Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ringató dalok, mondókák fórum

Ringató dalok, mondókák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ringató dalok, mondókák

16. Leona79 (válaszként erre: 15. - Leona79)
2010. júl. 22. 13:03
A megcukrozást és a felvágást is lehet a kis kezükkel mutatni. Szerintem tök édi, mikor csinálják:D
2010. júl. 22. 13:01

A cikkben leírt egyik mondókához:

Töröm, töröm a mákot, sütök vele kalácsot. Megcukrozom, felvágom, anyukámnak kínálom:D

14. mokusmazsola (válaszként erre: 7. - Cilus)
2009. szept. 18. 12:05

szia,

engem erdekelne!

nalunk egyelore nincsenek ilyen foglalkoztatok

13. sztun
2009. jan. 14. 15:31

Mi Csiribiri-re és Ringatóra is jártunk, meg egy harmadikra is Csillaghegyen. Mindegyiket szerettük, de legjobban a csiribirit, mert a lányomnak nagyobb volt a mozgásigénye és emiatt az jobban tetszett neki.

Monókákat, versikéket találtok még itt is:

[link]

Meg itt is:

[link]

2008. okt. 9. 14:53
Nálunk a Bóbita vált be a legjobban. A nagylányom 8 éves, néha még ő is kéri lefekvéskor a Bóbitát. A kicsik is nagyon szeretik (15 hónaposak).
2008. szept. 20. 19:37

Paff a bűvös sárkány,

Ki senkitől sem fél,

álom ország tengerpartján

játékok közt él. :)

10. nittaf
2008. szept. 20. 19:25
Ki emlékszik a Kacsatáncra , Sandokánra , Paff a bűvös sárkányra ?
2008. máj. 26. 07:57

A kislányom tanított meg rá,Ő az oviban tanúlta:


Csicsi, beli, csendesen,

aludj, aludj, kedvesem.

Aki nem sír, nem kiáltoz,

annak angyal kis kertet hoz.


Lesz benne egy szép fa,

minden ágán aranyalma.

Hát még mi lesz, mi bizony ?

Ha nem sírsz, hát megmondom:


Kis fészek és kismadárka,

kék a lába, zöld a szárnya,

azt énekli csengõ hangon:

aludj el hát már, galambom.

2008. máj. 26. 07:35
Ezek csak szövegek,kotta nincs hozzá.Aki nem tudja a dallamot sajnos annak nem zudok segíteni:((
2008. máj. 16. 08:11
Nekünk megvan a foglalkozás összes mondóka és ének szövege.Ha valakinek kell,elküldöm írjatok privibe!!
2008. máj. 15. 18:15
Mi is járunk ,de mifelénk mazsola muzsika a neve:))
2008. jan. 19. 01:45
altato dal: ott ahol a keklo hegyek tornyan , sotet felhok lassan elboritjak,.. ott szeretnek lenni most veled ,..eltolteni boldog perceket. altass el engem kedvesem , almodni vagyok csendesen , altass el engem kedvesem , almodni vagyok csendesen.
2008. jan. 8. 19:44
Sziasztok!Mi is járunk ringato foglalkozásra a kisfiammal,csak a miénknek fantázia neve is van:HöCöGTETŐ.A dalok és mondókák ugyanazok mint amiket te is leiRTÁL.
2008. jan. 8. 15:54
Mi a ringató foglalkozás?
2008. jan. 8. 08:10

Az én gyerekeim már kamaszok, de még jól emlékszem ahogy kántáltuk a mondókákat. Ilyen volt az "ugráljunk mint a verebek, rajta gyerekek!", vagy a "két kis kakas összeveszett, a verembe beleeset....".

Annak idején lógtunk az ablakban és néztük a kukásokat, mert azt nem lehetett kihagyni egyszer sem. Imádták.


"Megjöttek a kukások,

narancssárga ruhások.

Narancsszín a kocsijuk,

attól döng a kocsiút." ....


Szép élmények kötődnek azokhoz az időkhöz.

2007. szept. 27. 21:49
Kisfiammal járunk a ringató foglalkozásra és azt veszem észre, alig várja hogy mehessen. Nagyon jó tapasztalatom van, szívesen megyünk. Összegyűjtöttem néhány dalt és mondókát, amit ti is együtt dalolhattok, mondhattok a kicsikkel akár otthon is.

Ugrás a teljes írásra: Ringató dalok, mondókák

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook