Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Két szerelmes ember közé állhat a távolság? fórum

Két szerelmes ember közé állhat a távolság? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. máj. 15. 15:26
nálunk nem állt, :)
51. Cidanoi (válaszként erre: 44. - Szerelemleanya)
2016. máj. 15. 01:59
Ez jó hasonlat, - a szeretet lángja. Tehát van tűz, csak épp mindig külön melegszetek...Telefonban meddig lehet szerelmi életet élni? Ez inkább egy virtuális kapcsolat. Még ha néha ritkán találkoztok is. Olyan önámításnak tűnik, a szerelem mindent legyőz. Meg a távolság nem akadály.
2011. ápr. 8. 18:58
A barátom Angliában él, de magyar. Lassan fél éve van távkapcsolat, akkor is tudtam, hogy vissza fog menni, amikor megismertem (akkor épp itthon volt szünidőn). Mivel én még tanulok, ide vagyok kötve. Január elején utazott, március közepén láttam 2 hetet, amikor kimentem én is Londonba, hozzá. Aztán hazajöttem, s most májusig nem találkozunk, most ő jön majd. Vezetek erről naplót itt. Nem a távolság az egyetlen nehézség, hanem az, hogy amikor viszont vele vagyok, akkor viszont folyamatosan, ehhez is kell sok-sok türelem. Csak akkor érdemes belevágni, ha biztos vagy az érzelmekben és a kapcsolatotokban. Én biztos vagyok, és még így is borzalmasan nehéz, amikor 50 napja csak várok és várok, hogy láthassam. A nyarat majd kinn töltöm, azután egyelőre nem tudjuk hogy lesz. De hozzáteszem: a végtelenségig nem csinálnám, évekig ez nem tartható így.
2011. márc. 30. 16:44
nem én 6 éve vagyok együtt a vőlegényemmel és másfél évig voltunk egymástól távol ő külföldön dolgozott én akkor még itthon tanultam.
48. luc22
2011. márc. 30. 15:11

Szerintem ez csak tőletek függ. Minden kapcsolat kezdetén ott van a félsz, h fog-e működni, megéri-e stb. Nálunk is lejátszódott ugyanez. A párom 150 km-re lakik tőlem, egy másik országban. (Na pontosan én vagyok a másik országban, ő magyarországi:) ) És csak hétvégenként tudtunk találkozni úgy, h vasárnap dél körül eljött, és este ment vissza. (Közben persze ott a határ, a sorbanállás stb.) Én nem tudtam menni, mert nem kaptam vízumot. Szörnyű volt. Rengeteget gondoltam arra, h egyszer csak úgy gondolja, h elege van ebből, és keres vkit, aki "közelebb" van. De nem így volt. Ő jött mindig, aztán fél év után tudtam menni én is. Azóta többet vagyok ott, mint itthon.

Szóval nekünk jól alakult, és a ti esetekben is csak rajtatok és a kitartásotokon múlik. Az egyik barátnőm akkoriban azt mondogatta, aki nem játszik, az nem is nyer.

Játszatok, h nyerjetek! :)

Üdv: Luca

2011. márc. 30. 14:39
Szerintem sajnos igen, saját tapasztalat:(
2011. márc. 30. 14:37

Ne haragudj, de jól érzem, hogy azt szeretnéd, hogy meg győzzünk, működik így is egy kapcsolat.Ez rajtatok múlik, Nektek kell eldönteni szeretitek egymást annyira, hogy minden akadályt le tud győzni!

Minden héten tudtok találkozni, mi a gond? Nem időhöz kell kötni, hogy össze akartok-e költözni.Ha ezen múlik egy kapcsolat miért nem lépitek meg.

2011. márc. 30. 12:46
nem!!!(nem akarásnak nyögés a vége)
2011. márc. 30. 12:14
Az igazi tiszta szivből jövő szeretet,szerelem közé nem áll a távolság.Minta-Én és a kedvesem között 250km távolság van.Ritkán találkozunk,telefonon beszélgetünk napi szinten.Nagyon szeretjük egymást.Nincs annyi viz a földön hogy kioltaná a szeretetünk lángját.Még egy mondat-nem vagyunk mai gyerekek!!!!
2011. márc. 27. 15:29
nem.
2011. márc. 27. 15:19
Talán közhely: de a SZerelem mindent legyőz!! :D
41. pritta (válaszként erre: 40. - 3f54929e3a)
2011. márc. 27. 15:12
nem baj az h nem most :) eljön majd a ti időtök is.
40. 3f54929e3a (válaszként erre: 38. - Pritta)
2011. márc. 27. 15:03

Es nektek is happy end lett a vege :) Es van egy csodaszep es borzasztoan kivancsi babatok (szerintem ahogy elvasom sokszor a naplodat)


:))


Nekunk sajnos meg a baba jo nehany evig nincs tervben.

2011. márc. 27. 15:01

Bár tegnap annyira édes volt, mert pont erről beszélgettünk, aztán megjegyeztem, hogy: "Biztos gondoltad már magadban, hogy: Húúúú, hát jól kifogtam ezt a nőt!!!!"

(én ezt nem pozitív értelemben gondoltam)


Mire Ő: igen, gondoltam már erre, de nem olyan negatív hangvételben, mint ahogy ez az előbb előadtad. -ez jól esett:)) ..de azért vannak kétségeim:D

38. pritta (válaszként erre: 34. - 3f54929e3a)
2011. márc. 27. 15:00
mi is 3. havonta találkoztunk...4szer utaztam így.Úgy vártam minden 3. hónapot :) közben meg kamerán beszéltünk minden nap
37. Eprecske83 (válaszként erre: 33. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:59
szerintem érdemes, mert este órákon át tudtok beszélni skype-on, és nem kell érte extrán fizetnetek.
2011. márc. 27. 14:58

Én ezt a kevés talit, másképp fogom fel.

Hiszen vannak családok, ahol az anya- és az apa váltott műszakban dolgozik, vagy az egyik fél több száz km-re.

Ők is alig látják, láthatják egymást, bár tény, hogy ez a kapcsolatok többségén ek nem használ.

35. Eprecske83 (válaszként erre: 31. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:58

Szerintem mindenképp megéri, hisz szeretitek egymást.

Aztán ha idővel tényleg komolyra fordul, akkor pedig érdemes meglépni az összeköltözést, és akkor az majd kárpótol Benneteket. Legalábbis én így gondolom.

34. 3f54929e3a (válaszként erre: 24. - Pritta)
2011. márc. 27. 14:57

Igen ismerem az erzest ugye ha jol tippelem 2000km-röl van szo?:)


Az en parom es köztem volt 2000 km negy evig voltunk egymas nelkul es minden 3. honapban talakoztunk csak sajnos de most mar egyutt elunk lassan fel eve:)

33. Panka78 (válaszként erre: 30. - Eprecske83)
2011. márc. 27. 14:55
Igazából, ez még eszünkbe sem jutott:D
2011. márc. 27. 14:54

"Valójában semmit sem birtokolsz, csak őrzöl egy darabig. S ha képtelen vagy tovább adni azokat, akkor azok birtokolnak téged. Bármi legyen is a kincsed, úgy tartsd a markodban, mintha vizet tartanál, mert ha megszorítod eltűnik.

Ha kisajátítod, tönkreteszed. Tartsd szabadon, és örökre a tiéd marad."


Vagy valami ilyesmi...:)

31. Panka78 (válaszként erre: 29. - Eprecske83)
2011. márc. 27. 14:54

Ettől a felemésztéstől félek én is.

Én úgy ahogy bírom, lefoglal a gyerkőc, munka, háztartás stb.

Ő viszont hazamegy, és csak szenved. Azt mondja, hogy szinte fáj Neki az egyedüllét, hogy nélkülem minden üres.

Én meg egyből arra gondoltam, hogy vajon megéri-e Neki, az a hétvége, az egész heti "szenvedésért"?

30. Eprecske83 (válaszként erre: 28. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:54

Biztos, hogy nehéz.

Esténként telefon helyett nem tudtok skype-olni? Nem lesztek közelebb, de legalább ingyen beszéltek és láthatjátok egymást kamerán.

29. Eprecske83 (válaszként erre: 24. - Pritta)
2011. márc. 27. 14:52

ez csodaszép, hogy Nektek sikerül.t


Tudod én is éltem 1200 km-es távkapcsolatban, a szerelem egy percig sem csillapodott, de én egy év után nem bírtam tovább és nem a szerelem múlt el, hanem felemésztett az egymás nélkül töltött idő.

28. Panka78 (válaszként erre: 23. - Free)
2011. márc. 27. 14:51

Nehéz, mert az ember egész héten a pénteket várja.

A pénzről ne is beszéljük. Brutál telefon számla, meg az utazás is, de ez most "mellékes".. Inkább "nem eszem":D

27. kevian (válaszként erre: 21. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:51
Ja, egy gyerekkel teljesen más a helyzet. Akkor inkább még kicsit szenvedjetek és vagy megerősíti a kapcsolatot, vagy nem. Ha szeret nem keres közelebbit!
26. gica66 (válaszként erre: 17. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:50
Nekem most lett vége egy kapcsolatomnak csak 50km távolság választott el minket.Mikorcsak tudtunk utaztunk egymáshoz.Még csak futotta a pénzünkböl.Nemtudtam odaköltözni mert 1évig kerestem nála munkát de lehetetlen találni.Azt nemtudtuk felválalni hogy munkahej nélkül odaköltözzek.Igy vége lett...
25. holle27 (válaszként erre: 21. - Panka78)
2011. márc. 27. 14:49

:)

Ez ismerős. Az "erszényesnek" is kell egy kis idő átállni. Így mindjárt más:)

Ha nagyon nagyon nagyon szeret az a fiú, akkor kitart még egy darabig. Úgy csináld, hogy nektek jó legyen.

24. pritta (válaszként erre: 16. - Eprecske83)
2011. márc. 27. 14:48

mi több száz km-re és országra éltünk egymástól egy évig,mire összeköltöztünk, de a szerelem nem csillapodott :)

most meg összeházasodtunk és van egy gyönyörű kisfiunk

23. Free
2011. márc. 27. 14:48

Hát pénzben sem egyszerű az a 80 km. Az exem és köztem 300 km volt a távolág, nem volt egyszerű... :( 2 évig bírtuk.

De a 80 km az annyira nem gáz, bár, ha én lennék abban a kapcsolatban, akkor nekem is az lenne :) Megértelek :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook