Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2209. b1dbc250b6 (válaszként erre: 2208. - 12d083b51b)
2015. dec. 10. 16:38

én csak tisztításként alkalmaztam, a következő adagot talán szombaton főzöm..

szóval a hagymát kihagyom, mert a nélkül élvezhetőbb..de karalábét teszek(hamár nincs nyúl)


tehát nem radikális fogyasztónak, hanem csak úgy egy picit csökkenteni a súlyom, mert a nejem már vadul készül a nagy családi összejövetelekre...

rémálom...mindenki eszik...eszik..ezzel nem is lenne baj, csak egy tányér akármi jóízű bafalása után mitől mutat a mérleg pár kilóval többet? ennek a titkára még nem sikerült rájönnöm..

az is érdekes, hogy bárkinek tolom az orra alá a fínom káposztalevesem, valamiért vagy sürgős dolga akad, vagy elmenekül..hmmm...érthetetlen..


a viccet félretéve, mostanában nem(sem) árt, ha van egy kisebb lábos káposztaleves tartalékban..

(mint gyengegyomrú tápos pestinek)


:-)


hogy ketten vagyunk, az csak a látszat, mert néhányan idekattintanak, de nem szólnak..

2208. 12d083b51b (válaszként erre: 2207. - B1dbc250b6)
2015. dec. 9. 08:52

Hogyan haladsz???

Én most szeltem fel a fehér-káposztát, teszek bele kelkáp-ot is, azt majd kirántom, megfogadtam a tanácsodat, és a zellert most apróra daraboltam.

A fehér káp. egy része jó lesz káposztás tésztának, a fagyóból kerül hozzá répa-gyökér-petrezselyem, karalábé, és persze a kétféle hagyma...

Elmegyek kerülni egy sort, utána alágyújtok, és percek alatt meg is fő.


Nálad mi újság? Csak ketten vagyunk?

2207. b1dbc250b6 (válaszként erre: 2206. - 12d083b51b)
2015. dec. 6. 17:33

nagyon jó...érted a lényeget.


..illő tisztelettel javaslom a hagyma teljes elhagyását, a zeller(gumó)apróravágását, és sok-sok zellerzöld..vagy helyette baromisok zöldpetrezselyem

a nagyon bevált, nagyon kiatalált káposztaleves mellett lehet enni mást is, csak mértékkel. a lényege, hogy csirkemell is főhet benne,és a heti kúra alatt az is elfogy.


szerintem nagy találmány.

akinek nincs túl sok leadnivalója, inkább csak egy-két kiló, az (ahogy írod) inkább -gyomorkarbantartástisztítás-célból kedve szerint eheti.

sokan a főzés után azonnal a klotyóba öntik, mert a sok(eredeti recept szerinti)vöröshagyma miatt büdösnek hat..(az is) egy egész lépcsőház életét lehet megkeseríteni igazi káposztaleves főzéssel...

délben kis disznótoros komatál landolt az asztalon, na ezt kompenzálja vacsoránál a csodafínom káposztalevesem..


ez nagyon jó:..mindent amit a nyuszi megeszik. :-)

2206. 12d083b51b (válaszként erre: 2205. - B1dbc250b6)
2015. dec. 6. 14:00

Megfontolandó.... egyszer már főztem magamnak valamikor a nyáron. Egy-két tányérral akartam, kb. 3 napig ettem, persze én azért ettem mellette mást is, mert inkább gyomor-tisztítási hatására számítottam. Kevesebb hagymát mint amit írt, a vízhajtó zeller helyett vízhajtó karalábét raktam bele, és minden mást is, ami zöld és a nyuszi is megeszi...


Meglehet hogy karácsony előtt egy kúra, és az ünnepek után egy hosszabb kúra, ártani biztosan nem fog.

2015. dec. 5. 10:14

Újra főzök káposztalevest..


Hagymát elhagyom, viszont helyette negyedkiló gombát teszek bele. nem oszt,nem szoroz..két babér levél, cseppnyi kömény, és nagyobb élvezettel ehető..

a(sok) hagyma(szaga) veszi el a kedvét minden versenyzőnek, hogy élvezettel egye a leveskét..és reménykedjen a sikerben...


pedig nagyon jó találmány...és hatásos.

2204. ginike84 (válaszként erre: 911. - 0be34f3780)
2015. jún. 8. 22:41
szerintem az a so volt, ami a parizsiban volt, es visszatartotta a vizet a szervezetben...
2203. morticia0
2014. máj. 24. 09:57
Sziasztok! Nekem ma ért véget az 1 hetes káposztaleves diétám. Egész héten csak a levest ettem, gyümölcsöt és zöldséget illetve néha ittam 1,5%-os tejet is! Húst nem ettem! 168 cm-emhez 59,6 kg-ot nyomtam a kúra elején, most 58,6 kg vagyok! Kereken 1 kg. Részben elégedett vagyok, részben nem! Gondoltam, hogy kevesebb súlyból nem fog 5 kg lejönni egy hét alatt, de azért 2 kg-ra számítottam! Folytatom a fogyókúrát, de nem káposztalevessel :)
2202. Nyúlól
2014. máj. 21. 13:36

Helló mindenki! :) Látom már jó régóta nem írt senki. Ettől függetlenül én leírom mik a tapasztalataim. Én 10-12 kilótól szeretnék megszabadulni. De nem ezzel a diétával. Én nem hiszek az ilyen átverésekben. Ezért is vágtam bele, hogy bebizonyítsam magamnak, hogy ilyen nem létezik, hogy 1 hét alatt 8-9 kiló mínusz! Még csak a 3-ik napon járok, de az eredmény megdöbbentő!!! Rólam tudni kell, hogy sok éve edzek és ez mellett az egészséges táplálkozás híve vagyok. Számolom a kalóriákat, a napi bevitt fehérjét, szénhidrátot...stb. még sorolhatnám. A lényeg, hogy most belevágtam és ez a 3-ik napom. Eddig tisztességesen végigcsináltam a 2 napot, nem csaltam. Kilót nem tudok írni, mivel elvből nem állok mérlegre, de centikben jól látszódik a fogyás.


Has: 4 cm

Fenék: 2 cm

Comb: 4 cm

Vádli: 1 cm


Tehát összesen 11 cm! :) Nagyon örülök, nem is gondoltam volna! És jól látszik, hogy olyan területekről ment le, amik nálunk nőknél a legproblémásabbak. Tehát jó az izomveszteség is elkerülhetetlen, de eddig nem az izmos testrészeimből fogytam. :) Minden tisztelem azé, aki ezt végigcsinálta. Én is reménykedem benne, hogy végig tudom csinálni és abban is reménykedem, hogy nem fog visszajönni. :)

2201. believi
2013. nov. 22. 14:48

Sziasztok :) Ma van a hetedik napom, fogyás -1 kg. Gyakorlatilag semmi. 2007-ben olvastam valahol (itt), hogy xy már negyedik hete csinálja. Meglepődtem, kipróbáltam 2007-ben. Első héten fogyás semmi, következő két hétben hat kiló biztos mínusz. Most is tovább fogom csinálni, mert egy hét alatt nem lehet fogyni, a testnek is kell egy kis átfutási idő - talán :). Vegetáriánus vagyok, nekem jó ez a diéta. Állati fehérjét amúgy is igyekszem keveset enni. A csodatévő káposztaleves c. könyvben javasolják, hogy igyunk jó minőségű fehérjeturmixot a diéta alatt. Hát én tejsavóport vettem, valamiért jobbnak gondolom.


Szóval amiben bizonytalan vagyok, amiben kételkedek, hogy létezik ember, aki az első héten a beígért 5-9 kilót leadja? Hallottatok már ilyenről?

Üdv., Éva

2013. nov. 9. 08:28
sziasztok, ma ugy dontottem, kaposztalevest fogok inni es turmixot. Korabban bejott es szepen kisimitotta a borom, remelem, igy lesz most is... :)
2199. Nariiika
2013. okt. 27. 20:37
Arra gondoltam, hogy megpróbálom egybeépíteni az Atkins és káposztaleves diétát egyszerre, aztán lehet, hogy jó nagy marhaságot csinálok :) Mindenesetre ma megfőztem a levest és nem is lett olyan szörnyű mint amire számítottam.
2198. nycky93 (válaszként erre: 2197. - Nariiika)
2013. okt. 27. 11:16
és mikkel egészíted ki? :) én pluszba eszek egy kis halat meg csirkemellet is, gondolom az csak nem árt :)
2197. Nariiika
2013. okt. 26. 22:05
Én holnap kezdem de biztos, hogy nem csak ezt fogom enni teljesen, mert nem akarok jojózni :)
2196. nycky93
2013. okt. 26. 15:00
Én ma kezdtem el :) Van valaki,aki esetleg most csinálja?
2195. e33ecb08b8 (válaszként erre: 2194. - Luijza)
2013. szept. 30. 19:14

Én is tegnap (29-én) kezdtem el, de nem csak és kizárólag ezt eszem. A káposzta leves része a diétámnak.

Te hogy haladsz?

2194. Luijza
2013. szept. 20. 09:05
Tegnap újra belekezdtem a káposztaleves kúrába, 2 éve már segített elindulni, remélem, hogy most is hasznos lesz!
2193. Skittles
2013. aug. 28. 09:56

Hello!

Van itt még valaki?

2013. júl. 29. 11:03
SZiasztok!MA kezdem.Reggelire kávét ittam édesítővel.Most készült el a leves,egy tányérral már bevágtam.Ebédre eszek még egy tányérral.Délutános vagyok arra gondoltam,leturmixolok egy adagot és elviszem magammal.Milyen lehet hidegen?Gyümölcsnek őszibarackot gondoltam,de a kettő nem üti egymást?Majd meglátom!:)
2191. dorkavica
2013. júl. 23. 08:27
én most fogom elkezdeni, egyszer már tavaly megcsináltam, szerintem nagyon jó! Ez az a diéta, amit ajánlanék mindenkinek. AZ első két napon van mélypont (legalábbis nekem volt) de utána már piszok egyszerűnek tűnik! :)
2190. evettke7
2013. júl. 9. 22:48
Kezdi valaki mostanában a diétát?
2189. xTüncőx
2013. júl. 2. 20:47

Én már most érzem, hogy szépen kitisztít, még csak ez volt a 3. napom. De már majdnem 2 kg mínusznál tartok, és nem rendelkezem vészesen nagy felesleggel, még beleférek a normál BMI-tartományba.

Egyébként nekem nagyon fincsi lett a káposztalevesem, még így a 3. nap végén sincs problémám vele :) Ha valakit érdekel, hogyan csináltam, szívesen megosztom, bár semmi nagy extra.

2013. júl. 2. 11:46

Tulajdonképpen szeretem a káposztalevest. No persze az igazit. Két- háromhetente főzök magamnak a családom legnagyobb rémületére. Karbantart, jól érzem magam tőle.Évek óta diétásan élek, ez egy pompás kiegészítő.

Jó, néha csalok, mert vagy beledobok egy pörkölt-szaft kockát, vagy csak két fej hagymát vágok bele.Sok paradicsompürét öntök hozzá, némi(jó) színt ad.Volt olyan időszak, amikor botmixerrel trutymósítottam, és minden tányérba tettem valami bolondítót...(egy virslit karikákban, atomerős paprikát, vagy akármit...)


Évek kellettek, mire rájöttem, mi a titka.


Nagy találmány. Ezzel sikerült hosszú évekkel ezelőtt a fogyásomat elindítani, aztán már csak tartom a súlyom.

2187. bundi78
2013. júl. 1. 13:35
Tapasztalatok a káposztaleves diétáról?
2186. seby_ke
2013. júl. 1. 11:54
En is megvettem mar a hozzavalokat, remelem ma sikerul elkeszitenem...
2185. xTüncőx
2013. jún. 29. 11:33
Szia Milcsi! Én pedig holnap vágok bele, nagyon örülnék neki, ha megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat :) Egyébként 2-3 kiló mínusztól én is a fellegekben járnék :) Sok sikert!!!
2184. milcsi7
2013. jún. 28. 20:08
Sziasztok! Én hétfőn kezdem a diétát! Már jó ideje diétázom, le is ment 12 kiló, de most kell egy kis löket, hogy megint beinduljanak a kilók. 2-3 kiló leadásával már nagyon boldog lennék!
2183. nyuladék
2013. jún. 17. 12:27
Jaigen és mégvalami, ha sajtot ennék, akkor elrágcsálok egy kis darabot, voltam vidéken otthon és akkor ott mindent ettem, ami jólesett, sütöttem almás pitét és abból is ettem, nem sanyargatom a szervezetemet, nem undorodtam meg a levestől és sokkal jobban érzem magam, mint pár hete, gondolom attól, hogy beállt a szervezetem arra, hogy leginkább könnyebb ételeket eszem. Életmódváltás, hurrá, így biztosan menni fog :)
2182. nyuladék
2013. jún. 17. 12:25
Nos, elmesélem, hogy hogy állnak nálam a dolgok. 2.5 hete kezdtem a leves evését (előtte már sok-sok kölyökkutya után rohangászással fogytam 7 kg-t). Ezalatt az idő alatt fogytam a levessel 3 kg-t, ami persze 2.5 hét alatt kevés, DE sosem éheztem mellette. Nem tartom be az előírásokat, csak annyiban, hogy a az alapleves adagjait (1.5 kg káposzta, 6 hagyma, stb.) megfelezem, 2 részben főzöm meg. Egy ilyen adagból 5 l leves lesz, ezt 2 nap alatt eszem meg. Reggelente kávézom (cukorral)és kefirt eszem és egy bögre levest is (nem turmixolom, próbáltam, nem jó úgy). Onnantól a nap további részében már csak a leves megy. Amikor megkívánom, akkor dinnyét eszem, hétvégén pedig (mikor a párom is itthon eszik), akkor grillezett csirkemellfilé valamilyen salátával. Szóval nem figyelek annyira arra, hogy melyik nap mit lehetne enni, hanem van kávé, kefir, hús is ÉS mellé a sok leves. Így lassan fogyok ugyan, de nem ürül ki a szervezetemből sem a fehérje, sem a vitaminok, stb. Ez így szerintem hosszútávon is tartható fogyókúra.
2181. nori44
2013. jún. 4. 18:10

Tegnap ismét elkezdtem a diétat.175 cm magas és 69 kg vagyok(és éhes :) Meglátjuk mi lesz belőle.

Az a baj,hogy a menstruáció környékén édesség hiányoma van!!Ezért is csináloma diétát utána.

2180. marina003
2013. máj. 30. 17:50
Sziasztok!:)én tegnap fejeztem be a kúrát,de nem hagyom abba ma kezdtem előröl!!!Van még mit leadnom szóval még egy hét aztán szünet:)!!!majd megírom hogy mennyit fogytam... Mindenkinek kitartást nem nehéz csak akarni kell!!!Sok sikert!! sziasztok
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook