Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből? fórum

Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből?

1 2 3 4
2011. márc. 22. 13:19

Én kisfiammal is voltak gondjaink,nekünk azt mondták,hogy össze keveri a nappalt az éjszakával,nappal aludt,este pedig nagyon éberen sírt....

Apa vállán "aludt",de ülnie kellett a páromnak,hát nem volt egy fáklyás menet,nekem azt tanácsolták,hogy nappal ne nagyon hagyjam aludni,csak amennyit éppen,hogy szükséges,szerencsére nálunk bevált!És a 4 héttől csak 1x kelt fel este szopizni....

29. c130f7eb3b (válaszként erre: 26. - Anyucika3)
2011. márc. 22. 13:19

Nagyon szimpatikus, amiket írtál, főleg a napirend és a rituálék fontossága!

Kiegészíteném még néhány gondolattal, bár úgy látom, sikerült közellenséget csinálni magamból:), de ha csak egy anyukának jönnek be a tanácsaim, már nem éltem hiába.

A csecsemők számára rendkívül fontos a biztonságérzet, amit (amíg belefér), a pólya ad számára. Körülöleli, melegen tartja. (Tudom, már évtizedekkel ezelőtt kiment a divatból, az enyémeknek is az angolpólyát ajánlgatták.) Ha felemeljük, tartja a fejét, a gerincét.

Aztán ott vannak az "alvós" kellékek, amihez odabújhat. Előbb-utóbb kiválaszt magának egyet, később ez az oviban is jó társ lehet...

Sajnálattal látom, hogy az altatódalokat, bölcsődalokat sorban rázzátok le, mondván, nem kell, nincs rá szükség. De igen! Ugyanúgy, mint a mondókákra, majd később a mesére. Nem a tévé meséire, hanem arra, amit ti mondotok... a gyerek értelmi és érzelmi fejlődésének ugyanolyan nélkülözhetetlen eszköze az élőszó, mint a táplálék. És ezt is az első pillanattól kell kezdeni, ugyanúgy, mint az etetést. Nem tudom, a védőnők miért nem beszélnek erről is. És ha már nekem nem hisztek, a gyermeketek érdekében kutakodjatok egy kicsit, legalább a neten a "meseterápia" szóra rákeresve.

28. 879a837565 (válaszként erre: 22. - 3da688d0af)
2011. márc. 22. 13:14
Igen látom. Nem tudtam, hogy nem lehet. De elküldtem pár anyukának a linket, talán így lehet! :-)
27. H.Ancsi (válaszként erre: 26. - Anyucika3)
2011. márc. 22. 13:08

tökéletesen igazat adok neked.

Nekem ugyan csak kettő van, de egyetlen pillanatig sem volt baj velük. Kicsit túlzásokba esünk ezzel a reform nevelés módszerekkel, olvasom, hogy v an aki három éve nem aludt egy éjszakát normálisan.

A gyereknek rendszer kell az első pillanattól fogva, akkor érzi jól és biztonságban magát, a rendszer kialakitása pedig a szülő dolga, nem a gyereké!!!

Miért kell óránként szoptatni, meg rázni, meg ringatni, meg ilyenek. Le kell tenni az ágyába és hagyni békén aludni. Nem kikapkodni minden nyüffenésre. Pillanatok alatt rájönnek hogy egy kis nyafi és máris kint vannak az ágyból, aztán néhány év mulva anyuka már retteg az altatástól. ezért feszült, ideges és naná, hogy a gyerek nem fog aludni.

Ne haragudjatok, de mindig felhuzom magam ezeken a belemagyarázott problémákon.

Gondoljunk már bele, szerintetek nagyanyáink hogy csinálták?????

26. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2011. márc. 22. 12:58
Én mindhárom gyerekemet az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában altatom.És habár a középső nagyon rossz alvó baba volt,keveset is aludt,és most is így van ez,de sosem volt gondunk az alvással.Ő most 5 éves,és kell neki minimum 1-1,5 óra este amire elalszik.Mindig ilyen volt,kicsinek is,nehezen aludt el.De akkor is az ágyában,én csak ott voltam ha sírt.Délután pedig már 1 éves kora óta nem alszik.Este megvannak a szokásos rituálék,már a kezdetektől ugyan azok,ugyan azok a tárgyak veszik körül Őket,és így nyugodtak.Tényleg csak betegségeknél,pocak fájásnál..stb volt gondunk az alvással,semmikor máskor.De sokan ezt nem hiszik el,ha nincs kialakítva egy normál napirend,alvási szokások,az azt megelőző dolgok..stb,az ront a helyzeten.Én nagyon sokszor mondtam olyan anyukáknak,akik ölben altatják el a babát,hogy azért sír amikor felébred,mert azt az állapotot keresi,ahogy elaludt,de nem úgy ébred.Minden embernél megvannak az alvási fázisok,és ez nem egyenletes.Van amikor éberebben alszunk,ilyenkor kicsit meg is ébredünk.Persze,hogy felsír az a gyerek,aki az anyja karjában aludt el,netán villany fénynél,akkor meg a sötét szobában az ágyban találja magát.Szerintem abszolút logikus.És sokkal könnyebb már így kezdeni,mint később alakítani,amikor már tarthatatlan a helyzet,és senki nem bírja.
25. Mandula71 (válaszként erre: 13. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 12:53

Anyatejes babáknak nincsen szükségük semmiféle más folyadékra. Amennyiben valamiért mégis arra kényszerül az édesanya, hogy szükséges adni valamit( pl.nyári kánikula, egy-egy alkalom,amikor távol van etetéskor a babától), akkor jobb a pohárból való itatás, mint a cumisüvegezés. Ettől nem fogja elveszíteni a szopóreflexét. Ha viszont cumisüvegből kapja, akkor az arra hajlamos csecsemőt ez megzavarja és esetleg utána nehezebben vagy egyáltalán nem hajlandó szopizni.

Mielőtt mondasz valamit, ami neked új vagy nem szimpatikus, inkább olvass utána.

24. kisbögre (válaszként erre: 13. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 12:51

Sziasztok!

Én szeretném ezt megcáfolni! Mármint hogy a gyerek elfelejti a szopóreflexet!

Nekem is egy gyerekem van, az első, most lesz 8 hónapos!

Semmiből soha nem volt hajlandó inni, csak ciciből. Ami nem probléma sőt, még a mai napig szopik kétszer 1 nap, reggel és este.

Viszont gy idő után a gyereknek más folyadékra is szüksége van, nem csak tejre!

Akkor volt egy kis poharunk, ami nem is volt pohár, inkább tégely porcelánból, aminek pohár formájú széle volt. Abból kezdtük szépen fokozatosan megtanítani inni, mivel a cumisüveget, soha semmilyen körülmények között nem fogadta el!

(Pedig kipróbáltam jó néhányat) És láss csodát el kezdett inni. Aztán 1-1,5 hónap elteltével megpróbáltam a csőrös poharat és attól a pillanattól kezdve abból iszik. Sőt most már a tápszert is csőrös pohárból issza napközben.


A másik problémára visszatérve. Mi is nagyon megszenvedtünk az altatással. Rémálom volt. Amihez az is hozzátartozik hogy a gyerek 3 hónapos koráig hasfájós volt! Minden éjjel fent voltunk 3 hónapig. Mivel egyfolytában ordított. Aztán jobb lett a helyzet, legkésőbb elaludt minden nap éjfélig, de akkor még több alkalommal is kelt éjjel enni és nem voltam sokkal kipihentebb. Mellesleg a 3 hónapig tartó ringatáshoz hozzászokott és csak és kizárólag kézben volt hajlandó aludni! Ezt persze nehezen viseltem mert fájt a hátam a derekam, és nagyon sokszor voltam egyedül, éjszaka is én is.

Rengeteg módszerrel próbáltuk megtanítani altatni a gyereket. Nem sikerült!

Aztán itt a Hoxán egy kedves lány ajánlott egy könyvet: Minden gyerek megtanul aludni címmel. Szerintem ez az amiről mindenki beszél! Utána olvastam a dolognak és elkezdtük csinálni. 2 hét után teljesen megtanult magától elaludni a gyerekem. Ekkor volt 5 hónapos. Azóta minden este 20:30kor leteszem egy hang nélkül alszik reggel 08ig. Egyenlőre még a fogzás nem zavart be...

Úgy hogy igenis van értelme ennek. Mi is próbálkoztunk homeopátiával mindennel, ahogy a hasfájásnál is. Semmi sem segített!

Csak ez a könyv! És én is ajánlom mindenkinek, mert megéri akárki akármit is mondd!

2011. márc. 22. 12:51
én is olvastam egy könyvet ezzel kapcsolatban: Álomba ringató praktikák
22. 3da688d0af (válaszként erre: 21. - 879a837565)
2011. márc. 22. 12:31
Már nincs is kint:( Ezek szerint nem lehet.
2011. márc. 22. 12:10

Én is ki akrtam tenni csak mertem:-)))

Ám sokan örülni fognak neki! :-)

20. 3da688d0af (válaszként erre: 19. - 879a837565)
2011. márc. 22. 12:03
Igen, ez alapján csináltam én is!:) Csak ajánlani tudom!
19. 879a837565 (válaszként erre: 17. - S.Nikolett1980)
2011. márc. 22. 11:55

Amit én olvastam könyvet, ammak a címe: Aludj jól, gyermekem!

Ezen könyv alapján nem kapcsoltunk hozzá villanyt! Nekem bevállt, akárki, akármit is mond!!!

2011. márc. 22. 11:54
Ez olyan, mintha a saját történetem olvastam volna. Persze nem minden részlet stimmel és én sajnos közel 1,5 éves koráig húztam a dolgot, de én is egy könyv alapján (szerintem ugyanaz) 1 hét alatt megtanítottam aludni a kisfiam. Neki is és persze nekünk is sokkal jobb azóta. Voltak nálunk is visszaesések, de a következetesség működik. Azóta minden ismerősömnek ajánlom, aki hasonló problémával küszködik!
2011. márc. 22. 11:44

Én csak egyvalamit kérdeznék. Amikor felkelt éjjel, kapcsoltál villanyt és beszéltél hozzá? Légyszi válaszolj, mert fontos lenne nekem.

Köszi

16. Domi 85 (válaszként erre: 12. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 11:39
sajnos tényleg elég sértően jött le, még ha néhány dologban egyet is értek, tényleg fenntarásokkal kell kezelni a könyveket, én elég sok könyvet, köztük szakkönyveket is elolvastam, egy dolgot ne felejtsünk el, a gyerek nem olvasta a könyvet, nem tudja hogy mire mit kellene produkálnia, és ráadásul minden gyerek más és más. Amúgy az én kisfiam sem alszik, így magánemberként is érdekelne a könyv címe.(esetleg ha priviben megkaphatná? köszönöm)Bízom benne hogy minden gyermekhez meg lehet találni a megfelelő módszert, kitartást mindenkinek aki hasonló cipőben jár!
2011. márc. 22. 11:39

szerintem nincsenek csodamódszerek.. egyik gyereknél ez válik be, másiknál meg az... nálatok ez a könyv jött be, ezért amit addig kipróbáltál nem volt jó, mire ide eljutottál, ez működött... másnál mondjuk ez sem jön be, megy tovább, és előbb utóbb eljut oda, hogy ő is talál magának való módszert, vagy addigra ki is növi a gyerek a nem alvást...


valaki írta az újszülötteket... hát, meg kell cáfolnom, az én lányom az első perctől üvöltött, de olyan hangon, hogy a szülésznő meg a csecsemősök szirénalánynak nevezték,é s 2 óránként volt fenn... nem macerálta senki, alhatott volna... aztán 2 hónap múlva már nem kelt mindig 2 óránként, szép lassan leszokott az esti kelésekről, most már nagyon jó alvó, egy hang nélkül elalszik nappal is, este is, csak akkor van ébredés, ha valami baja van (fogzás, betegség)...


én mindent csak ösztönösen csináltam, alapelvem volt, hogy alváshoz ingerszegény környezet kell, nem énekelgetek, mesélek neki, amikor altatom... éjjel sötétben volt minden és csendben, ha ébredt, a pelenkázás is sötétben...

ha sírt mindig felvettem... 8 hónapos kora körül kezdtem el kicsit sírni hagyni néha, de akkor is be-be mentem hozzá, felvettem-letettem stb.. de nálunk pl az vált be, hogy ki kell jönni a szobából, hogy nyugi legyen..ha bent vagyok, és akármit csinálok, akkor nem alszik, azt akarja hogy foglalkozzak vele...


és ehhez még hozzájön, hogy a gyerekek alaptermészete is más, alvásigénye is különbözik...

szóval szerintem nem érdemes úgy hozzáállni, hogy bárki vagy bármilyen könyv is meg tudja mondani a tutit... akinek még nem sikerült, az csak próbálkozik tovább, és majd valami be fog jönni...

van akinek szerencséje van, és az ösztönös próbálkozások közül már bejön valami, van aki sokat szenved, és már könyvhöz nyúl, vagy szaksegítséghez, ebben nincs semmi elítélendő...

sőt, megkockáztatom, hogy akinek esetleg rosszabbak az anyai ösztönei azt sem kell megkövezni, ő ilyen és kész, ettől még szeretheti ugyanúgy a gyerekét, és nevelheti jól...

14. lizi34 (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2011. márc. 22. 11:25
Szia !Én már 3 éve nem aludtam jól ugyanis a kisfiam este csak cicivel alszik el és éjszaka velem alszik mert csak cicivel tud visszaaludni .Sokszor óránként is fent vagyunk.Eddig mindenféle tanácsot ,praktikát bevetettem semmi bár nem vagyok nagyon szigorú Ja és már 3 éves lesz áprilisban Szeretném megtudni a könyv címét hátha beválik nálunk is a módszer köszi
13. c130f7eb3b (válaszként erre: 12. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 11:02

Még egy példa a könyves "modern" nevelésre: a pohárból itatás. Tudom, nem ez a téma, de valahol kapcsolódik. Azt hiszem, most azt "tanítják", hogy a pici babákat (csecsemőt is) pohárból kell itatni. Tudjátok, mi lesz ennek a következménye? A szopóreflexet veszti el idő előtt, aminek nagy szerepe van a száj- és nyelvizmok fejlődésében, és a későbbiekben ez súlyos beszédhibákhoz vezet... és ez csak egy a sok közül...

Tehát nem bántani akarok senkit, hanem segíteni...

12. c130f7eb3b (válaszként erre: 10. - Szmilla)
2011. márc. 22. 10:57

Nem sértésnek szántam, amit írtam, sajnálom, ha így jött le... minden könyv mást ír, minden könyv mást ajánl, nem csak az alvással, hanem az egész neveléssel kapcsolatban... sokször szöges ellentétben állnak egymással... és a legtöbb mögött óriási üzlet van... a gyereknevelésben legcélszerűbb elővenni a saját emlékeinket (remélem, mindenkinek vannak jók), mit csinált velem a nagyi, az anyu, amikor én... és mindjárt egyszerűbb lesz minden.

A gyerekekhez rengeteg energia, kitartás és főleg türelem kell... én is végigcsináltam, nem egyszer... mellette dolgoztam, tanultam, beteget ápoltam, háziasszony voltam és feleség. Nem volt könnyű.

11. pocak25 (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 10:46
Szia! Szerintem sokat segithet a könyv akiknek még nincs gyakorlatuk. Nekem most 8 hónapos a harmadik fiam, a másik kettö 14 és 11 évesek. Bizony a legkissebb fiammal sokat szenvedünk, és oránként kelünk éjjel. nappal sem alszik, pedig én is éneklek , mesélek , sétálunk, játszunk, és az egész napom a babám tölti ki. De mindezek mellett van házimunkám, férjem , és még 2 gyermekem. Velük is kell idöt töltenem. Nekem is ajánlotta a védönő a könyvet , és azt hiszem el fogom olvasni , attol függetlenül, hogy kettö gyermeket már szinte felneveltem , mert minden gyerek más . Szerintem a hónapokon keresztül való nem alvást , te sem vigyorogva viselted. Mikor az ember gyereke hónapokon keresztül óránként kel éjjel az igenis nagyon kimeritő akárki akármit mond. Ezért gondoltam én is hogy elolvasom, mert biztos tud olyat mondani amit én nem tudok.Ettöl függetlenül nem lesz más a kisfiam , ha néha tanácsért elolvasok pár oldalt , esetleg tapasztalatot szerzek, és ö is könnyebben tanulhat meg sok mindent. Az anyai ösztönöm ettöl még müködik!
10. Szmilla (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 10:44
Mar elnezest, de ha valaki konyvbol tanitja meg, mert nincs mas tamasza, mert azt sem tudja, hogy banjon a babaval, mert mar hetek ota nem aludt egy szemhunyasnyit sem, akkor az miert baj? Miert kell ilyen sertoen nyilatkozni? Persze, hogy van anyai ösztöne, micsoda kerdes ez? Nem mindenki olyan martir, hogy eveken keresztül elviseli a szenvedest, hanem szeretne a helyzeten valtoztatni. Es ilyen sokat siro babaknal nem segit az enekelgetes, foleg, ha az anyuka a teljes kimerules hataran csak zokogogorcsot kap, de nem enekelhetnekje van.
2011. márc. 22. 10:41

Előfordul ilyen-bár azt láttam az új szülött osztályon, hogy a pár napos babák csak esznek alszanak.És itt kell odafigyelni-rögtön az elején-szerintem.Pl. nálunk a család a pár hetes babát egész nap dajkálta volna-alvás közben is-én ezt nem engedtem.Ha elaludt, akkor viszonylag nyugalmat szerettem hagyni neki.

Éjszaka sötétben voltunk, akkor is ha megébredt-és semmi éneklés dajkálás esetleg tévézés stb nem volt.

Persze voltak átmeneti zavarok-hasfájás, fogzás(akkor éjszaka 15 percenként ébredt meg!)Most meg ha rosszat álmodik(5éves).Szóval át tudom érezni-milyen kimerítő hónapokon keresztül éjszakázni.

8. dorec (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2011. márc. 22. 10:40
nekünk is ez a könyv segített, sajnos csak a 10. hónap körül jutottunk hozzá, de azóta is működik. Teljesen átéreztem amiket írtál!
2011. márc. 22. 10:36

Anyukák!

Ugye ezt nem gondoljátok komolyan, hogy könyvből "tanítjátok" aludni a gyereket???????? Vagy bármire is. Hol van az anyai ösztön???

Minden gyereknek más a bioritmusa, majd idővel beáll a normálisnak tartottra. Ikergyerekeim vannak, a fiam olyan "jó alvó" volt, hogy alig bírtam bele lelket verni, mindig azt lestem, lélegzik-e... Ugyanakkor a lányom 1 órát aludt, 2-t fenn volt. Éjjel-nappal. 2 és fél évig. Nem volt hasfájós, nem volt beteges. Ha fönn volt, elvárta, hogy szórakoztassuk... és miért is ne... azért szültem, hogy foglalkozzak vele... ha nem ültem mellé, ordított... odaültem, fülig ért a szája...

Azt nem mondom, hogy ennyi időn keresztül élvezetes volt ezt csinálni, de nekem ez adatott... már mosolyogva gondolok vissza rá...

aztán az altatódalok, versek, mesék... az enyémek az altatódalt választották... nem kell hozzá jó énekhang, az édesanya hangja kell, aminél szebb nincs a világon... több dalt énekelgettem, volt, amire felvidultak, ezt legközelebb nem altatónak használtam... aztán a sok közül egy maradt... de azt még iskolás korukban is minden este énekelnem kellett...

Ma már nagyok... alig tudom kiparancsolni őket az ágyból...

2011. márc. 22. 10:36
Mi is hasonlo cipoben jartunk, de aztan megtanult aludni. En is olvastam el sok konyvet, vegul a "sajat" modszer segitett - azaz figyelembe veve a baba sajatossagait. 10 honaposan aludta at eloszor az ejszakat es azota is kituno alvo. Amit nem minden "elejetol sokat alvo" gyerekrol lehet elmondani.
2011. márc. 22. 10:34
Nagyon tetszett a cikk. A könyvre én is kíváncsi lennék,mert a kislányom csak mellettem hajlandó aludni.
4. maya80 (válaszként erre: 3. - Incó)
2011. márc. 22. 10:33

A lányommal nekem is sok gondom volt ilyen téren, úgyhogy tudom, miről beszélsz...

Lehet tudni, hogy mi a könyv címe, és esetleg el tudnád küldeni e-mailben?

2011. márc. 22. 10:20

Hát sokat vannak ebben a helyzetben az biztos. Köszi, hogy leírtad, igazán jól sikerült a cikked.


Én szerencsés voltam (vagyok) ebben a dologban, viszonylag jó alvó a lányom.

2011. márc. 22. 10:19

Szia. Én is hasonló cipőben jártam, mivel én is szülők nélkül éltem akülföldön és nekem is csak 2 hét jutott a segítségböl.

Az én kislányom sem akart aludni, és a szomszédom egy könyvet ajánlott amiben leírjaák hogyan tanítsuk meg aludni gyermekünket. Sajnos a könyv címére már nem emlékszem, de az biztos, hogy egy hét múlva a kislányom aludt éjszakánként, mint a bunda!

Nekem sokat segített a könyv és ajánlom minden anyukának, akinek nem alszik a gyermeke. A könyv címét majd megnézem és leírom! Szép napot!

2011. márc. 22. 10:08
Nem is tudom hol kezdjem…talán az elején. Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. Problémamentes (első) terhességem volt, utolsó napokig is dolgoztam. Sok képem volt a gyerkőcömről, de az, hogy ekkora harcot kell majd vívnom? Ennyit kell szenvednünk? Nekem is és a gyereknek is erről fogalmam sem volt.

Ugrás a teljes írásra: Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook