Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harapós hörcsög fórum

Harapós hörcsög (beszélgetős fórum)


2011. márc. 24. 16:32
ja és az enyémnek mániája a tálkáját cipelni vagy felborítani és a hátán cipelni mint egy teknősbéka
14. 9e32886f4a (válaszként erre: 13. - Ajnácska85)
2011. márc. 24. 13:40
nekem is az elsőm rákos lett :(
13. Ajnácska85 (válaszként erre: 6. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 13:23

mi egyszerre két dzsungi törpét vettünk, és rettentő barátságosak, még sose haraptak, egyik sajnos meghalt, rákos lett:((((

A másik már nagyon öreg, másfél éve, kopik a kis bundája, de hihetetlenül barátságosak, ilyen kedves állataim még sosem voltak.

Úgy szeretem /szerettem őket

12. 9e32886f4a (válaszként erre: 11. - Veronika27)
2011. márc. 24. 13:04
én úgy vettem át sogórnőmtől aki minden szempontból alkalmatlan nem hogy egy hörcsögöt nevelni de egy gyereket sem...
11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 13:02

Na akkor a miénknek a Kuka nevet kellett volna adni :)) De az is lehet, hogy csak néma:)

A miénk nem agresszív... Mondjuk kereskedésből hoztuk, ahol nyitott terráriumban volt és gyakran símogatták őket. Lehet, hogy ezért.

10. 9e32886f4a (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2011. márc. 24. 12:52
kis állat létére nagyon tud ám vísitani és ilyen kis kattogó hangot ad ki, legtöbbször úgy lehet megállapítani a törpe hörcsög nemét ha nagyon vísit akkor az kis lány, legalább is ezt szokták mondani.az enyém állandóan kostolgatna, 1x rátámadt a kezemre de mivel az ujjam kemény részét találta meg nem tudott nagyot harapni úgy hogy felsértett volna viszont a helye meglátszott. nálunk a helyzet mászna is a kezembe meg nem is, ki is jönne meg nem is, mivel nagyon félős nem is merem kivenni rendesen kézbe félek hogy megijed és elsliccol. barátságos és sunyi.
9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 12:32

:DD

Nekem is törpehörcsim van. Ő is gyakran nyalogatja a kezem, meg néha harap is, de csak icipicit, mintha tudná, hogy nem lehet nagyot :D Miénk egy éves, de még sosem hallottam a hangját, pedig szurit is kapott már 3-szor. Én olyan kíváncsi lennék a hangjára!:)) Viszont nagyon barátságos, szeret kézben lenni, de a ketrecét is szereti, általában saját maga mászik vissza bele:)

8. 9e32886f4a (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. márc. 24. 12:07
jaj de jó ezt hallani :D akkor nem csak az én hörcsögöm dilis. a tiétek nem szokott vísitani ha idegenek vannak nálatok? az enyém kifejezetten utálja, föleg nenémet. ha csak meghallja a hangját már vísit és kattog és átmegy harci buldozerbe..
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 12:04
A miénk is ilyen. Ezért is lett a neve Gyilkos. :)
2011. márc. 24. 11:51
amikor a ketrecben mászokázik fejjel lefelé mindig oda rakom a kezem és belemászik elsőre mindig olyan szépen elücsörögne aztán harap.
5. 9e32886f4a (válaszként erre: 3. - Peggy Ruth Carpenter)
2011. márc. 24. 11:50
hát akármilyen kicsi egy hörcsög tud ám harapni rendesen, csak képzelj el 2 vésőt.. hát ilyen hörcsögöm még nem volt aki harapva barátkozna xD. Nagyon sunyi ám hagyja magát néha megasímogatni de közbe félig lehajtja a fejét és néz rád.. tipikus védekező sunyi állás. a dzsungáriai törpe hörcsögnél az a baj hogy sokkal gyorsabbak a sima arany hörcsögnél, érdeklődőek de nagyon félénkek, és vísitanak ha megijednek.
4. 9e32886f4a (válaszként erre: 2. - Ajnácska85)
2011. márc. 24. 11:47
dzsungáriai törpe
3. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. márc. 24. 11:38

hörcsögök terén nem vagyok jártas, nekem cicáim vannak.

nagyon megharap amikor kézbe veszed? Nem lehet, hogy nála a nyalintás és a harapdálás a barátkozás jele? már ha nem harap meg nagyon, csak egy picit, ami nem fáj és nem okoz sérülést?

2011. márc. 24. 11:34
milyen típusú törpehöri?
2011. márc. 24. 11:07

Kiskorom óta vannak hörcsögeim imádom őket és alapvetően soha nem volt gondom velük ami a hozzászoktatást vagy a megszelíditést illeti. talán 1 hörcsögöm volt amit már felnőttként kaptam és kifejezetten harcias szíriai hörcsög volt, de megoldottuk a viszonyunkat.

Jelenleg ez a 2. törpehörcsögöm, az elsővel nem tudtam kialakítani a bizalmat borzasztóan félt pedig egész pici korában kaptam, késöbb mint kiderült nem is egészséges hamar elpusztult. A jelenlegi törpe hörcsög fél éves lehetett kb amikor átvettem sogórnőmtől már 1 éve van nálam.Kapcsolatunk fél baráti érdeklődő hadja magát megsimogatni amikor épp olyanja van de az mellett nagyon sunyi. Egyszerüen nem tudom a kezembe szoktatni pedig már sok mindent probáltam főleg a magot a tenyérbe és hagyni had másszon bele és megszokja..igen ám csak hogy ez a kis piszok a magok helyett az én tenyeremet nyalogatja és enné.. akármikor benyúlok tiszta kézzel mindig elkezd nyalogatni és a 3 nyalintás után harapna.. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook