Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Plasztikai műtét TB támogatással fórum

Plasztikai műtét TB támogatással (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 2. 21:47

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne,hogy kit tudnátok ajánlani aki szépen megcsinálja a TB-támogatott mellnagyobbítást?

2013. ápr. 3. 19:19

Sziasztok!


Nekem 7 hónapos a kislányom, 65kg-val lttem terhes,86-al szültem és most 7 hónap elteltével 78 vagyok :( Fogyózok,diétázok,már alig eszek,minden nap edzek,flabélos stb.. és egyszerűen nem akar menni a fogyás..Már kezdek a depresszió határán lenni,mert soha nem volt ilyen gondom.Olvastam erről a tb támogatott dologról.Ez hogy működik? zsírleszívást is támogatnak??Merre induljak el?

28. retsze92 (válaszként erre: 27. - Jazminusz)
2011. ápr. 4. 13:10

Ha rákattintasz a nevemre, és ott képek :) A saját profilomban van fent itt kép. :)

Amúgy ez a fórum nem nagyon él, de adok egy másik linket, ott sokan segítenek neked:

[link]

2011. márc. 30. 22:09
retsze:hol találok képeket?
2011. márc. 30. 22:09

sziasztok

itt talán nem zavar senkit, ha a plasztikáról beszélünk...hehe

nekem nem is tudom mi lenne a megfelelő mütét...G kosaras a melltartóm.de ha nincs, kb a térdemig...na sejtitek.viszont igy pont arányos vagyok(106-83-106 :) )de elégedetlen vagyok viszont iszonyat félek a korházaktol.

melljavitásnál mennyi a lábadozás-gyógyulás?

25. retsze92 (válaszként erre: 17. - PrunnerEszter)
2011. márc. 30. 18:54
lool. Engem ő műtött. hehe :D
2011. márc. 28. 13:50
Igen, Mellkisebbítés a címe
23. dokianya (válaszként erre: 21. - PrunnerEszter)
2011. márc. 28. 13:49
A többiektől úgy tudom, hogy 1 év. Van egy fórum azt hiszem, hogy Mellkisebbítés a címe. Én ott vagyok fent,nagyon jó a banda és nagyon segítőkészek a csajok. Nézz be oda is. De megnézem a pontos nevét.
2011. márc. 27. 23:03
Budapesti kórházak ahol végeznek TB által finanszírozott plasztikai műtéteket: ÁEK Honvédkórház, Szent István kórház, Szent Imre kórház. Megpróbálom a szent Istvánt, azt hiszem az a területileg illetékes nálunk.
2011. márc. 27. 22:45
Azt esetleg tudja valaki, hogy szoptatás vége után mennyi időnek kell eltelnie a mellplasztikáig? Ezt ugyanis elfelejtettem megkérdezni :/
20. dokianya (válaszként erre: 19. - PrunnerEszter)
2011. márc. 27. 20:31
Hát ez az, hogy nekem sincs. Még zárójelentésem sem...ezért nem értem, hogy miért nem jó az. EGy gyerek úgysem 30 kg.
2011. márc. 27. 12:13
Én is a Szent Inmrébe akartam menni....a gáz, az, hogy más dokumentált testsyúlyom nincsen, hisz miért is lenne a várandós kiskönyvön kívül. valakinek van másként dokumentálva?
18. dokianya (válaszként erre: 17. - PrunnerEszter)
2011. márc. 27. 12:00
Én meg Pesten voltam a Szent Imrében konzin. Ezek szerint minden doki mást mond.:(:(:(
2011. márc. 27. 11:45

neten kérdeztem meg: [link]

Dr Horváth Péter József

a terhesség végi dokumentált testtömeg alapján írta, hogy jogosult vagyok, az meg a várandós kiskönyvben van

16. dokianya (válaszként erre: 13. - PrunnerEszter)
2011. márc. 27. 10:06
Nekem azt mondta a doki hétfőn,hogy a terhességi súly nem elfogadható, mert ott a baba súlya is benne van a lemért adatban, vagyis két ember súlya. Te kinél voltál?
2011. márc. 27. 09:24

Reggelt!

Egy infó lemaradt: ha valaki mgfelel mindkét beavatkozáshoz a kritériumoknak, akkor abbam az esetben mindkettőt (has- mellplasztika) támogatja a TB. Én is zeretnék egyszerre túl lenni rajt : )

14. Hókefélke (válaszként erre: 13. - PrunnerEszter)
2011. márc. 26. 22:01
Köszi az infókat! :)
2011. márc. 26. 20:58

Sziasztok!


Sikeült néhány infót kapnom plasztikai sebésztől: hasplasztiát támogatja a TB ha a legmagasabb dokumentált testsúly alapján iszámolt BMI 35 felett volt és min 10 a csökkenése. Mellplasztikát csak mellkissebítést csinálnak felvarrással, ahogy már írva is volt, hogy az eltávolított szövetmennyiség meghaladja oldalanként a teljes testsúly 0,5 %-át. De a nagyobbítást vagy csak a felvarrást nem támogatja a TB. A terheskisönyven szereplő testsúlyadatokat is elfogadják, mert kimondottan a terhesség utáni rekonstruciókat (has, mell, comb, felkar) is támogatja a TB. Nekem terhesség végén volt 36 a bmi-m, 91 kg-mal, és most 24 a bmi-m és 61 kg vagyok. Szeretnék még minimum 5-6 kg-ot, de inkább 10 kg-ot fogyni. A műtét még sajnos messze van, mert csak októberben hagyta abba a kissebbik fiam a szopizást.

12. Hókefélke (válaszként erre: 11. - Dokianya)
2011. márc. 26. 08:55
:)
11. dokianya (válaszként erre: 10. - Hókefélke)
2011. márc. 25. 19:26
Akkor hajrá! És a papírt intézd mert amúgy 270 ezernél kezdődik a tarifa.
10. Hókefélke (válaszként erre: 9. - Dokianya)
2011. márc. 25. 19:14
Rendben. :) Én hétfőn kezdtem. :)
9. dokianya (válaszként erre: 8. - Hókefélke)
2011. márc. 25. 19:10
Én is még fogyózom...és elmentem...így már mindent tudok. Ha most kezdesz fogyózni és nincs orvosi papírod a súlyodról, beszélj a háziorvosoddal hogy mit tervezel és hogy kéne hozzá valamiféle igazolás, hogy honnét indulsz. Én is most akarok vele beszélni, bár én már fogytam pár kg-ot.
8. Hókefélke (válaszként erre: 7. - Dokianya)
2011. márc. 25. 19:08
Ja...egyelőre még nem aktuális, mert még le kellene fogyni. :D:D:D
7. dokianya (válaszként erre: 6. - Hókefélke)
2011. márc. 25. 18:35
Legfeljebb kérj egy időpontot konzira és mindent elmond a doki, miután megnézett. Az utiköltséget bukod legfeljebb...de szerintem azt sem, mert legalább megkapod a konkrét válaszokat-én is 160 km-t utaztam (oda) de legalább mindent tudok, hogy mire számíthatok, mert megnézte mit szeretnék. Hidd el, érdemes!
6. Hókefélke (válaszként erre: 5. - Dokianya)
2011. márc. 25. 18:29
Értem. :) Köszönöm szépen. :)
5. dokianya (válaszként erre: 4. - Hókefélke)
2011. márc. 25. 16:05
Nekem annyit mondott hétfőn a plasztikai sebész, hogy bármilyen orvosi papírral, amin szerepel a legnagyobb súly, de terhesség alatti nem lehet, mert akkor a baba súlya is benne van.
4. Hókefélke (válaszként erre: 2. - Dokianya)
2011. márc. 25. 14:51
Hogyan tudom bizonyítani, hogy a BMI-men mennyi az esés? :)
2011. márc. 25. 13:32
szia!Nincs tapasztalatom,de itt fórumban olvastam,hogy bizonyos fogyást kell produkálni,és amegereszkedést a hason eltávolítják(pl szülés után),illetve mellkorrekciót még,hogyha x különbség van a két mell között,na meg a felvarrás.Ilyesmik.Régen lehetett implantátumozni is,igazolással h személyiségzavart v egyéb bajokat okoz a hiánya...
2. dokianya (válaszként erre: 1. - PrunnerEszter)
2011. márc. 25. 13:04
Mellkisebbítést és felvarrást akkor, ha a testsúly fé%-át minimum el kell távolítani mellenként. Ehhez a túlsúly nem ajánlatos. A hasplasztikát pedig akkor, ha fogytál annyit, hogy a BMI-den az esés minimum 10-es legyen. Aztán biztos vannak kiskapuk is, de azokat nem ismerem. :D
2011. márc. 25. 12:51

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a TB milyen feltételekkel támogatja a has ill mell rekonstrukciós beavatkozásokat.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook