Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gyerekkorom óta fennálló migrénes fejfájás és az allergia fórum

A gyerekkorom óta fennálló migrénes fejfájás és az allergia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A gyerekkorom óta fennálló migrénes fejfájás és az allergia

1 2
2011. szept. 20. 11:35

vajon a migrén és az allergia mennyire kötelező,hogy párosul?Úgy értem egy idő után sem fog,hamár régóta migrénes vagy?


Én most kaptam egy gyógyszert a fejfájásomra.mindennap kell szedni,megelőzés képpen.majd én is jövök a részletekkel:)

48. Suesue
2011. szept. 19. 11:12

Szia. :)


Van egy rossz hírem, az immunterápia csak 1 allergia esetén hatásos.

A doki mondta, hogy több dolog esetén nem érdemes, mert nem használ.

Ajánlotta az orröblítőt, amit gyógyászati segédeszköz boltban lehet venni.

Viszont kissé változott az allergiám, állatokra már nem, viszont parlagfűre nagyon allergiás vagyok.

2011. szept. 16. 13:15
oké,várom:)
46. Suesue
2011. szept. 13. 22:12

Köszönöm Rencsilány!


Kértem beutalót pulmonológiára a háziorvosomtól, viszont nem mentem be ma érte, de holnap mindenképp elmegyek.

Rá akarok kérdezni az immunterápiára, állítólag ott bővebben felvilágosítanak.

(Tudom, hogy pénzbe kerül, de ha segít akkor megéri)

Majd leírom mit tudtam meg.

2011. szept. 12. 14:17

Jobbulást!!!!


Én meg anyáron csuda jól voltam.Nekem majd most jön a tortúra az őszi frontokkal:(

Annyira nem vártam!

44. Suesue
2011. szept. 11. 21:18

Életemben először a szemem is bevörösödött, és megduzzadt.

Megijedtem nagyon, de kiderült ez is az allergia.

Szemcseppel elmúlt szerencsére.

43. Suesue
2011. szept. 9. 13:14

2 napja hajnalban arra keltem, hogy szétszakad a fejem, és kimentem a kertbe egy kicsit, éppen akkor kezdett szemerkélni az eső, annyira örültem neki végre.

Most egy kicsit jobb a fejem már nem fáj, viszont az orrom a Niagarához hasonlít leginkább, folyamatosan folyik, az orrspray szétmarta, beszéltem egy doktorandusszal, és azt mondta csináltassak egy újabb vizsgálatot, mert lehet, hogy másra is allergiás vagyok, és talán kifejlesztettek egy újfajta gyógyszert ami segíthet.

Ilyen rossz még nem volt, legalábbis ennyire heves reakció.

Remélem jobban leszek valamikor.

Kitartást mindenkinek.

42. Suesue
2011. máj. 11. 07:33

Nem nagyon sikerül kilábalnom belőle, de sajnos most van a szezon.


Tegnap mentem az autópályán, persze füvet nyírtak, egyből kijött rajtam az allergiás reakció. :(


Még jó, hogy mindig van nálam orrspray. :)

41. Suesue
2011. máj. 4. 12:55

Köszönöm.


Megtaláltam a gyógyszert is, remélem segíteni fog. :)

40. rencsilany (válaszként erre: 39. - Suesue)
2011. máj. 4. 09:59
jobbulást!!:)
39. Suesue
2011. máj. 3. 08:32

Éjszaka megint volt egy rohamom, de tudom az okát.

Mostam egész nap, és nem vettem fel kesztyűt este jött ki rajtam.

Ma megpróbálom megkeresni az allergia elleni gyógyszeremet, ha nincs meg akkor veszek.

A gond az, hogy hirtelen akarok befejezni mindent, és nem lehet, mert figyelnem kell a dolgokra.

Megoldom: rakok egy kesztyűt a mosógépre, és mielőtt bepakolok fölveszem. :)

38. Suesue
2011. ápr. 28. 11:00

Úgy tűnik működik a dolog nálam, 21-napja fújtam utoljára.

Közben átestem egy költözésen, és szerencsére nem kellett használnom az orrsprayt.

37. rencsilany (válaszként erre: 35. - 9e32886f4a)
2011. ápr. 21. 14:25
bevállt!Hú,de nagyon örültem!:)
36. Suesue (válaszként erre: 34. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 18. 19:17

Szia Eszter.


Szerintem, ha elmondod nekik akkor biztos találnak rá valamilyen megoldást.

35. 9e32886f4a (válaszként erre: 33. - Rencsilany)
2011. ápr. 16. 10:12
páleszt még nem , de az tudom hogy egy jó erőss kávé sokat segít.
2011. ápr. 15. 21:52

Sziasztok!

Jövőhéten intézem a fiam allergia vizsgálatát. Ezek jó praktikák lehetnek felnőtt esetében, de gyerenél necces... Van valami tippetek ami beválhat egy alig 3 évesnél? Nurofen vagy benuron sziropot szokott kapni, vagy cataflan cseppet. Lekopogom egy ideje megint fejfájásmentesek a napjaink, egyszerűen nem tudom összeapcsolni, hogy mi váltja ki hogy 1-2 hétig van hogy naponta többször, aztán akár 1 hónapig max enyhe, épp hogy jelzi hogy fáj aztán pár perc múva már nem. Ha nagyon fáj neki, besötétítünk, lefekszik és kb negyed óra alatt elmúlik. Szepembertől megy oviba, szerintetek figyelembe tudják venni és meg tudják tenni, hogy külön lefektessék ha baj van?

2011. ápr. 15. 09:07

tegnap hallottam,hogy a migrénre házi pálinkát kell inni,kicsit.Merthogy értágító a pálinka,a migrén pedig érgörcs.

Próbálta már valaki?

32. Suesue
2011. ápr. 8. 21:40

Elhamarkodtam egy kicsit, kellett fújnom tegnap, igaz mostam. :(

Viszont próbálom valahogy csökkenteni a mennyiséget, mert tönkreteszi a nyálkahártyát a sűrű használata az orrspraynek.

Ma voltunk a barátnőmmel vásárolni, és háromszor is le akartam venni olyan terméket amit nem szabad, de korábban mindig vettem és ettem is.

Kellemetlen volt, viszont tudom, hogy magamnak teszek vele jót.., :)

Eddig nem is figyeltem arra, hogy mennyi dolog tartalmaz mogyorót, most ébredtem rá, hogy csak olyan édességeket ettem amikor nassoltam.


Szerintem az étel allergia kiküszöbölhető tudatos vásárlással, amennyiben megnézzük, hogy mit tartalmaz.

31. Suesue
2011. ápr. 6. 22:10

Ma nem fújtam direkt, és nem is éreztem szükségét.

A gyógyszert azért még bevettem, nem akarom elhamarkodni.

Meglátom holnap, hogy hogy fogom érezni magam.

Gond esetén írok.

30. rencsilany (válaszként erre: 29. - Suesue)
2011. ápr. 6. 13:12
persze,nem szoktzam elhamarkodni...annak a következményeitől jobban félek:)
29. Suesue (válaszként erre: 28. - Rencsilany)
2011. ápr. 6. 12:28
Azért óvatosan, kérdezd meg a patikust.
28. rencsilany (válaszként erre: 24. - B-Ari)
2011. ápr. 6. 09:15
köszönöm!!mindent kipróbálok,hátha.Ha rámtör,akkor másfél-két nap ágy,és úúúúúúúútálom!!
27. Suesue
2011. ápr. 5. 22:49

Köszönöm az infót, és a hozzászólásokat.


Most próbálom helyre hozni a szervezetemet, bár labor szerint minden rendben. :)

26. 9e32886f4a (válaszként erre: 25. - B-Ari)
2011. ápr. 5. 10:18
Hüü és mit csinálsz? Szembe fújod magad vele vagy mi? :D
25. B-Ari
2011. ápr. 5. 10:07
Elgépeltem az előző hsz-ban: tehát erőspaprika-spray vált be migrén ellen.
24. B-Ari
2011. ápr. 5. 09:47

Rencsilánynak:

Az előző hozzászólásomat olvasd el és igen,a lányom is allergiás újabban sok mindenre, mosószerek, tusfürdők, arckrémek,fémek, egyebek, kizárólag csak patikai krémmel mosakodhat, ja és tej- és lisztérzékeny is. A paprika spray bevált nála migrén ellen, de rögtön kell alkalmazni, amikor kezdődik...

Jobbulást kívánok. Ari.

23. B-Ari
2011. ápr. 5. 09:39
Szia. Hasonló migrénes rohamaim voltak 17 éves koromtól kb. 45 éves koromig, a változó korral elmúlt, ill. másfajta fejfájásba ment át. Havonta 1x minimum, 4 napig tartott, menzesz és időjárási frontnál is , epehányás stb. Lányomnak szintén. Neki az epőspaprika spray vált be (ez nem azonos a riasztó-spray-vel) de sajnos elég drága 3-4 ezer Ft. De nézz utána a neten, most a nevére nem emlékszem, de próbáld ki, ha előbb létezett volna én is kipróbálnám. (Viszonylag új felfedezés) Jobbulást és át tudom érezni....Ari.
22. 9e32886f4a (válaszként erre: 16. - Castellina)
2011. ápr. 4. 18:16

Remélem nem bántalak meg azzal ha azt írom hogy én ebben nem hiszek , sőt...marhaságnak tartom.

Nem hiszek a lelkieredetű allergia kialakulásában.Csak gondolj bele egy csecsemőnél amikor alig pár hónapos és allegiás rohamot kap egy minimális mogyorókivonattól na abban hol van a lelkieredet? Ez csak az immunrendszer rossz müködése és reagciója az adott anyagra, termékre, összetevőre stb.

21. PrunnerEszter (válaszként erre: 20. - Suesue)
2011. ápr. 3. 21:43

Szia Suesue!

Persze mindenképpen meg fogom írni az eredményt. Mikor először mentünk neurológushoz, az konkrétan hülyének nézett' hogy egy ennyi idős gyereknek nem fájhat a feje....

Szép estét!

20. Suesue (válaszként erre: 19. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 2. 09:25

Szia Eszter.


Az eredményt leírhatnád, szerintem fontos lenne azoknak akik hasonló helyzetben vannak.

Remélem kiderül az, hogy mi okozza.


Üdv: Suesue

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook