Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hetes babám még nem tudja megtartani a fejét ha hanyattfekvésől felhúzzák.Hogy segithetnék? fórum

7 hetes babám még nem tudja megtartani a fejét ha hanyattfekvésől felhúzzák.Hogy segithetnék? (tudásbázis kérdés)


20. Jade^ (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2011. jún. 14. 16:40

Az én lányomnak is csak azért javasolták a terpeszpelust, mert farfekvéses volt. Te ráadod a nap 24 órájában? Én úgy sajnálom szegényt, ha feladom rá csak fekszik és szomorkodik. Ha leveszem, akkor virgonc és mosolyog. Azt gondolom még többet ártok a terpeszbetéttel, mint használok. Mert nem mozog vele.

Amúgy ő 11 hetes és csak akkor tartja a fejét, ha felhúzom ülő helyzetbe mikor olyan a kedve. :)

2011. márc. 28. 21:40

Ja én félreértettem, hason nem tartja a fejét? Azt hittem, ha megfogod a kezét és felhúzod.

De amúgy teljesen mindegy, meg fogja tanulni. :-) Nem kell eröltetni egyiket sem.

2011. márc. 28. 17:40

Ha valamelyik orvos azzal piszkálgat bárkit javaslom azt, amit én mondtam annak idején, mi több az én gyerekkori doktor bácsim is rábólintott.

Minden ember, ennek megfelelően, minden gyerek, más és más. Nem lehet ráhúzni senkit egy kaptafára.


Csibefalat, ha nem emeli a fejét még a picikéd, ne nyugtalankodj, eljön annak is az ideje, kinek előbb, kinek később. Gyereke válogatja.

A lényeg, mindketten örüljetek egymásnak és a családban is a kicsinek. :)


Sok örömet és boldogságot :)

17. Mari20
2011. márc. 28. 16:25
és ajánlok egy most megjelent könyvet a bölcs baba a cime... lapozz bele ha jónak látod , vedd meg... a gyerek 2,5 éves koráig ad útmutatót
16. Mari20
2011. márc. 28. 16:22

szia drága

fektesd hasra, és ugy legyen a kiságyba, elöbb utóbb rájön a csöpség...

15. homern
2011. márc. 28. 14:16

Semmit se csinálj,igaza van a többieknek!

Varázspálcád nincs,hogy pár hétnyit erősíts a nyakizmain,úgyhogy ki kell várni,hogy magától megerősödjön a nagy feladathoz :)

Az én fiamat sosem lehetett hasra tenni,4-5 másodperc! után már magán kívül ordított.Szerencsére engem a dokik sosem zaklattak ilyenekkel...3-4 hónaposan már minden irányba forgott,akkor már nem ordított hason,mert tudta,hogy bármikor vissza tud fordulni.

14. enid79
2011. márc. 28. 13:56
Annyira utálom, hogy mindig valamin paráztatni kell az anyukákat. Nincs elég bajuk beleszokni az új szerepbe? Élvezd ki minden percét, el nem hiszem, hogy egy másfél hónapos babának már rendesen tartania kellene a fejét. Jobban belegondolva egyik se tudta. Aztán szépen lassan megtanulták. Ne parázz és magasról .... le, ha ijesztgetnek vele! Ilyen pici babát nem véletlen, hogy a nyaka alá nyúlva veszünk fel. És szerintem ez még pár hónapig normális. Lehet elnézték a korát. :S
13. enid79
2011. márc. 28. 13:52
Semmit. A lányom utált hason lenni, nem erőltettem. Aztán 3 hónapos korára már át tudott fordulni, na akkor pár nap alatt megerősödött rendesen. :)
12. Tücke
2011. márc. 28. 13:50
jujjj ne erőltesd neki nem kell még majd amikor már ő úgy gondolja hogy erre van szüksége megcsinálja
11. youlcsi (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2011. márc. 28. 13:42

nem jelent semmit, hogy 37 hétre született. az nem koraszülött, időben jött :)


hasonfekvés:

mi olyanok vagyunk úgy, mint a partravetett bálna... csak vergődik szegénykém.

minden pelenkázás után hasra fordítom... de csak addig, amíg nem szenved tőle... ha ez 4-5 perc, akkor addig hagyom, ha csak 10 másodperc, akkor addig... a lényeg, hogy nem bírom elviselni, ha sír, mert az én gyerekem ne sírjon, csak mosolyogjon!!! :) szóval első elkeseredett nyikkanásnál fordítom vissza, mert ha rossz élményei vannak vele kapcsolatban, akkor még kevésbé fogja szeretni.

10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. márc. 28. 13:40

nem kell neki tartani még, így fogja megtanulni, hogy felhúzod, illetve leengedésnél kicsit alátámasztod.

mi 2hónapos kora óta csináljuk ezt, most 3,5 hónapos, és ha fáradt, még most is időnként "elhagyja" a fejét :)

9. andi.nagy (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2011. márc. 28. 13:39
Az én gyerkőceim is addig sírtak hason amíg maguktól nem tudtak hátról hasra fordulni. Én nem erőltettem.
2011. márc. 28. 13:38
Semmit ne csinálj vele. Ráér.
2011. márc. 28. 13:35

Én nem is erőltetném de ma lecseszett a doki aki a csipőszűrést csinálta hogy nem tudja a gyerek:((

Előtte meg a veséje miatti uh.-n tették szóvá ugyanezt. Hiába mondtam hogy a 37.hétre született és ezt számolják bele de meg se hallották. Azt mondták tegyem hasra. De úgy üvölt most meg még terpeszpelust is kell hordania csak mert farfekvéssel született lábtartással. A csipőjének nincs is baja.

2011. márc. 28. 13:34
nem szabad erőltetni,még nem is kell.majd csinál mindent,amikor Ő jónak látja,tudják a babucik,h mikor kell!
2011. márc. 28. 13:34

Na újabb idióta orvos, aki ezzel cseszegeti az anyukát! Engem is ezzel traktáltak, én pedig treníroztam a kisfiamat. :(

Ne huzigáld, ne csinálj vele semmit. :)

2011. márc. 28. 13:30
Még nem is kell. Ne erőltesd!
2011. márc. 28. 13:30
Szerintem nem is kell még 7 hetesen megtartani a fejét!
2011. márc. 28. 13:29

Juj, ilyenkor nem is kell még neki. Ne eröltesd, csak ártasz vele.

3 hónapos korára kell.

2011. márc. 28. 13:28
7 hetes babám még nem tudja megtartani a fejét ha hanyattfekvésől felhúzzák.Hogy segithetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook