Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből? fórum

Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alvászavar, avagy hogyan tanítsuk meg a gyereket aludni - könyvből?

1 2 3 4
2012. jún. 18. 12:40
Valami hasonló módszert fogok én is ma bevetni a fiamnál, mert nálunk sem működik semmi és már elegem van. Még együtt is alszom vele, ennek ellenére mindig felkel minimum 3-4szer éjszaka és akkor még jó éjszakánk volt. Volt homeopátia és kineziológia is. 10 hónapos és kicsit sem javult ennyi idő alatt az alvása. Van egy hasonló cikk is itt a hoxán, ott is bevált az anyának, neki 1 nap alatt segített. Remélem elég erős leszek... :)
2012. máj. 3. 13:49
Szia! Nekem is eltudnàd küldeni a könyvet? Kislànyom most 5 hònapos èjjel 2-3 òrànkènt kel. Köszönöm!
88. vadcsibe (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2012. febr. 23. 12:22
Szia! en is szeretnem elkerni a konyvet ha lehetseges. Mi most leszunk 6 honaposak, de csak cicin hajlando a lanyom elaludni. Utana nem veszes mar az ejszaka, de altatni sehogy sem tudjuk. Nappal egyaltalan nem hajlando a kisagyaban aludni. Koszonom elore is a segitseget.
87. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2012. febr. 19. 23:26
Sok boldogságot kívánok Nektek!:)
86. 33dff29ef7 (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2012. febr. 19. 22:30

Kedves Aranypocak!


Még új vagyok az oldalon. Többé-kevésbé azért is regiztem, mert kíváncsi voltam a nem alvós kérdésekre.

Elküldenéd nekem priviben ennek a könyvnek a címét?

Előre is köszönöm!


andeszbandesz

2011. dec. 2. 08:36

Hasonló cikket olvastam, és hittem benne, ezért kínlódott a kisfiam több hónapon keresztül a nem alvás miatt, állandóan nyűgös, fáradt volt. Megtanult aludni, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb.

Én egy nagyon fontos elvet követtem magamban, miután én is elvesztem az ellentétes információ áradatában, hogy hosszútávon mi a jobb a fiamnak. Amikor nem tudott aludni, rendszeresen, napi 1-2 órát sírt, hiába volt a kezemben, szoptattam, és mindent amit el lehet képzelni. Azóta az általános a sírásmentes, jókedvű napok, de azért vannak nyűgösebb napok is. Gondolatébresztőnek jó, de én már nem hiszek benne, bocs!

2011. jún. 29. 21:14
Sziasztok. Én ezt találtam. Mi is kínlódunk az alvással, már 16 hónapos a ded :) Csak gondolatébresztőnek. [link]
83. ében11 (válaszként erre: 71. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 26. 08:16
Szerintem álmodik valamit, vagy csak a saját megnyugttása miatt ébred-az enyém is ezt csinálja a mai napig-én is ilyen voltam, ha rosszat álmodtam vagy féltem egyedül átmásztam anyuékhoz.Mi vissza kisérjük a helyére vagy egyszerűen megmodjuk menjen vissza és pihenjen mert éjszaka van-mindenki alszik pihenni kell-különben nincs másnap játszás.kezdi megérteni és szót fogad.
2011. márc. 26. 07:57
Légyszíves küld el nekem is priviben a könyvet, nagyon kíváncsi lennék rá, mert elég nehezen alszunk el! Előre is köszönöm!
2011. márc. 25. 21:22

Húúúúú,akkor ezt a könyvet keressem,hogy MINDEN GYEREK MEGTANUL ALUDNI?:-)))

Holnap utánanézek

2011. márc. 25. 13:27

Sziasztok!

Elnézést ha már írták előttem,de nincs időm végigolvasni a hozzászólásokat,hogy a MINDEN GYEREK MEGTANUL ALUDNI című könyv ugyanezt a módszert írja le és szerintem lehet kapni,nekem is is megvan,én is ezzel a módszerrel szokattam le a gyerekeimet a cumis alvásról(pontosabban nem alvásról).Megérte mert külön szobában saját ágyukban alszanak. Sok sikert és kitartást mindenkinek!

2011. márc. 24. 21:10
Végig olvastam a cikket, de nem találtam meg a könyv címét. Légyszi küld el nekem priviben érdekelne nagyon. 7 hónaposak vagyunk 3 hónapos korak örül átaludta az éjszakát azóta nem. Fogzásra fogja a dokinéni is. minden féle homeopátiás szert kipróbáltunk nem ér semmit. Kézben altatom el, mert 3 hónapos koráig nagyon hasfájós volt, azt már kinőttük, viszont elaludni magától talán 1x aludt el. Van hogy óránként megébred, néha vissza tudom altatni egy cumival simogatással, néha teával. De van hogy ki kell vegyem a kiságyból és kezdhetem előlről az altatást. Már kezdek én is nagyon kimerülni. Szóval megértelek.
78. lizi34
2011. márc. 24. 14:06
sziasztok !én is beszereztem ma a könyvet reméljük a legjobbakat!
2011. márc. 24. 12:20
anyupocak kíváncsi vagyok arra könyvre..
76. Fuoco
2011. márc. 23. 23:37
hát, ilyenkor azt csinálnám (bár leszögezem még nem volt háromévesem), hogy bemennék, de mindig kitolnám valahány perccel a következő látogatást, és mondjuk 2 percet maradnék. Egy idő után rá jön hogy ez nem buli. Vagy nem tudom, nem fél esetleg? Ebben a korban ez jellemző... ez csak a sok nevelősműsorból átlagolt jó ötletnek tűnő tipp, senki ne harapja le a fejemet, ez csak egy ötlet! :)
75. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 74. - Fuoco)
2011. márc. 23. 22:44
Igen. De mostanság a mániája, hogy maradjak vele.
74. Fuoco (válaszként erre: 73. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 23. 22:29
És nem kell kivenni sem az ágyból? Csak leellenőrzi hogy mindenki megvan, és ennyi?
73. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 72. - Egypt)
2011. márc. 23. 19:46
Dodi nem járkál át, hanem addig nyűgösködik, amíg át nem megyek hozzá. De végülis ez részlet kérdés. Egyébként hasonló a helyzet, ha mellé fekszem, akkor végig alszik (vagy éppen nyafog egyet félálomban, de ahogy észreveszi, hogy nincs egyedül már alszik is tovább).
72. egypt (válaszként erre: 71. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 23. 18:14

Kistesó.:)

A nagynéném szerint azért járkálnak át, mert felébrednek és félnek egyedül. Mióta Barni Dorka miatt az apjával alszik az én helyemen, azóta érdekes módon tök nyugodtan alszik.

2011. márc. 23. 15:00

Csajok, az én fiam könnyen elalszik, de éjszaka 3-4 alkalommal biztosan felébred létszámellenőrzést tartani. Könnyen visszaalszik, de nyilván nem túl jó sport éjjel ki-bejárkálni egy-két óránként egyik szobából a másikba.


Már három éves elmúlt. Életében háromszor aludta végig az éjszakát (meg persze mi is).


Ötletek?


Ui: Nem éhes, nem szomjas, nem marad ébren, ha benézek hozzá (ha nem, akkor persze felébresztené az egész környéket is).

70. kohiani (válaszként erre: 66. - Brita77)
2011. márc. 23. 14:24
Az én fiam 25 hós múlt és 1 hete szoktunk le a ciciről. Ő is cicin aludt el és éjszaka is többször ébredt. Éppen emiatt határoztam el, hogy muszáj leszoknunk, mert mire én elaludtam volna, addigra ő újra ébredt és persze kérte a cicit. Természetesen hulla fáradt voltam és ingerült egész nap. Ami ugye rá sem volt éppen jó hatással. Azt hittem, hogy majd nagyon megviseli, de szerintem engem jobban. És valójában ettől féltem ezidáig. Az első éjszaka botrányos volt, együtt sírtunk. 4 órát aludtunk 3-szori nekifutásra. A második már jobb volt, igaz ringatni kellett állva, a derekam majd leszakadt. Így 1 hét után már jól alszunk, igaz felébred, de vissza is alszik magától, vagy pici ölelgetés után. Úgyhogy szerintem ne várj arra, hogy magától hagyja el a cicit! Kitartás!
69. Fuoco (válaszként erre: 57. - Egypt)
2011. márc. 23. 14:05

TELJESEN IGAZ!!!!


Az én lányom még csak 11 hónapos, de mindig figyeltem a jelzéseire, órákig ringattam éjszakánkét, ls nem csak kifelé mutattam, tényleg nem voltam "dühös" amiért nem alhatok. Onnan közelítettem meg a dolgot, hogy neki sokkal több szüksége lenne az alvásra mint nekem, és nem jókedvében sírdogál! Érezte a nyugalmat, a biztonságot, és "kinőttük" az éjszakázást, va, hogy este 19:30-tól másnap 10-ig aludt 1 nyekkenés nélkül, holott egy időben óránként keltünk!


Nappal kb 8-9 hós koráig állandóna a fenekemben volt. De nem járókába tettem, hanem csak vele foglalkoztam, mindent akkor csináltam meg, míg aludt. Mondogatták, hogy nem lesz jó, rám fog nőni, de én a megérzéseimben hittem, hogy ha bizalmat építünk fel, akkor nem lesz probléma. Ráadásul nagyon bújós babám van. És láss csodát, már gyönyörűen eljátszik egyedül, jár-kel a lakásban, elvan a nagyijával míg én bevásárolok, teljesen önálló! Igaz, jön hozzám elég gyakran egy kis feltöltődésre, hozzám bújik, megpuszil, aztán újra megy a dolgára!


Ha mindenki az ösztöneire hallgat, szerintem nem lehet baj!

2011. márc. 23. 13:33

Sziasztok!


Mi ugyanezt éljük át mint a cikk írója.

Csak nem kel azért óránkét,de 1x,2x fenn van éjszaka.Most 7 és fél hónapos és a 4.k baba.

A másik hárommal nem volt ilyen gondom.Soha nem gondoltam hogy ilyen hulla leszek.Mi is először a hasfájásra majd a holdra ,időváltozásra most már egy ideje a fogzásra fogunk mindent,de ez szörnyű.

És igazán az tudja átérezni aki átélte de nem egy pár nagyig vagy 1-2 hétig hanem hónapokig!

Sajnos valószínű,sőt biztos mi rontottuk el mert csak ölbe ringatva,sétálva vagy a hordózóba hintáztatva alszik el és van hogy ahogy átteszem a kiságyba már fenn van és kezdődik előröl az egész altatási mizéria.

Sokszor bele gondolok,hogy hogy bírom már lassan 8 hónapja a nem alvást?Mert a kicsi mellett ott a 3 nagyobb,a párom a kert a házimunka stb..

Mert sajnos éjfél előtt nem jutok ágyba 2x fenn vagyok éjjel és 6.kor keltem a srácokat oviba,suliba.Hat órát 3 részletbe aludni nem semmi.Többet kibír az ember mint gondolná,de azért nagyon reménykedem hogy minél hamarabb véget ér ez a rémálom és átaludjuk az éjszakákat.


Most a fogával szenvedünk nagyon ami még nem bújt ki,plusz bukik születése óta de folyamatosan az orvos szerint semmi baja majd kinövi,na köszönöm!!


És az evés is egy katasztrófa mert semmit nem hajlandó megenni kanállal csak kínok kínja árán de ha cumisüveget lát már nyitja a száját.

67. brita77 (válaszként erre: 63. - 2e0264df59)
2011. márc. 23. 12:29
Reménykedjünk!!!A remény hal meg utoljára:-))))
66. brita77 (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2011. márc. 23. 12:28
Hát igen,le kellene szoktatni talán,csak még bizakodom,hogy magától nem kéri majd.....ugyanis fogalmam sincs,hogy akkor hogyan aludna el?Szivacson alszik a földön,mert a kiságyban még többször felkelt,mert állandóan beverte a fejét.Most is előfordul,hogy a parkettáról szedem össze,mert a hatalmas szivacs sem elég nagy neki!Ha ő úgy gondolja,hogy nem álmos,nem kell a cici,lemászik a szivacsról,és megy a dolgára...Na,ezeket figyelembe véve hol hagyjam cici nélkül elaludni?Plüssállatok soha nem érdekelték,cumizni sem akart....mit adjak neki oda?
65. bettike2007 (válaszként erre: 61. - Brita77)
2011. márc. 23. 08:07
Szia!Az a baj hogy amit az alváshoz kapcsol az a cici,emiatt ha felkel és nincs ott akkor sír,olyan mintha lenne egy kedvenc plüssmacija ha nincs ott sír,a cici helyett adj mást alváshoz,lehet kedvenc játék,akármi.És a cicizést szüntesd meg.Először az első 1-2este adj lefekvéskor,éjszaka ne,majd az estit is hagyd el,lesz sírás nehéz,de ha kibírod azt a pár napot sokkal jobb lesz!
2011. márc. 23. 06:18

Sziasztok! Amikor hazahoztuk a lánykánkat a kórházból, első éjszaka (mivel ugye 3 óránként kell szoptatni) megpróbáltuk felébreszteni (!!!) szopizni... a pici dűlöngélt jobbra-balra, csak nem nyitotta ki a szemét.

A férjem megijedt, hogy nincs-e valami baja, de mondtam, h. szerintem csak mélyen alszik... (egy jóakaratú orvos mondta a kórházban, h. éjszaka is KELL ennie).

Mit tudtuk mi, az orvos biztos jobban tudja... Kezdő szülőként az ember sok mindent elhisz.

Szóval nem sikerült felébreszteni, és azután sem kelt fel éjjel, 11 körül elaludt reggel 5-6-ig.

Aztán a fogzással megváltoztak a dolgok, sok éjszakai nyűglődés következett. 18 hónapos koráig mellettünk aludt a kiságyban, csak utána került át a saját szobájába, már "nagy" ágyba.

A bébiőr mellette van, bármikor meghallom a neszezését. Most 25 hónapos, és a mai napig havonta csak 2-3 nap van úgy, hogy végigalszom az éjszakát...

Teljesen egyetértek a cikkíróval, szörnyű kialvatlannak lenni, és bizony megértem, hogy fűhöz-fához kapkod valaki ilyenkor segítségért...

Nálunk inkább az elalvás okoz gondot, nagyon nehezen megy.

Pici korától énekeltem neki, aztán 20 hónaposan elmentünk egy énekes foglalkozásra, amely olyan teremben volt megtartva, ahol játékok voltak a fal mellé tolva. A gyerekeket nem engedték játszani velük, felkelhettek, szaladgálhattak, de nem játszhattak!!! Nos, ez akkora frusztrációt okozott a lányomban, hogy a mai napig nem tűri el, ha énekelünk, dúdolunk, vagy fütyülünk, sőt még a ritmusos verselésnél is kiakad...

Lőttek az altatóinknak, és lőttek a mondókáknak...

Azért talán annyit javult a helyzet, h. a lóg a lába... kezdetű mondókát már eltűri...

63. 2e0264df59 (válaszként erre: 61. - Brita77)
2011. márc. 22. 23:00

egy cipőben járunk :-)

reménykedjünk.....

62. Mandula71 (válaszként erre: 61. - Brita77)
2011. márc. 22. 21:44

Le:) A nagyobbik fiam januárban múlt 3 éves, születésétől velem aludt és csak cicin. Őt még a babakocsiba is csak így lehetett betenni, egyedül az autóban aludt el cici nélkül. Éjszaka is többször ébredt, bár így utólag tudom, hogy nála nagy könnyebbség volt, hogy kiszámíthatóan 3 óránként:) 15-16 hónapos kora körül szokott le magától az esti ciciről. Aztán ezzel egyidőben ritkultak az éjszakai ébredések, végül már csak akkor ébredt fel éjjel, amikor én bementem lefeküdni. Ekkor döntöttem úgy, hogy mehet külön szobába, külön ágyba.Két nap alatt megszokta, szinte nulla sírással.

A kicsi most 15 hónapos, nála előfordul néha, hogy végig alszik éjjel,máskor meg megszámolni sem tudom, hogy hányszor kelünk. Ezen én már nem is idegesítem magam, csupán bízok benne, hogy nyáron sikerül őt is átszoktatni a tesó mellé.

2011. márc. 22. 21:16

Sziasztok!Mi ugyanilyen cipőben járunk,a kisfiam 15 hónapos.Ha "jól" alszik,akkor az első ébredésig kibír 3-4 órát.De utána sokszor felkel reggelig,még cicizik....én erre fogom,hogy nem alszik.Itthon csak a cicin alszik el/délben is/,és amikor megébred éjjel,akkor is cicizik.Az auto az egyetlen,ahol elalszik cici nélkül.Talán lakókocsiba kellene költöznünk:-)))

Tudom,hogy rajtam múlik,hogy mikor szoktatom le,de mindig arra várok,hogy majd magától leszokik...Leszokik valaha??????

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook