Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szklerózis Multiplex, Sclerosis Multiplex, SM legyőzhető?! fórum

Szklerózis Multiplex, Sclerosis Multiplex, SM legyőzhető?! (beszélgetős fórum)


12. Nikooo (válaszként erre: 11. - Csillafehér)
2016. okt. 8. 15:50
A szteroid nem erősítésre van, csak arra jó, hogy a relapszusokból gyorsabban felgyógyulj. A szuri sem javít, hanem a rosszabbodás esélyét csökkenti 30%-al. Újra járáshoz remyelinizáció vagy valamilyen más agyi kompenzációs mechanizmus szükséges. Életmódbeli változtatásokkal is csökkenthető némileg a rosszabbodás: [link]
2016. ápr. 6. 13:29

Kedves Ramb!


Szeretném megkérdezni, milyen kezelést kaptál, hogy a bénulásból újra tudsz járni, mozogni. Én immunmoduláns injekciót használok 3 éve, mert a szteroid infúzió már nem tud felerősíteni, de már a szuritól sem érzek javulást, bottal közlekedem, és segítséggel, tehát családtagba karolok, így tudok munkába menni, és munkából hazajutni.

10. weakup
2015. máj. 17. 19:29

Lyme-kór és SM kapcsolata, valamint minden információ a lyme baktérium által kiváltott SM-ről, ALS-ről, reumatoid artritiszről stb:


[link]

9. ramb
2015. febr. 20. 15:58
Nem tudják gyógyítani, mert rossz helyen keresik az okot. Ha meg van az ok már lehet kezelni. A jól kezelt betegnek nem kell annyit szenvedni.Én a bénulásból jöttem vissza, 90%-os vagyok.
2015. febr. 13. 16:39
Jelenleg még nincs gyógy mód, csak szinten lehet tartani ezt a betegséget.
7. ramb
2015. febr. 13. 15:45
Az SM betegség oka nem immunrendszer eredetű. A borrelia baktérium (lyme) okozza.Mivel különleges képessége van , nehezen kimutatható, ezért nem ismerik fel az orvosok. Mo-on néhány erre specializálódott orvos foglalkozik ezzel a betegséggel.Az ország első számú lyme szakértője Lakos András sem ismeri fel a betegséget ez az oka, hogy ezrével vannak félrediagnosztizálva a betegek. Dr Esztó Klára ért hozzá legjobban őt érdemes keresni.Én is egy ilyen félrediagnosztizált beteg voltam.
2011. márc. 28. 16:57
Majd ha Guseo András szájából halljuk ezeket a mondatokat akkor elhisszük...
5. cinus79 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. márc. 27. 23:07

Szia!


Nálunk sajnos édesapámnál volt ugyanez a betegség. Én is 10 éves voltam, mikor meghalt. Remélem megtalálják rá majd egyszer a tökéletes gyógymódot.

2011. márc. 27. 11:34
Magyarországon 2000 NE D-vitaminból az ún. napi felső érték. 2-3000 Ft-ért lehet kapni : egy hónapra elegendő mennyiséget.
2011. márc. 27. 11:26

Szia!


nos,van 2 ismerősöm is aki Sm-s.

A fiú nagyon leépült egy év alatt,alig bírt menni sőt..Külföldön azt hiszem Svájcba van egy eljárás ami rengeteg pénzbe kerül és nem garantálják a javulást sem. Értágítást végeznek el ha jól tudom. Neki elvégezték, de sajnos semmi eredménye:(

A Lány pedig nagyon jól bírja hozzá képest. Volt h megvakult, lebénult, de valahogy mindig volt benne annyi erő h a 2 gyermekére koncentráljon..Sajnos ő nála bármikor jöhet vmi tünet:(

EZ a legszőrnyűbb, hogy a HOLDRA felköltözünk és megismerjük az univerzumot(Ami nem olyan fontos) mint, hogy saját magunkat ismerjük (anatómiailag) kezelük betegségeinket,esetleg normális tisztító szereket hozzunk létre. Vicces, igen, de mégis ebben a "modern" korban hihetetlen, hogy ezek a dolgok (betegségkezelés) NEM az első helyen állnak:((

2. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Rising Sun 1)
2011. márc. 27. 11:18

Szia!


Bár ezt egy jó pár évvel ezelőtt tudták volna már.

Akkor édesanyámat nem veszítem el 10évesen!

De drukkolok a sok betegnek és hozzátartozóinak,hogy tényleg találják meg a gyógymódot és mindenki épüljön fel!!

2011. márc. 27. 11:04

Proc Soc Exp Biol Med. 1997 Okt;216(1):21-7.


D-vitamin és a szklerózis multiplex.


Hayes CE, Cantorna MT, DeLuca HF.

Biokémiai Intézet, Wisconsin-i Egyetem, Wisconsin-Madison 53706, USA.


Összegzés


Nemrégiben, egyértelműen kimutatták, hogy a 1,25-dihydroxyvitamin D3, a D3-vitamin

hormonális formája képes teljesen megakadályozni a kisérleti autoimmun ecefalomielitiszt,

ami széles körben elfogadott az emberi szklerózis multiplex kisérleti egereken jelentkező

megfelelőjének.


Ez a tanulmány a betegség és a D-vitamin lehetséges kapcsolatával foglalkozik.


Habár, minden bizonnyal a szklerózis multiplexnél genetikai tényezők is közrejátszanak,

valószinüleg környezeti tényezők is szerepet kapnak a betegség kialakulásában.


A mi elméletünk szerint az egyik kulcsfontosságú környezeti tényező, a bőrben D3-vitamint katalizáló napfény

mértéke, továbbá a D3-vitamin hormonális formája egy szelektiv immunrendszer szabályozó,

ami megakadályozza ennek az autoimmun betegségnek a kialakulását.


Tehát, ha kevés napfény éri az alanyt, kevés D3-vitamin termelődik ami lecsökkenti a szervezetben lévő 1,25-dihydroxyvitamin D3-at, ezáltal megnövekedik a szklerózis multiplex kialakulása. Habár, a

bizonyiték miszerint a D3-vitamin egy jótékony hatású környezeti tényező eléggé körülményes,

mindenesetre ez egy ellenálhatatlan lehetőség.

Ezzel az elmélettel meg lehet magyarázni a

szkelrózis multiplex földrajzi elterjedését, ami az egyenlitő környékén közel nulla és

dramatikusan nő a földrajzi szélességgel egyenes arányban mindkét féltekén. Ez az elmélet

választ adhat két további földrajzi anomáliára, az egyik: svájcban nagy a szklerózis multiplex

előfordulási aránya az alacsony térségekben és alacsony az előfordulási arány a magas térségekben,

a másik: Norvégiában magas az előfordulási arány belföldön, míg a partközelben pedig alacsony az

előfordulás. Az UV fény intenzitása magas a magas térségekben, amely nagy D3-vitamin szintézis

arányt eredményez, igy érthető az alacsonyabb szklerózis multiplex előfordulási arány. A norvég

partokon nagy mennyiségben fogyasztanak hal olajat ami gazdag D3-vitamin forrás. További

autoimmun ecefalomielitiszt kisérletek erősen alátámasztják a D3-vitamin fontosságát a

szklerózis multiplex megelőzésében. Ha ezek a feltételezések helyesek az azt jelenti, hogy a

1,25-dihydroxyvitamin D3 és annak az analogjai jelentős szerepet játszhatnak a szklerózis

multiplexes betegek terápiás kezelésében. Pontosabban, a jelenlegi tanulmány külső

kisérletekből származó adatokkal alátámasztva azt sugallja, hogy a genetikailag szklerózis

multiplexre hajlamos betegeknél a hormonálisan aktiv 1,25-dihydroxyvitamin D3 vagy annak

analogjainak a korai használata megakadályozhatja a betegség kialakulását.

PMID: 9316607 [PubMed - a MEDLINE számára indexelve]

Fordította:

Fodor Ákos ELTE (lektorálás előtti fordítás)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook