Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Határozott idejű munkaszerződés felmondása fórum

Határozott idejű munkaszerződés felmondása (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 5. 11:16

Nos, csajok, volt minden, fenyegettek jogásszal, munkaügyi bírósággal, meg, hogy majd beperelnek és fizetni fogok nagyon sokáig a cégnek. Addig idegesítettek, míg beadtam a rendkívüli felmondást. Másnapra megírták a közös megegyezést és kifizettek ától cettig :)

Gondolom belátták, hogy igazam van és kár erősködni, egy munkaügyi bíróságon nem nyerhetnek pert ennyi csalás mellet... Nos ez a tanulság. Mindenkinek köszönöm a segítséget.

8. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Krissy31)
2011. márc. 25. 08:49

Nekem is volt ilyen esetem, és ügyvédhez fordultam, hogy mit tegyek, mert nem akartak engedni. A közös megegyezést javasolta. Azt tanácsolta, ha rögtön felmondok, követelhetnek rajtam legalább 2 havi munkabért, de inkább 3-at. De szerencsére jól jöttem ki a dologból.

Közös megegyezéssel váltunk el egymástól, de az utolsó hónapomat megkeserítette a főnököm.


Én megmondtam konkrétan, hogy visszahívtak a régi munkahelyemre (mert így volt) és ezért akarok menni.

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Krissy31)
2011. márc. 24. 13:46

Menj munkajogászhoz, mert nem egyszerű. Határozott idejű szerződés kizárólag közös megegyezépssel vagy egyoldalú - vissza nem vonható nyilatkozattal mondható fel. Amennyiben azonban nem fogadják el az indoklást, kizárólag peres úton érvényesítheted a követeléseidet. A per indításnak nincs halasztó hatálya vagyis attól ne félj, hogy addig kell maradnod, amíg a per tart.


Az utazás térítése lehetőség, nem kötelezettség. Azt nagyon elcseszted, hogy aláírtál bármit is, amit nem vettél át.


A rendkívüli felmondás okai eléggé szubjektívek, tehát pl. a munkáltató dönti el, hogy ha valaki - direkt extréma példa - részegen botrányt rendez a munkahelyén, azt annak tekinti-e vagy sem.


Az elmondottak alapján nem lesz békés az elvárás, én vigyáznék arra, hogy ne szagolják ki, hogy a felmondás oka az, hogy máshová mennél dolgozni, mert könnyen lehet, hogy ők is pert indítanak.


Fordulj munkajogászhoz!

2011. márc. 24. 10:19

Kedves Mindenki!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Igazából tippeket szeretnék, hogy mik a várható következmények, ha a munkaadó nem akar belemenni a közös megegyezésbe? A rendkívüli felmondásra mik lehetnek az indokok? Nálam az a helyzet, hogy azt ígérték teljes összegre bejelentenek, aztán azt kamuzták, hogy azért jelentenek be 143 btto-ra, hogy majd az adójóváírást igénybe vehessem. Végül azt sem engedték, hanem benyelték ők. Velem meg aláírattak egy papírt, hogy már felvettem :(

Azt ígérték hogy térítik az utazásomat, de nem így lett... Egyedül nevelem a gyerekem, nem ugrálhattam, de most úgy néz ki találtam egy állást, csak attól félek, h nem fognak elengedni :(

2011. márc. 24. 09:00

Idézem az MT-ből:

88§ (1) A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali hatállyal szüntethető meg

2011. márc. 24. 08:49

Előbb légyszíves fordulj munkajogászhoz és tőle kérjél tanácsot nehogy te járjál rosszul és akkor talán megtudod hogyan is lépjél ezután.

Üdv.Ágnes

2011. márc. 24. 08:48

Szia.

Nekem is határozott idejű szerződésem volt. Esetleg eléred, hogy rendkívüli felmondással kirúgjanak, vagy végig várod az időt.

2011. márc. 24. 08:46
közös megegyezéssel
2011. márc. 24. 08:44

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni a határozott idejű (2012. január 5-ig szóló) munkaszerződésemet hogyan tudnám felmondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook