Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek császáros szülése és egyben petevezeték elkötése? fórum

Volt valakinek császáros szülése és egyben petevezeték elkötése? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Zsama75 (válaszként erre: 36. - 3b41f6053f)
2011. máj. 24. 14:07

Szia!

Tudom, de nem akarok lombikot. Az első fiam úg fogant,hogy előtte volt1lombikunk, mert évekig nem jött a baba. A gyerkőc a lombik után 4 hónappal spontán fogant.Nem nagyon szeretnék lombikot,illetve nagyon húzós lenne anyagilag...... Így két lehetőség marad: vagy kétgyerekes anyuka maradok, vagy csoda történik (konkrétan bízok benne, hogy a doki "nem jól" csinálta meg a lekötést) és lehet még egy babánk. Már hallottam ilyet, hogy lekötés után maradt terhes valaki.....

36. 3b41f6053f (válaszként erre: 34. - Zsama75)
2011. máj. 24. 08:39

Szia!


Lombikkal még lehet babád,igaz macerásabb

35. kinguri (válaszként erre: 30. - Beata21bea)
2011. máj. 23. 19:47

Szia!


Úgy látom, már túl is vagy rajta! Végül hogy lett!

Én is hasonló csipőben járok, ugyanemiatt az okok miatt. Az orvosommal még nem beszéltem erről, majd 2 hét múlva a 18 hetes UH után!

2011. máj. 21. 22:40

Sziasztok!

Nekem a második császár előtt fél órával ajánlotta fel a doki, hogy császár közben megcsinálja. Csak alá kellett írni a papírt és ennyi. még fizetni sem kellett érte. Akkor jó ötletnek tűnt, de azóta megbántam.......Jó lett volna még egy baba, akkor nem így gondoltam, most meg már késő bánat...

33. beata21bea (válaszként erre: 32. - Csibe7606)
2011. ápr. 1. 08:04
ÉS ez attól lehet?
2011. márc. 30. 22:57

Szia

Nekem volt 3 -éve,és azóta vannak más gondjaim is most megyek majd vissza dokihoz,hisz,sokszor,fáj a hasam.

31. Newgirl (válaszként erre: 30. - Beata21bea)
2011. márc. 29. 12:15

Igen tudom , oké.

Érdekes, ahány korház akkor annyi szokás.

Itt engem a császár után is haza engedtek 3 napra.

pénteken született most legutóbb a lányom, és hétfőn hazajöttünk.

30. beata21bea (válaszként erre: 29. - Newgirl)
2011. márc. 29. 12:02
Nem maga a szülés miatt akarnék én csak császárt, hiszen 3 sima szülést túléltem, hanem azért, hogy ne kelljen még egyszer befeküdni. Nem egyszerű 4 gyereket apával otthon hagyni több napra. Mert nálunk min. 3-4 nap bent fekvés a laparoszkópos műtéthez is kell
29. Newgirl (válaszként erre: 27. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 29. 11:39

Teljesen egyetértek!


Az biztos, hogy a legnagyobb ellenségemnek(szerencsére nincs ilyen) nem kivánok olyan fájdalmakat, mint ami a császáros szülések után vannak.

Én most a 3. után nagyon megszenvedtem.

Frissen vágott hasra rátesznek egy jó nehéz homokzsákot, hogy menjem le a has, ezzel is elősegitsék a vérzést, tisztulást, mikor kimegy az érzéstelenitő, ököllel, nyomták belőllem a vért, a friss heg vágás felett.


Szoval, én nem tudom egyszerüen megérteni, azt aki az ilyen szülést akarja, persze, a legtöbbnek nincs benne még része, és nem tudja milyen,sokan mondják, könnyü neked, császárraln születtek a gyerek, na ja, persze, hű de könnyü volt.

Fájt volna inkább arra a pár percre, egy két órára, mint hetekig.

28. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 27. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 29. 11:03
Bocsi, három szülés után... :)
27. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 25. - Beata21bea)
2011. márc. 29. 11:02

Nem hiszem, hogy egy egészséges terhesség, és két korábbi normál lefolyású szülés után lenne olyan doki, aki ezt megtenné! Ha igen, elég felelőtlen lenne!

Sokkal nagyobb a kockázata egy csaszinak, és tovább tartna a gyógyulás, valamint jóval fájdalmasabb is! Ne akard! Várjatok inkább pár hónapot, és utána be tudsz feküdni egy éjszakára! Hidd el, jobban megéri, mint csak ezért felvágatni a hasadat! Nem kis seb a császár, és nem egyszerű a fájdalom sem utána! Szóval sztem örülj, hogy neked megadatott a normál szülés lehetősége, én várj inkább kicsit. Megéri, hiszen nem csúfítod el magad egy életre a hegeddel, és megkíméled magad sok más kellemetlenségtől is!!! De ez az én véleményem!

2011. márc. 29. 11:00

Sziasztok!


Én is a 3. császár közben lettem elkötve,én kértem.


Nem kellett érte külön fizetni

2011. márc. 29. 10:47
Sajnos az én dokim nem fog csak ezért császározni. Valaki nem tud ilyen orvost??
24. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 22. - Beata21bea)
2011. márc. 29. 10:39
Az valóban nagy hasi műtét! :) Egyébként ahogy elnézem ez nagyban orvos, és intézményfüggő! Mindenképpen érdemes rákérdezni a kezelőorvosnál, mert ahol ragaszkodnak a fél éves várakozási időhöz, ott kifuthatsz az időből.... :)
23. Newgirl (válaszként erre: 21. - 859d58d4d8)
2011. márc. 29. 10:32

Igen nekem is igy volt.

Mikor aláiratják a papirokat, a mütét előtt, ezt is alá kellett irni, és kész.

22. beata21bea (válaszként erre: 17. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 29. 10:29
Úgy gondoltam az nagy hasi műtét, ha csak ez miatt császároznak, hogy el is kössenek egyben....
2011. márc. 29. 10:27
Sziasztok! Nekem nem ajánlották fel, Én kérdeztem rá! Ikreimmel kitűztek császárra így a gyerekek kiemelése után megcsinálták! Korhoz sem fűzték, mivel akkor voltam 26 éves, és akkor lettem háromgyerekes édesanya is egyben! Kérvényeznem sem kellett, csak alá kellett írnom, egy beleegyező nyilatkozatot! Plusz költségbe sem került, mivel így is úgy is műtöttek volna a picikkel!
20. Newgirl (válaszként erre: 16. - 17bf95899f)
2011. márc. 29. 10:26

Meg kell beszélned akkor, ha már neked is ez lesza a 3. vágásod.

Biztosan megcsinálják, ha olyan a dokid, meg lehet vele beszélni, ha nem akartok több babát, és nem tudom hány éves vagy?

Ez függ a méhed állapotátol is, ha kockázatos lenne, teherbe esned, biztosan fel is ajánlják.

19. 17bf95899f (válaszként erre: 18. - Newgirl)
2011. márc. 29. 10:25
Ugy gondolom nekem is igy lenne a legjobb,bár én 29 vagyok és 30 alatt nem csinálják meg állitólag.
2011. márc. 29. 10:23

Igen, 3 császármnetszés után, nem igazán hagynak választási lehetőséget a dokik, mivel nekem látta már a dokim, hogy a második mütét után is, igyencsak elvékonyodott a méhem, és a 3 terhesség, már igen csak kockázatos volt, szinte kötelezően utalt rá, hogy meg fogjukn csinálni, ez a mütétet, az elkötést,-mondta a dokim,én meg nem ellentkeztem persze, hogy igy akartam volna én is.

Most igy tök jó, nem kell parázni, sem gyógyszer sem ovszer, felszabadultan lehet "összebujni", nem kell aggódni.


A havi vérzések ugyan ugy megvannak, semmi változást nem lehet észrevenni,minden olyan mint előtte volt.

17. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 11. - Beata21bea)
2011. márc. 29. 10:20
Először is: Ez nem nagy hasi műtét, hiszen laparoszkóppal egy éjszakás bentfekvéssel megoldható, másrészt: A kor is számít. Nem tudom ponosan, de azt hiszem 30 év alatt semmi képpen sem csinálják! Nekem két császárom volt csak, mégis megcsinálták. A kérelmet beadtam, és még a fél év letelte előtt szültem, így a kórházvezető Főorvos engedélyezte a dolgot, és meg is csinálták minden további nélkül!
16. 17bf95899f (válaszként erre: 13. - Newgirl)
2011. márc. 29. 10:20
2003-ban szültem és 2009 áprisában műtöttek,a császáros hegemél vágtak ugyanúgy gerinc érzéstelenitéssel,mintha császároztak volna,csak gyerek nem lett ebből.Most babát várok és egészségi okok miatt császározni kell majd.
2011. márc. 29. 10:18
természetesen előtte megbeszéltünk mindent az orvossal és mivel a harmadik császár volt és előtte már bajok voltak ezt láttuk legjobbnak ..és igy hátratekintve jó döntés volt
2011. márc. 29. 10:17
Én is megcsináltattam volna, ha császáros lett volna a 3. De sima szülés volt. Azt mondta a doki, 1 éjszakát kell bent tölteni a kórházban. Még pici a babám, úgyhogy ez még odébb lesz.
13. Newgirl (válaszként erre: 12. - 17bf95899f)
2011. márc. 29. 10:17

utána endometriosis-al műtöttek ?


Ez is olyan mütéti vágással járt mint egy császármetszés? Mi volt ez?



A 3 császáros szülés már feltétel, vagyis elég indok ahhoz, hogy fel is ajánlja a doki, hogy elkötnek, kérni sem kell, sőt javasolják, hogy megcsinálják!

12. 17bf95899f (válaszként erre: 7. - Newgirl)
2011. márc. 29. 10:14
Nekem az első gyermekem császárral lett,utána endometriosis-al műtöttek és most várom a második babámat és tuti császár lesz.Akkor engem is elkötnek ha szeretném?
11. beata21bea (válaszként erre: 10. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 29. 10:13
Hát én pont nem akarok kétszer kórházba feküdni, gondoltam, a 3, ill. a 4 gyerek elég indok, de mindig az a baj, hogy egyrészt "olyan fiatal még" másrészt: szülessen már meg simán, a nagy hasi műtét senkinek nem jó....
2011. márc. 29. 10:11

Nekem volt ilyen! Nem a három gyerek a feltétel!

Kérvényezni kell, majd 6 hónap múlva meg kell erősíteni a szándékodat! Ha császár, akkor megcsinálják a baba kiemelése után! Nem kerül plusz pénzbe, ez eü ellátás keretein belül megy!

Ha van kérdésed, szólj nyugodtan, szívesen válaszolok!

2011. márc. 29. 10:06
Hát, ez a "baj", hogy nekem eddig a 3 természetes úton született...
8. beata21bea (válaszként erre: 4. - Annácskaa)
2011. márc. 29. 10:05

Nekem a doki azt akarja, hogy szülök simán -negyedik gyerek- és utána 6 héttel feküdjek be megint pár napra, akkor laparoszkóppal megcsinálja... De hagyjak 4 gyereket otthon majd egy hétre az apjukkal, köztük egy 6 hetes csecsemőt? Fejjek a kórházban? (Mindig rengeteg tejem van...)


Jobb lenne egy műtéttel letudni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook