Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Barátság vagy...? fórum

Barátság vagy...? (beszélgetős fórum)


15. 06718ca650 (válaszként erre: 12. - Wick)
2011. ápr. 14. 22:15
mik vannak. :O
14. wick (válaszként erre: 12. - Wick)
2011. ápr. 14. 21:30

Most látom, véletlenül töröltem az elejét. Így szólt: Köszönöm a hozzászólásokat és elnézést, hogy akkor nem reagáltam... Most megosztom veletek, hogyan végződött a történet, hátha valakit érdekel. A "hölgy" ugyanis önszántából, egy szó nélkül lelépett.

A folytatás a 12. hozzászólásban. Esetleg vélemények?

13. 22342e0151 (válaszként erre: 6. - Ráhel)
2011. ápr. 14. 15:32
Egyetértek...
12. wick
2011. ápr. 14. 14:57
A történetet semmiképpen nem akartam úgy lezárni, hogy nem tudom pontosan, ki is ez a "hölgy", mivel biztos voltam benne, hogy nem minden úgy van, ahogy ő előadja. Eléggé sokára, de végül ki is derült, hogy a keresztnevén kívül gyakorlatilag semmi sem igaz. Ha valaki úgy viselkedik a másikkal szemben, ahogy ő tette, akkor ez szerintem elfogadhatatlan. Ráadásul kiderítettem, hogy állításával ellentétben egy városban élünk, sőt az elején évekig a munkahelyünk is kb. 500 m-re volt egymástól, vannak közös ismerőseink. Így nyugodtan megtudhatott rólam sokmindent, akár figyelhetett is. Végülis ő azonos azzal a személlyel, akire az elején tippeltem, csak ő tagadta az erre irányuló, igaz, nem konkrét kérdéseket. Aztán pár hónapja a ködösítő válaszai esetén vissza-visszakérdeztem, hisz ő mondta hogy kérdezzek nyugodtan :) Pár ilyen eset után rájöhetett, hogy tudom, hogy hazudik, azóta szó nélkül eltűnt, mostmár hónapok óta. Vagyis csak ez a kitalált személyisége tűnt el, a valódi nem, de őt ugyebár nem ismer(het)em -szerinte, talán. Mindenesetre úgy tűnik, ő így oldotta meg a helyzetet... Azért érdekes lett volna, hogyan old meg egy személyes találkozót, amikor egy s más rögtön kiderült volna. Bár elég jól felépítette a történetet, időnként talán még saját maga is elhitte.
11. szép mese (válaszként erre: 1. - Wick)
2009. dec. 4. 17:50

Te vajon tudod mit akarsz igazából? Miért írtad zárójelben, hogy "szerencsére?" Talán jobb lett volna, ha mégiscsak összejön az a munka és "közelebb" kerül hozzád?


Nagyon egyszerű megoldás egy időre eltűnni...

2009. máj. 10. 11:16
Szerintem,ha még nem találkoztatok személyesen,akkor ezt ne is tedd,de hívd fel,és nagyon őszintén,mindenre ki terjedőlen mondd el neki,hogy sok neked ez,viszont,a Kis herceg meséje is igaz,tanulságként, csak óvatosan,a barátkozással!
9. sate (válaszként erre: 7. - Castellina)
2007. nov. 7. 01:00
Teljesen egyetértek Veled
8. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Wick)
2007. nov. 4. 19:02
Azt nem értem a történetedben,hogy miért nem akartál vele személyesen találkozni??
2007. nov. 4. 18:27
Nekem erről a kis herceg és a róka jut eszembe: Felelősséggel tartozol az iránt, akit megszeliditetél.
2007. nov. 4. 18:17
Szerintem az,hogy nyomozgat utánad,és nem érti +,hogy egy időre eltűntél,nem barátság.Erőszakosnak,túl rámenősnek látom a hölgyet.
2007. nov. 2. 05:04
Én is ezt gondolom, űljetek le megbeszélni szemtől szembe, hogy ki, mit, hogy akar. akár "levelezve is", csak beszéljétek meg
4. sate
2007. nov. 1. 20:04
Az gondolom, hogy a megoldás az lenne, hogy egyszer elbeszélgetsz vele arról, hogy Ő mit vár ettől a kapcsolattól, és Te mit gondolsz róla. Egyetértek hjanikoval,lehet nem akar semmit Tőled, csak egy lelki társat, lát benned, akivel szivesen megosztja a problémáját, és aki meghallgatja őt, akinek számit a tanácsaira. Ha egy barátság kezdett kialakulni, ebben Te is benne voltál, kár lenne tönkretenni, fájdalmat okozni, lehet még neked is lenne rá szükséged. Viszont ezt csak akkor fogod megtudni, ha vele megbeszéled, és a kettőtők viszonyát is csak igy lehet tisztázni.
2007. okt. 31. 21:41
Igen, az lehet, hogy túlzottan kötődik hozzád. Valójában ez nem szerelem (szerintem), de Téged, látom, megrémített. De miért nem lehet valahogy mégis tudtára adni, hogy Veled mi a helyzet? Lehet, csak lelkileg kötődik Hozzád, és soha nem is akarna mást Tőled. Nem?
2007. szept. 27. 20:12

Én most beleképzeltem magam a helyedbe. Ez a helyzet nekem is sok lenne, de ahogy olvastam, jó régóta leveleztek, így azért egy bensőséges kapcsolatnak ki kellett hogy alakuljon köztetek. (ez értelmes mondat volt. :) )

Beszéld meg vele, írd meg, hogy mi a problémád. Kiútat szeretnél? Vagyis megszabadulni tőle? Lehet, ő most van a legrosszabb passzban és tőled várja a megmentést. Add tudtára, hogy neked ő csak egy barát, hátha nem tudja. Ha meg tudja, akkor azt add tudtára, hogy neked sok, az amit ő csinál. Ha szabadulni akarsz, akkor meg küld el melegebb éghajlatra, akkor már biztosan békén hagy.

1. wick
2007. szept. 27. 15:54

Sziasztok!

Szeretném kérni a véleményeteket, tanácsotokat a következővel kapcsolatban:

Pár évvel ezelőtt egy internetes csevegőoldalon megismertem, egy lányt, akivel jól el tudtunk cseverészni, privátban is egyre többször beszélgettünk, később már e-mailben. Ő akkor még menyasszony volt, de nemsokára férjhez is ment. Akkor már nekem is volt családom, később nekik is született gyermekük. Hónapokig emaileztünk, sok mindent megbeszéltünk, kölcsönösen szívesen csevegtünk, rossz hangulataiban próbáltam neki segíteni, egy barátság kezdett kialakulni. Egy idő után viszont úgy tűnt, megpróbál kisajátítani magának, egyre többet szeretett volna velem kapcsolatban lenni. Én viszont nem akartam (és nem is akarok) kellemes csevegésnél közelebbi kapcsolatot (ha ez nem megy, akkor inkább semmilyent), így egyszer megírtam neki, hogy egy időre eltűnök. Pár hét múlva kaptam tőle néhány mailt, amire nem reagáltam, majd kinyomozta a telefonszámom és néhányszor felhívott. Én mindig elutasító voltam, egy idő után nem is hívott többet, csak időnként egy-egy e-mailt küldött. Hónapok múlva, más forrásból tudomásomra jutott, hogy valószínű a lakóhelyemen fog dolgozni. Ha pedig itt fog dolgozni, akkor ha akar, meg fog találni. Ekkor az egyik levelére röviden válaszoltam és azóta is váltunk maileket. Kiderült, hogy rendszeresen jár a városomba barátokhoz és nyaralójuk is van itt. A munkahely viszont végül nem jött össze itt, (szerencsére?) más városban dolgozik és lakik most. Én próbálok nagyobb távolságot tartani tőle, de ő a bevallása szerint "nagyon várja", hogy írjak neki, "szüksége van" rám és rendszeresen nézi az internetes közösségi oldalakon lévő profilomat és a családtagjaim, ismerőseim profiljait is. (És még ki tudja, mit, amiről nem ír) Azt hiszem ez részéről jóval meghaladja a barátság fogalmát, bár ő barátságnak nevezi. Soha nem találkoztunk és telefonon is csak akkor beszéltünk, mikor ő hívott.

Szerintetek mi lehet a kiút ebben a helyzetben? (Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, igyekeztem csak a lényeget írni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook