Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgomba=ekcéma vagy allergia? fórum

Bőrgomba=ekcéma vagy allergia? (tudásbázis kérdés)


17. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 16. - Mari20)
2011. márc. 28. 16:48

Köci Drága!

Minden igaz,amit leírtál,még annyit fűznék hozzá,hogy kaptam kölcsön mára egy orvosi könyvet,amiben az összes tünetemet megtaláltam:pikkelysömör!Azt írja általában öröklött,ami f@sza,mert apunak,és nagyapámnak is van....

A fejbőrömre is megtaláltam:sebhorreásekcéma vagy mi a nokedli...

mindenesetre amiket leírtál,azzal totál egyetértek,és megfogadom,és köszönöm!!!

Cupiiii!!!

16. Mari20
2011. márc. 28. 16:33

drágA


én ha viszket, vagy korpásodást érzek a fejbőrőmön, hajmosás után jól kiöblitem, és egy fél literes kiöntőbe ecetes vizet pancsolok, és ráöntöm a hajamra, pár nap alatt eltünik


lehet attól is hogy sürü tömény a sampon, mert sokan nem tudják, hogy fél deci pizbe egy pici campon kell csak... mi liter számra öntjük

magunkra a sampoont


aztán lehet sampont kéne váltanod, van 1 lit csalán sampon , az is jó és olcsóbb is....


aztán igyál 2-3 pohár csalán teát naponta


és egyél sok nyers zöldséget gyümölcsöt


ezek a fránya gombák, kiütések akkor tudnak felül kerekedni az immunrendszeren, ha az immunrendszer kimerülőben van


ennek lehet táplálkozási és lelki oka is


sokat stresszelsz? akkor itt az ideje megtanulni ellazulni, meditálni, keresni a belső nyugalmat.....


hát neked kell megtalálnod

még azt is lehet este lefekvéskor felteszed a kérdést magadban


mivel gyógyitsam magam , elalszol, és reggel ébredéskor ismét kérdezd meg, mivel gyógyitsam magam.


és napközben megkapod a választ, csak az a kérdés ráérzel-e a válaszra.



mert ezt is tanulgatni kell.....



sok sok szerencsééééééééééét

15. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2011. márc. 28. 14:37
Okéka!!:)))
14. t.Ili (válaszként erre: 13. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 14:08
Majd írok neked privit,de még nincs időm
13. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 12. - Pteri)
2011. márc. 28. 13:32

Hát igen...Aki nekem először azt mondta hajfesték és dezodor ALLERGIA,az unokatesóm barnás színű gombáira azt mondta SZEMÖLCS....(no comment!!!)

Ja,és a "szemölcsöket" lehozta a nizoral sampon.....

Akit most ajánlanak még nekem,az Dunakeszin rendel,én Hatvan mellett lakom,ja és 10ezer egy vizsgálat!!hát köszi...

12. pteri (válaszként erre: 2. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 13:14

Sajnos én se találkoztam még különösebben értelmes bőrgyógyásszal! Hasonló foltokkal viszont igen.

Nekem jó volt a detergens s. Bevált a T-Gel is.

Egyébként bőrgombát ki lehet laborban tenyészteni, de ehhez is hozzáértő bőrgyógyász kellene. És gyakran előfordul, hogy a gomba és ekcéma felváltva, vagy együtt fordul elő. Nehéz dolog. Nálunk azt mondják, a bőrgyógyász jó szakma, mert a beteg ritkán hal bele a bajába, de mindig visszatér és fizet, csak segítsen már rajta!

2011. márc. 28. 13:03
Ja,még annyit,hogy a hajfestéssel leálltam,mert 10 éve festetem,nem árt a szünet,de valahogy nem hiszem,hogy attól lenne....
2011. márc. 28. 12:43

Nagyon köszönöm Mindenkinek!

A háziorvosok és a kettes számú bőrgyógyi gombának nevezte,az aszódi allergiát mondott,az ekcémán csak azért akadtam ki,mert úgy tudtam,hogy az csak kézfejen van...nekem nyakon,hajlatokban,de csak felsőtesten,karon....


Szerintem nem ekcéma,de nem vok doki....(bár ennyi erővel,az is lehetnék)


Most megpróbálok a táplálkozásból kiindulva bizonyos anyagokat megvonni,meglátjuk mi lesz....

Ha van még ötlet,szívesen várom!:)))

9. Anatita81 (válaszként erre: 2. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 12:31

Szia, igen, lehet, hogy a harmadik doki is mást mondana.


A szteroidos krém jó az ekcémára is, de azt is valami okozza (nálam pl. a tej, tojás fogyasztása), erre kell az embernek magának rájönni...

Emellett a piros, viszkető, hámló fejbőrre nekünk mégis csak a Neutrogena T-Gel Fort vált be, amit szintén bőrgyógyász ajánlott.

8. csigabaga (válaszként erre: 2. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 12:12

De jó, hogy annyi nyavalyám volt, hogy mindenhez hozzá tudok szólni. :D

Igen, valószínűleg a hajfestéktől van, és az egyéb vegyszerektől. Sok mindent próbáltam rá, most már viszonylag egyszerűen kezelem. Viszont azt gondolom, végleges állapot. :( Hol jobb, hol rosszabb. A festékről ugye nem mondok le, így aztán...

Ami nekem bevált, az a Sellon korpásodás elleni sampon. DM-ben is kapható.. Először babasampont használok, majd a Sellon-t. Illatos balzsamot is kenek fel, de alaposan leöblítem, és ha lehet, kerülöm, hogy a fejbőrrel érintkezzen!

Száraz hajnál, ha látom, hogy a hajtőnél sebesedik, hámlik, a gyógyszertári kenőccsel kenem be. Ha lehet, este.. Segít.

2011. márc. 28. 11:56
Egyszeru olivaolajjal probald meg kenni, az ekcema es a pikkelysomor is jol reagal ra. Ha gomba, akkor az meg biztos nem.
2011. márc. 28. 11:44

Ekcéma nagyon tud viszketni és hasonlít a csalánkiütéshez.Nekem már évek óta van,van mikor eltűnik 1-2-3évre,de most már második éve ismét van sajnos.Már műkörmöt kellett csináltatnom(mert az tompa),hogy ne vakarjam magam véresre álmomba(mert viszket,napközben próbálok nem vakarózni).Sajnos a steroid kenőcs ami segített és a viszketés elleni tabletta.Így nincs gond.Most már csak heti 1x kenem be magam és nem szedem a viszketés ellenit...

Tényleg csak találgatás.

Elvileg kerülni kellene az allergén ételeket,és készítményeket(tojás,tej,mogyoró stb,liszt,bolti márkás tusfürdőt is le kell cserélni..)Fontos a hidratálás...Az én ekcémám elősör kivörösödik,besebesedik majd lehámlik és kifehéredett bőr képződik.Ha ilyesmid van,akkor lehet neked is ekcémád van..

2011. márc. 28. 11:42

így látatlanban szerintem ekcéma.

nekem is volt a kézfejemen, kb úgy kell elképzelni, mintha keményen boxoltam volna. száraz, viszkető, piros volt, semmilyen kenesz sem segített

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 11:41

Lehet.

A bőrgyógyászok szinte csak találgatnak.

Bőrgomba: nem hámlik, nem emelkedik ki. Egyszerű foltok a bőrön, ami vagy sötétebb, vagy világosabb a bőrnél.

3. c45a97b7cb (válaszként erre: 2. - 6fe1d096a6)
2011. márc. 28. 11:40

Lehet az majd pikkelysömört állapít meg:-)


Mert ez is belefér az általad felsorolt tünetekbe.

2011. márc. 28. 11:36

Sziasztok!

Évek óta visszatérő csúnya piros kör alakú bőrgombásodás kínoz.(Mellé pikkelyes korpa"telepek")

Tavaly az egyik bőrgyógyász azt mondta hajfesték és/vagy dezodor allergia. Egy hét alatt rendbe tett 9000ft értékű cuccokkal..(mosakodó,szteroidos krém,tabletta,sampon).

Év elején visszajött,most egy másik doki azt mondta ekcéma!Írt a fejbőrömre detergens sulfuratumot,(már használtam,jó szokott lenni)-mivel a nizoraltól felerősödtek a tüneteim.

A kenőcsöt amit írt,szintén kikeverik a gyógyszertárban,mint tavaly,délután kapom meg....


Szerintetek?Ha elmegyek egy harmadik dokihoz,az megint mást mond???

2011. márc. 28. 11:31
Bőrgomba=ekcéma vagy allergia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook