Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
1099. c763b49615 (válaszként erre: 1092. - Nocigi)
2010. febr. 19. 09:52

Szerintem ilyen esetben valamiféle update1-s keksz vagy pufi rizst kellene enned!

Nassolni édes zöldségféle pl:répa,sült sütőtök....

1098. dc92aa0863 (válaszként erre: 1097. - Nocigi)
2010. febr. 18. 21:18
Savanyúkáposzta vagy vegyes vágott savanyú (édesítős) minden nap, ha úgy érzem, gyüminapon ettem 10 dkg aszalt szilvát és zöldségnapon pedig készítettem egy nagyon finom gyömbéres zöldség-wokot hagymából, káposztából, répából, gombából, paradicsomból és kaliforniai paprikából, azt eszegettem. És veled ellentétben én néha rágyújtok, és ezért nagyon legyél büszke magadra. Nem dohányzom keményen, de úgy érzem, egy cigi az jobb ilyenkor mint egy csoki vagy bármilyen nasi utáni égető vágy, mert nekem a cigi elmúlasztja. Ez utóbbi nem tartozik a jó tanácsok közé. :) Úgyhogy itt most én irigykedem :)
1097. nocigi (válaszként erre: 1095. - Dc92aa0863)
2010. febr. 18. 19:43

Szia! Jaj, nagyon irigykedem:) Persze ez pozitív irigység! Hú nehéz lehet, hogy a mérleg még nem mutat eredményt...ilyenkor én mindig azzal nyugtatom magam, hogy ha kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit felhasználok, és ebben kitartok, előbb-utóbb FOGYNI kell! Biztos lesz eredménye, csak valószínű nehezen indul be, és majd felgyorsul. (Mondjuk holnaptól?:) Én is elkezdtem ma, az elmúlt héten meg kellett szakítanom, mert meg is fáztam és pont utaztunk wellnessezni, a szállodában nem tudtam megoldani az utánpótlást. Hát én is betartom, bár 2 korpovit kekszet benyomtam ma, mert sajnos elég éhes vagyok. De kitartok. Azt nem tudom, hogy munka mellett, stressz mellett milyen lesz...te azt hogy bírod? Ha feszült vagy vagy pörögsz, hogy oldod meg, hogy ne egyél mást csak a levest?

Kitartást kívánok nagyon, és várom a beszámolót az eredményeidről, mert lesz, az biztos:)

2010. febr. 18. 16:37

Kedves mindenki, NAGYON FONTOS, hogy odafigyeljetek arra, hogy a diéta alatt szedjetek legalább napi 2-3000 mg C-vitamint! (és ezt nagyon komolyan venni). Sok helyen olvastam itt a fórumon is, hogy "megbetegedtem" meg "legyengültem" meg "erőt próbáló". Hát persze, mert a káposzta negatív kalóriaként működik, energiát éget el az emésztése. Én tegnap reggel lettem rosszul (torokfájás, gyengeség, zéró energia, ízületi fájdalmak), és nagyon mérges lettem magamra, hogy nem szedtem megfelelő vitaminkiegészítést mellé. Most reggel-délben este nyomom az 1000 mg-s C-t (tehát összesen háromezret, a boltban a csaj azt mondta, nem sok, mert 4 óra alatt felszívódik).

Másik nagyon fontos dolog, hogy TÉL van még, ilyenkor fogynak el teljesen a vitamintartalékok, a déli gyümölcsök mind vegyszeresek, hacsak nem a biopiacon vesszük. Egy ilyen diétával, bármennyire is természetes dolgokat eszünk, ebben az időszakban kőkemény offenzívát indítunk a testünk ellen. Plusz ugye dolgozol, stresszelsz, esetleg gyereket nevelsz vagy teljesítened kell. SENKI ne kezdje el a diétát komoly vitamin nélkül (őszintén szólva én a reklámozott vitaminkeverékeket nem tartom annak, lehet kapni természetes csipkebogyós C-t), főleg ne februárban. Itt nem tudom megmondani, hogy hol érdemes venni, de semmiképp sem a 2 nagy drogériák egyikében (drága). Priviben szívesen segítek. Pussz mindenkinek és kitartás.

1095. dc92aa0863 (válaszként erre: 1091. - Nocigi)
2010. febr. 18. 16:27

Hát, nem tudom. Negyedik napon vagyok, és eddig nem tudtam menni wc-re, ma indult meg. Ígyhát súlyban nem nagyon van változás. (elég elkeserítő) Nem is értem, mert TÉNYLEG nagyon szigorúan betartom a szabályokat, ha már elkezdtem, végigcsinálom. A héten eddig háromszor edzettem (futás, spinning, jóga).

Szóval eddig kitartás van, csak eredmény nincs (oké, a nadrágom kényelmesebb egy kicsit). MIÉRT?

Ja, és közben legyengültem, erről a következő hozzászólásomban írok, de az majd mindenkinek fog szólni. :)

Most te is csinálod, nocigi? Köszi a válaszodat :)

1094. nocigi
2010. febr. 18. 14:24
Hogy bírjátok, hogy ne nassoljatok?
1093. vagyok1
2010. febr. 17. 16:26
Sziasztok! Én is holnap kezdem a kápilevest. Anno 16 nap alatt 9 kilót fogytam vele. Leves mellett csak dinnyét ettem. Remélem, most is bírni fogom. Nagyon elszánt vagyok. Jön a tavasz :-)
1092. nocigi (válaszként erre: 1087. - C763b49615)
2010. febr. 17. 13:57
:))) Köszi a biztatást! Arra tudsz esetleg valamit ajánlani, hogy nekem mindig gyomorsav problémáim vannak, és ha nem eszem pl csak levest és gyümölcsöt, akkor rettenetesen elkezd fájni a gyomrom. Nem akarom magam savlekötővel teletömni, da anélkül meg nem tudom végigcsinálni. És nagyon nagyon nasifüggő vagyok mióta nem cigizem, ha neked is volt ilyen, mit tettél, hogy ne nassolj? Köszi előre is a tanácsokat:)
1091. nocigi (válaszként erre: 1085. - Dc92aa0863)
2010. febr. 17. 13:55
Szia! Na hogy megy? Mérleg?
1090. nocigi (válaszként erre: 1089. - Fbbe706551)
2010. febr. 17. 13:53

Szia, ha gondolod, én holnap újrakezdem:)

Megbetegedtam, ezért meg kellett szakítanom a kúrát, de már jobban vagyok és pont keresgettem, hátha valaki holnap kezdené, nekem is kellene a tapasztalatcsere, meg a bíztatás:)

2010. febr. 17. 09:13
Jó lenne ha valaki holnap kezdené velem talán erőt adna a tapasztalat csere
2010. febr. 17. 09:11
Sziasztok én ma vásárolok be a leveshez holnap kezdem el remélem le megy az a fránya 7kg
1087. c763b49615 (válaszként erre: 1082. - Nocigi)
2010. febr. 17. 07:11

Szia!Kitartás,kitartás.........!!

Meg kell indulni azoknak a kilóknak,utána sokkal könnyebb lesz!A káposztaleves diéta közben csak azt egyél ami elő van írva!Közben ráadásként tornázzál egy kicsit,a pulzus szám növelésére valami kardiót csinálj,minimum 20percet,akkor kezdődik el a zsírégetés!

1086. dc92aa0863 (válaszként erre: 1084. - 86f602ad9e)
2010. febr. 15. 19:15
Miért, nem szereted? Semmi nincs, az íze lesz kicsit más. Friss paradicsom helyett parikonzervet tehetsz bele. Semmi jelentősége.
1085. dc92aa0863 (válaszként erre: 1082. - Nocigi)
2010. febr. 15. 19:13
Nocigi, én követem az itteni diétát ( [link] de nem méregetem, hogy hány deci levest eszem, ha megézezem, leturmixolok egy adagot, vagy eszem azt, amit lehet mellé. A kíváncsiság hajt, vajon tényleg olyan hatékony-e. Nekem nagyon bejön a leves turmixolva, fincsi ízek együtt. Aztán majd pár nap múlva meglátjuk, mit fogok mondani.
2010. febr. 15. 12:30
Mi van akkor, ha nem teszek bele paradicsomot? :D
2010. febr. 14. 23:52
Hajrá hajrá mindenkinek! Én holnap kezdem, bátorítsatok! Nem szeretnék csalni és kellenek a figyelő szemeitek :)) Épp ma olvastam egy nagyon vicces könyvben, ami a pasik és a csajok különbségeiről szól, hogy ha egy pasi le akar fogyni, akkor az neki projekt. Teraszt épít, csapot szerel, és úgy amúgy bájdövéj lefogy. Ez egy cél, megcsinálja, mert zavarja az úszógumi, ami mondjuk tizenöt kiló plusz, de ez nem fakasztja sírva, amikor elhalad egy kirakat előtt és meglátja magát, mert tök jó az önképe. Ha egy csajszi le akar fogyni, akkor viszont radikális. Kell neki egy csoport, csajszik, akikkel mindent megbeszélhet, vesz új noteszt, gyümölcsfacsarót, cukormentes rágót, és persze elkezdi a káposztaleves-diétát, mert nagyon gyorsan el akarja érni a hatást, mert türelmetlen, és hamar hajlamos feladni. Éreztetek már ilyet? Hát akkor segítsünk egymásnak, segítsetek nekem! Hajráhajrááá!! :)
1082. nocigi (válaszként erre: 1068. - C763b49615)
2010. febr. 13. 18:27
Szia, sziasztok! Én 9 hónapja hagytam abba a cigit és bár nagyon odafigyelmtem, 4 kilót úgy szedtem fel, hogy semmivel nem tudom leadni, pedig tornázom, diétázom folyamatosan. ma kezdtem káposztalevesezésbe, de több receptet is találtam a neten a kúrához, az egyik szerint szinte semmit nem lehet enni mellette, a másik szerint azért elég sokmindent. Ti hogyan csináljátok? Van esetleg vki hasonló cipőben? Tanácsokat várok, hogyan csináljam, és köszönöm előre is!
2010. febr. 13. 13:40

A mai adagba már én is több paradicsomot tettem, az ízén segített valmit, szerencsére.


Amúgy első sorban tisztít és méregtelenít, a káposzta vízhajtó hatású, a zeller meg lugosít, így a leves amellett,h ogy kiüríti a szervezetedből a vizet és méreganyagokat, nem hagyja újra felgyűlni sem.


Kérdés: Valaki próbálta már főzés helyett csakk párolni a káposztát? Milyen hatása volt?


Mennyire lassítja a fogyást a tej?

1080. Hádé
2010. febr. 11. 19:06
Sziasztok! Tök jó, hogy itt meg lehet értekezni a nagy káposztaleves ügyet:)Nekem is az lenne a kérdésem, hogy vajon tényleg a zsírt is égeti, vagy csak a belet üríti és a vizet távolítja el? Egyszer már csináltam, akkor hat kiló ment le, de rég volt, és akkoriban még nem táplálkoztam tudatosan, szóval valószínűleg utána némi szénhidrát-túladagolással vissza is szedtem. Most úgy készítettem el, hogy csak a fele mennyiséget, ez az a határ, amikor még viszonylag friss az utolsó adagnál is. Kevéssel több paradicsomot raktam bele, és a végén szórok rá friss kaprot is, így egy nagyon finom paradicsomos-kapros káposztafőzelékre emlékeztet némi lével. Szóval személyre lehet szabni, és akkor tényleg nem undorító. A hatásán ez a minimális változtatás pedig biztos nem ront. Meg szerintem, ha egyben főzzük meg az adagot, tényleg attól lesz a végére olyan rossz, hogy napok óta ott rohad, és nem friss. Még csak a második esténél járok, éhes nem vagyok, tegnap két almát ettem, és két nagy pohár frissen facsart vérnarancslét ittam mellé. Ma lehetne zöldséget enni, de még nem éheztem meg, meg időm sem volt annyira ezzel foglalkozni. Egyébként a Paleo-diétáról van valakinek tapasztalata? Üdv!
1079. ff36256613 (válaszként erre: 1075. - EditKlaudia)
2010. febr. 10. 18:51

Szia!

Krumpli imádóknak jó hír: van krumpli-diéta is. Azt is beleiktathatod a káposzta-leves kúrádba:)

Egyébként miből is készül ez a csoda leves?

Leírná nekem valaki?

1078. eri81
2010. febr. 10. 18:42
Nekem ma van a harmadik napom. Eddig lement 1,6kg. Egyenlőre viszonylag jól bírom:)Nem csalok.
2010. febr. 10. 16:24

No, én a múlt héten félbe kellet, hogy hagyjam - 3 nap után - , de így is lement egy csomó, legalábbis víz...ma kezdem újra, illetve ma főzöm a következő adagot, most megpróbálom a következő két hetet kihúzni vele...

Úgy látszik, hatásos, úgyhogy lelkes vagyok! ;)


Nektek hogy megy?

1076. eri81
2010. febr. 7. 18:09

Sziasztok!

Nekem épp most fő a káposztalevesem. Holnap kezdem. Nektek hogy megy? Milyen tapasztalataitok vannak? Remélem lesz eredménye...

2010. febr. 6. 16:35

Sziasztok!:)

Én 2 napja kezdtem el, de 2 kilóval kevesebbet mutat a mérleg... ?:S Rengeteget pisiltem, úgyhogy szerintem csak a víz ment le rólam :D

De már ez is haladás:) Bár én csak 5-6 kilót szeretnék fogyni, mert több felesleg nincs rajtam. Egyébként meg igazából nem is a kg a fontos, hanem az alakom. Mert most pl. hiába vagyok kevesebb 2 kilóval, ugyanúgy nézek ki - csak kicsit laposabb hassal...

Látom többen írtátok, hogy szörnyű az íze... Hát nem tudom... Nekem annyira ízlik, hogy félóránként ettem felőle :DDDDD

El is fogyott az első nap egy hatalmas adag :$ :D:D

Ma picit visszábbvettem... Egyébként én eszek más dolgokat is, (ami jólesik), itt persze nem kolbászra, szalonnára és 6 szelet kenyérre gondolok:)) Bár ettem kenyeret is (barna) egy kis zsírszegény vajjal és paradicsommal, gyümölcsös joghurtokat stb... Ma pl. ettem káposztáshúst (mert anyukám azt csinált - én meg hol bírok ellenállni a főztjének... :D)

Végülis az is káposzta:) A húsokat kikapargattam belőle... Hálistennek alapból utálom a zsíros ételeket, a húsfélékből is csak a tyúkot (és halat) szeretem, tehát úgy gondolom, hogy nagyon elrontani nem tudom a "diétát" azzal, ha mást is eszek, mert minden amit szeretek nem hízlalós...

JAJ KIVÉVE A BURGONYÁT!!!! Na azon el tudnék élni életem végéig.. CSAK AZON!! Erről sajnos le kell mondanom... Nagyon nagyon fáj érte a szívem, ne tudjátok meg mennyire... Már mindenütt krumpliillatot érzek, annyira hiányzik :S :D

Ha elkezdtem hízni, szólok, visszavonom gyorsan és elmondom miket BIZTOSAN NEM szabad mellette enni :D

1074. Izuska123
2010. febr. 5. 00:23
×káposztaleves
1073. Izuska123
2010. febr. 5. 00:22

Sziasztok!

Ma én is elkezdem a képosztaleves diétát!Valaki nem akar csatlakozni?Többen könnyebb! :)

Reggel irány a zöldséges!KITARTÁS mindenkinek!

2010. febr. 4. 07:20

Szia Ágnes50!


Nem egy szerencsés választás,hogy most kezdted el a kúrát!Elég erősnek érzed a szervezeted műtét után?Minden egyéb tisztító kúra előtt,figyeljünk a szervezetünkre hiszen,ha le van gyengülve nem biztos,hogy az eredmény ugyan az lesz!Ha kívánod az édességet,szerintem édes zöldségféléket egyél inkább.Pl.:répa.

A mozgás amit írtál nagyon jó!!!!Mennyi időt edzel?

2010. febr. 3. 20:25
Menynire legális a tej? :)
2010. febr. 3. 14:20

Sziasztok.

Nagyon sok okosságot írtok itt le, aki fogyni, tisztítókúrát végezni vagy akár szálkásodni akar, az valóban követheti az itt található tanácsokat, tapasztalatokat.

Csak azért írok, hogy azokat megnyugtassam, akik ájulástól, fehérjehiánytól, vércukor "leeséstől" félnek. Semmi ilyen nem fordulhat elő pl 4 hetes zöldségleves-kúra - én így hívom - során.

Én többször csináltam 4 hetes zöldséglé-kúrát - csak a levét ittam meg a levesnek, a többi részét a család megette többféle variációban - és mindig feldobott, energetizált. De, ez egy másik szisztéma, itt nem erről van szó.

(Még csak annyiban azért visszatérnék a "csak lé" kúrához, hogy a 3. - 4. nap után TELJESEN ELTŰNIK AZ ÉHSÉGÉRZET.

Ezt csak egyszer kell kipróbálni, utána elhiszed. A szilárd zöldség esetén bizonyos mértékű éhségérzet mindig megmarad.)

Még annyit, hogy 2 hétnél hosszabb ilyen - akár lé, akár teljes leves - kúra esetén szerencsés napi 1-2 szem Bioextra B komplex fogyasztása. Ezzel aztán teljesen biztonságban lehetsz.

FIGYELEM!! CUKORBETEGSÉG ESETÉN A FENTIEK TERMÉSZETESEN NEM ÉRVÉNYESEK!!

Üdv: FT

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook