Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolás utazásra fórum

Spórolás utazásra (beszélgetős fórum)


23. andika751 (válaszként erre: 22. - Pötyi1)
2011. márc. 24. 12:34
köszi
22. Pötyi1 (válaszként erre: 21. - Andika751)
2011. márc. 24. 12:01

Megértem, de szerintem ne legyen lelkiismeret fuldolásod. Mi sem élünk nagy lábon, de ha tehetjük évente egyszer elmegyünk valahova, ( nem nagy utazást értek ez alatt). Én úgy látom, hogy a gyereknek ez sokat jelent, kikapcsolódik és felejthetetlen számára.

Szóval ez az én vélemyényem, de szerintem nyugodtan add ki rá a pénzt.::)

21. andika751 (válaszként erre: 20. - Pötyi1)
2011. márc. 24. 11:14

van autónk, de ritkán használjuk, biciklivel járunk suliba/oviba is.


Sokat foglalkozunk velük, ez a legfontosabb a munka mellett mindkettőnknek, hogy sokat legyünk együtt, sétálgassunk, ezzel nincs gond.


Csak sajnos engem úgy neveltek, ha marad egy kis plussz, akkor azt rakd el és gyűjtsél, majd ha összegyűlt, csináld a házad, a szüleim ebben a szellemben éltek és ezért van nálam is az, hogy ha utazásra adom ki, úgy érzem, hogy feleslegesen dobom ki, persze ez nem így van.

20. Pötyi1 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. márc. 24. 10:41
Szerintem nyugodtam spórolj. Gyorsan felnőnek és a maradandó élmények nagyon fontosak számukra. Az autó, stb nem kell a boldogságukhoz.
19. Pötyi1 (válaszként erre: 2. - Szindike)
2011. márc. 24. 10:39
Gratulálok!!!!! Te mint felelősségteljes szülő úgy látom, nagyon képben vagy a gyerek nevelést illetően. Csak egy kérdésem van. A gyereked attól boldog, hogy autóval furikáztok? Vagy attól, hogy együtt vagytok és jól érzitek magatokat? Az élmények fontosak számukra vagy az, hogy autóval mennek az ovódában , iskolába? Szerintem ez nem maradandó és a felnőttkorukra sem pozitív. Talán foglalkozz velük, meséljetek, kiránduljatok, tanuljatok együtt és ha megalapozod a lelki békéjüket, lesz esélyük arra, hogy a későbbiekben, kiegyensúlyozott felnőttként öngondoskodóak legyenek. Sokkal fontosabb számukra, hogy boldogok legyenek, minthogy milyen körülmények között élnek.
2011. márc. 24. 07:01

igazából, hogy konkrétabb legyek, leírom mi a problémám.


Az idén januárig gyesen voltam, és akkor örültünk, hogy a csekkek és élelmet meg tudjuk venni.


Most januártól elkezdtem dolgozni, közalkalmazott vagyok, 111.000 ft a nettóm a családi adózással együtt, a férjem is így dolgozik, de ő csak 80.000 kap, meg, ha mellette vállal plussz munkát akkor több, és a két gyerekre a családi 26,600.


Na most ez kb. 216,000 ft, ebből kapásból 90-95,000 hitel+reszi+napközi, szóval az összes fizetni való, amin nagyon nem lehet változtatni, a másik bő fele marad, élelem, ruha , vegyi áru, és egyéb dolgokra, ha megnézitek ebből kellenne spórolni félre rakni, meg házat/bútort csináltatni/venni, ha szükséges (bár a hátunk nagyjából rendben van) és nyaralni is.


Tehát nálunk, ha összejön az a 10-20,000 ft plussz , amit félre rakok, azt már száz fele lehetne költeni :gondolom, nem vagyok ezzel egyedül.


Ha így nézem, akkor mi nekünk nem lehetne menni sehova, de mégis azt érzem, hogy talán jobb, ha ez ember elmegy lelki ismeretfurdalás nélkül, mert lehet sokkal többet kap, mintha a bankba vagy másra költené

Akinek simán jut rá, az más.


Na ezzel indítottam a fórumot, hogy akik hasonló körülmények között mozognak és utaznak inkább a plusszból, milyen érveket tudnak felhozni:

2011. márc. 24. 06:12

ki hogyan spórol utazásra nyaralásra? ötleteket várok?


Ki merre járt már, hogyan gyűjtött rá, milyen élményei voltak?


Írjatok!

16. sorstárs (válaszként erre: 14. - Andika751)
2011. márc. 23. 11:53
Küldtem Neked privátban ötleteket! Remélem, Neked is tetszeni fognak! :)
2011. márc. 22. 20:40
Egyáltalán nem luxus utazásra spórolni / költeni. Szerintem az embernek szükség van erre a fajta kikapcsolódásra is, habár sokan tagadják.
2011. márc. 22. 20:32

köszönöm a biztatást, igazából nem is külföldet céloznám meg, mert arra nem igen jutna, esetleg egy-két közeli ország, talán.


Nem sokat keresünk, és az a kicsi plussz, ami megmarad havonta százfele lehetne költeni, de talán az utazás, nyaralás sem utolsó szempont.

2011. márc. 22. 11:18

Nem tartom luxusnak egyáltalán. Az embernek szüksége van a feltöltődésre, különben megkeseredetté válik.

Régebben én is "sóher" voltam magammal szemben, sajnáltam minden "haszontalannak tűnő, vagy elmúló dologra" kidobni a pénzt. Aztán elgondolkodtam... Lehet, hogy holnap meghalok, és nem élveztem ki a lehetőségeket, nem láttam semmit a világból, dolgoztam állandóan, és semmi jutalom érte...

Szerintem ügyesen és ésszel nagyon jó kis lehetőségeket lehet találni. Mi pl. idén csináljuk így második alkalommal = már március elején lefoglaljuk a nyári nyaralásunkat, kihasználva az előfoglalási kedvezményeket. És van különbség, a tavalyi nyaralásunk miatt mindenki ránk irigykedett.

Ha saját szervezésben csináljátok, pl. ilyenkor is vannak akciós repülőjegyek, olcsó szállást lehet találni midnenhol, és ha előre tudsz tervezni pár hónapot, így olcsóbban ki tudod hozni az egész nyaralást.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Vágj bele! :-)

2011. márc. 22. 10:28
Szerintem minden attól függ, hogy pl. mit jelent nálatok a ház felújítás? mert ha új bútort, akkor nem gondolom, hogy az ne érne rá, de ha épp leszakad a mennyezet, mert beázik, akkor az az első nem a nyaralás. Erről nem esett szó. Szóval ha rendesen mérlegeltek, akkor miért ne. Az ember nem csak azért él - legalábbis nem csak azért kéne - hogy dolgozzon és ne élvezze az életet.
11. agis
2011. márc. 22. 09:28
Hazat elvisdzi a bank/arviz/termeszeti katasztrofa, az emlekeket senki nem tudja elvenni :D
2011. márc. 22. 09:00

Nem is biztos, hogy olyan sokat kell spórolni.

Ha van lehetőség üdülési csekket igényelni a munkahelyi cafeteriában, akkor az már nagyot lendíthet a dolgon és nem plusz költségként jelentkezik. Belföldön lehet inkább nyaralni vele, de itthon is nagyon szép helyek vannak, amit érdemes megnézni.

Nagyon fel tud tölteni a nyaralás.

9. Totyka (válaszként erre: 8. - Laszlozsu)
2011. márc. 22. 08:35
Osztom a véleményed! Megéri elmenni, nem kell a negatív hozzászólásokra figyelni!
2011. márc. 22. 08:32

Én a világért ki nem hagynám a családi nyaralásunkat.

Andika! Egyáltalán nem luxus. Igenis jár nektek is a kikapcsolódás, nem beszélve arról az élményről, amit a gyerekek számára nyújthat.

Nagyon hamar felnőnek ám, s eljön az az idő, amikor már nem veletek akarnak elmenni nyaralni.

Nem értek egyet abszolút a 2. hozzászólással.

Spóroljatok, menjetek, szerezzetek közös élményeket, hogy boldog, emlékekkel teli gyerekkoruk legyen a gyermekeidnek.

A gürcölésből, hidd el, csak a negatívum marad meg számukra is, a két rohanó, aggódó, idegeskedő szülő, aki nem tudja kipihenni magát sosem.

2011. márc. 22. 08:18

Szia, gondolom nem nagy utazásra gondoltatok?! Körbe lehet nézni, vannak már egészen jó ajánlatok. Ki lehet jönni egészen jól. Ha gondolod én szívesen segítek keresgélni neked.


Többieknek meg mondom, kis nyaralás is sokat jelent. Gyereknek fontos új közegben lenni, megismerni a világot!!

2011. márc. 22. 07:23
Szerintem nem szabad a pillanat elszalasztása a bizonytalan jövő kedvéért. Sosem tudhatod, hogy meddig élsz.
5. re11 (válaszként erre: 4. - Re11)
2011. márc. 22. 07:12
busszal kell járnia iskolába, nem kocsiba :P
4. re11
2011. márc. 22. 07:11

Csak errefele van igy, hogy az ember egész életében gürcöl, gyűjtöget, hogy legyen háza, autója és legyen majd amit a gyerekének örökölnie, persze időközben elfelejtünk élni. Mondom, nálunk ez a minta és ha valaki megpróbál másként élni felelőtlennek kiáltjuk ki. Ha ez adja meg az embernek azt, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyen akkor miről beszélünk? Miért itéljük el? Valószinű a gyerek is boldogabb lesz ha élményekben gazdag gyerekkora van, még akkor is ha busszal kell járnia kocsiba és albérletben lakik. Nem kell neki megkeseredett és besavanyodott szülő, aki nem tudja jól érezni magát, mert állandóan sajnálja a pénzt szórakozásra költeni.


Persze nem jó egyik végletbe se esni, de nem szabad egymást elitélni azért, mert neki nem ugyanaz az értékrendje, mint nekünk.

2011. márc. 22. 06:53

Ha amúgy mindenetek megvan (az autó is luxus ma már, és nem létszükséglet), miért ne spórolnátok nyaralásra?

A közös élményeket senki nem veheti el tőletek a gyerekeitekkel.

Nekik is az lesz a maradandó, nem az autó emléke...


Gondolom a gyerekeket nem hagynátok otthon, hanem mennének veletek.

2011. márc. 22. 06:49

Igen.Mit mondasz majd a gyermekeidnek ha egy picit nagyobbak lesznek??

Bocsi lányom,azért nincs kocsink mert apával épp tájföldön voltunk...bocs,de ez a saját véleményem.

Én azért szültem a kölykeim hogy felelősséggel gondoskodjak róluk,és mindent megadjak nekik.Majd ha nagyok lesznek és öngondoskodóak,ráérek akkor világot látni.Nemdebár???

2011. márc. 22. 06:39

Sziasztok!



Nagyon szeretnék utazni, világot látni, 35 éves vagyok és még sehol sem voltam szinte, nem keresünk túl sokat, van két kisgyerekünk, és a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy luxus-e , ha mondjuk csak utazásra spórol az ember, bútor, házfelújítás, autó stb. helyett

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook