Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1609. Tücke
2011. okt. 27. 19:07
Én augban csináltam utoljára és akkor megfogadtam hogy soha többet:) MINDEN ELISMERÉSEM NEKTEK, hogy még bírjátok enni...
1608. dodi79 (válaszként erre: 1607. - Alaleh)
2011. okt. 27. 13:12
Sziasztok!Húú az a 4 kg nagyon jó,nagyon ügyes vagy,csak így tovább!Nekem ez a 7. napom,aztán majd másfél hét múlva újra kezdem,holnap mérlegelek,mert még este megyek edzésre,remélem lesz hatása:)Szép napot!
1607. Alaleh
2011. okt. 27. 09:02

Sziasztok!

Ma van a 6.napom,eddig eleg jol birtam kiveve nehany szem diot es pisztaciat (nem sosat)

ma reggel a merleg 4kg-al kevesebbet mutatott:D

Szombaton kezdem a 2. hetet remelem lemegy meg 2 kg.

Mindenkinek kitartas.

1606. cee1358d4a (válaszként erre: 1605. - Dodi79)
2011. okt. 26. 18:43
Igazad lehet. Örülni kell ennek is, főleg, ha majd nem jön vissza. :)
1605. dodi79 (válaszként erre: 1604. - Cee1358d4a)
2011. okt. 26. 14:54

Azért az a majdnem 3 kg is nagyon jó egy hét alatt:)Amúgy meg valakinek egész héten megy a hasa a levestől,nekem meg szorulásom volt,ezért mindennap

szűz teát iszom,így könnyebb:)Talán ezért van,hogy valakinek olyan sok megy le egy hét alatt.Talán jobb is így ,lassan ,de biztosan :)

2011. okt. 26. 12:59

Köszi mindkettőtöknek! Nektek is sok kitartást kívánok! :)

Egyébként én 2,9 kg-ot fogytam kb. az 1 hét alatt (nem tudom pontosan, mert éppen piros napok vannak). Picit többet vártam, mert azt olvastam, hogy akiknek nagy a súlyfeleslegük, azokról több megy le. Hát nekem elég nagy, de nem ment le több. Ez van, ennek is nagyon örülök. Erőt adott a folytatáshoz!

1603. dodi79 (válaszként erre: 1602. - Kattint)
2011. okt. 26. 12:37
Sziasztok!Ez a második "turnus",nem tudom még mennyi lesz,de van rajtam bőven felesleg.Most már kb. 82 kg vagyok,de január 1-én 90kg körül mozogtam.5 hónapja fittboxra járok, súly csökkenés nem nagyon van,de centikben elég jelentős a változás.Most egy hónapja hagytam abba a szoptatást,ezért kezdtem el a diétát,hátha megindul a fogyás:)A 10 nap pihi annyit jelent,hogy péntektől őszi szünet,úgyhogy elutazunk a szüleinkhez,és ott nem szeretnék diétázni,csak okosan enni,aztán szerintem újra kezdem,olyan jó lenne legalább 60kg-ra lefogyni:)de egyenlőre elég,ha már nem nyolcassal kezdődik a súlyom:)Már csak a holnapi nap:)Gratulálok szederinda88 ügyesen végig csináltad,sok sikert a további fogyózáshoz:)A Többieknek is kitartást:)szép napot Mindenkinek!
1602. kattint
2011. okt. 26. 09:29

Gratula szederinda88 jó kezdet egy komolyabb, update diéta előtt!

dodi79 te hány turnust végzel el? a 10 nap pihi mit jelent??:)

4 napig csináltam. 68-kgról 65kg lettem. A célom negyedét leadtam:) Csak levesen éltem meg néha pár szem dió, alma.Ez az új kezdet 2. napja:D

2011. okt. 26. 01:40
Végigcsináltam a 7 napot, bűnözés nélkül. :) Én ma már update-ezni fogok, de kitartást minden levesezőnek! :)
1600. dodi79
2011. okt. 25. 15:53
Sziasztok!Még nem fogytam el :),nem tudom mennyinél tarok,majd péntek reggel mérem magam.Már csak 2 napom van hátra és vége a hétnek,aztán 10 nap pihi és folytatom tovább a diétát.A mai nap nagyon jó,mert végre van hús is:) a barna rizst én sem ettem a múltkor,mert eleve nem jó készítettem el,de nem is hiányzott:)Kitartást Mindenkinek:))
1599. cee1358d4a (válaszként erre: 1596. - Kattint)
2011. okt. 25. 14:53

Szia! Sajnálom, hogy feladtad. :( De remélem most menni fog. :)


Nekem ez az utolsó napom. A barnarizs pocsék. :D De megeszem, mert ma csak ezt lehet. Meg a levesből egy tányérral fogok csak. Nehéz eldöntenem, hogy melyiknek van rosszabb íze, a levesnek vagy a barnarizsnek. :S :D

1598. cee1358d4a (válaszként erre: 1593. - Alaleh)
2011. okt. 25. 14:51
A tegnapi mérésnél -2,9 kg-ot mutatott. Ma reggelre visszajött 7 deka. De bízom benne, hogy ez csak piroska miatt van. :S
1597. 0b409e1a00 (válaszként erre: 1596. - Kattint)
2011. okt. 25. 14:31
Hány napot csináltál?
1596. kattint
2011. okt. 25. 10:45
Sziasztok! Vasárnap feladtam-egy sznapi buliról hang nélkül és lázzal érkeztem haza, és még leves se volt főzve, szóval gyümölcslé,sonka,sütőtök...De már főztem új levest és 2.5 kg lement...ami tényleg sok ahhoz képest, hogy máskor mennyit szenvedtem ennyiért és még végig se csináltam...De most folytatom! Mindenkinek gratulálok aki nem szakította meg és kíváncsi vagyok az eredményekre!!
2011. okt. 25. 10:40
szia, vagyok, készül a levesem :)))...
1594. Alaleh
2011. okt. 25. 07:37

Sziasztok

Hol vagytok?Teljessen elfogytatok?pedig azt irta a kura alatt csak 5-9!kilotol szabadulhat meg az ember:D

Hogy vagytok?Birjatok?Haho dodi79,kattint?Irjatok mar ,az olyan jo ha vannak tobben is.

Na pusz.

1593. Alaleh (válaszként erre: 1592. - Cee1358d4a)
2011. okt. 25. 07:30

Szia

Birom, meg birom.:D

Ma van a bananos napom juheeeeeee!

Ma reggel mertem magam 3kg ment le eddig,hat remelem a 2. het vegere meg lesz a 5-6 minusz.

Ugy tervezem,hogy a 2 het utan 2het szunetet tartok aztan megint 2het levesezes.A ket het szunet alatt is 3naponta 1nap fogyi nap,majd meglatom ,hogy alakul.Szeretnek marciusra 18-20kilot leadni(leirni konnyu).Es te mennyit adtal le?

1592. cee1358d4a (válaszként erre: 1591. - Alaleh)
2011. okt. 24. 18:49

Szia!

Igen, nagyon! :D:D És köszi az infót. :)) Akkor nem esek nagyon kétségbe, ha 1-2 kg visszamászik pár napon belül.

Egyébként köszi, jól bírom. :) Nem bűnöztem egyáltalán, és nagyon várom már a holnapot, hogy ehessek barnarizst. :D A kápileves gondolatától is rosszul vagyok már, de azért megettem ma a kötelező egy tányérnyit. De rájöttem, hogy turmixolva még sokkal undorítóbb, így egészben rágcsáltam el belőle a zöldségeket. A levét még mindig szeretem, csak a zöldségeket nem. :D


Na és Te, hogy bírod? Mérted már magad?

1591. Alaleh (válaszként erre: 1589. - Cee1358d4a)
2011. okt. 24. 15:50

Szia

Hogy birod ?Kezdodhet a vegso vissza szamlalas:D

Amikor meg van a "baj :D"akkor kb1 kg vizet vissza tart a szervezetunk,es ha esetleg a 2.-3. napjan gyarapodik a sulyod a vegen az le is megy.

Na ugye milyen okos vagyok?:D:D:D

1590. Alaleh (válaszként erre: 1586. - Cee1358d4a)
2011. okt. 24. 15:44

Szia

En pontossan ue csinalom,elso menetben is ezt csinaltam, es jo volt.Az a 3 banan nem sokat zavar bele szerintem.:)

1589. cee1358d4a (válaszként erre: 1588. - Dodi79)
2011. okt. 24. 13:55

Szia! Szerintem sem annyira jelentős.

Én épp ma reggel mértem le magam, és már 2,9 kg ment le a diéta kezdete óta. :) Nagyon örülök neki. Bár nekem is épp ma reggel jött meg, szóval nem tudom ez mennyire befolyásolja. :)

1588. dodi79 (válaszként erre: 1586. - Cee1358d4a)
2011. okt. 24. 12:57

Szia!Na én is pont ezt csinálom,csak nekem a 4.napon,leves gyümölcs és sovány tej van írva,meg még egy pár dolog ami nem ugyanaz :)különben úgy is mindegy,nem hiszem,hogy van jelentősége:)

Kilókkal,hogy álltok?Mértétek már magatokat?Nekem kicsit több mint egy kiló ment le eddig,de majd a péntek reggeli lesz érdekes,most amúgy is "megvan" :)

2011. okt. 24. 12:07

És ez a másik:


Leves

Hozzávalók:

6 újhagyma vagy 2 szál hagyma

2 konzerv pari

2 zöldpaprika

1 fej kápi

5 sárgarépa

1 köteg zeller

1 köteg petrezselyem

2 húsleves kocka

bors

curry

chili


Elkészítési mód: a zöldséget apróra kell vágni, be a fazékba, rá 2 liter víz. 10 percig nagy lángon főzni, aztán 30-40 percig kis lángon, fedő alatt.

Ez a mennyiség 1 embernek elég 7 napig.


Az első napon a leves mellett lehet enni: lédús gyümit, kívéve banán, görög- és sárgadinnyét.

A 2. napon: friss és párolt zöldség. Kívéve bab, borsó, kuki. Vacsira 1 főtt krumpli margarinnal.

A 3. napon: ehetsz annyi gyümit és zöldséget amennyit bírsz.

A 4. napon: 3 banán zsírszegény tejjel.

Az 5. napon: 15 dkg hús és 6 pari.

A 6. napon: annyi húst és szárnyast ehetsz zöld színű zöldséggel, amennyit bírsz.

A 7. napon: hántolatlan rizs, friss gyümi- és zöldséglevet lehet inni hozzá.

2011. okt. 24. 12:06

Ez az egyik:


A diéta alapja a Zsírégető alapleves


Hozzávalók:

 6 db nagy hagyma

 1 vagy 2 kis konzerv paradicsompüré

 1 nagy fej káposzta, apróra vágva

 2 zöldpaprika

 2-3 zellergyökér vagy 6 db zellerszár

 1 cs levesízesítőpor vagy kocka

 4 sárgarépa

 petrezselyem, bazsalikom (friss) apróra vágva


Elkészítés: A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, egy nagy fazékba tesszük és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Adhatunk hozzá Boullion vagy Worchesheire szószt is. 10 percig hirtelen forraljuk, majd csökkentve a lángot 20-30 percig lassú tűzön puhára főzzük. Annyit ehetünk belőle, amennyit akarunk, a leves nem visz kalóriát a szervezetbe, minél többet eszünk belőle, annál többet fogyunk, bármikor ehetünk belőle amikor éhesek vagyunk.


Figyelmeztetés! Ha meghatározatlan ideig esszük, alultápláltságot okozhat, a 7 napos periódust be kell tartani. Néhány nap vagy hét szünet után újra lehet kezdeni.


1. nap (hétfő)

Csak leves és gyümölcs megengedett kivéve a banánt.

A görögdinnyének és a sárgadinnyének a legkevesebb a kalória értéke.


2. nap (kedd)

Csak leves és zöldség ehető (gyümölcs nem!). Friss vagy konzerv zöldség megengedett, kivéve a szárazbab, száraz borsó és kukorica. A levelesek a legjobbak (saláták, kel, stb.) Vacsorára egy nagy sült krumpli vajjal a jutalom!


3. nap (szerda)

Leves, gyümölcs és zöldségféle (krumpli tilos!). Annyit lehet enni ezekből, amennyit kíván az ember. Ha pontosan betartjuk a diétát és semmi mást nem eszünk, csak ami előírt, a harmadik nap végére már 2-3 kg-ot lehet fogyni!


4. nap (csütörtök)

Leves, banán és lehetőleg fölözött tej. Annyi vizet lehet inni, amennyit akarunk ezen a napon, plusz 3 banán.


5. nap (péntek)

Leves, 20 dkg marhahús, 6 friss paradicsom, vagy 1 nagy konzerv, legalább 6-8 pohár víz.


6. nap (szombat)

Leves, csirkehús és zöldségféle (krumpli tilos!) 2-3 szelet hús, saláta és legalább egyszer a levesből is enni kell:


7. nap (vasárnap)

Leves, főtt barna rizs, zöldség és gyümölcslé, de cukortartalom nélküli. Bármennyit lehet enni a fentiekből, de legalább egyszer a levesből muszáj enni!

A hetedik nap végére, ha nem csaltunk a diétával 5-9 kg-ot lehet fogyni!


Ha a súlycsökkenés több mint 8 kg legalább 2 nap szünetet kell tartani, mielőtt újra kezdhetjük az első naptól a diétát!


Ezt a 7 napos diétát olyan gyakran használhatjuk, amilyen gyakran csak akarjuk.


Ezalatt a 7 nap alatt a szervezetünk kitisztul a salakanyagoktól és nagyon jól érezzük magunkat.


Mialatt a súlyunk csökken a teherbírásunk és az energiánk növekszik!


Mivel mindenkinek különböző az emésztőrendszere, mindenki másképp reagál a diétára. Ha néhány nap után szorulás vagy egyéb probléma jelentkezne, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enni.


Bár a kávé megengedett a diéta alatt, lehet hogy a 3-4. nap után, úgy érezzük nincs rá szükségünk.


Az alaplevesből bármennyi ehető és bármikor. Minél többet eszünk a levesből annál többet fogyunk.


A diéta folyamán alkohol fogyasztása szigorúan tilos!


Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkohol fogyasztása között!


Fontos dolgok: Határozottan nem szabad krumplit enni, kivéve, amikor ajánlott, tojást enni, cukrot fogyasztani, rántott ételeket enni, alkoholt és szénsavas italt fogyasztani. Víz, cukortartalom nélkül gyümölcslé, sovány tej és Crendberry juice iható.


Engedmények: A marhahúst - csirkehúst lehet helyettesíteni hallal 1-szer hetente, bár a magas protein tartalom miatt szükség van rá. Sült csirke bőr és zsír nélkül szintén lehet helyettesítő.

1585. cee1358d4a (válaszként erre: 1584. - Dodi79)
2011. okt. 24. 12:06

Hát az tény, hogy rengeteg leírást lehet róla találni a neten, és valamiben mind különbözik. :(

Van olyan is, ahol a rizst együtt lehet enni a hússal... Biztos nem a banános a legjobb verzió, de legalább aznap segített, ha nem lett volna a banán, én biztos befalom a családi ünnepen feltálaltakat. :S

Én 2 diéta alapján csinálom, szinte ugyanaz a kettő 1-2 pici változtatással.

1584. dodi79
2011. okt. 24. 08:02
Sziasztok!Szerintem nem egyforma a diéta leírásunk,mert nekem a banán tiltott:(pedig nagyon szeretem.Kitartást:)
2011. okt. 23. 20:10
És egyre könnyebb. :) A tegnapi banán + tej nagyon feldobott, és hogy ma és holnap ehetek husit is, az már maga a mennyország. :D
1582. dodi79 (válaszként erre: 1576. - Alaleh)
2011. okt. 23. 19:47

sziasztok!Akkor én csak egy nappal vagyok előtted,mert nekem ez a 3. napom.Hú,az a krumpli nekem tegnap olyan jól esett,nem tudtam volna kihagyni:)


Kitartást Mindenkinek,már nem sok van hátra:)

1581. cee1358d4a (válaszként erre: 1579. - Alaleh)
2011. okt. 23. 18:24

Na én azt a krumplit kihagytam. :) Remélem nem baj, a diéta szempontjából. :D

A diéta előtt én elég sok vizet ittam, de mióta eszem ezt a levest, 2 liternél többet nem igazán tudok meginni... Egyik nap sikerült 3,5 litert, de akkor 5 percenként jártam wc-re. :D

Az első 4 napban én sem turmixoltam, csak 1-2x, hogy még gyorsan megigyak egy pohár levest, de általában 2-3 tányérral megettem rendesen is. Viszont ma már csak turmixolva ment. :S

1580. cee1358d4a (válaszként erre: 1578. - Alaleh)
2011. okt. 23. 18:21

Szia!

Köszi, ezt a 2 napot még kibírom valahogy! :)

Én már most se bírok 2-nél többször enni a levesből, nem is tudom mi lenne, ha 2 hétig csinálnám. :S

Elég nagy a súlyom, és még csak most kezdtem fogyózni, így mozgok picit (napi 10-15 perc taposógépezés), majd szeretném növelni, csak ahogy érzem, nem sokára megjön, és most iszonyúan görcsölök. :S

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook