Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Notebookot vennék.. de milyet? fórum

Notebookot vennék.. de milyet? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 30. 14:15

Ez még a paraméterei alapján jónak tűnik, csak épp nincs hozzá op.rendszer:

[link]

28. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 27. - Meszivett)
2011. márc. 30. 12:38
hmmm.. mondasz valamit.. én csak attól tartok hogy futárral kiküldik az meg neadjisten nem vigyáz rá, baja esik az én kicsi notebookomnak...
27. meszivett (válaszként erre: 26. - 2bc3a3b27f)
2011. márc. 30. 12:11

Pedig a futáros megoldás jó tud lenni. Gyakorlatilag már bármilyen webshopból 1-2 ezer forintos futár költséggel kiszállítják 24 vagy legkésőbb 48 órán belül. Ráadásul ennek megvan az az előnye, hogy 8 napon belül bármilyen indoklás NÉLKÜL elállhatsz a vásárlástól. Még akkor is ha csak a színe nem tetszik a terméknek... ekkor a webshop köteles visszavásárolni.


Mondjuk érdemes még arra odafigyelni, hogy ne csak a webshopba (illetve az azt üzemeltető kereskedőhöz) szóljon a garancia, hanem érvényes, magyarországi vagy nemzetközi gyártói garancia is legyen rá. Így a szervizelést akkor sem bukod, ha esetleg 2 év múlva csődbe megy a kereskedő.

2011. márc. 30. 10:49

köszi a tippket:

Nekem ez nagyon szimpi: Samsung R538-DA04

Elvben minden benne vam amit ajánlatok és tetszik is. Csak azt nem tudom, hogy hol lehetne beszerzni, mert kiszállítást futárral nem nagyon preferálnék.

2011. márc. 30. 00:47
Lenovo
24. Ncilány (válaszként erre: 22. - 83e25137af)
2011. márc. 29. 22:14
A régebbi holmik tovább bírják. Sőt az első az csak 1 évig volt. de a 2. az sokáig 4 évig biztosan használtuk. Nagyobb gépet akart a férjem és lecserélte. A laptopunk közel 1 éves lesz, ezeket is csak pár évre tervezték, vegyé 4 évente másikat! Fogyasztói társadalom...
2011. márc. 29. 19:51

Szerintem, az hogy kinek mi válik be, nem márkafüggő. Persze vannak megbízhatóbb márkák, amik már jó régóta ott vannak a piacon, de még ez sem annyira mérvadó. Az Acerről is azt mondják, hogy egy nagyon tuti márka, de én valahogy úgy érzem, hogy az olcsóbb gépekből kispórolják az anyagot, és ezek egy pár éven belül beadják a kulcsot. Én egy Acer Travelmate csalódott tulaja vagyok, amit anno pár éve úgy reklámoztak, hogy ezt az ember viheti bárhova,használhatja bárhol, annyira robosztus és időtálló hogy mindent kibír, mint ahogy a nevében is benne van: egy igazi utazótárs. Én nem vittem sehova, mégis ramaty állapotban van. Azt biztosan állíthatom, hogy soha többé Acert. Persze lehet, hogy több pénzért kaptam volna jobbat is, de így is anno majdnem 150 rugóba került, ami akkori árfolyamon is elég húzós volt. De én hülye, azt gondoltam a név alapján, hogy egy tökéletes és megbízható szerkezetet kapok. :(

Újabban mindenben a Samsungot keresem, nekem a Tv-m is az, és ebben a márkában abszolúte megbízok. Lehet, hogy kezdők még a laptopgyártásban, és nincs is annyira kiépített piacuk, de inkább egy kezdő és lelkes csapat, mint egy olyan, aki csak jóformán a nevét használja arra, hogy eladja a gagyi termékeit.

2011. márc. 29. 16:04
én Dell-re esküszöm. 8 éve nyúzom relatíve kutya baja. :) szerintem nem rossz referencia :)
21. Clau26
2011. márc. 29. 15:47
ja most látom h valahol ezt is notebooknak irják
20. Clau26
2011. márc. 29. 15:46
Nekem netbookom van samsung n150 és én imádom
2011. márc. 29. 15:08
Köszi.
18. 090716
2011. márc. 29. 14:43
Én MSI-n dolgozom napi 8 órát, már vagy 4 éve. Soha semmi baja nem volt. Mondjuk vigyáztam rá, és még mindig újszerűen néz ki. Mondjuk 100ezerért biztos nagyon alap gép, de jó.
2011. márc. 29. 14:21

100.000 Ft alatt is hirdet az e..nics. Néha még a windows 7 matriaca is rajt van. Az mennyire nyerő? Játékon kívűl mindenre amira kell egy lap top, arra jó?

MSI nálunk mindkettő.

16. cimoka
2011. márc. 29. 12:05

Szerintem a Toshiba a nyerő. :) Én már 3 éve nyúzom, most lesz 4 és szegényem sok mindent kibír(t) már, ugyanis infóval foglalkozok...

Amire figyelj:

- ha nincs ismerősöd, aki segíteni tud a telepítésnél, akkor operációs rendszerrel ellátott lapit vegyél. Windows 7-tel vannak már ált. installálva, ha XP-t szeretnél rá, akkor még vásárlás előtt csekkold le, vannak-e hozzá driverek

-minimum 2 GB legyen benne a memória, mert kell a rendszernek. Annak ne dőlj be, hogy az 1 GB is megteszi, mert Win7-tel lassú lesz.

- A winchester mérete tőled függ :)

Ha nem játékra kell, akkor fölösleges a külön videokártya, elég az integrált.

-a prociból én az intelt ajánlanám, mnimum 2 GHz

- arra figyelj még, hogy hová hűt a laptop, lehetőleg oldalra, és ne alulra!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha a megbízhatóságot nézzük, akkor én csak az alábbi márkákból választanék: Toshiba, Lenovo, IMB, Dell (esetleg Fujitsu , tesómnak ugyanis az van már lassan 2 éve, és ellentétben a rossz hírnevével még nem volt vele baj :) )

15. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 13. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 29. 11:55

köszi köszi a sok segítséget...

megnéztem tényleg jól néz ki és a leírás alapján pont jó lenne nekem :-)

2011. márc. 29. 11:54
Amit először javasoltam neked, annak nem jól írtam lea a tipusát(most látom csak). Helyesen ez lenne: Samsung R538-DA04 Notebook
2011. márc. 29. 11:50

[link]


Itt megnézheted. Ne hamarkodd el a döntést, én sajnos elsiettem.:(

2011. márc. 29. 11:48

Ez a másik nagy kedvencem: Samsung RV511-A02 Notebook

Nagyobb a memóriája, de lassabb a proci. Ez is 130 rugó körül van, és windows 7-tel együtt adják a gépet. Ezüst színű, szerintem nagyon szép.:)

2011. márc. 29. 11:44
Ja és márkanév az nem volt fontos, a hazai szervíz nem árt ha van.
10. 090716
2011. márc. 29. 11:42

ACER AS5742Z-P612G25MN 15,6"/Intel Pentium Dual-Core P6100 2,06Hz/2GB/250GB/DVD S-


ezt találtam a legolcsóbb acernek

2011. márc. 29. 11:41

Szia!

Nekem is Acerem van, de én nagyon megbántam, hogy megvettem. 2 év használat után kezd darabjaira szétesni. Pedig nem dobálom, úgy bánok vele, mint a hímes tojással, és itthoni használatra van. Először a hangkártya bemeneti egysége tört le, (a marhák előre rakták), aztán meg a képernyő kezdett el folyton villogni. Ja, és a töltője sem bírta tovább 2 évnél, ki kellett cserélni, potom 10 ezer Ft. :(

Ha én megtehetném, ezt venném meg: Samsung RV511-A02 Notebook

Nézz utána a neten, én külföldi oldalakon is kutakodtam, és szinte mindenhol 5 csillagosra értékelték. 130 ezer Ft körül van az ára. Jól felszerelt, erős gép, és úgy hallottam seperc alatt betölt, és még jól is néz ki. Na, és az se hátrány, hogy van itthon márkaszervize(ha jól vagyok értesülve). Szóval, én mindenképpen Samsungot ajánlanék neked.:)

Itt utánanézhetsz: [link]

2011. márc. 29. 11:40

sajnos nincs semmi számteches ismerősöm...szomorú, tudom...

Sany vaio-t ajánlottak nekem de azt kicsit drágának találom... plusz nekem sztem nem kell ilyen kaliberű gép...

Az acer-t megnétem.. köszönöm:-)

2011. márc. 29. 11:40

Windows 7 matrica van rajta, az akkor hivatalos op rendszeres. Számgépnél én azt néztem olcsó legyen.

Jobban megnéztem milyen matricák vannak rajta, akkor láttam XP - s.

Párom csak az árát nézte mikor a laptopot vette, mennyi a kapacitása stb. Vásárlás után derült ki, nincs rajta op rendszer.

Mindenképp olyant vennék amin gyárilag van.

És nem mi vagyunk a " tudatlanok ", az eladó esetleg lusta a száját használni.. Ő azért van ott. Hapedig nem ért hozzá akkor ne menyjen ilyen műszaki boltba eladónak. Az az érdeke hogy eladjon, és " engem " mint vásárlót tájékoztasson. Érdeklődőből lesz a vásárló..

Ja és ha van rajta op rendszer, első lépés : a kapott cd - re rámenteni a " szűz " rendszert. Vagy egy sima dvd - re!! Így ha bármi gond van, könnyebb az újratelepítés. Jobban jársz ha kerítesz ismerőst, akiben megbízol..

Mi a szémgépnél ezt kihagytuk, mert ezt nem mondták el... És bizony most már bajocabb lenne. Lehet hogy van olyan vírus a gépen amit nem talál meg az írtó. És ha így kerül másolásra, az elég nagy baj lehet..

2011. márc. 29. 11:38
Samsung RV508 15,6"/Intel Celeron DualCore T3500 2,2GHz/2GB/320GB/DVD S-multi/DOS Fekete Ez egy elég megbízható samsung pl. Nem is túl drága!
2011. márc. 29. 11:37
igen, az Acer az jó, Nekem Fujitsu Siemensem volt, az is jó, nyilván az Apple a legjobb, mondjuk az nem feltétlenül netezésre jó meg drága is.
2011. márc. 29. 11:36
ACER, ASUS, MSI. Ebben a sorrendben. Az Acre, Asus nemzetközi szervízes, érdemes azt venni, amelyiknek 2 év a gerja. Én az intelesre eszküszöm inkább. Ha van számteches ismerősöd, otthoni használatra kell, akkor elég olyat venned, ami freedos-os, vagy linux-os, és ő telepít neked rá windows-t.
2011. márc. 29. 11:13

Nem tudom mennyire van a boltban ott a marketing, ezért kérdezek inkább.. no meg mert eléggé ciki ilyen kis tudatlanul odamenni.. (sajnos eddig csak laikus felhasználóként kellett gép, laptop)

félek ha így megyek oda, könnyen bepaliznal.. :-)

2011. márc. 29. 11:08
nekünk acer van maximális elégedettség és az ára is normális. De bármelyik elektronikai boltban készséggel állnak a rendelkezésedre elmondják melyik miért jó érthető nyelven!
2011. márc. 29. 11:02

Notebookot vennék, de teljesen kezdő vagyok sacc 10-120.000Ft-ot szánnék rá, és otthoni használata kell, net.. skype, windowsos kell...

Valaki segítsen, hogy milyet érdemes és hol vnni Pesten???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook