Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szabad fürdetni a vemhes macskát? fórum

Miért nem szabad fürdetni a vemhes macskát? (tudásbázis kérdés)


19. arrival (válaszként erre: 18. - Bellamaria)
2011. márc. 24. 13:55

A szoptatási időszakban azért nem szabad fürdetni, mert a picik a szagról ismerik meg az anyjukat.

Vemhesség alatt lehet, miért ne lehetne?

Írtad, hogy jól tűri, akkor meg nem gond. Értelemszerűen a hasára vigyázni kell.

2011. márc. 24. 13:03

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Ha az egész szoptatási időszak alatt nem szabad fürdetni, akkor azt hiszem, most sem fogom megtenni- legfeljebb lábat mosunk :)

A fürdést "normál" állapotában jól tűrte, nem karmolt, tiltakozott, mert utána jó hosszú babusgatás következett, míg meg nem száradt. A hajszárítót viszont ki nem állhatta, félt valószínűleg a hangjától, így az első próba után nem is alkalmaztam.

17. emagdi
2011. márc. 24. 12:47
viszont ha már megellett, akkor sem őt, sem a kiscicákat nem szabad majd fürdetni egészen addig, amíg szoptatja a cicákat. (mert fontos, hogy megmaradjon a saját szaguk, az anyának is és a kicsiknek is)
16. emagdi
2011. márc. 24. 12:45

elvileg egyik állatot sem kellene fürdetni, függetlenül attól, hogy vemhes-e vagy sem.


de ha már hozzászokott, és nem stresszel a macska a víztől (nem kapálózik stb), akkor óvatosan megfürdetheted, figyelj rá, hogy nehogy megfázzon, vagy sampont nyeljen.

2011. márc. 24. 10:33

Én a nem vemheset sem fürdetem soha,ők nagyon tiszta állatok.

Legfeljebb a buksiját szoktam megmosni ha maszatos lesz a kajától:)

14. ac808a6b30 (válaszként erre: 12. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 10:33

Mármint ha terhes, ha nem, és tejet sem kaphatna állítólag!


Ezt találtam egy másik fórumon:


"Én azt olvastam a Macska határozó könyvemben, hogy ha a macska poros vagy enyhén koszos elég egy korpa fürdőt vennie. Állítólag korpát lehet venni kisállat kereskedésekben. (én legalábbis ezt olvastam). De ez kizárólag rövid szőrű cicáknál ajánlatos, mert a hosszú szőrű cicáknál filcesedést okozhat a nem kifésült korpa."

13. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 12. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 10:33

Szabad fürdetni, ettől függetlenül én nem teszem.

biztos az állatorvosok véleménye is eltér ebben a témában is.

2011. márc. 24. 10:31
Én úgy tudom, a macskát nem szabad fürdetni, úgy ahogy van!
11. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Bellamaria)
2011. márc. 24. 10:22
Nyugodtan fürdetheted. A lényeg, hogy egyrészt a hasára vigyázz, ne nyomjad eg, ne üsse be, másrészt mint máskor is, a sampon rendesen ki legyen öblítve a bundájából. Na meg persze nem árt, ha megszárítod és amíg nedves a bundája, nem engeded ki a meleg lakásból.
2011. márc. 24. 10:20

A macskát nem kell fürdetni, nagyon tiszta állat. Ha egy macska büdös, akkor beteg. Az más kérdés, hogy a lakásban macskaszag van, az a legtisztább macska mellett is van. Én nem fürdetem soha.


Egyébként gondolom azért nem lehet fürdetni, nehogy a méhszájon át valami bekerüljön, és fertőzést kapjon. Mint ahogy tüzelés alatt sem lehet fürdetni.

2011. márc. 24. 10:20

persza, vagy sima szőrű?

egyébként szoktad fürdetni?


esetleg egy kicsit puha kefével megtisztogatod a bundáját, az is segíthet, ill. ha becsukod a sobád ajtaját.


én sosem fürdettem egy macskát sem, pedig kinti és bentiek szintén. a fehér is meghempergőzik néha a földben,de hamar kitisztul a bundája. A hosszabb szőrű cica már más.. olyanom még nem volt, de ismerős igen. az ő összefilcelődött, koszos bundáját időről időre megnyírták :)

8. ddf0740641 (válaszként erre: 5. - Bellamaria)
2011. márc. 24. 10:19
Akkor , ahogy gondolod.
2011. márc. 24. 10:19
És ki mondta, hogy nem szabad fürdetni vemhesen??? Nyilván jobban kell vigyázni, hogy a hasát nehogy megüsse, de ha hozzá van szokva a fürdetéshez, akkor nincs baj. Ha eddig nem fürdetted, akkor viszont nem ajánlott, hogy most kezd hozzászoktatni.
6. ddf0740641 (válaszként erre: 1. - Bellamaria)
2011. márc. 24. 10:18
A cicák nem igazán szeretnek fürdeni, még ha nem vemhesek akkor sem. Megtisztítja ő a bundáját.
2011. márc. 24. 10:17
Egyébként születése óta fürdetve van.
2011. márc. 24. 10:12
Piszkos(elszürkült a bundája), és éjszaka, mikor elunja a saját helyén, bejön mellém az ágyba.
2011. márc. 24. 10:09
Miért akarod egyáltalán fürdetni?
2011. márc. 24. 10:08
Fehér macskám van, most körülbelül fele idős vemhes, és eléggé elpiszkolódott a bundája. Nem kizárólagosan szobamacska, napközben kijár egy kicsit "edzeni".
2011. márc. 24. 10:03
Miért nem szabad fürdetni a vemhes macskát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook