Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ugató köhögés 4-5 hónaposan :( fórum

Ugató köhögés 4-5 hónaposan :( (beszélgetős fórum)


21. misz
2011. márc. 25. 21:46

Az inhalátor tényleg nagyon hasznos. Sokkal célzottabb kezelést tud biztosítani, mint a sima hidegpárásító.

Levegőre mindenképp vinném, az biztosan nem árt. lefekvés előtt is alaposan szellőztetünk kruppos gyereknél, vagy ha nincs kéznél semmi, rohamnál is egyből az ablakot nyitjuk.

Köptetőt este 6-ig lehet adni. Utána köhögéscsillapító kell, pl. Sinecord.

Én így tudom.

2011. márc. 25. 09:19

Sziasztok!


Sajnos a krupp már csecsemőkorban is jelentkezhet,az én fiam 3 hónapos volt,amikor éjjel olyan szinten befulladt,hogy több napos kórházi kezelésre szorult,utána 13 hónaposan szintén.Rohama ennél többször is volt,de mi is bevetettük a rectodelt kúpot,ambroxolt vagy rhinatiol köptetőt,meg a hideg párásítót,ez az esetek többségében elégnek bizonyult.

Most már 3,5 éves,szerencsére kevés az ilyen probléma nála,ha náthás akkor "ugat" kissé néha,de már nem vészes,itthon is kezelhető.

2011. márc. 25. 09:12

Visszavinném a doktorhoz.A levegő nem árt neki,ha

nem lázas.

18. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 17. - Honeywald)
2011. márc. 25. 08:58
A hideg párásítót asztmára is ajánlják, csak akkor salvius vizet tesznek bele. Sajna nekem is van, csak nekem az allergia miatt jött ki. Ekkor vettük a párásítót és tudtam meg, hogy a kruppra is jó.
17. honeywald (válaszként erre: 1. - Gigianyu)
2011. márc. 25. 08:53

én kórházban is voltam, mert majdnem 3éves koromig beteg voltam hasonló tünetekkel.. érdemes volna vmi ilyesmit lépni neked is, mert még asztmás is lehet, de meg lehet előzni, nálam is megelőztük, igy csak hajlamom van rá.. de ugye betegen könnyebb ezekbe beleesni. kérj nagyon sok helyről tanácsot orvosktol. gyerekért mindent!!!

sok sikert, szurkolok, gondolok rátok! puszi

2011. márc. 25. 08:52
levegőre mindenképp vidd, az nem terheli az immunrendszert!
15. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 14. - Gigianyu)
2011. márc. 25. 08:50

Fisz sóval napközben is használni kell egy pár hétig és egyszerűen elmúlnak majd a kruppos rohamok.

Bosszantó, mert a házi orvos nem tanácsolta?

14. gigianyu (válaszként erre: 12. - Zsuzsimuzsi)
2011. márc. 25. 08:46
köszönöm!!!
13. Lullaby70 (válaszként erre: 1. - Gigianyu)
2011. márc. 25. 08:46

Szia!

Az Ambroxoltól is lehet szerintem. Az köptető, én este nem adnám, mert köhögteti. Az enyémek reggel és délben kaptak köptetőt, este pedig száraz köhögésre csillapítót, ez vált be.

2011. márc. 25. 08:46

Te jó isten. Írasd fel, mi is ezt használjuk.

3500 Ft volt receptre, ingyen kihozták, recept nélkül 18.000Ft. Sajna csak a tüdőgyógyász írhatja fel. Belerakod a gyógyszert amit már a házi orvos is felírhat, pipa a gyerek szájába, belélegzi, gyorsan hat és meg fogak szűnni a rohamai.

Hideg párásítót kérj amibe gyógyszert is lehet tenni.

2011. márc. 25. 08:44

Nagyfiamat elészoktam állitani a párásitó gép elé és annak a páráját szívja be.

Ez nem jó??

10. gigianyu (válaszként erre: 9. - Zsuzsimuzsi)
2011. márc. 25. 08:42

Komolyan ? Nem is hallotam még róla:(

Rectodelt kúpja van nagyfiamnak,és volt két pipája de szerencsére 2x használtuk azóta sem.

9. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 7. - Gigianyu)
2011. márc. 25. 08:41

Ez tulajdonképp egy hideg párásító, amihez van egy pipa és maszk. Gyógyszert esetleg fisz sót szoktak bele tenni a gyereknek. Kruppos rohamoknál alkalmazzák. Rengeteget segít.Be kell lélegeznie.

Tüdőgondozóba felírják receptre.

2011. márc. 25. 08:40

Levegőre most kivinnétek sétálni?

Vagy inkább most ne terheljem az immunrendszerét?

7. gigianyu (válaszként erre: 5. - Zsuzsimuzsi)
2011. márc. 25. 08:35

Ne haragudj az meg micsoda :(

Hideg meleg párásitónk van AVAIR ULTRA 3, ZEPTERES légterápia.(levegő tisztitó)Ezekre gondolsz???

6. misz
2011. márc. 25. 08:35

Elképzelhető. Nálunk a kislányomnál 3 évesen kezdődött, a kisfiamnál 6 hónaposan. De Zolikánál sokkal enyhébb lefolyású volt. És hála Istennek mindkettőnél 1 tél volt érintett.

Minden jót kívánok Nektek! :)

5. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 1. - Gigianyu)
2011. márc. 25. 08:33

Előfordulhat a krupp.

Van ultrahangos Inhalátorotok?

4. gigianyu (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2011. márc. 25. 08:32

szia az oltásdok dátuma a következő: 2011.01.19 és 2011.02.23

A 4 hónapost most csúsztatjuk mert köhögött és tegnap betegrendelésre vittem.

Ti vissza vinnétek ma a dokinénihez??

2011. márc. 25. 08:26
nem most kapta esetleg a diperte ismétlőjét?
2011. márc. 25. 08:25
Szia.Lehetséges igen hogy már most kezdődik.Nálam a nagyobb 4 éves a kicsi 2 éves volt mikor elkezdődött.
2011. márc. 25. 08:24

Sziasztok!

Szeretném ha segitenétek persze csak tanácsla és tapasztalattal!

Tegnap még csak picit köhögött kisfiam Március 11 .én volt 4 hónapos.Tegnap a dokinénink AMBROXOL Q irt neki fel.Beadtam este neki és északa ugató köhöég jelentkezett ami még most is tart nála ha köhög!

Északa nyugisan aludt álmába nem köhögött!

Ablakot nyitottam szellőztettem.Nagyfiam kruppos ő 5 éves.Létezik hogy picifiamnál is már ez jelentkezik?

Kedve ugyan az mosolyog gagyarászik,eszik,szopik,játszik.

Előre is köszönöm aki hozzá szól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook