Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegnek lehet homeopátiás készítményt, vagy gyógynövényeket alkalmazni természetesen a diéta tartása mellett? fórum

Terhességi cukorbetegnek lehet homeopátiás készítményt, vagy gyógynövényeket alkalmazni természetesen a diéta tartása mellett? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 28. 08:54
Az érdekesség kedvéért leírom azért, hogy tanácskoztam egy gyógynövényszakértővel, aki a kukoricahaj, feketeribizli, feketeribizlilevél kombinációt ajánlotta, de még nem igazán döntöttem el, hogy kipróbáljam e, szóval felhívom a figyelmet, hogy NINCS róla tapasztalatom még, tehát addig ajánlani senkinek nem merem:)
14. kicsi80 (válaszként erre: 12. - Dokianya)
2011. márc. 28. 08:50
Szia. Csak jövő hétre van időpontom a diabetológiára, de állítólag nem hanyag az orvos, sőt... Két hetente menni kell hozzá, legalább is úgy hallottam. A diétától nem vagyok megijedve, csak attól tartok kicsit, hogy olyan ch bevitellel tudom a megfelelő cukorszintet tartani, ami nem éri el a napi minimumot, már ha van ilyen.
13. kicsi80 (válaszként erre: 11. - Karika5)
2011. márc. 28. 08:40
Köszönöm szépen, írni fogok, amint lesz egy kis időm.
12. dokianya (válaszként erre: 9. - Kicsi80)
2011. márc. 25. 16:13
Én 50 g szénhidrát mennyiségen voltam, naponta kétszer oltottam magam terehsség alatt. Csak a diétát tartottam. Nem éheztem, de jóízűt sem ettem. Nem szedtem semmi mást, nem próbáltam ki semmit, de nem is ajánlotta a doki. Annyit mondott, hogy a diéta és az inzulin rendben tart mindent. A 38. héten be is indították a szülést, mert ilyen esetekben indokolt. A szülőágyon folyamatosan mérték a cukromat, szülés után helyre is állt. DE...a második terhességemmel nem foglalkoztak az orvosok (másik megyében laktam addigra) és csak saját magam tartottam a diétát, inzulin nélkül...megszülettek velem egy 5 kg-os gyereket és a cukrom sem állt helyre a terhesség után. Nagyon ingadozó. Tehát mindenképp érdemes megfogadni az orvos tanácsát. Kérdezz rá mindenre és ő meg fogja mondani, hogy jó-e vagy sem - már ha normális az orvos,mint az én első ilyen terhességemnél. Viszont, ha úgy érzed, hogy elhanyagol az orvos, nem fektet elég hangsúlyt a problémádra, akkor menj tovább, mert nem játék.
2011. márc. 25. 14:59

Szia kicsi80!

Diabetológiai osztályon dolgozom ,kismamákkal is foglalkozunk,ha segíthetek vmiben írj priviben!

10. kicsi80 (válaszként erre: 5. - Fildus)
2011. márc. 25. 12:38
Köszönöm a választ, de azt hiszem kissé hiányosan fogalmaztam meg a kérdést. Úgy értettem, hogy a cukorszint csökkentésére keresek ilyen gyógyhatású dolgokat.
9. kicsi80 (válaszként erre: 4. - Dokianya)
2011. márc. 25. 12:36
Rendben, jól jönne néhány praktika.
8. kicsi80 (válaszként erre: 3. - 17bf95899f)
2011. márc. 25. 12:35
A diétát persze én is betartom, bár majd csak két hét múlva megyek a diabetológiára, csak attól tartok, hogy amilyen menyiséggel tudom tartani a jó vércukorszintet, az már túl kevés, bár nem éhezem, de úgy tudom a 150g ch lenne a min.
2011. márc. 25. 12:33
Utánanéztem, és leginkább a feketeáfonya levelének teája, ill. a kecskeruta rendelkezik bizonyítottan vércukorcsökkentő hatással, csak nem merem addig kipróbálni, míg ki nem derítettem nem e ártok vele a babának.
6. Egzotikum (válaszként erre: 2. - Kicsi80)
2011. márc. 25. 11:59
Mivel a homeopátiás készítmények nem tartalmaznak hatóanyagot, ezért nyugodtan használhatod őket. Már ha megéri neked ezreket fizetni a placebóért.
5. fildus (válaszként erre: 2. - Kicsi80)
2011. márc. 25. 11:51

Tejcukor tartalma miatt nem igazán ajánlott.

Én Stodalt szedtem, de utána megmértem a cukrom és megugrott.

4. dokianya (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2011. márc. 25. 11:28
Két terhességem alatt is terhességi cukorbetegségem volt, inzulinoztam magam. Sajnos most mennem kell, de később visszanézek.
2011. márc. 25. 11:28
ÉN NEM HASZNÁLTAM CSAK KEMÉNYEN DIÉTÁZTAM.
2011. márc. 25. 11:23
Lehet homeopátiás készítményt, vagy gyógynövényeket alkalmazni természetesen a diéta tartása mellett. Használt valaki ilyesmiket?
2011. márc. 25. 11:22
Gyakorlott terhességi cukorbetegek segítségét kérném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook