Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hangyairtás hatékonyan, valakinek van ötlete? fórum

Hangyairtás hatékonyan, valakinek van ötlete? (tudásbázis kérdés)


30. pife
2019. júl. 18. 10:43
Évek óta szenvedtem a kertben a barna hangyákkal, kicsikkel és nagyokkal. Sok helyen elintézték a füvet, táplálták a növényeken a tetveket, kiszedték a kövek közül a homokot, bejöttek a lakásba is. Amit idehaza kapni lehet, mindent kipróbáltam, hívtam szakembert, aki a kertre semmilyen garanciát nem vállalt, nem is használt, ráköltöttem egy csomó pénzt, kirpóbáltam bio és antibió dolgokat egyaránt. Az idén végre megtaláltam azt a két szert, amivel módszeresen megszabadultam tőlük. Nem árulom ezeket a szereket, jutalékot sem kapok, csak meg szeretném osztani azokkal, akik ugyancsak szenvednek. A német internetes piacon lehet őket kapni: az egyik olyan csali folyadék, amit bevisznek a bolyba, és kivétel nélkül nagyon szeretik (nem úgy, mint a nálunk kapható szereket, mert azokat nem szeretik az itten szemét hangyák), a másikkal pedig a nagyobb bolyokat lehet a kertben leönteni, és nagyon hatékony, a kő alatt lévő hatalmas bolyt is elintézte. Ez a két szer: Neudorff Loxiran Ameisen-Buffet, és SBM Protect Home Forminex Ameisenfrei zum Gießen, 125 ml. Jó harcot mindenkinek! Feri
2013. febr. 19. 13:54
Igen, lehet hatékonyan vdekezni a hangya, meztelen csiga, pince ászka,béka, stb.tiszta fa hamu irányitott szórásával. Amennyiben van bőségesen fahamu (cserépkályha, kandalló, grillsütő)akkor lehet bőven használni a kerti pázsit rovartalanitásában is, sőt még hasznos is mert a legtöbb kert elvan savasodva, a hamu pedig köztudottan lúgos kémhatású és nem szennyezi a környezetet.Én sohasem használok vegyszereket, Sőt ha valamelyik gyümölcsfám tetvesedik akkor igen sűrű hamus oldatot keverek és nagy nyomáson ezzel permetezem a fákat is.Sok sikert, próbáld meg Te is.Bárhova használhatod mert az első eső elis mossa.
2013. febr. 7. 16:26
citrom-ecet
2012. júl. 8. 20:44
A hangyák nem szeretik az uborkát, tegyél uborka héját,nyers tojáshéjat, fokhagymát a hangyaboly köré vagy a kerti tó mellé.
2012. júl. 8. 09:11

Én is sok mindent kipróbáltam már, a hangyák írtására, de kültéren nem nagy sikerrel.

5 éve lekunk ebben a házban és én még ennyi hangyát életemben nem láttam, mint az idén. Nincs egy ép hely sem. A virágcserépbe a talajba.... gusztustalan. Mindent tönkretesznek. Használtam ültetésnél talajfertőtlenítőt a gyökérzónába, van egy por, amit ha elszórunk akkor beviszik állítólag a helyükre és ott mindegyiknek annyi. Nos ez utóbbia házon belül bevált, de kint semmi. :( Ha gazolok pl. meglepnek engem is a hangyák annyi van belőlük. Használtam: sütőport, ecetet, levendulát ültettem.... de semmi. A permetszerek sem hatottak, ami általában rovarölők.

Nincs ötletem. A fahéjat most én is kipróbálom bár 420m2- re ez sokba kerülne.

Ami a legjobban aggaszt, hogy van egy kerti tavunk és a pereménél végig hangyás, nos ott nem használhatom a vegyszerek 99%-át.

Ha tud valaki segíteni, nagyon megköszönném.

25. homern
2011. ápr. 22. 09:00

Kültérre van valami megoldás?

A kertben kerítettünk el a fiamnak egy nagyobb részt,ott van a kisházikó-csúzda homokozó,szóval sok időt tölt ott.Viszont rengeteg a hangya :(

Figyeltünk,hogy ne tegyük vonulási útra,de nincs olyan hely a kertben ahol ne lennének :(((

2011. ápr. 22. 08:53
biokill a legjobb szerintem bár nem túl olcsó
23. Prexa
2011. ápr. 21. 21:33
Uborka héját a bolyba helyezni, azt nagyon nem szeretik.
22. Molyka (válaszként erre: 21. - Fa1a8710cc)
2011. ápr. 16. 16:47
Ez most vicc? :)
2011. márc. 30. 17:36

Fokhagyma cikkeket ahol kiszoktak jönni.

A sütőport össze keverni vanília cukorral, a felbukkanási területekre szórni, ki vonzza őket.

A végleges irtás ha fogamzásgátló tablettát össze törni bele májkrémbe oda rakni a hangya kijárathoz.

2011. márc. 30. 13:28
Nekem bevált a fahéj és a szegfűszeg. Nem szeretik ezeket az illatokat! A neten olvastam, hogy ahol felbukkannak, előjönnek, oda kell szórni valamelyikből. A fürdőszobában próbáltam ki, a sarkot, ahol ki szoktak vonulni, beszórtam fahéjjal, és azóta egyet sem láttam. Ez kb. 1 hónapja volt.
19. Gyöngybagoly (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2011. márc. 29. 20:32
Köszönöm!
18. mkjudit (válaszként erre: 15. - Gyöngybagoly)
2011. márc. 29. 18:49
gazdaboltban
17. Gyöngybagoly (válaszként erre: 16. - 41fdab80c1)
2011. márc. 29. 18:14

Eddig még nem jelentkeztek, de már előre félek.

Tavaly elég jól megúsztuk, gondolom a sok eső miatt.

Ezektől az apró fekete dögöktől is kibukok, de azt képzeld el, hogy nálunk pár éve nyár közepén késő este megjelentek az egészen picurka szárnyasoktól kezdve a jó másfél centis szárnyasokig vegyesen. Széles csíkban vonultak. A konyhai radiátor alól jöttek, végigmasíroztak a fal mellett, fel a konyhaszekrényre, onnan le a mosogatóhoz, és a mögött eltűntek. Szó szerint sikítottam. Azt sem tudtam, mihez kapjak. Kínomban elkezdtem porszívózni őket. Mindezt éjjel 1/2 12-kor. Még jó, hogy családi házunk van, így nem dörömböltek a szomszédok.

Az aprók ellen jó volt a sütőpor, de csak pár napig, akkor újra megjelentek. Megint sütőporoztam, eltűntek pár napig és ez így ment egész nyáron.

A mi házunk is öreg, de a fiam barátnője lakótelepi lakásban lakik a 8.-on, és ott is vannak. :-((

16. 41fdab80c1 (válaszként erre: 15. - Gyöngybagoly)
2011. márc. 29. 12:22

Laktam öreg családi házban, ahol előfordult, hogy a fürdőszobában a kád lefolyóján jöttek fel a szárnyas hangyák.Nem értettem, hogy lehet, de jöttek! Undorító volt, amikor benyitottam és a számba repült, még rágondolni is rossz.

Hidd el rengeteg mindent próbáltam, és végül a legjobb volt a sütőpor, de rengeteg. Csináltam naponta 3x is, aztán gondolom mentek a szomszédba, de eltüntek. A következő évben kezdődött elölről, de a sütőpor mindíg hatott.Ha olyan talajon áll a házatok, akkor évről évre előjöhet ilyenkor, meg nagy esőzések előtt.

15. Gyöngybagoly (válaszként erre: 13. - Mkjudit)
2011. márc. 29. 11:28
Szia! Ezt a BioKill-t hol lehet kapni? Nálunk a sütőpor csak ideiglenesen hatott. Tavaly próbálkoztunk a Raid-el, nem volt rossz, de ez a bio cucc talán jobb lenne. Már előre frászban vagyok a gondolattól, hogy hamarosan megjelennek.
14. Molyka
2011. márc. 29. 00:59
Köszönöm, megnézem ezt a szert.
2011. márc. 28. 13:48
Biokill,egyszer befújtam többet nem jönnek,pedig próbáltam már ecettel hangyacsapdával is ,ezek nem váltak be. A Biokill-t baba mellett is használhatod,melegvérűekre ártalmatlan.
2011. márc. 28. 13:40
Sütőport bőven mindenhova, ahol megjelentek és vonulnak.
2011. márc. 28. 11:16
Már hárman szavazunk a sütőporra!!!! Higgyél nekünk, különösen nekem a vénasszonynak!
10. 22342e0151 (válaszként erre: 5. - Molyka)
2011. márc. 27. 15:22
minden mélyedésbe befújnak evvel a szerrel.Igyekezned kell, mert ha lepetézik, akkor véged..egész évben kűzdhetsz, de értelme nem lesz..
9. 33a92cb8e7 (válaszként erre: 7. - 4327a8e017)
2011. márc. 27. 15:12

Vuvuzelácskának osztom a sütőporos ötletét.

Én is kiprobéltam annak idején és nagyon hatékony és vegyszer mentes és olcsó:)

2011. márc. 27. 13:39
Nálam az egyetlen, ami bevált, az a Biokill nevű spray. (amúgy elég sok mindenre használható)Elég egyszer befújnom vele a hangyák útvonalát, abban az évben többször nem jönnek elő.
2011. márc. 27. 13:35
Szórj le sütőport, ez nekem jobban bevált, mint a hangyacsapda. És még itt írták néhány hete, h az is segít, ha az útvonalukat áttörlöd ecettel.
2011. márc. 27. 13:32
Vagyis házon kívül, belül, itt is, ott is?
5. Molyka (válaszként erre: 3. - 22342e0151)
2011. márc. 27. 13:32
Van köztük olyan is. De hol irtják, a föld alá permeteznek?
4. 22342e0151 (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. márc. 27. 13:31
A babára 2-3 napig kell figyelned, mert utána ha jó alaposan felmosod, semmi baj nem lesz.
2011. márc. 27. 13:31
Ha szárnyashangya megjelenik, akkor a rovarirtókat hívd ki. Hosszabb távon sokkal jobb eredményt érsz el, mintha ezreket költesz vacakokra.
2011. márc. 27. 13:30
A ház oldalán van ahol betörnek a hangyák, a rovarirtó baba miatt nem annyira jó ötlet...
2011. márc. 27. 13:30
Hangyairtás hatékonyan, valakinek van ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook