Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit illik egy keresztszülőnek ajándékozni a keresztelőn egy fiúnak? fórum

Mit illik egy keresztszülőnek ajándékozni a keresztelőn egy fiúnak? (beszélgetős fórum)

20. Pearl 1985 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. márc. 22. 19:49

Teljesen egyetértek veled.

Még valamit hozzátennék.

Én arany medálos keresztet adtam ajándékba és egy takarék könyvet.

Nem kell oriási összegre gondolni 25 ezer volt az ajándék.

2011. márc. 22. 19:42
Egyébként elsőáldozásra szoktak a gyerekeknek imakönyvet és rózsafüzért ajándékozni, bérmálkozásra "nagy" bibliát. A középiskolában márt ebből tanulnak.
2011. márc. 22. 19:40

Fontos, hogy olyasmit adjanak ajándékba, amire később majd jószívvel gondol. Amikor engem kereszteltek, egy monogramozott kés-villa-kanál készletet kaptam azzal, hogy az esküvőmön ehetek vele... Az arany valóban időtálló. Az sem mindegy, hogy milyen nexusban vagytok egymással... Amikor a fiamat keresztelték, kapott egy Képes Bibliát, később pedig a Fabula L. képregényes Biblia köteteket. Aztán úgy hozta a sors, hogy Jónás könyvéből és Ószövetségből felvételizett a főiskolán (fel is vették).

Gondolni kell arra, hogy évek fognak eltelni, amikorra pontosan tudni fogja, hogy kitől miért mit kapott. Az én keresztmamám 84 éves, de még mindig jó érzés tölti el a szívemet, amikor meglátom az ajándékait.

17. bizsu0 (válaszként erre: 3. - Debusy)
2011. márc. 22. 09:20
1 éves lesz
16. Chrissy28 (válaszként erre: 14. - Szisza13)
2011. márc. 22. 08:47
Az en keresztfiamnak is azt adtam. Ez kesobb is erteket kepvisel, megha nem is hordja.
2011. márc. 22. 08:46
Szia, én egy kislány keresztanyukája vagyok, neki valóban fülbevalót vettünk, illetve a szülőkkel együtt egy általuk kiválasztott babakocsit, amikor a kisfiamat kereszteltük, a kereszanyukával együtt vettük meg neki a kis öltönyt a keresztelőre. Hamarosan mi fogunk keresztelni egy kisfiút, és ott is azt beszéltük meg a szülőkkel hogy a ruhát vesszük meg.Nem tudom mi a szokás, eddig ezek a saját tapasztalataim, szerintem mindenképpen beszéld meg a szülőkkel!Sok örömet a keresztgyerkőchőz!!
2011. márc. 22. 08:40
Az én kisfiam egy aranyláncot kapott egy kereszt medállal.
13. Héris
2011. márc. 22. 08:39
Azt gondolom célszerű egyeztetni a szülőkkel. De ha már keresztelő, akkor mindenképpen vagy Bibliát, vagy imádságos könyvet, rózsafüzért, Hozsannát. Persze ez attól is függ, hogy a szülők mennyire vallásosak.
2011. márc. 22. 08:37
Én sőgornőmmel együtt választottam ki a neki legjobban megfelelő babakocsit és keresztfiunk azt kapta.
2011. márc. 22. 08:30

Én szülő vagyok és megbeszéltük mi legyen.Maradandót akartam neki emlékbe,az arany nyaklánc sztem azért nem jó mert még később sem hordja mikor akkora lesz,mert suliban nem célszerű!

Szóval én egy szép fotókeretet kértem amibe lehet tenni 0-4-8-12 hónapos korban a baba képét,és ebbe belegravírozták a dátumot,meg hogy keresztelőre!:)))

2011. márc. 22. 08:30
A keresztlányomnak mi is kis fülbevalót vettünk,de fiúnál azt nem lehet, de végül is lehet lánc is vagy karkötő, de szerintem ha megkérdezed mire van szükségük az a legbiztosabb.
2011. márc. 22. 08:28

Sziasztok!

Én egy medált készíttettem a keresztnevevük kezdőbetűjével. Általános iskolás ballagásra kapnak láncot hozzá.

2011. márc. 22. 08:27
Szió! Nálunk ilyenkor mindig aranyat láncot, vagy karkötőt szoktak ajándékozni, vagy a bibliába bújtatott pénzt is jó ötletnek tartom . :)
2011. márc. 22. 08:27
Szerintem azt amire szüksége van, mi a nagy fiam keresztanyukájátót kaptuk a keresztelő ruhát, és még kapott fürdő játékot, mivel a kicsinek már ott volt a keresztelő ruha ő azt nem kapott csak játékot, és olyan ruhát amire épp szüksége volt.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Bizsu0)
2011. márc. 22. 08:27
Mi is keresztszülők vagyunk. Mi egyszerűen megkérdeztük az öcséméket, hogy mire lenne szükségük. Szerintem ez a legtisztább.
2011. márc. 22. 08:26
Szia, én egy gyermekbibliát ajándékoztam, amibe aranyos versikét irtam, és pénzt tettem a bibliába, amiből a babakocsit vették meg a szülők.
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Bizsu0)
2011. márc. 22. 08:25
Mint hitoktató válaszolnék de csak estére. Most mennem kell - tanítani.
2011. márc. 22. 08:24
hány éves?
2011. márc. 22. 08:23
Ilyenkor szoktak esetleg valami maradandót adni. Például ékszert láncot, arany vagy ezüst. Esetleg valami bútor, ruha vagy babaápolási szer!
2011. márc. 22. 08:21
Jövő hét végén keresztelőre vagyunk hivatalosak, mi leszünk a sógornőm fiának a keresztszülei. Szerintetek mit vegyek a gyereknek ajándékba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook