Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisfiam ordít éjszaka, hetek óta ezt csinálja. Elkezdett mászni, fogai is jönnek, de nappal nem "dilis" csak éjszaka! Ki vagyunk már! fórum

1 éves kisfiam ordít éjszaka, hetek óta ezt csinálja. Elkezdett mászni, fogai is jönnek, de nappal nem "dilis" csak éjszaka! Ki vagyunk már! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 14. 22:34
Az én fiam ugyanezt csinálta.Semmit nem tudtunk tőle pihenni.Anyukám gyógyszerész barátnője ajánlotta a szevenaletta kúpot.3 szor használtam, megnyugodott, megszűnt a probléma.Egy megváltás volt.
23. fülöpke (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2011. márc. 28. 12:20

Nem gondolod, hogy rosszat álmodik a kisfiad és fél? Ő még nem tudja elmondani, hogy mit álmodott, vagy mit, vagy kit "lát" éjszaka.

Nálunk mind a két gyerek most anyás. Nem tudjuk, hogy miért. Ez az idő is elmúlik, de türelmesnek kell lened, lennetek.Nehéz, de megoldódik. Én nem adnék neki gyógyszert, semmit, csak ha lehet homeopátiával kezelném, már ha van mit.

22. anikko (válaszként erre: 21. - 81fea164b2)
2011. márc. 26. 09:21

Van hozzá kedvem, és egyenlőre időm is akad bőven, hogy őszinte legyek!

én is gondoltam rá, hogy dekorálunk. Ez a kartonos tetszik, szívesen látnék róla képeket.

a macis ötletet meg értettem, jó ötlet bár inkább kamionnal játsszuk mert a maci ritkán érdekli, de a dömper és társai mindig! :) Mi tagadás, igazi pasi! :)

21. 81fea164b2 (válaszként erre: 20. - Anikko)
2011. márc. 26. 09:09

Hát kívánom hogy sikeres legyen a projekt :)

Ha van időd, erőd, türelmed próbáld meg az új kis helyét, szobáját feldobni neki kedves dolgokkal, amiket szeret, disney képek, mesefigurák, színes szívárvány, az ágya köré, plüssök...

Próbálj vele játszani, játékaival, macival vagy nem tudom mit szeret, hogy elmegy maci este aludni az ágyacskájába...és eljátszátok pl egy napotokat...nah ezt remélem értetted :) mert elég hülyén írtam le. :) Mikor én terhes lettem, itthon voltam, nem dolgozatm, igen sok időm volt :) és elkezdtem dekorálni a kis szobáját, elmentem venni egy csomó nagy színes kartonpapírt (ez nem drága dolog)fogtam papírragasztót és ollót. Fogtam egy csomó féle méretű poharat és köröket rajzoltam a kartonokra. Minden színre mindenféle méretűt. Kivágtam és a különböző méretű, színűeket összeragasztottam, különböző formákban. Eszméletlen jól néz ki, szép nagy színes, vidám, szivárványos gömbökkel van tele a szoba fala, köztük szedtem le a netről igen szép és jóminőségű nagy felbontású disney képeket micimackóék összes szereplőjét, mackótestvér, mickey egér, bambi...és szép fényes A4-es fotópapírra kinyomtattam őket. Hát csodaszépek lettek :) ezeket a meglépvő, megmaradt színes kartonpapírra felragasztottam és hullámosan körbevágtam, mintha képkeret lenne :) és azokat is a falra ragasztottam (van kétoldalas ragasztó az szinte minden falfelületre felragad) Az eredmény tényleg mesés :) olyan jó nézni a sok szép szines képet, gömböket...és nem drága, és te magad csinálod :) Ha érdekel csinálok képet, felrakom :)

20. anikko (válaszként erre: 18. - 81fea164b2)
2011. márc. 24. 10:01

Nekem akkor jött el a pillanat, hogy feladom a kiságyat, amikor etetés közeben ülve elaludtam. Féltem hogy legközelebb leejtem. Mert Nekem párom sokat dolgozott/dolgozik, így én egyedül keltem hozzá, nem is vártam tőle, hogy segítsen, neki pihenni kellett, nameg nem is lett volna hozzá megfelelő felszerelése:)

Mindegy, lényeg az, hogy nem akarok újra így járni.

Nem tudom bátyust milyen gyorsan tudom vissza szoktatni a kis ágyába, de szűk egy hónap alatt csak sikerül. Viszont még nem kezdtem neki, mert nem rég költöztünk, és ez most épp elég változás neki. Amint teljesen berendezkedtünk indul a pojekt :)

Amúgy beszélni csak halandzsát szokott, de okos, ért mindent.

19. 81fea164b2 (válaszként erre: 17. - Mari20)
2011. márc. 24. 09:31
A miértre keresem a választ. Én is tudom, hogy oka van, soha nem is hagytam sírni, de úgy érzem nem mindig fájdalom! 1 másodperc alatt tud váltani, ahogy meglát vagy felveszem, már nem ordít...szóval ha fáj valami, akkor a karomban is tovább sír... egyszerűen csak pióca korszaka van úgy érzem és ahogy olvastam nem csak én vagyok, voltam így...eljön a "nagy" változások ideje, fogzás, mászás, járás, "szétválás" anyától amikor rájön, hogy már nem eggyek vagyunk, hanem külön van anya-baba, de csak akkor jó ha lát vagy egy légtérben vagyunk , szóval ezek a nagy változások ahogy írták a nagyok, általában feszültséggel, nyugtalansággal jár bizonyos babáknál. Nah az én kisfiam azt is megérzi, ha nem jók a napsugarak beesési szöge :( és némi hisztivel keverve egy élmény sokszor az egész nap, sőt agyilag-testileg kimerülve még éjszaka is. Én már nem tudom a fogzásra fogni, mert ha úgy érzem, hogy tényleg fáj neki, kap nurofent, és attól függetlenül 2 óra múlva megint ébred, bemegyünk hozzá és elkezd vigyorogni...és játszik az éjszaka közepén...szóval ennyit az okokról. Olvashatok én 100 könyvet is, úgy érzem a babákat senki nem tudja megfejteni, a sok kérdésre és a sok miértre igazán senki nem tudja a választ, pusztán találgatni lehet, kísérletezni, hátha bejön.
18. 81fea164b2 (válaszként erre: 16. - Anikko)
2011. márc. 24. 09:11
Szia. Hát igen :( sokan ebbe a hibába esnek, pedig drága kisfiam az elején is csinálta a feszkót éjszaka, de tudatosan nem vettük magunk mellé, ugyan ő nem szopott, mert koraszülött volt és eleve 1 hónap intenzív után vihettem haza, de bármilyen nehéz is volt, inkább mi mentünk hozzá, nem ő hozzánk. Sokszor éjszaka, és sokáig nem is aludt vissza. Sírni nem hagytuk sose, ahogyan most sem (talán én ezt a hibát követem el), de a kiságyhoz ragaszkodom. Az később neki és nektek is jó, gondolj csak az házas életedre. Nekünk első baba, de a házasságom és a kapcsolatunk igen leredukálódott egy megszokott minden nap ugyanazokra a jelenetekre :( sajnos a baba miatt, minden időnket és erőnket elveszi, legalább azt az intim helyet hagyd meg kettőtöknek, az ágyatokat, amit nem a baba, babák uralnak. Mert minden idődet, erődet, testedet ők uralják. A nagyobb babádat, pedig sajnos mielőtt jön a pici addig kell a saját ágyába, szobájába szoktatnod, mert utána meg már nem tudod. Nem tudom, ugyan mennyire beszél vagy ért meg dolgokat, de próbáld játékosan, próbáld vele megszerettetni az ágyát, megértetni már amennyire lehet egy 18 hós babival. És nappal sem alszik ott?
17. Mari20
2011. márc. 24. 07:48

drága

a sirásnak orditásnak oka van


a sirás és orditás "felismerhető" HOGY MIÉRT

de bölcs baba könyv, és tapasztalt szülők is segithetnek az okot megkeresni


vagy éhes, vagy fáj valami, stb.


ha kitartó oka van

16. anikko (válaszként erre: 15. - 81fea164b2)
2011. márc. 23. 18:15

De jó neked.

Én most várom a második babát, a Nagy fiam 18 hónapos, de velünk alszik. Én rontottam el, mert amikor még szopizott éjjel 2-3 óránként, nem bírtam fent lenni, hogy vissza tegyen és mellénk szokott. Tudsz ötletet adni, hogy ezt elkerüljem az öcsivel?

Egyébként nem tuti h felerősít a homeopátia, amiket én, ill Mi próbáltunk eddig az nem erősített fel semmit. Szóval én kipróbálnám a helyedben!

15. 81fea164b2 (válaszként erre: 13. - Csillu...)
2011. márc. 23. 17:29
Igen saját ágyában alszik, soha nem még nappal sem aludt nagy ágyon vagy velem, velünk.
2011. márc. 23. 16:31

ja én onnan tudom,h nem csak hiszti,vagy ilyesmi,h egyszer adtam nurofent éjszakára és végig aludta...

tehát tuti fáj valamilyen,vagy csak érzékeny...DE nurofenen nem lehet élni,és nem akarom hozzászoktatni sem,uh nem adok többet...

13. Csillu... (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2011. márc. 23. 16:29

szia!

nálunk ugyanez megy,szintén 1 éves.Fogak,frontok.Többet vagyunk ébren mint alszunk :)

én nem adok semmit,csak a dentinox....

ez van,majd elmúlik,kitartás nektek!

saját ágyába altatod?

12. 81fea164b2 (válaszként erre: 10. - Anikko)
2011. márc. 23. 16:12
:( elolvastam az előbb a betegtájékoztatóját és ott is írja, hogy először előfordul, hogy felerősíti a tüneteket :( naah az az éjszaka közepén mikor már apa is én is "idegroncs" állapotban vagyunk, szuper lesz, ha még fokozza ezt az állapotát :(
11. 81fea164b2 (válaszként erre: 9. - Anikko)
2011. márc. 23. 16:10
Köszönöm, igen ezeket olvastam pont az előbb. :)
10. anikko (válaszként erre: 8. - 81fea164b2)
2011. márc. 23. 16:06
Még mi sem próbáltuk, de én is hallottam, hogy egy dobozzal el kell szedni, mire megjön a hatás, de azt hogy rosszabb lenne nem tudom, de a homeos dolgoknál előfordul, hogy eleinte felerősíti a tüneteket, aztán segít.
2011. márc. 23. 16:05

[link]


Itt van több lehetőség is, remélem megoldódik a gondotok valamelyikkel!

8. 81fea164b2 (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2011. márc. 23. 16:05
És olvastam róla olyant, hogy először rosszabb lesz tőle, aztán fog csak hatni :( ez tényleg így van? És akkor tulképp ez valami fájdalomcsillapító nyugtató hatású valami? Ami el is nyomja éjszaka?
7. 81fea164b2 (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2011. márc. 23. 16:04
És az sima patikába is van? Vagy csak homeopatikában?
6. Agnik1 (válaszként erre: 5. - 81fea164b2)
2011. márc. 23. 15:59
A viburcol kúp tényleg jó! Nekünk sokat segített! Próbáljátok meg!
5. 81fea164b2 (válaszként erre: 3. - Adb20ce52a)
2011. márc. 23. 15:57

Aha próbáltuk, de nem jött be :(

Olvastam a Viburcol homeo-s kúpról, ami nyugtatja is...de nem tudom... Néha úgy ordít, hogy tényleg azt hiszem fáj valami vagy valóban fáj és adok neki nurofent, de nem mindig sőt az esetek többségében úgyanúgy ébred és ordít, nappal meg meg ki van ütve tőle, úgy vettem észre :(

4. adb20ce52a (válaszként erre: 3. - Adb20ce52a)
2011. márc. 23. 15:55
Homeopátiák szereket is lehet kapni fogzási fájdalmak csillapítására...
3. adb20ce52a (válaszként erre: 2. - 81fea164b2)
2011. márc. 23. 15:54

A foga és esetleg a pocakja...


A fognövekedés éles fájdalommal jár ami hirtelen jön és megy, ezért ordít fel éjjel, szerintem, nappal meg tovább megy, mert nem az álmát zavarja. :) Dentinox gélt próbáltátok?

2011. márc. 23. 15:52
Valaki hasonló tapasztalatokkal??? 5-6 szor ébred, ordít, apukája visszaringatja, de ordítva ébred, krokodil könnyekkel... most honnan tudom, hogy fáj is valami, vagy csak...????
2011. márc. 23. 15:51
1 éves kisfiam ordít éjszaka, hetek óta ezt csinálja. Elkezdett mászni, fogai is jönnek, de nappal nem "dilis" csak éjszaka! Ki vagyunk már!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook