30. 22:47

Nem tudom milyen szintű az angolod, de ajánlom, hogy nézz sokat angol filmeket, akár angol felirattal.

Nekem az a gyengém... a hallásértés. Iszonyú gyorsan beszélnek és elharapják a szavak végét.

Persze van akinek jó érzéke van ehhez :) Nekem meg kell küzdenem az angollal rendesen :)

5. e458602baf (válaszként erre: 4. - Korteforma)
2011. márc. 30. 22:29
Szívesen, máskor is ;)
4. korteforma (válaszként erre: 2. - E458602baf)
2011. márc. 30. 19:59

Hűű, sejtettem, hogy nem egyszerű....


Az angolom mindenképp fejlesztenem kell. Az nem lelkesít, hogy egyre többen és többen mennek ki.


Köszönöm a segítséged!

3. e458602baf (válaszként erre: 2. - E458602baf)
2011. márc. 30. 15:09
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy sok sikert és sok-sok kitartást kívánok, ha belevágsz. ;)
2. e458602baf (válaszként erre: 1. - Korteforma)
2011. márc. 30. 15:07

Szia! Mi 1 éve vagyunk kint a párommal.

1. Az, hogy megéri-e azt majd te fogod tudni eldönteni bizonyos idő után.

Nekünk megérte az biztos.

2. A lehetőségek...hát szerintem most már itt is rengetegen vannak, és csak jönnek és jönnek minden országból. Szóval egyre rosszabbak a lehetőségek.

3. Társalgási szint legalább. Alap manapság már nem elég azt tapasztalom.

4. Itteni ügynökségen keresztül. Én alap angollal még nem kaptam munkát, a párom azonnal kapott ahogy kijött, de neki elég jó az angolja.

5. Mi 1300 fontot hoztunk ki.

6. Így van. :)


Itt is meg kell járni azokat a bizonyos lépcsőfokokat és sokszor meg kell alázkodni, főleg ha kevéske az angolod. De ha egyszer bizonyítasz, akkor megbecsülnek, és feljebb tudsz lépni.

Jó, ha van ismerős kint aki tud segíteni az első időkben.

2011. márc. 30. 14:52

Aki a közelmúltban dolgozott/dolgozik angol nyelvterületen, az kérem, ossza meg a tapasztalatait! Jelenleg külföldi munkavállaláson gondolkozom és szükségem van mások tapasztalataira :))


1. Megéri kimenni?

2. Milyenek kint a lehetőségek?

3. Milyen szintű nyelvtudás kell?

4. Hol kerestél állást?

5. Mennyi pénzt kell magaddal vinni?

6. Valóban boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak az emberek, mint nálunk?

Stb. :)


Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook