Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Futás terhesség alatt fórum

Futás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 25. 21:42
simán, addig amíg nem görcsölsz, aztán kis pihi, majd mehet tovább
2011. márc. 29. 16:47
Én is csak a futópadon futok,és ha ki is megyünk a szigetre futni akkor csak a gumi futó pályán fogok.Ahogy nő a pocim,biztos egyre kisebbre veszem a sebességet is mert döcögni fogok:)Tegnap nem voltam edzeni,és már hiányzik:)
2011. márc. 29. 16:35

A szülés egy emeletre való felmeneteltől is megindulhat- mégse történik ez meg csak nagyon-nagyon kis százalékban.

Én is edzettem mind az ötnél. Mindig éreztem ha valami nem volt jó. abbahagytam és csináltam kicsit másképp, változtatva apozición. Én pl. nem tudtam egy percnél továb háton fekve semmit sem csinálni- nem is tettem, erre a ctg-n alíg akartá engedni, hogy üljek, pedig majd megfulladtam fekve. És pl. a pesti utcákon való autózás jobban megmozgatta a pocakban a gyereket, mint a futás (minőségi aszfalt)

42. e705905164 (válaszként erre: 39. - Monyóné)
2011. márc. 29. 13:35
de biztos óvatos vagy...akkor ahogy gondolod..:)majd írd le hogy vagytok:)
2011. márc. 29. 13:34
de a sok rázkódás sem tesz jót a magzatnak....
40. e705905164 (válaszként erre: 39. - Monyóné)
2011. márc. 29. 13:34
így van!!:)
2011. márc. 29. 13:32
köszönöm.Vigyázunk egymásra.Múltkor pl az utolsó gyakorlatnál (vízi bicajozás lett volna levezetésnek)olyan érzésem volt mintha mocorogna és talán nem tetszik neki.Le is szálltam és mentem öltözni.Ő a főnök:D
38. e705905164 (válaszként erre: 37. - Monyóné)
2011. márc. 28. 17:46
én nem edzem terhesség alatt...de remélem neked sem lesz problémád..a lényeg légy óvatos:)
2011. márc. 28. 12:01
nálad minden rendben volt?
2011. márc. 28. 11:52
mert bármitől megindulhat a szülés..sokkal előbb,mint kellene (tapasztalat)
35. e705905164 (válaszként erre: 34. - Monyóné)
2011. márc. 28. 11:52
azért vigyázz kérlek..ne erőltesd meg magad...légy nagyon óvatos..ja és azt tanácsolom,hogy a 3.trimesztertől..kerüld ezeket..
34. monyóné (válaszként erre: 33. - E705905164)
2011. márc. 28. 11:40
semmi probléma:)Erős kis babám lesz.Spinning,futás,taposás,súlyzózás mind továbbra is megy és nagyon jól esik.Persze mindent csak ésszel.Már nem azért edzek hogy csinos legyek.
2011. márc. 28. 11:35
sziasztok!no Monyoné...futottál?és nem lett baj?mi újság?
2011. márc. 28. 11:35
Én most vagyok a 12 hétbe és úgy érzem most kezdi megszokni a testem a változást,és jobban megy az edzés is.Remélem végig fitt maradok.Én itt Pesten egy barátságos terembe járok,és valószínüleg nem néznek majd ki,de majd biztos végig fognak mérni:)Külföldön azért biztos másabb a felfogás a terhességről.Én pl most olvastam a terhes hastáncról.Valaki kipróbálta már?Nagyon jó lehet.
31. *Csajszi* (válaszként erre: 30. - Monyóné)
2011. márc. 25. 22:44

Nem, dehogyis itelnek el :)

Sot, tamogatnak, nagyon segitokeszek. Mondjuk az igazsaghoz hozzatartozik, h en kulfoldon elek, es itt nem betegekkent kezelik a kismamakat, hanem kismamakkent.

En amugy a pulzusom siman engedem 150-ig, attol fuggetlenul, h mindenhol 140-et irnak, de ugyis erzed meddig mehetsz el :)

30. monyóné (válaszként erre: 28. - *Csajszi*)
2011. márc. 25. 17:24
Azt kérdezném még tőled,hogy a terem ahova jársz ott nem néztek rád furcsán,vagy nem ítéltek el amiért nagy pocival edzel?Én ettől félek egy kicsit.Sokszor ítélnek az emberek a tudatlanságuk miatt.
29. monyóné (válaszként erre: 28. - *Csajszi*)
2011. márc. 25. 17:21
végre van egy sorstársam:)Az a gondom hogy én a tingli-tangli mozgásokat nem tudom élvezni.A kondizás az ami az én sportom és teljesen kielégít,felszabadít.Szerintem én is bírok majd futni jó sokáig csak max a meleg lesz az ellenségem.Azt eddig is nagyon nehezen viseltem de most...még rosszabb:)Persze figyelek arra, hogy ne melegedjek ki túlságosan.A súlyzózás ,spinning,taposás marad nekem is,hasprést,guggolást pedig hanyagolom.Szerintem a szervezetem egyre jobban kezd most hozzászokni a változáshoz.Most leszek csak 12hetes:)Azt viszont nem tudom hogy a sport miatt,vagy sem ,de eddig nem voltam egyáltalán fáradt.
28. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Monyóné)
2011. márc. 25. 16:41

szia,

en most vagyok a 34. hetben, meg mindig heti 3-4szer lejarok a terembe. Elotte futottam is, sot kb az elso 3-3.5 honapban is aztan mar nem esett jol, fardaekonyabb lettem es atalltam par hetig (kb 3-4 hetre) uszasra, nah az nagyon nem elegitette ki a mozgas igenyemet, igy visszamentem az edzoterembe. De mar nem futni, csak elipszis vagy bicaj kardionak, plusz sulyzos edzes - szinten tartani.

Sztem hulyeseg a ne mozogjunk elso 3 honap vagy utolso 3 honap alatt, problema mentes terhesseg eseten igenis jo mozogni, csak figyelj a tested jelzeseire :)

2011. márc. 23. 11:57
Nekem anno az első nőgyógyászom azt mondta, hogy ez a ne sportolj a 12 hétig badarság. Pont akkor nagyon védett még a baba. Sokan nem is tudják 6-8 hétig hogy terhesek. Ha minden rendben van pont ebben az időszakban nyugodtan lehet még sportolni. Még szinte semmit sem érez a kismama, nem zavarja annira a hasa, megnövekedett melle , a futásnál sem érzi úgy mintha egy kő ugrálna benne.
26. Derya (válaszként erre: 25. - Derya)
2011. márc. 23. 11:41
vagyis a 12. hétig.
25. Derya (válaszként erre: 24. - Monyóné)
2011. márc. 23. 11:40

én speciel nem azt mondtam, hogy ne sportolj, hanem azt, hogy ne fuss a 11. hétig.

kis különbség.

de nyilván azt csinálsz, amit jónak látsz.

2011. márc. 23. 11:37
tavaszilány,Gabriellusz,Gavrilo1 köszönöm a válaszokat.Amúgy a sport könnyíti,meggyorsítja a szülést.A kismama kitartóbbá válik a sport miatt.A babának erősebb a szíve és jobb a vérkeringése mint a terhesség alatt nem sportoló kismamáknak.
23. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Monyóné)
2011. márc. 23. 08:30
Én mindegyikkel sportoltam. Ugyan nem futottam (nem igazán szeretek), de végig aerobikoztam, erősítettem és lazítottam, nyújtottam nagyon sokat. Voltak olyan gyakorlatok amiket nem igazán bírtam, pl. az ugrálósok, de nem a hasam miatt hanem mert fájtak a melleim. Hasizmoztam is végig, csak a pozíciókat változtattam meg ahogy nőtt a hasam. Én csak előnyét éreztem. Nagyon gyorsan regenrálódtam a szülések után, szinte napokon belül olyan fitt voltam mint előtte (ez a 3. -nál már nagyon jól jött)
2011. márc. 22. 20:32
11. hétig minden nap futottam, azért hagytam abba, mert már hideg volt kinn, és esett a hó.
2011. márc. 22. 18:17

Szia!

Amikor én kisbabát vártam, a szülészem azt mondta, a 24. hétig nyugodtan sportolhatok bármit, ami nem balesetveszélyes...vagyis futhattam, úszhattam stb... a tiltás a lovaglást, szörfözést, sielést jelentette... úgy magyarázta, hogy ami jólesik, az nyugodtan mehet, a szervezet úgyis jelez....és teljesen igaza volt! 24. hétig futottam, bár addigra már eléggé módosult a mozgásom és a sebesség is :)...de jó volt! A 24. hét után azért nem ajánlotta, mert addigra már a baba "nagy" súlya a méhszáj idő előtti kinyílását okozhatja...Terhesség előtt sokat úsztam, de ez a terhesen nem esett jól, a hasam nem szerette a hideg vizet :)... 7 éves a kisfiam :)

20. e705905164 (válaszként erre: 19. - Monyóné)
2011. márc. 22. 17:55
de a baba megér ennyit,hogy elviseld az elvonási tünetet...de te tudod..csak egy tanács volt!
2011. márc. 22. 17:49
Nekem már az életem része a sport...12éve csinálom,itt nem a szépségről van szó.Elvonási tüneteim vannak ha nem mozoghatok:)
18. e705905164 (válaszként erre: 6. - Monyóné)
2011. márc. 22. 17:18
nahh,azért ne segítsünk rá...jobb félni,mint megijedni...
2011. márc. 22. 17:16

Terhesség alatt nem köll' futni szerintem!Első a baba...2. a szépség...


Fitt maradhatsz máshogy is...egészséges táplálkozás és naponta egy kis laza séta..

16. monyóné (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2011. márc. 22. 15:29
Teljesen igazad van mert tényleg nem lehet összehasonlítani 2 terhességet sem.Csak kíváncsi voltam kinek mi volt a tapasztalata.De nem másokhoz mérten fogok edzeni.Az 1éretelmű hogy a baba az első.A kondizásból pedig vissza vettem amint megtudtam hogy babát várok.Az igazság az hogy nem is megy annyira.A víz is szakad rólam és nem vagyok egy csodás látvány:)De imádok futni,és jó lenne tudni hogy kb meddig tudok még hódolni a szenvedélyemnek.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook