Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elektronikus számlázásról tud valaki valamit? fórum

Elektronikus számlázásról tud valaki valamit? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 22. 13:41
Mikor belépek a netszámlámra onnan töltöm le. Külön nem kapunk e - mailra semmit.
2011. márc. 22. 09:36
Köszönöm a válaszokat. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a kibocsátó oldallal kapcsolatban van-e tapasztalatotok? A cégemnél most készülünk váltani, és szeretném feltérképezni a lehetőségeket. A neten is sok dolgot lehet találni, de gondoltam, hogy megkérdezlek titeket is. Szóval van valaki, aki elektronikus számlát bocsát ki az ügyfelei felé?
10. 6752c58fe3 (válaszként erre: 8. - Manianyu)
2011. márc. 22. 08:45

Ha akarnám, megoldhatnám. De én nem akarom számontartani, hogy hó vége van, lehet menteni. Aztán lementem, idővel ugye biztonsági mentést csinálni. Na, meg a sok évre visszamenő bizalmas adataimat nem tárolnám a gépemen. Kisebb az esélye, hogy a lakásból eltűnik.

Nekem az a kényelmi szolgáltatás, hogy szépen kiküldik, én meg csak sorba rakom, megér évi 1200 Ft-ot.

2011. márc. 22. 08:43
Mivel 1 oldalas ez a bizonyos számla, 1 papírra 2 hónapot is kinyomhatsz.. A gépeddel ( gépünkkel ) bármi történhet. Aztán ha eltünik valami vírus miatt, kereshetjük az elmentett helyen..
8. manianyu (válaszként erre: 7. - 6752c58fe3)
2011. márc. 22. 08:22
az OTP-s számlákat le tudod menteni a gépedre, és akkor máris nem szükséges, hogy a bank "őrizze" 8 évig... :-)
7. 6752c58fe3 (válaszként erre: 5. - Pgiz)
2011. márc. 22. 08:16

Nálam pl. nem 2 év, de mivel 100 ft-ba kerül a papír alapú, és szoktam kérni, mert néha hasznos lehet, ha megvan. Amúgy pl. adóügyben 8 évre visszamenőleg lehet számonkérni. Nem sikkasztok, meg attól sem kell (sajnos:) tartanom, hogy az irigy szomszéd felnyom egy vagyonosodási ellenőrzésre, de azért jobb, ha az ember kezében van ártatlansága bizonyítéka :) Tudtommal a banknak nem kötelessége az idők végezetéig őrizgetni az adatokat.


De ha Neked úgy a kényelmesebb, hogy nem papírozol, tégy úgy! Végül is már megválaszoltad magad, hogy Neked így jobb.

6. Ncilány (válaszként erre: 5. - Pgiz)
2011. márc. 22. 07:17

Igen 2 évig visszamenőleg megnézhteő. ( én nem tudom 1 éva van ez a fajta számlánk )

Te saját magad a " számlakivonat " letöltheted, és Te kinyomtatod.

Netszámlánk van. Megszoktam nézni itthon a neten mi újság pénzügyben.

Nem kapunk lakcímre számlát.

Én töltöttem le. ( remélem jó helyen találod meg ) Itthonról még nem utaltam még egyszer se.

Több szerintem az a bizonyos " A " hitel. És kék kártyát is igényelhettünk. Arra vásárolunk. Sok helyen elfogadják. Legalábbis ahol eddig vásároltam, 1 helyen használta m az eredetit.

Szerintem jó

Biztonságosnak tartom, mert otp jelszó - saját jelszó - számlaszám - ot kell beírni.

És ha valami utalást akarsz ( akarunk ) végezni kapsz ( kapunk ) sms - t amit megadtál ( megadtunk ). Semmi se lehetetlen, talán ezt így még adathalászok se tudják lenyúlni. Az otp be megadott telószám valószínú nálad van...

5. pgiz
2011. márc. 22. 07:03

A bankomtól a folyószámlámról nem papíralapú értesítést kapok, hanem elektronikus számlát.

Nem látok különbséget, csak az előnyét ismerem.

A netbankon bármikor visszanézhetem, úgy emlékszem, hogy két évre visszamenőleg.

Ha szükség van rá, akkor kérhetek egy-egy hónapról hiteles másolatot, de nyomtatható is.

Az internet-szolgáltatómtól pedig mindig is elektronikus számlát kaptam.

Egy rakás papírt nem kell őrizgetnem, megsemmisítenem.

2011. márc. 22. 05:38
Nekem a Voda-nál van elektronikus számlám.kb.1éve és végre nem kell ide-oda pakolásznom és utána megsemmisítenem a számlákat.Sokkal jobb.Emailt és sms-t is kapok,ha elkészült a számla és PDF-ben le is tudom tölteni/menteni/nyomtatni-ha akarom.
2011. márc. 22. 04:57
A lényege, hogy nem papír alapú számlát kapsz, hanem az e-mailedre küldenek egy számlát.
2011. márc. 21. 22:37
pontosan mi is a kérdés?
2011. márc. 21. 22:13
Elektronikus számlázásról tud valaki valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook