Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség elején mennyire ártalmas a röntgenezés?mennyi esély van rá hogy a baba beteg lesz? fórum

Terhesség elején mennyire ártalmas a röntgenezés?mennyi esély van rá hogy a baba beteg lesz? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 16. 08:08
ha rontgenre kuldenek meg kell m,ondani,hogy terhes vagy.
2013. aug. 13. 16:28

Baratnom is volt tudoszuresen az elso par heten, mert nem tudta, hogy terhes, es serult lett a kisfia.

Nem tudom, hogy ettol-e, vagy csak veletlen, de szerintem nem szabad ennek kitenni a magzatot.

2007. szept. 27. 21:43
énsem engedtem annak idején,mert már tudtam hogy valószínű terhes vagyok
11. eb3745168d (válaszként erre: 10. - Zsütyi)
2007. szept. 27. 21:20

Gratula nektek!Az én kislányom most 14 hónapos! Én pedig most vagyok 10 hetes, és NAGYON FÉLEK A VIZSGÁLATTÓL! :)

azért köszi mindenkinek a biztatást! :)

10. zsütyi (válaszként erre: 6. - Eb3745168d)
2007. szept. 27. 20:51
Szia! Én 4-5 hetes terhes voltam mikor tüdőszűrésen voltam. Nem tudtam hogy terhes vagyok mivel közben gyógyszert is szedtem. Én is féltem először hogy nem lesz e beteg a baba, de az orvosom azt mondta, ha olyan károsodás érte volna ilyen korai időszakban akkor valószínűleg elment volna a baba. Minden esetre mi is megcsináltattuk a genetikai vizsgálatot. A 18. héten vettek magzatvizet. Nem fájt egyáltalán. Persze minden rendbe volt és onnantól tudtuk hogy kislányunk lesz. Dorina ma már elmúlt 2 éves és egészséges, életvidám baba.
9. eb3745168d (válaszként erre: 8. - Macifül)
2007. szept. 27. 19:04
köszönöm szépen neked is!!
2007. szept. 27. 18:49

Szia! A barátnőm 4 hetes terhes volt, mikor röntgenezték és semmi baja nem lett a babának, most másfél éves :)

Azért persze nem árt a vizsgálat!

7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 6. - Eb3745168d)
2007. szept. 27. 18:29
Nagyon szivesen! :)
2007. szept. 27. 18:28
jajj nagyon köszönöm!!Igen küldtek genetikushoz és mondták hogy majd a vizsgálati lelet eldönti, hogy mit fognak javasolni! elvetetni semmiképpen nem fogom , csak szeretném ha egészséges lenne!És még a vizsgálat is borzalmas ahogy hallottam! Igen, én is tüdőröntgenen voltam , mert félrenyeltem! Nagyon köszönöm mégegyszer!!
5. d606bc0fd7 (válaszként erre: 3. - Eb3745168d)
2007. szept. 27. 18:24

Ne idegeskedj,közben utánanéztem és ezt találtam:


Téves hiedelem, hogy a röntgensugárzás, legalábbis diagnosztikus dózisban, fejlődési rendellenességet okoz. Az a minimális sugármennyiség ugyanis, mely a kritikus periódusban (sugárzás esetén a terhesség 12-18. hete) adva megduplázza (2-ről 4 százalékra emeli) az értelmi fogyatékosság gyakoriságát, 10 Rad. Egy Rad megfelel 1 db. 1:1 arányú, magzatra célzott röntgenfelvételnek. 20 Rad az a minimális dózis, mely megduplázza a kisfejűség (mikrokefália) kockázatát. Tüdőszűrés alkalmával 0,1-0,2 Rad éri a szervezetet, a magzatot pedig gyakorlatilag semmi. A fogászati röntgen során elszenvedett terhelés ennél is lényegesen kisebb. Ennek ellenére még ma is elkeserítően sokan választják a terhesség-megszakítást jelentéktelen sugárterhelés miatt, "mert nem tudták, hogy terhes". Mint említettük, az ionizáló sugárzás csak a terhesség 12-18. hete között teratogén.

A szoláriumtól sokan azért félnek, mert "az is sugárzás". Kétségtelen, hogy növeli is a bőrrák kockázatát. A magzatra azonban ártalmatlan, mert a bőr elszíni rétegeiben elnyelődik.


Ha mégis úgy gondolod, akkor keress fel egy genetikai szakrendelést.

2007. szept. 27. 18:21
Terhesség alatt jobb elkerülni, különösen az első 3 hónapban.
3. eb3745168d (válaszként erre: 2. - D606bc0fd7)
2007. szept. 27. 18:19
Szia! Köszi a gyors választ!Sajna nekem volt, utolsó menszeszem első napja után 3 héttel, magyarul kb.3 hetes lehettem, és nem tudtam róla!És nagyon indokolt volt a röntgen, a nőgyógyászom azt mondta hogy mennem kell majd magzatvízvizsgálatra, most vagyok a 10.hétben, csak nagyon félek!!Nem szeretném ha a babám beteg lenne!!
2007. szept. 27. 18:13
Nagyon ártalmas és szigorúan tilos!
2007. szept. 27. 18:06
Terhesség elején mennyire ártalmas a röntgenezés?mennyi esély van rá hogy a baba beteg lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook