Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a trichomonas nevű kisebb nemi betegségrõl? fórum

Mit lehet tudni a trichomonas nevű kisebb nemi betegségrõl? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 5. 23:14
Nem az volt! Fogamzásgátlót szedek és hüvelygomba volt, pedig pont azok voltak a tünetek.
15. kixi
2008. febr. 19. 10:23

Nem csak nemi úton terjed,ezt igazolni is tudom. De hogy tudjuk megelőzni? Kapható-e valami gyógynövény amelyet használva erősíthetjük a hüvely ellenállóképességét?

Ha már hordozók vagyunk, orális szexuális kapcsolatnál okoz e problémát?

2008. febr. 1. 13:47
Én és a párom is beszedtük egyszerre a gyógyszereket, amikor az orvos felírta...most kb 5 hónap után újra ugyanazok a tünetek jöttek elő. Lehet, hogy nem gyógyultunk meg teljesen? Fürdőben nem jártunk azóta...Tamponcsere közben nem lehet elkapni?
13. livi84
2007. nov. 14. 16:08

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy ezt a betegséget ugy is átadhatom-e a páromnak, ha mindig használunk óvszert?

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - Jaczy)
2007. nov. 14. 08:22

Nincs mit.

A dokid nem teljesen korrekt. De, lehet, hogy rossz a tapasztalata, pedig nincs mindig ok rá.

Gyógyulj meg, és babázz hamarosan! :)))

11. supin
2007. nov. 14. 08:13
Nem csak nemi uton terjed.. Én lekapnám azt az orvost...
10. win (válaszként erre: 8. - Jaczy)
2007. nov. 14. 08:07

Nincs mit! :)))


Hmm, mit is mondhatnék? Szerintem ilyen esetben egy orvos ne sugalljon semmit, csak közölje a tényket. És: nem KIZÁRÓLAg nemi úton terjed. Ami nem mindegy!

2007. nov. 13. 21:45

És Kata, neked is köszi a gyors válaszért!!!!

Jó, hogy itt voltatok...

2007. nov. 13. 21:42
Köszi a választ, ez nagyon megnyugtató!A baj csak az volt, hogy az orvos azt sugallta, hogy félrelépés történt.Csak annyit mondott, hogy nemi úton terjed...Gondolhatod, hogy akkor ért a hideg zuhany! Mégegyszer köszi a választ,sokat segítettél!
7. win (válaszként erre: 5. - Jaczy)
2007. nov. 13. 14:39

Szerintem nem kell azonnal a párod hűtlenségét feltételezni. (Bár ha ez jutott eszedbe egyből, akkor az azért elgondolkodtató... De ez más téma.)


Sokáig, tünetmentesen lehet hordozni. Lehet, hogy Te elkaptad pl. a strandon, és azóta pingpongoztok vele a pároddal. Ugyanis oda vissza lehet adogatni, ezért mindkettőtöket kezelni kell.

Jobb esteben a tünet maximum annyi, hogy erősebbé válik a folyás és megváltozik a színe, szaga. De mint lejjebb írtam, a legtöbben nem tulajdonítanak neki nagyobb jelentőséget, mert néhány hét alatt magától is javul a helyzet.

A fertőzés ettől függetlenül ott lappang és néha előjön. Akár évek óta hordozhatjátok mindketten.


Az ismeretségi körömben sorolni tudnám a párokat, akik évek óta vannak együtt (hűségesek) és egyszer csak a nőgyógyász közölte, hogy trichomonast talált és már írta is a receptet.

6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Jaczy)
2007. nov. 13. 13:07

Ezt az orvosod elmondja. teendőket, és mindent. Mint olvashattad uszoda, stb-ből is elkapható, tehát ne gondolj egyből arra, hoghy a párod félrelép.

Mindenképp kérdezd meg az orvosodat.

2007. nov. 13. 13:04

Sziasztok!

Először járok itt, és tanácsot szeretnék kérni. Másfél éve vagyok férjnél, babát szeretnék, de sajnos természetes úton nem sikerült, ezért lombikbébi programon keresztül próbálkozunk. Van egy csomó vizsgálat, és kiderült, hogy trichonomas fertőzésem van! Tanácstalan vagyok, hogy a párom ezek szerint félrelép? Vagy bennem lappangott ez a dolog több mint másfél éve? (előző kapcsolatomban fertőződtem meg)

Merjek-e babát vállalni így, kétségek között!?

Ráadásul semmilyen tünetem nincs....

4. win
2007. szept. 25. 16:01

Ennek az ostoros egysejtűnek csak trofozoit alakja van, körte alakú, a hossza 7-23 um. Öt ostora közül négy szabadon végződik, az ötödik egy hártyával simul a sejt falához. A sejt magja a test felső harmadában helyezkedik el.


A Trichomonas vaginalis elsősorban nemi érintkezés útján terjed, jóval ritkábban uszoda- vagy fürdővíz közvetítésével vagy közösen használt törülköző, mosdókesztyű által.


A klinikai tünetek a fertőzést követően három-öt nappal jelentkeznek. A fertőzött nők csaknem 80 százalékának figyelmét a bőséges, tejfelszerű folyás hívja fel a trichomonasos fertőzésre. A bűzös folyás a hüvelygyulladás mértékétől függően véres is lehet. A váladékürítést a hüvely égető viszkető érzése, valamint a lágyéki nyirokcsomók megnagyobbodása kísérheti.


A trichomonas élénk mozgásával elfolyósítja a méhnyak nyákcsapját, így védőgát híján az egysejtűek, nyomukban pedig a gennykeltő baktériumok utat találhatnak a belső nemi szervek felé. Idült esetekben a méhszáj is felmaródhat. A húgyhólyag társult gyulladása a nők körében viszonylag ritkán, az esetek 10-15 százalékában fordul elő. A trichomonasos fertőzés tüneteit a terhesség és a menstruáció súlyosbítja. A fertőzés a férfiak csak 10-20 százalékának okoz heveny tüneteket, köztük gyakori a tünetmentes trichomonas-hordozó. Elmondható, hogy a nők a kórokozó fenntartói, a férfiak pedig a terjesztői.



Nem tripper (=kankó, gonorrhoea)!


Kezdeti stádiumban (meg általában később is) gyógyszerrel (partner egyidejű kúrálásával), hüvelykúppal és a nemi élettől való ideiglenes tartózkodással tökéletesen kezelhető.


A nők igen nagy százaléka átesik rajta, illetve hordozza, csak nem tulajdonít nagyobb jelentőséget annak, ha pár hétig erősebb folyást észlel, ha ehhez nem társulnak a további, kellemetlenebb tünetek (égő, viszkető érzés, stb.).

3. 19d3364658 (válaszként erre: 2. - 9778ca1817)
2007. szept. 25. 15:46
Hát nem tudom, ezért kérdem. Fogalmam sincs az ilyen kisebb betegségekrõl. Szeretnék minél tájékozotabb lenni. Ráadásul hallottam, hogy egy nõ elkapott valami nemi betegséget. Még nem volt semmilyen szexuális kapcsolata, az orvosok azt állítják, hogy WC-ülõkérõl, vizes törülközõrõl kaphatta meg. Ha így áll a dolog és ilyen könnyen "csapdába eshetek" akkor minél több infora van szükségem.
2007. szept. 25. 14:38
ez a "tripper"?
2007. szept. 25. 14:29
Ki mit tud a trichomonas nevû kisebb nemi betegségrõl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook