Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

2006. júl. 4. 23:47

:-) Köszi!

Nagyon elhatároztam magam... legalábbis most így érzem. :-)

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Szamocinka)
2006. júl. 4. 23:29

Lesz ez még így se!!! Én is voltam annyi, amennyi Te, sőt jóval több is és látod most hol tartok :)))). Szóval kitartás :)))


Ezt a levest én is kipóróbáltam annó még a nemjavított változatot. Elsőre jó volt, aztán másodszorra ehető (mármint a 2. napon), majd már alig bírtam legyűrni és aztán már forgott a gyomrom tőle. Szóval nekem ez nem vált be... és természetesen a 3. nap után befuccsolt ez a diéta.


De minden elismerésem azoknak, akik végig tudják csinálni. Hajrá :D!

2006. júl. 4. 22:50
A leves egyébként nagyon fincsi, mondjuk én egyébként is nagyon leveses vagyok, és nagyon szeretem a zöldségféléket, tehát nem volt megerőltető, hogy csak ilyen levest egyek napokig. Most kilencvennaposozok, de majd ha elérem a célom (sóhaj), néha fogok azért ilyet főzni... ó, álom, édes álom...
16. Aranyalma (válaszként erre: 15. - 'szti)
2006. máj. 28. 15:57

Igen jó íze van. :) Az első adagot elrontottam, mert kevés ideig főztem és ezért nagyon kellett rágni. De ez olyan finom puha lett, hogy elolvad a számban. :)

Szerintem havonta egyszer főzők majd ilyen levest, azt eszem, de mellette nem ezeket a dolgokat.


Ezt a diétát egy évben csak 2x szabad +csinálni és csak 1-1 hétig!

15. 'szti (válaszként erre: 14. - Aranyalma)
2006. máj. 28. 15:54
Na, ez már javított változat. Az eredeti sokkal durvább volt és szörnyen monoton az ízetlen levessel. Ennek még lehet jó íze is van :-))
14. Aranyalma (válaszként erre: 10. - Szamocinka)
2006. máj. 28. 15:52

Biztos az volt a baj, hogy nem ettél mást mellé, ezért puffadtál fel annyira.


Én a Joyban lévő kápi diétát csinálom.


Leves

Hozzávalók:

6 újhagyma vagy 2 szál hagyma

2 konzerv pari

2 zöldpaprika

1 fej kápi

5 sárgarépa

1 köteg zeller

1 köteg petrezselyem

2 húsleves kocka

bors

curry

chili


Elkészítési mód: a zöldséget apróra kell vágni, be a fazékba, rá 2 liter víz. 10 percig nagy lángon főzni, aztán 30-40 percig kis lángon, fedő alatt.

Ez a mennyiség 1 embernek elég 7 napig.


Az első napon a leves mellett lehet enni: lédús gyümit, kívéve banán, görög- és sárgadinnyét.

A 2. napon: friss és párolt zöldség. Kívéve bab, borsó, kuki. Vacsira 1 főtt krumpli margarinnal.

A 3. napon: ehetsz annyi gyümit és zöldséget amennyit bírsz.

A 4. napon: 3 banán zsírszegény tejjel.

Az 5. napon: 15 dkg hús és 6 pari.

A 6. napon: annyi húst és szárnyast ehetsz zöld színű zöldséggel, amennyit bírsz.

A 7. napon: hántolatlan rizs, friss gyümi- és zöldséglevet lehet inni hozzá.


Szerintem jól bírható diéta. Nem éhezek egyáltalán. Eddig 2 kg ment le, de azért pontos számot majd szerdán írok. :) Remélem a 6 kg +lesz, amit ígér. :)

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Aranyalma)
2006. máj. 28. 15:34
Nagyon nagyon ügyes vagy :). Csak így tovább, és aztán beszámolni, hogy hogy sikerült :). Azaz milyen eredménnyel :).
12. Aranyalma (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. máj. 28. 15:28
Eddig nagyon jól bírtam és most már biztosan menni fog. Egy percig nem éheztem és mivel a második leves jól sikerült, már undorom sincs. :)
2006. máj. 28. 15:13
Almácska! Hogy haladsz a diétával :)?
2006. máj. 15. 20:28
Mivel én régebben kaptam a diéta leírását, kíváncsi volam, és megnéztem most itt a cikket, amit Pirko küldött be, hogy hogyan is megy ez. Hát... az az igazság, hogy én semmi mást nem ettem, csak a levest, plusz vizet ittam. Lehet, hogy nálam ez volt a baj. És én friss paradicsom helyett sűrített paradicsomot szoktam tenni bele.
9. szamocinka (válaszként erre: 7. - Aranyalma)
2006. máj. 15. 20:22
Kíváncsian várom az eredményeket, sok sikert hozzá Neked! :-)
8. Aranyalma (válaszként erre: 6. - Pirko)
2006. máj. 15. 20:11

Köszi a választ!

Amikor befejeztem a kúrát, leírom, hogy nekem, hogy sikerült.

7. Aranyalma (válaszként erre: 5. - Szamocinka)
2006. máj. 15. 20:10

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat!

Akkor biztos, hogy csak 7 napig fogom csinálni.

6. pirko (válaszként erre: 2. - Aranyalma)
2006. máj. 15. 19:54

Szia Aranyalma!


Kolléganőmtől kaptam neki bevált.

Mennyit fogyott igazából nem kérdeztem,mert én a saját fogyimat csináltam akkor már.

És az meg nekem vált be.

Pirko

5. szamocinka (válaszként erre: 4. - Aranyalma)
2006. máj. 15. 19:39

Megmondom.

Én csináltam, és gőzöm nem volt arról, meddig lehet, fogytam is tőle, sokat ettem belőle, mert etette magát, nagyon fincsi tud lenni. Eleinte semmi gond nem volt vele, ment, mint a karikacsapás, ha éhes voltam, csak ettem egy nagy tányér levest, semmi mást, naponta többször is. És egyszer csak azt vettem észre, hogy fekszem az ágyon, hanyatt, mert a hasam akkora volt, mint egy vajúdó ikresnek, és iszonyúan szenvedtem, görcsöltem. Hát ez lett. Azóta nem csinálom ilyen eszetlenül, de olykor-olykor főzök egy fej káposztából kb. öt liternyi lesz belőle, és eszegetem két-három napig a saját kedvtelésemre, de tovább nem, csak amíg el nem fogy.

De lehet, hogy ez csak az én esetem. Mindenesetre annyit mondhatok, hogy valóban jó, néhány napig, kúraszerűen, de nem hosszútávon. Szerintem.

4. Aranyalma (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. máj. 15. 19:19

Hát ez nem valami biztató...

Igen, olvastam, hogy csak 1 hétig lehet csinálni.

Nem tudom mi történik, ha tovább csinálja valaki.

2006. máj. 15. 19:17
vhol olvastam, hogy a recept Auswitzból származik, nem véletlen, hogy nem szabad hosszabb ideig csinálni...
2006. máj. 15. 19:12

Szia Pirko!


Te mennyit fogytál ezzel a diétával?

Nem túl nehéz?

Szerinted menstruáció alatt el lehet kezdeni vagy úgy nem annyira hatásos?

Köszi, ha válaszolsz! :)

2006. ápr. 16. 12:55
Ha betartod a leírtakat,akkor 5-7 kg-ot kell fogynod. Közben igyál rengeteg vizet, teát (cukor nélkül citrommal), kávét minden nélkül. Kemény akaraterőt próbáló diéta, csak erős idegzetűeknek és teljesen egészségeseknek!!!!

Ugrás a teljes írásra: Káposztaleves diéta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook